مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 94

اولویت شما برای شروع مطالعه کدوم یک از دروس است؟

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

rawy

New member
دوستانی که قصد شرکت در آزمون ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت رو دارند, ضمن آرزوی موفقیت در این تاپیک می تونید در یک جمع دوستانه به مطالعه برای هدف مشترکتون بپردازید.
به هر طریقی که تمایل دارید (گزارش دادن ساعت یا مقدار مطالعه روزانه, پرسش در مورد مبحثی که مشغول به مطالعه اش هستید, مطرح کردن نکاتی که به نظرتون پراهمیت هستند, انرژی دادن به همدیگه تو روزهای خستگی و ناامیدی مسیر کنکور, پست تصاویر یا نوشته های مثبت و انرژی دهنده و ... ) از این گروه کمال استفاده رو برای رسیدن به هدفتون ببرید.

نکاتی که برای شرکت در این آزمون نیاز هست در ادامه آوردم که نیاز کمتری به جستجو برای کسب اطلاع داشته باشید

توجه: شرکت در آزمون "روان شناسی بالینی" وزارت بهداشت تنها برای دوستانی که در دوره کارشناسی هم رشته روان شناسی بودند مجاز هست, و افراد تغییر رشته ای مجاز به شرکت در آزمون وزارت بهداشت نیستند

اخبار مرتبط با آزمون اعم از دریافت دفترچه, شرایط آزمون, تاریخ مراحل مختلف آزمون و منابع رو در درجه اول از سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی پیگیر باشید

برای کسب اطلاع در رابطه شیوه صحیح مطالعه به تاپیک "شیوه صحیح مطالعه برای آزمون ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت" مراجعه کنید

منابع کنکور آزمون روانشناسی بالینی وزارت بهداشت سال 94

fwez_manabe_94.jpg

برای دوستانی که قصد شرکت در آزمون وزارت علوم (سراسری) رو دارند هم لیست منابعی که جهت مطالعه ارجحیت دارند در ادامه قید شده:

منابع وزارت علوم

1- منابع اولیه (اصلی ) از هر درس با علامت * مشخص شده است.
2- برای کسب رتبه برتر مطالعه منابعی که با رنگ آبی مشخص شده است، پیشنهاد می شود.
3- شماره گذاری منابع هر درس صرفا بر اساس مشخص کردن تعداد منابع است وبر اساس اولویت نمی باشد.

زبان تخصصی
1. Essential psychology نوشته لیندا لیل، انتشارات ساوالان *

2. کیانوش هاشمیان انتشارات سمت reading in psychology

3. معادلات انگلیسی و تعریف و مفهوم اصطلاحات تخصصی روانشناسی که در پایان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد(در نوع دو جلدی آن در پایان جلد دو) آمده است را خوب بخوانید.

4. هنگام مطالعه سایر دروس معادل انگلیسی واژه ها، نظریات و اصطلاحات تخصصی روانشناسی که در هر کتاب بصورت زیرنویس آمده اند را حفظ کنید.

5. کنکور های سال های پیش

7. زبان تخصصی روانشناسی سید محمدی
کتاب فرهنگنامه توصیفی روانشناسی، فرانک برونو ترجمه مهشید یاسایی.

از آنجاییکه برای درس زبان منبع مشخصی وجود ندارد، باید دامنه لغات خود را گسترش دهید.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
آمار و روش تحقیق

1. آمار: آمار و احتمالات کاربردی : دلاور - انتشارات رشد *
2. آمار و روش تحقیق دکتر خلعتبری

3. کتاب آمار و روش تحقیق انتشارات ماهان
4. کتاب آمار و روش تحقیق فرجی
5. استنباط آماری در علوم رفتاری، حیدر علی هومن
6. روش تحقیق رمضان حسین زاده
7. روش تحقیق: روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی : دکتر علی دلاور- نشر ویرایش *
8. مبانی نظری و عملی پژوهش در روانشناسی و علوم تربیتی: دکتر علی دلاور- انتشارات رشد
9. روش تحقیق در علوم رفتاری، سرمد، بازرگان و حجازی

