مشکلات کامپیوتری خود را با ما در میان بگذارید

mohammad63

Well-known member
با توجه به کارم که در زمینه کامپیوتر است روزانه مراجعه کنندگانی دارم که کامپیوتر یا لپ تاپشان دچار مشکلاتی می شود یا خودم با یکسری مشکلات برخورد می کنم، که موفق می شوم آنها را رفع کنم. قصد دارم این مشکلات و نحوه رفع آنها را هم در این وبلاگ بگذارم شاید مشکلی از دوستانی که به اینجا مراجعه می کنند حل شود

--------------------------------------------------------------------------------

مشکل: روی لپ تاپم هر برنامه ای را که می خواهم باز شود، با مدیا سنتر باز می شود.

جواب: این مشکل احتمالا ناشی از ویروس باشد. شما تمام برنامه هایتان با یک برنامه خاصی باز می شود. مثلا اینترنت اکسپلورر، پی دی اف، ورد و هر برنامه دیگری فقط با برنامه مدیا سنتر باز می شود یا هر برنامه دیگری. برای رفع مشکل نیازی به نصب مجدد ویندوز نیست، کافیست یک یوزر اکانت دیگر بسازید و با آن وارد ویندوز شوید

.................................

سوال: چگونه می شود از طریق یک آنتی ویروس نود 32 آپدیت شده، آنتی ویروس کامپیوتر خودمان را بصورت آفلاین آپدیت کنیم؟

جواب

شما می توانید فایلهای آپدیت را که با نام em00 شروع می شود و بین 6 تا 14 فایل است از کامپیوتر دیگر برداشته و سپس از طریق safe mod در پوشه آنتی ویروس خودتان کپی کنید. بعد کامپیوتر را ری استارت کنید و به ویندوز نرمال خود برگردید. انتی ویروس شما به روز شده است.

نحوه ورود به safe mod: وقتی کامپوترتان در حال بالا آمدن یا به قولی بوت شدن است، دکمه F8 را چند بار فشار بدهید. صفحه ای بالا می آید که چند گزینه است، شما گزینه safe mod را انتخاب کنید

آدرس پوشه آنتی ویروس: *درایو c پوشه progrom file
آدرس وب سایت: نقطه. سر خط ...MOHAMMADGOLALI

nazanin91

New member
سلام
بهترین آنتی ویروس واسه کامپیونر چیه؟
من نود 32 دارم همین کافیه؟
ویندوز 7 و xp رو با هم دارم ولی اسکنر و پرینتر فقط رو xp کار میکنن!چرا رو ویندوز 7 غیر فعال میشن؟

:riz304:

mohammad63

Well-known member
پاسخ به سوال

دوست عزیز
نود 32 یک آنتی ویروس شناخته شده ای هست که کار با آن خیلی راحت است و آپدیت آن هم به راحتی انجام می گیرد. در ضمن قدرت ویروس شناختی خوبی هم دارد.
دلیل اینکه روی ویندوز سون شما پرینترتون یا هر سخت افزار ئیگه ای نصب نمیشه یا اصطاتحا شناخته نمیشه چون نرم افزار درایور مخصوص سون اون سخت افزار رو ندارید. شما می تونید به ادرس شرکت سازنده سخت افزار برین و از اونجا درایور مخصوص سون را دانلود و نصب کنید. در ضمن توصیه من به شما استفاده از ویندوز سون به تنهایی است و سپس شما روی ویندوز سون برنامه xp mode *کامل هست. اگر سوال تخصصی تری داشتین می تونید در وبلاگم در قسمت نظرات مطرح کنید تا به طور کامل به اون پاسخ بذم البته اگر در اون مورد اطلاعاتی داشته باشم نقطه. سر خط ...MOHAMMADGOLALI

gil@ss

New member
سلام کلن چطوری میتونم از حالت سیف مود کامپیوترمو خارج کنم ؟؟با همون روش یوزر نیم وپسورد آپدیتش کنم
یا با آدرس آفلاین
ممنون

mohammad63

Well-known member
جواب

گیلاس جان کامپیوتر شما به طور خودکار وارد ویندوز نرمال شما می شود مگر اینکه خود شما بخواهید وارد سیف مد بشد. این راهی که من برای آپدیت آنتی ویروس گفتم روشی هست که شما می توانید کامپیوتر خود را دقیقا به اندازه دیتا بیس کامپیوتر دوستتان آپدیت کنید. می تونید فایلهای آپدیت رو که روی سایتهای مختلف می گذارند استفاده کنید اما آپدیتش نسبت به روشی که من گفتم دیتا بیش کمتری داره. برای اپدیت انلاین شما می تونید یوزر نیم و پسوردها را از سایتهای مختلفی از جمله ایران ستاپ بگیرید و اپدیت کنید. به زودی تو وبلاگم یک فایل آموزش جامع نود 32 می گذارم. می تونید از اونجا دانلود کنید. ادرس وبلاگ همی اینه golali.vastblog.com

iran khanom

Member
سلام.من كامپيوترم موقع روشن شدن 10 دقيقه هنگ ميكنه و بعد پيام schout out مياد.تقريبا مثل اينه دقيقا يادم نيست چه كنم ؟مرسي

nazanin91

New member
سلام اگه کامپیوتر وسط کار بی دلیل restart بشه !! مشکل چیه!?

