انگلیسی (بچه های گروه میکروب)

ROJO

New member
سلام دوستان خوبید? راستش این روزا انتظار برای من و خیلی از شما سخته، پس بیاید ی کاری کنیم که هم وقتمونو پر کنه هم برامون مفید باشه. من این تاپیکو شروع کردم که همه با هم چه باکتری ،ویروس،قارچ و چه انگل شناسی، اینجا مطلب بذاریم و ترجمه کنیم که هم با اصطلاحات مطالبی که قبلا به فارسی خوندیم آشنا بشیم و هم یسری مطالب برامون رویو بشه

با رعایت این چند نکته:
1) هر کس این پست رو لایک کنه به معنای اعلام آمادگی برای فعالیت در تاپیکه:ad54ad: و من رو کمکش حساب میکنم

2) برای مطلب گذاشتن نیازی به سطح بالای زبان انگلیسی نیست و در واقع یه کار گروهیه :smilies-azardl (113

3) هر کدوم از مطالبی که میذاریم نیازی نیست طولانی باشه که خواننده خسته بشه و نه زیاد کوتاه، حدود 4-7خط بنظر خوب میاد و اینکه کلمات خوبی توش داشته باشه

4) هر روز نوبت یک نفره که مطلبی قرار بده و فردای اونروز باید ترجمه ی متن رو قرار بده و بقیه تو این مدت فرصت دارن خودشون متن رو برای خود بخونن و در واقع وقتی نویسنده ی پست ترجمه رو میذاره حکم یک رفع اشکال رو باید داشته باشه

جمع بندی: پس هر روز یک ترجمه از پست روز قبل + یک پست جدید خواهیم داشت

حالا هر کس موافقه، بسم الله
امیدوارم تمام میکروبشناسای محترم سایت همکاری کنند

اگر تعدادمون کافی باشه و علاقمند باشید من اولین متن رو فردا میذارم و استارت کارو میزنیم
:rolleyessmileyanim:

45bf656cdd8c045dee094409a4fca74e.jpg

HTLV-1 vaccine studies and their animal models
The use of appropriate animal models is essential for the preclinical evaluation of
HTLV-1 vaccines and therapeutics. Over the years many animal models of HTLV-1
infection have been developed for the purpose of testing various vaccine candidates as well
as to study pathogenesis and host-virus interactions. The rabbit model developed by Miyoshi
et al., demonstrated that rabbits were susceptible to HTLV-1 infection either by
injection with HTLV-1 positive human or rabbit cell lines or from HTLV-1 infected human
or rabbit blood. Takehara et al., was unable to protect rabbits immunized with a heat-
inactivated HTLV-1 transformed rabbit cell line and a synthetic peptide corresponding to
175-196 of Env coupled to carrier protein, but demonstrated the protective effects of
passive immunization in rabbits with hyperimmune sera [106]. Additional studies using
recombinant viral vectors were able to demonstrate some level of protection to rabbits
immunized and challenged, although all animals became infected after a second challenge
[86, 132]. Shida et al., immunized rabbits with recombinant vaccinia virus and was able to
show protection after challenge by the lack of detectable viral antigens after culture [133].
Rabbit models of HTLV-1 infection have proved to be useful for evaluation of vaccine
candidates that are targeted for humoral responses although cellular responses have been
poorly defined

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ROJO

vet lab sciences

New member
HIV vaccine development demands for two crucial needs to be successful; firstly, to identify immunologic
vulnerabilities of HIV, and secondly, to develop a vaccine approach that safely and durably exploits such
vulnerabilities. Rv144 vaccine trail has laid foundations for identification of HIV vulnerabilities and HIV
broadly neutralizing monoclonal antibodies as an approach for the HIV vaccine development. Even though
this trail failed, it provided a platform for the extensive research options and challenges faced in developing
successful HIV 1 vaccine candidate. In this review, we are providing various research advancements
and challenges faced

vet lab sciences

New member
تولید واکسن HIV برای این که موثر واقع شود به دو الزام بسیار مهم بستگی دارد:
1) شناسایی نقاط حساس و آسیب پذیر HIV از لحاظ ایمونولوژیک.
2) تولید واکسنی که به طور مطمئن و ماندگار، این نقاط حساس را مورد هدف قرار دهد.