روانشناسی رشد
1. روانشناسی رشد : لورا برک ، ترجمه سید محمدی ( در این کتاب جلد 1 از اهمیت بیشتری برخوردار است) *
2. روانشناسی رشد : دکتر فرهنگی
3. نظریه های رشد : ویلیام سی کرین، ترجمه خوئی نژاد و رجایی، انتشارات رشد *
4. روانشناسی ژنتیک جلد 1 محمود منصور انتشارات سمت *

5. کتاب روانشناسی رشد انتشارات ماهان
6. پیشگامان روانشناسی رشد : فربد فدایی
7. رواشناسی رشد: جمعی از مولفان
8. رواشناسی ژنتیک 2: محمود منصور و پریرخ دادستان، انتشارات رشد
9. رشد و شخصیت کودک: مهشید یاسایی

نکته: می توانید یکی از دو کتاب ژنتیک منصور (هر دو جلد) و کرین را مطالعه نمایید.
--------------------------------------------------------------------------------------------

روانشناسی مرضی و کودکان استثنایی
1. کتاب روانشناسی مرضی انتشارات ماهان
2. آسیب شناسی روانی : هالجین، ترجمه سید محمدی (2 جلد)

3. روانشناسی مرضی تحولی : پریرخ دادستان (دو جلد)
4. روانشناسی نابهنجاری: سلیگمن و روزنهان: ترجمه سید محمدی (2 جلد) *
5. خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک، ترجمه رضاعی، انتشارات ارجمند، 2007 (جلد دوم)
6. کودکان استثنایی: بهروز میلانی فر *
7. کودکان استثنایی: غلامعلی افروز، انتشارات دانشگاه تهران
8. روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی، ترجمه سیف نراقی، انتشارات ارسباران

-------------------------------------------------------------------------------
روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان
1. روانشناسی فیزیولوژیک : کریم خداپناهی، انتشارات سمت *
2. روانشناسی فیزیولوژیک: کارلسون، ترجمه مهرداد پژهان
3. روانشناسی فیزیولوژیک: کالات، ترجمه سید محمدی
4. انگیزش و هیجان: کریم خداپناهی، انتشارات سمت *
5. انگیزش و هیجان: مارشال ریو، ترجمه سید محمدی
6. روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان انتشارات ماهان
---------------------------------------------------------------------------------------------------
علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلام

1. علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلام: احدی و بنی جمالی *
2. روانشناسی شخصیت: احمدی *
4. علم النفس صبحی و ایروانی*
5. علم النفس، دکتر هاشمیان، انتشارات دانشگاه پیام نور

----------------------------------------------------------------------------------------------------
روانشناسی بالینی
1. روانشناسی بالینی : فیرس (ترجمه فیروز بخت) *
4. نظریه های شخصیت: فیست (ترجمه سید محمدی)
5. نظریه های شخصیت: شولتز (ترجمه سید محمدی) *
6. نظریه های روان درمانی: پروچسکا (ترجمه سید محمدی) *

7. نظریه های روان درمانی: شفیع آبادی
8. روانشناسی بالینی : پور شریفی *
9. روانشناسی بالینی : فرهنگی
10. روانشناسی بالینی: کرامر، ترجمه گنجی

11. روانشناسی بالینی : شاملو

روانشناسی عمومی

1. زمینه روانشناسی هیلگارد، ترجمه براهنی *
2. زمینه روانشناسی سانتراک
3. روانشناسی عمومی گنجی *

لینک دانلود چند فایل پی دی اف مفید + فایل ترجمه کتاب دکتر لزگی

با آرزوی موفقیت و پیروزی برای شما

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sepideeee

henri

New member
مرسی راوی جونم منتظر خبرای خوشت هستمااااا
ایشالا با شیرینی بیای و ما رو برا سال بعد تنها نذاری و از تجاربت ما رو هم بهره مند کنی:thanks:

seyyed reza

New member
سلام و عرض ادب خدمت اعضای محترم انجمن
ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی برای عزیزانی که آزمون وزارت بهداشت رو پشت سر گذاشتند،از زحمات دوستان و بویژه خانم مدیرکه کم و کاستی واسشون معنی نداره و کارشون حرف نداره....