, طرز image گرفتن از سی دی به چه صورته؟

xavi

New member
سلام
من داشتم فروم یه سایتی رو میخوندم وسطش موسم مشکل پیدا کرد و داشتم با موس کلنجارمیرفتم که دیدم سایز نوشته ها چند برابر شد:smiliess (15): ولی بقیه سایتها سایز نوشته ها تغییری نکرد
حالا اون سایت مورد نظر نوشته هاش خیلی بزرگ شده چیکار کنم مثه قبل بشه؟

مرسی

Anesthesia

Member
سلام
من داشتم فروم یه سایتی رو میخوندم وسطش موسم مشکل پیدا کرد و داشتم با موس کلنجارمیرفتم که دیدم سایز نوشته ها چند برابر شد:smiliess (15): ولی بقیه سایتها سایز نوشته ها تغییری نکرد
حالا اون سایت مورد نظر نوشته هاش خیلی بزرگ شده چیکار کنم مثه قبل بشه؟

مرسی

سلام دوست عزیز

برای رفع این مشکل،همون صفحه ای که نوشته هاش بزرگ شده رو باز کن و بعد دو دکمه ی ctrl و - رو همزمان با هم فشار بده.سایز نوشته ها کوچیک میشه. اگه مکرر این دو دکمه رو فشار بدی نوشته ها کوچیکتر هم میشه.
اگه خواستی نوشته هاتو بزرگ کنی دو دکمه ctrl و + رو فشار میدی.

mohammad63

Well-known member
پاسخ به سوالات

دوست عزیز مشکل خاموش شدن کامپیوتر بعد از چند دقیقه کار کردن چند دلیل میتونه باشه:
1- احتمالا فن سی پی یو شما از کار افتاده. گوش بدین ببینید از داخل کیس صدای فن کیس میاد یا نه؟
2- احتمالا سی پی یو شما داغ میشه و باید این را به یک متخصص کامپیوتر بدین تا اونو تنظیم کنه. احتمال داره سی پی یو از نظر سخت افزاری هم مشکل داشته باشه
3- شاید هم مشکل از پاور شما باشه.
و احتمال داره مشکل نرم افزاری باشه یعنی ویندوز شما دچار مشکل شده باشه یا هم نرم افزاری رو نصب کرده باشین که به ویندوز شما سازگار نباشه.
توصیه من اینه که حتما هر چه زودتر کامپیوتر خودتونه به یک متخصص کامپیوتر نشون بدین.
----------------------------------
برای اون مشکل نوشته ها دوستمون به خوبی شما را راهنمایی کردند.
--------------------------------------------------
طرز ایمیج گرفتن از یک سی دی:
شما از برنامه های زیادی میتونین استفاده کنید. من از طریق نرو 9 یا 10 این کارو توضیح میدم:
از داخل پوشه نرو و از نرو اکسپرس قسمت ایمیج را انتخاب کنید و بعد ایمیج سی دی یا دی وی دی را انتخاب کنید. صفحه ای باز می شه که شما در پایین صفحه کپی را بزنید از شما مسیر می خواهد مسیر را انتخاب کنید و بعد سیو کنید.وصبر کنید ایمیج تمام بشه.
------------------------------------------------------
بهترین آنتی ویروس را سایتها از نقطه نظرهای متفاوتی انتخاب می کنند. مثلا از نظر قدرت ویروس شناختی میشه به سیمانتک یا همون نورتون اشاره کرد. از نظر راحتی آپدیت و سازگاری با سیستم می شود به نود 32 اشاره کرد. اما اگر بخواهم از نقطه نظر تجربه خودم بگم من روی سیستمم یا سیستم هایی که می بندم یا ویندوزهایی که روی سیستم ها نصب می کنم. نود 32 را نصب می کنم
-------------------
دوستان عزیز اگر مشکلی داشتین و باید زود جواب بدم
یا از طریق این ایمیل golali.m63@gmail.com
یا از طریق ای دی یاهوم mg_t63
یا از طریق تماس با من در وبلاگم به این ادرس نقطه. سر خط ...MOHAMMADGOLALI
باهام در ارتباط باشین. در حد توان اگه بتونم حتما به سوالاتتون جواب میدم.