اثرات واکسن Rv144 بستری را برای شناسایی نقاط حساس و آسیب پذیر HIV فراهم کرده است و آنتی بادی های گسترده مونوکلونال خنثی کننده HIV، رویکرد دیگری در تولید واکسن HIV هستند. با این که کارایی این واکسن شکست خورد، اما پلتفورمی را برای گزینه های وسیع تحقیقاتی و چالش های پیش رو در تولید کاندیدای موثر واکسن HIV-1 فراهم نمود. در این مقاله مروری، پیشرفت های مختلف تحقیقاتی و چالش های پیش رو، مورد بررسی قرار گرفته است.

ROJO

New member
1) شناسایی نقاط حساس و آسیب پذیر HIV از لحاظ ایمونولوژیک.

اثرات واکسن Rv144 بستری را برای شناسایی نقاط حساس و آسیب پذیر HIV فراهم کرده است و آنتی بادی های گسترده مونوکلونال خنثی کننده HIV، رویکرد دیگری در تولید واکسن HIV هستند. با این که کارایی این واکسن شکست خورد، اما پلتفورمی را برای گزینه های وسیع تحقیقاتی و چالش های پیش رو در تولید کاندیدای موثر واکسن HIV-1 فراهم نمود. در این مقاله مروری، پیشرفت های مختلف تحقیقاتی و چالش های پیش رو، مورد بررسی قرار گرفته است.

سلام

نظر من:
فعل has laid برای هر دو مورد بعدی است، ب این صورت

پایه ای ( اساسی ) فراهم اورده است برای شناسایی

1- نقاط حساس ( اسیب پذیر )
2- انتی بادی های گسترده

ک بعنوان رویکردی برای توسعه ....

vet lab sciences

New member
سلام

نظر من:
فعل has laid برای هر دو مورد بعدی است، ب این صورت

پایه ای ( اساسی ) فراهم اورده است برای شناسایی

1- نقاط حساس ( اسیب پذیر )
2- انتی بادی های گسترده

ک بعنوان رویکردی برای توسعه ....

سلام. متشکرم.
پس با این اوصاف ترجمه تغییر داده شده با تغییرات مد نظر شما، اینطوری میشه:

1) شناسایی نقاط حساس (آسیب پذیر) HIV از لحاظ ایمونولوژیک.

اثرات واکسن Rv144 پایه ای (اساسی) را برای شناسایی نقاط حساس (آسیب پذیر) HIV و آنتی بادی های گسترده مونوکلونال خنثی کننده HIV، به عنوان رویکردی برای توسعه واکسن HIV فراهم آورده است. با این که کارایی این واکسن شکست خورد، اما پلتفورمی را برای گزینه های وسیع تحقیقاتی و چالش های پیش رو در توسعه کاندیدای موثر واکسن HIV-1 فراهم نمود. در این مقاله مروری، پیشرفت های مختلف تحقیقاتی و چالش های پیش رو، مورد بررسی قرار گرفته است.

vet lab sciences

New member
از دوست بسیار فعال خودم، جناب آقای دکتر حمیدرضا (Hamidvet) هم درخواست می کنم لطفا در این امر مفید، سهیم باشن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Hamidvet

Hamidvet

New member
از دوست بسیار فعال خودم، جناب آقای دکتر حمیدرضا (Hamidvet) هم درخواست می کنم لطفا در این امر مفید، سهیم باشن.