ایجاد این تاپیک و توضیحات اولیه ی اون از نمونه های کارای بی نقص ایشون هست.
دو ترم از دوره کارشناسی روان شناسی من باقی مونده،امتحانات 93.4.11 تموم میشه و کنکور سال بعد شرکت می کنم.
امیدوارم بتونیم از این انجمن به عنوان یک فرصت استفاده بکنیم و در این مسیر آمادگی برای کنکور همراه همدیگه باشیم( واقعا قدر اینجور جاها دونستنیه...)

baranedel

New member
ممنون مدير جونم ان شاالله موفق بشي ...

دوستان من 3ترم ديگه از كارشناسي روانشناسي عمومي مونده ميخوام برا ارشد باليني وزارت بهداشت شركت كنم ولي منابعي كه خريدم از قبل برا علوم چه كتم :/ از كجا اصن شروع به خوندن بكنم :/ بعدم من كاپلان ندارم كتابي كه بر اساس دي اس ام 5هستش رو دارم بر اساس اون چجوري بخونم اي خدا چه سخته :()

baranedel

New member
راستی راوی جان برای منابع وزارت بهداشت زبان چیزی نگفتی :33:

rawy

New member
راستی راوی جان برای منابع وزارت بهداشت زبان چیزی نگفتی :33:

عزیزم زبان منبع خاصی نداره, باید دامنه لغات, سرعت و درک مطلب رو بالا ببریم, حالا به هر شکلی که می تونیم
من توصیه می کنیم آزمونهای سالهای قبل رو ملاک قرار بدید از همین الان
اگه باشید منم فرصت کنم میام, حتی شده هفته ای یا دو سه روزی یک متن از کنکور یکسال رو می خونیم, خط به خط کلمه های سختش رو در میاریم و همینجا برای هم و برای خودمون البته می نویسیم و تستهاش رو می زنیم
منتها جوری پیش برید که اینکار گروهی پیش بره و زحمت به دوش یک نفر تنها نیفته و وابسته به وجود یک یا چند نفر نباشه که اگه کسی رفت دیگه اینکار انجام نشه

rawy

New member
بچه ها مطالعه برای کنکور 94 فکر می کنم ما اولین گروه هستیم که به این سرعت بلافاصله بعد از کنکور شروع کردیم, حواستون باشه که رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود.
مسئله ای که امسال شما باهاش روبرو هستید اینه که دی اس ام جدید اومده و کاپلان جدید براساس اون نوشته شده, و کاپلان یکی از کلیدی ترین درس هاست برای آزمون بهداشت
امیدوارم زودتر منابع رو بهتون اعلام کنن که تکلیف مشخص بشه که چی باید بخونید
به هر حال زبان و آمار روزانه باشه, مستمر و مداوم از همین الان تا خود کنکور
(روش تحقیقی که بهداشت اعلام کرده اینی که ما می خونیم نیست, اما تقریبا می تونم بگم اقلا من و دوستانم اون کتاب رو ندیدیم و ماهم همون کتاب روش تحقیق علوم رو خوندیم)

و توصیه ی بعدیم اینه که بعد از زبان و آمار تمرکزتون روی دروس ضریب بالاتر باشه, که ضرایب رو هم نوشتم
کلا می تونم بگم به این ترتیب اولویت داره: زبان , آمار, شخصیت , رواندرمانی, آسیب
البته هرکسی بسته به توانایی ها و ضعف هاش باید تصمیم بگیره که با کدوم یکی شروع کنه

henri

New member
بچه ها مطالعه برای کنکور 94 فکر می کنم ما اولین گروه هستیم که به این سرعت بلافاصله بعد از کنکور شروع کردیم, حواستون باشه که رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود.
مسئله ای که امسال شما باهاش روبرو هستید اینه که دی اس ام جدید اومده و کاپلان جدید براساس اون نوشته شده, و کاپلان یکی از کلیدی ترین درس هاست برای آزمون بهداشت
امیدوارم زودتر منابع رو بهتون اعلام کنن که تکلیف مشخص بشه که چی باید بخونید
به هر حال زبان و آمار روزانه باشه, مستمر و مداوم از همین الان تا خود کنکور
(روش تحقیقی که بهداشت اعلام کرده اینی که ما می خونیم نیست, اما تقریبا می تونم بگم اقلا من و دوستانم اون کتاب رو ندیدیم و ماهم همون کتاب روش تحقیق علوم رو خوندیم)