Proteus

New member
سلام . من چند وقته موس لپ تاپم دچار مشكل شده . يه خرده كه كار ميكنم ثابت ميشه و حركت نميكنه بعد پيغام ميده usb not recognize .. بعد يه خرده كه موس رو ميچرخونم خوب ميشه و دوباره اينطوري ميشه . حالا مشكل از موسه يا پورت usb ? آخه وقتي فلش وصل ميكنم مشكلي ندارم . :21:

در ضمن خيلي ممنونم . واقعا خيلي كار خوبي انجام ميدين . خدا خيرتون بده :rose:

محسن ن ک

New member
chika konam a anjoman vasam email nayad akhe ba gooshiim emailamo check mikoanam ziiiadan lamasaba..face book ro ghat kardam ama in nemishe
v windozamo taze avaz kardam kibordam farsii nemishe a too saita ham har kari goftan kardam nashoode aslan zabane farsii too zabane contoorool panelam ni

mohammad63

Well-known member
سلام . من چند وقته موس لپ تاپم دچار مشكل شده . يه خرده كه كار ميكنم ثابت ميشه و حركت نميكنه بعد پيغام ميده usb not recognize .. بعد يه خرده كه موس رو ميچرخونم خوب ميشه و دوباره اينطوري ميشه . حالا مشكل از موسه يا پورت usb ? آخه وقتي فلش وصل ميكنم مشكلي ندارم . :21:

در ضمن خيلي ممنونم . واقعا خيلي كار خوبي انجام ميدين . خدا خيرتون بده :rose:

دوست عزیز اگه با بقیه وسایل جانبی که از طریق پورت یو اس بی وصل میشن مشکلی نداره، مشکل میتونه از موس باشه. از موس دیگه استفاده کنید ببینید باز هم مشکل هست یا نه؟؟

mohammad63

Well-known member
chika konam a anjoman vasam email nayad akhe ba gooshiim emailamo check mikoanam ziiiadan lamasaba..face book ro ghat kardam ama in nemishe
v windozamo taze avaz kardam kibordam farsii nemishe a too saita ham har kari goftan kardam nashoode aslan zabane farsii too zabane contoorool panelam ni

دوست عزیز
برای اینکه ایمیل از طرف انجمن نیاد فک کنم باید تو کنترل پنل خوودتون اونو غیرفعال کنید ......... باید از دوستانی که مدیر انجمن هستن اینو بپرسین ...
اما در مورد مشکل زبان ویندوزتون باید به این سوالم ج بدین که ویندوزتون سون هست یا ایکس پی یا 8؟؟ لطفا از طریق خصوصی برام بفرستین یا از طریق ایمیل که بتونم زودتر ج بدم.....

mohammad63

Well-known member

برای اینکه از طرف انجمن ایمیلی دریافت نشه باید این کارو بکنید
کنترب پنل کاربر ....................... تنظیمات من ...... حساب کاربری من ................ویرایش تنظیمات شخصی ..............اطلاع رسانی و دریافت پیام .... تو این قسمت میتونی تنظیمات رو انجام بدی

mohammad63

Well-known member
س: کامپیوترم رو صفحه لوگوی ویندوز میمونه و دیگه بالا نمیاد؟؟ وقتی هم میخوام ویندوز نصب کنم نمیتونم...
ج: شما می تونید از یک پاور قویتر استفاده کنید. احتمالا مشکلتون حل میشه. اگه مشکلتون با پاور حل نشد، از یک رم بالاتر استفاده کنید.

س: ویندوز کامپیوترم مرتب می پرد.
ج: مشکل میتونهسخت افزاری یا نرم افزاری باشه. نرم افزاری مربوط به ویروس و بعضی برنامه های ناسازگار با ویندوزتون هست ... مشکل سخت افزاری هم از هارد، کابل هارد یا پاور میتونه باشه

- - - Updated - - -

س: کامپیوترم رو صفحه لوگوی ویندوز میمونه و دیگه بالا نمیاد؟؟ وقتی هم میخوام ویندوز نصب کنم نمیتونم...
ج: شما می تونید از یک پاور قویتر استفاده کنید. احتمالا مشکلتون حل میشه. اگه مشکلتون با پاور حل نشد، از یک رم بالاتر استفاده کنید.

س: ویندوز کامپیوترم مرتب می پرد.
ج: مشکل میتونهسخت افزاری یا نرم افزاری باشه. نرم افزاری مربوط به ویروس و بعضی برنامه های ناسازگار با ویندوزتون هست ... مشکل سخت افزاری هم از هارد، کابل هارد یا پاور میتونه باشه

PMN

New member
اقا من یه سی دی دارم قبلا روش رایت کردم الان میخوام روش رایت کنم حافظه اشغال میکنه اما چیزی دیده نمیشه! show hiden files هم زدم. مشکل چیه؟

بالا