با سلام و سپاس از دوست عزیزم vet lab sciences : :rolleyessmileyanim:

تولید موفقیت آمیز واکسن HIV نیازمند دو عنصر حیاتی است؛ 1- شناسائی نقاط ضعف ویروس نقص ایمنی انسان (HIV) و 2- تولید واکسنی که با ضریب اطمینان بالا و به صورت پایا و ماندگار از این نقاط ضعف بهره میبرد.
اثرات واکسن RV144 مبنایی را برای شناسائی نقاط ضعف HIV و خیل وسیع آنتی بادی های مونوکلونال خنثی کننده این ویروس (HIV) جهت تولید و/یا توسعه واکسن ایجاد کرده است.

مابقیش همون ترجمه سلیس خودت دوست عزیزم :riz304:

vet lab sciences

New member
با سلام و سپاس از دوست عزیزم vet lab sciences : :rolleyessmileyanim:

تولید موفقیت آمیز واکسن HIV نیازمند دو عنصر حیاتی است؛ 1- شناسائی نقاط ضعف ویروس نقص ایمنی انسان (HIV) و 2- تولید واکسنی که با ضریب اطمینان بالا و به صورت پایا و ماندگار از این نقاط ضعف بهره میبرد.
اثرات واکسن RV144 مبنایی را برای شناسائی نقاط ضعف HIV و خیل وسیع آنتی بادی های مونوکلونال خنثی کننده این ویروس (HIV) جهت تولید و/یا توسعه واکسن ایجاد کرده است.

مابقیش همون ترجمه سلیس خودت دوست عزیزم :riz304:

:thumbsupsmileyanim:!Bravo​

سلام. شاهد ترجمه ای سلیس و حتی المقدور به دور از تکرار، از دکتر عزیزم هستم. اما دکترجان نکته ای رو که خودم در امر ترجمه مد نظر قرار دادم، ترجمه ای نسبتا تحت الفظی با حفظ وفاداری کامل به متن اصلی همچون ترجمه ویروس شناسی مورای انتشارات اندیشه رفیع بود.
اما به جرأت می تونم بگم، ترجمه جنابتون بسیار دلنشین تر از ترجمه خودم بود! واقعا لذت بردم!

یادمه طی رفع اشکالی کوتاه با مدیرگروهمون (استاد زبان تخصصی و...) در مورد یک مقاله دیگه مربوط به وکتورهای جدید مورد استفاده در واکسن HIV در مورد کلمه developing از کلمه "توسعه" استفاده کردم که ایشون این کلمه رو مناسب ندونست و گفت "تولید" بهتره استفاده بشه.

Hamidvet

New member

:thumbsupsmileyanim:!Bravo​

سلام. شاهد ترجمه ای سلیس و حتی المقدور به دور از تکرار، از دکتر عزیزم هستم. اما دکترجان نکته ای رو که خودم در امر ترجمه مد نظر قرار دادم، ترجمه ای نسبتا تحت الفظی با حفظ وفاداری کامل به متن اصلی همچون ترجمه ویروس شناسی مورای انتشارات اندیشه رفیع بود.
اما به جرأت می تونم بگم، ترجمه جنابتون بسیار دلنشین تر از ترجمه خودم بود! واقعا لذت بردم!

یادمه طی رفع اشکالی کوتاه با مدیرگروهمون (استاد زبان تخصصی و...) در مورد یک مقاله دیگه مربوط به وکتورهای جدید مورد استفاده در واکسن HIV در مورد کلمه developing از کلمه "توسعه" استفاده کردم که ایشون این کلمه رو مناسب ندونست و گفت "تولید" بهتره استفاده بشه.

شما خیلی لطف داری همکار عزیز :riz304:
آنچه که در وسعم بود انجام دادم ... آره همینطوره؛ البته راجع به development میشه بگی پیشرفت در زمینه واکسن HIV و بقیه جمله ... اینم به نظرم میشه!

آخرین ویرایش:

vet lab sciences

New member
شما خیلی لطف داری همکار عزیز :riz304:
آنچه که در وسعم بود انجام دادم ... آره همینطوره؛ البته راجع به development میشه بگی پیشرفت در زمینه واکسن HIV و بقیه جمله ... اینم به نظرم میشه!

ای بابا خجالتمون نده دکترجان!:14:
همکار! ما کجا و شما کجا (دارنده دانشنامه دکتری عمومی، دانشجوی دکتری تخصصی)!:sarma:

vet lab sciences

New member
HIV vaccine development demands for two crucial needs to be successful; firstly, to identify immunologic
vulnerabilities of HIV, and secondly, to develop a vaccine approach that safely and durably exploits such
vulnerabilities. Rv144 vaccine trail has laid foundations for identification of HIV vulnerabilities and HIV
broadly neutralizing monoclonal antibodies as an approach for the HIV vaccine development. Even though
this trail failed, it provided a platform for the extensive research options and challenges faced in developing
successful HIV 1 vaccine candidate. In this review, we are providing various research advancements
and challenges faced

ادامه...
Recombinant Adenovirus serotype 26 HIV-1 Env vaccine (IPCAVD 001) has shown
that broadly neutralizing monoclonal antibodies from this is capable of producing antibody-dependent
cell-mediated phagocytosis, virus inhibition, and degranulation functional activity to a great extent. And
many new distinct approaches like B cell aided HIV carbohydrate vaccine design strategies, enhancing
strategies for mucosal immunity based vaccine development, new features in HIV 1 Env protein structural
studies, and various computational studies are identified, and extensive research is being carried
in developing successful vaccine candidate. Apart from research advancements, researchers are facing
challenges like hyper variability of HIV, using relevant animal model and, translation of preclinical findings
to a human system. This presentation will review the recent distinct challenges and opportunities
for development of vaccine candidates capable of eliciting broadly neutralizing antibodies against HIV.​

vet lab sciences

New member
سروتایپ 26 آدنوویروس نوترکیب واکسن انولوپی HIV-1
(IPCAVD 001) نشان داده است که خیل وسیع آنتی بادی های مونوکلونال خنثی کننده از این واکسن، تا حد زیادی قادر به ایجاد فاگوسیتوز سلولی وابسته به آنتی بادی، مهار ویروس و عملکرد موثر دگرانولاسیون می باشند. و بسیاری از روش های جدید متمایز، مانند استراتژی های طراحی واکسن کربوهیدراتی HIV محرک لنفوسیت B، توسعه ی استراتژی هایی برای تولید واکسن بر پایه ی ایمنی مخاطی، مطالعات ویژگی های جدید پروتئین ساختاری Env HIV-1 و مطالعات محاسباتی مختلف، شناسایی شده اند و تحقیقات گسترده ای برای تولید کاندیدای واکسنی موثر در حال انجام است. سوای پیشرفت های تحقیقاتی، محققان با چالش هایی نظیر تنوع بیش از حد HIV، لزوم استفاده از مدل حیوانی مناسب و تفسیر یافته های پیش بالینی در سیستم انسانی، مواجه هستند. این مقاله، چالش ها و فرصت های متمایز اخیر را برای تولید واکسنی کاندید که بتواند آنتی بادی های گسترده خنثی کننده را ایجاد کند، مرور خواهد کرد.

Hamidvet

New member
ای بابا خجالتمون نده دکترجان!:14:
همکار! ما کجا و شما کجا (دارنده دانشنامه دکتری عمومی، دانشجوی دکتری تخصصی)!:sarma:

از یک صنف هستیم همگی ... نه بابا ما کوچکتیم :28:

به نظرم همین ترجمه خودت خوبه vet جان! :smilies-azardl (181

آخرین ویرایش:

mojnia

New member
عذر می خوام
کمی متن ها سنگین نیست
این عکس مبوط به آزمون 93 هست که سایتش رو هم قرار میدم
بهتر نیست از متونی که در این سایت ها بکار رفته و احتمال بالاتری داره که مشابه همینا بیاد استفاده کنیم؟

arshad_93.jpg

arshad_93.2.jpg

Fiber's Cancer-Fighting Effect Depends on Gut Bacteria

بالا