و توصیه ی بعدیم اینه که بعد از زبان و آمار تمرکزتون روی دروس ضریب بالاتر باشه, که ضرایب رو هم نوشتم
کلا می تونم بگم به این ترتیب اولویت داره: زبان , آمار, شخصیت , رواندرمانی, آسیب
البته هرکسی بسته به توانایی ها و ضعف هاش باید تصمیم بگیره که با کدوم یکی شروع کنه
راوی جون منظورت از این روش تحقیق ک فرق میکنه چیه ؟ ینی این دلاور ک بهداشت گفته با دلاور جلد سبزه فرق داره؟ البته من اونم ندارما میخام بگیرم

baranedel

New member
بچه ها من كاپلان ندارم استادمون گفت اين اسيب شناسي براساس دي اس ام 5 رو بگيريد مثل همه حالا چه كنم همونو بخونم يا بايد كاپلان بگيرم؟ اون دو جلده تو اين سايتم بود جلدش ابيه ....

اين روش تحقيق من گرفتم جلدش ابيه براي روانشناسي و هلوم تربيتيه برا كنكور علوم

rawy

New member
راوی جون منظورت از این روش تحقیق ک فرق میکنه چیه ؟ ینی این دلاور ک بهداشت گفته با دلاور جلد سبزه فرق داره؟ البته من اونم ندارما میخام بگیرم

چیزی که بهداشت اعلام کرده اینه: روش تحقیق در علوم رفتاری دکتر دلاور
من این کتابو ندیدم
اونچه که ما داریم و خوندیم, سبز نیست البته این کتاب هست "روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی"

TEWWW.jpg

baranedel

New member
من دي اس ام 5دكتر گنجي رو دارم اومده تو بازار همونو بايد بخونيم؟

اره منم همين روش تحقيق رو دارم

baranedel

New member
راستي بچه ها ما چون هنوز دانشگاه داريم ميشه يه طوري برنامه بريزيم كه درساي مهم رو تو تابستون تموم كنيم؟ كلا چند تا درس رو به نظرتون ميشه تموم كنيم تو تابستون؟

baranedel

New member
اهان راوي جان نظرت درباره لزگي چيه برا زبان؟ چندتا از بچه ها البته رشتشونو نميدونم ميگفتن همه كنكور از لزگي بوده؟!!!!!

rawy

New member
من دي اس ام 5دكتر گنجي رو دارم اومده تو بازار همونو بايد بخونيم؟

اره منم همين روش تحقيق رو دارم

خوندنش ضرر نداره اما جزو منابع 93 که بهداشت اعلام کرده بود و تو پست اول نوشتم نیست

baranedel

New member
عاقا يني الان كاپلان بخونيم يا همين اگه همبن فصلاش چطوريه من كاپلان ندارم نميدومم :( گيج شدم !!!

rawy

New member
عاقا يني الان كاپلان بخونيم يا همين اگه همبن فصلاش چطوريه من كاپلان ندارم نميدومم :( گيج شدم !!!

عزیزم, من منابعی که برای ما معرفی شده بوده رو براتون نوشتم, در مورد تصمیماتی که قرار هست گرفته بشه یا نشه اطلاعی ندارم
ما این کتابها رو خوندیم, چیزی اضافه بر این نمی تونم بگم که شما رو به اشتباه بندازم

baranedel

New member
ممنون عزيزم فهميدم :) فقط بنظرت تو تابستون چطور پيش ميريم چيا رو ميتونيم تموم كنيم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا