مطالعه گروهی ارشد پرستاری 94

M M

New member
فکر کنم منظورش از ببخشید، همون "با اجازه پیشکسوتان و بزرگترهای مجلس" باشه!
به نام خدا. من هم هستم. سال اولمه. پارسال فارغ التحصیل شدم و الانم در خدمت نظام به سر می برم. تا چرخ روزگار چطور بچرخه...
تاحالا نصف 504 رو خوندم (+لایتنر)، برونر و روان و بهداشت رو هم دارم میخونم.

obunto

New member
خوب من هم یک مقدار خوندم ، سرطان رو ، کمی ارتوپدی خوندم.
504 و کمی هم 400 لغت.
اگه سوالی داشتید حتماً بپرسید اطلاعاتم تقریبا زیاده.

vihan

New member
منم هستم از کی شروع کنیم فقط این کتاب لزگی رو میبینم نابود میشم

obunto

New member
خوب با عرض سلام به دوستان عزيز ، اولا راجع به اون ببخشيد اول بگم که چون من يک اشتباه تايپي در ابتدا با عنوان مطالعه گروهي ارشد 91 به جاي 94 داشتم ، از اونجا که خيلي مودب هم هستم عذر خواهي کردم که نوشتم 91.
بعدشم هروقت دوست داشتيد بگين تا ما هم شروع کنيم.

masih_masih98

New member
بچه هااا...
اینجوری خوب نیست که مثلا هر چند روز بیاین بگیم از کجا تا کجا رو بخونیم؟
چون من تازه از اول میخوام شروع کنم!:wacsmiley:

vihan

New member
سارا جان اخه لزگی همینجوریش تموم نمیشه یعنی خیلی هنر کنم بتونم لزگی رو تموم کنم

lodestar1110

New member
دوستان خبر دارین که امسال چه بر سر ظرفیتهای ارشد اومد؟
- و آیا میدونین که قراره شرکت کنندگان امسال در اعتراض به کاهش ظرفیتها شنبه جلوی در وزارت بهداشت تجمع کنن؟
- آیا میدونین اگر ظرفیتهای امسال زیاد بشه تعداد رقیبان شما برای سال بعد کمتر میشه و در نتیجه احتمال قبولی شما در سال بعد بیشتر میشه؟
- و همین طور اگر وزارت بهداشت قبول کنه با شیب ملایم ظرفیتها رو کم کنه برای سال دیگه هم کاهش ظرفیتها کمتره؟
- و اگر ببینن ما امسال اعتراض کردیم و نتیجه داد سال دیگه با احتیاط و فکر بیشتری این کار رو انجام میدن؟
پس لطفا دوستانی که داوطلب شرکت در کنکور ارشد 94 هستند(مثل خود من)
حتما در تجمع شنبه 11 مرداد شرکت کنن
پس همین الان آمادگی خودتون رو در گروه «اعتراض حضوری در روز شنبه 11 مرداد» اعلام بفرمایید.
با تشکر

sara77

New member
سارا جان اخه لزگی همینجوریش تموم نمیشه یعنی خیلی هنر کنم بتونم لزگی رو تموم کنم

اره خب من الان داریم تافل رو میخونیم
من خودم همه ی لزگی رو نمیخونم 3 مهارت میخونم با لغات ساله ای گذشته میدونم که نمیرسم

M M

New member
دوستان خبر دارین که امسال چه بر سر ظرفیتهای ارشد اومد؟
- و آیا میدونین که قراره شرکت کنندگان امسال در اعتراض به کاهش ظرفیتها شنبه جلوی در وزارت بهداشت تجمع کنن؟
- آیا میدونین اگر ظرفیتهای امسال زیاد بشه تعداد رقیبان شما برای سال بعد کمتر میشه و در نتیجه احتمال قبولی شما در سال بعد بیشتر میشه؟
- و همین طور اگر وزارت بهداشت قبول کنه با شیب ملایم ظرفیتها رو کم کنه برای سال دیگه هم کاهش ظرفیتها کمتره؟
- و اگر ببینن ما امسال اعتراض کردیم و نتیجه داد سال دیگه با احتیاط و فکر بیشتری این کار رو انجام میدن؟
پس لطفا دوستانی که داوطلب شرکت در کنکور ارشد 94 هستند(مثل خود من)
حتما در تجمع شنبه 11 مرداد شرکت کنن
پس همین الان آمادگی خودتون رو در گروه «اعتراض حضوری در روز شنبه 11 مرداد» اعلام بفرمایید.
با تشکر

من تهران نیستم وگرنه میومدم. مطمئن نیستم جواب بده ولی بهتر از دست روی دست گذاشتنه. گرچه بالابردن کیلویی ظرفیت لیسانس و همچنین ارشد و دکترا زیاد هم خوب نبود اما اینکه درصد نسبتاً قابل توجهی رو اختصاص دادن به بین الملل و شبانه، این واقعا بی انصافیه. نمی دونم چند تا کارشناس سهمیه ها رو طبقه بندی کردن اما بنظرم به ازای هر 9 تا سهمیه روزانه، حتی یه دونه ظرفیت بین الملل هم زیاده.

srn

New member
سلام. با اصرار دوستان چند پست رو در چند گروه مختلف میزارم امیدوارم مفید باشه.
نحوه خوندن و مرور کردن اکثر داوطلب ها اشتباه. خیلیا دور اول رو روزنامه وار میخونن تا مثلا بدونن کتاب چی گفته خیلیا با دقت میخونن ولی مرور زمان بندی شده ایی ندارن خیلیا فقط دوست دارن کتاب تموم شه که بگن یه دور خوندیم ........نهایتا اکثرا از دور اول استفاده انچنانی نمیبرن.مطالعه باید بر طبق نمودار فراموشی ذهن انسان باشه که بیشترین بهره رو داشته باشه بنظره من دور اول مهم ترین مرحله است که باید آهسته و با مرور زیاد کتاب همراه باشه.بین 4 تا 6 ماه میتونه طول بکشه.کسی که قبل از ماه آخر زمستون دور اول خودشو بزنه اونم با مرور زیاد رتبه خوبی میتونه کسب کنه.دور اول خلاصه برداری کنید دور دوم و سوم نکته برداری کنید باازم بگم خلاصه با نکته برداری فرق داره
در پست بعدی شیوه مطالعه دور اول و چگونه برنامه ریزی کردن رو براتون میزارم....از من به شما نصیحت روزنامه وار خوندن برای هیچ زمانی جز تلف کردن وقت مفید نیست.کتاب رو یا نخونید یا اگه خوندید با برنامه بخونید...فعلا

masih_masih98

New member
سلام. با اصرار دوستان چند پست رو در چند گروه مختلف میزارم امیدوارم مفید باشه.
نحوه خوندن و مرور کردن اکثر داوطلب ها اشتباه. خیلیا دور اول رو روزنامه وار میخونن تا مثلا بدونن کتاب چی گفته خیلیا با دقت میخونن ولی مرور زمان بندی شده ایی ندارن خیلیا فقط دوست دارن کتاب تموم شه که بگن یه دور خوندیم ........نهایتا اکثرا از دور اول استفاده انچنانی نمیبرن.مطالعه باید بر طبق نمودار فراموشی ذهن انسان باشه که بیشترین بهره رو داشته باشه بنظره من دور اول مهم ترین مرحله است که باید آهسته و با مرور زیاد کتاب همراه باشه.بین 4 تا 6 ماه میتونه طول بکشه.کسی که قبل از ماه آخر زمستون دور اول خودشو بزنه اونم با مرور زیاد رتبه خوبی میتونه کسب کنه.دور اول خلاصه برداری کنید دور دوم و سوم نکته برداری کنید باازم بگم خلاصه با نکته برداری فرق داره
در پست بعدی شیوه مطالعه دور اول و چگونه برنامه ریزی کردن رو براتون میزارم....از من به شما نصیحت روزنامه وار خوندن برای هیچ زمانی جز تلف کردن وقت مفید نیست.کتاب رو یا نخونید یا اگه خوندید با برنامه بخونید...فعلا

ااا ؟!؟ من دوره اولو که میخونم دوره آخرمم حساب میشه...:smiliess (8):
پس اگه میشه بگید چه جوری بخونیم بلکه فرجی شد و قبول شدیییم!

srn

New member
ااا ؟!؟ من دوره اولو که میخونم دوره آخرمم حساب میشه...:smiliess (8):
پس اگه میشه بگید چه جوری بخونیم بلکه فرجی شد و قبول شدیییم!

متوجه منظورت نشدمم اگه با فرج کار داری دعا کن درس نخون سوخی کردم به دل نگیری

vihan

New member
سارا جونم من شنیدم اگه رو لزگی مسلط بشیم خیلی خوب نتیجه میده منم میگم تا وقت هست لزگی رو شروع کنم میترسم وقت کم بیارم
اره خب من الان داریم تافل رو میخونیم
من خودم همه ی لزگی رو نمیخونم 3 مهارت میخونم با لغات ساله ای گذشته میدونم که نمیرسم

srn

New member
سلام
چند نکته مهم مطالعاتی:
تااینجا راجع به خلاصه برداری و نکته برداری و زمان این کارها و نیز چگونگی غلبه بر استرس گفتیم.

1.تایم مطالعه باید طوری باشه که بعد از هر 45 دقیقه حتما یک 15 دقیقه استراحت کنید این کار باعث میشه از زمان به بهترین وجه و با بالاترین تمرکز استفاده کنید

2.حین درس خوندن زیاد اب بنوشید که کارایی مغز شما رو بهبود میبخشه

3.سعی کنید در طول روز عناوین مختلف و زیادی رو از کتاب ها نخونید حداکثر 4 عنوان باشه

4.خلاصه برداری رو بعد از خوندن یک مبحث شرو ع کنید به شکلی که فهم خودتونو از مبحث به روی کاغذ پیاده کنید بازم میگم فرق میکنه با نکته برداری

5.برنامه ایی که میریزید متناسب با ضریب هر درس باشه مثلا خوندن لودیش برای ضریب یک یک اشتباه بچه گانست

6.زبان مهارت تلقی میشه و هر کسی تند تر بخونه و سریعتر درک کنه موفق تره دامنه لغات مهمه ولی مهمتر تند خواندن و درک کردن متن ها و جمله هاستپس تا روز کنکور اگه تونستید روزی حداقل 10 خط رو ترجمه کنید

7.. برای بیوشیمی کتاب دکتر احسانی برای ضریب 1 وضریب 2 کتاب مفیدی محسوب میشه خصوصا برای دوستانی که پایه ی خوبی ندارن

8..همیشه برنامه انعطاف پذیری برای خودتون بریزید و جمعه ها رو برای جبران برنامه و مطالب سخت قرار بدید زود نخواین کتابا رو تموم کنین کتابی که زود تموم بشه زود هم از یاد میره

موفق باش

بالا