مطالعه گروهی زبان برای آزمون 94-95 بهداشت: اول تافل، بعد لزگی

با خواندن کدام یک از کتاب های زیر برای شروع موافق هستید

• مجموع رای دهندگان
    0
  • نظرسنجی بسته .

hayedeh68

New member
سلام
هر کی میخواد شروع کنه اعلام آمادگی کنه انشالله برنامه ریزی کنیم تا آخر تابستون 12 مهارتو بخونیم بعدشم دوره کنیم و لغات رو مرور کنیم ...:riz277:

hayedeh68

New member
سلام دوستان
ممنون از استقبال
نظرسنجی رو گذاشتم :rolleyessmileyanim:رای بدید لطفا :)

sepideeee

New member
بچه ها یکی بگه تافل چند صفحست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی پس اون 4 تا کتابی که تازگیا شده منبع زبان اگه خونده نشه چی میشه؟؟؟؟
منظورم اینه که ما تافلو لزگیو 504 رو انشاالله خوب بخونیم و اون 4 تا کتابو نخونیم چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من وقتتون رو نزارین سر 504 لغت چون هیچ اشتراکی با وزارت بهداشت نداره ... من امتحان کردم که میگما ... اگه میخواین از سبک شرو کنین از تافل شرو کنین بعد برین سراغ لزگی و بعدشم کنکور سالای پیش .. اینا بهترین منابعن ....
وگرنه خود لزگی هم بیشتر تافل رو پوشش میده
بعدش ملینا جان .. با اینکه امسال اعلام کردن منابع عوض شده .. ولی سوالا تو همون چارچوب سالای پیش بود .. نیازی نیس بری سراغ منابع جدید

alireza-ja

New member
ای کسانی که زبان خوب زدید بنظرتون چقدر لغات سالهای قبل امسال بکار میومد؟

sepideeee

New member
فوق العاده .. یعنی اگه ده تا 15 سری کنکور سالای پیش رو دقیق و کلمه به کلمه بخونی ... چهار گزینه ای هارو مثل آب خوردن جواب میدی حداقل .. چون همش تکرار ه

Soroush Star

New member
لزگی برا دکترام جواب میده؟

برای دوره دکترای وزارت بهداشت ( کنکور انگلیسی ) جدای از کنکور اصلی هست و باید در زمان ثبت نام دکترای وزارت بهداشت حتماً مدرک انگلیسی داشت ، در غیر اینصورت نمیشه کنکور دکترا شرکت کرد .

از هر زمان میشه مدرک انگلیسی رو داشت و تا 1 ماه قبل از کنکور کتبی دکترا (که آبان ماه هست) باید مدرکشو گرفت و در صورت گرفتن مدرک مورد نیاز دیگه در کنکور کتبی سوالی از انگلیسی نمیاد .

نمیدونم ، شاید برای گرفتن مدرک انگلیسی خوندن کتاب لزگی مهم نباشه ، باید دامنه لغات زیاد داشت و برای شروع این کار خوندن کتاب تافل مهمه .

در مورد وزارت علوم هیچ اطلاعی ندارم .

melinaa

New member
بچه ها من لغات 504 و تافل رو دانلود کرده بودم همین خوبه ؟ شما هم میگید اینارو بخونیم ؟ منظورم اینه ک کتاب 504 و تافل ندارم ک متن داشته باشه فقط لغاتشو دارم با معنی فارسی کافیه یا باید حتما کتابش باشه ؟ اگه کتاب میخاد معرفی کنید چیه؟

نه اونا کافی نیستش اصلا.باید کتابو بخونی بنظر من...

jilla

New member

سلام دوستان
به نظرم لغتهای سالهای قبل 95% مفیده و تکرار میشه
اگه خودتون سوالات زبان سالهای قبل مقایسه کنین میبینین که لغات تکراری زیاده
امسال هم تکراری بود.

در مورد شروع زبان هم به نظر من اول بهتره تافل بخونین تا دامنه لغاتتون وسیع بشه بعدش لزگی شروع کنین
چون لزگی برای شروع سنگینه( البته این نظر منه!!!)

راستی یادم رفت بگم

برای 504 وقت نذارین
بجاش تافل و لزگی چندین بار بخونین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

kakooooo

New member
از ازمون های سال های پیش غافل نشید
بهترین کار برای یادگیری لغت کار با جعبه لایتنر هست ولی باید یکم حوصله داشته باشید تا بعد چند ماه معجزشو ببینید
من خودم زیان حدود 80 زدم.اگه بقیه درسام خوب نبود میام باهاتون برا سال دیگه میخونیم

henri

New member
میشه کتاب تافل تون رو معرفی کنید ؟ آخه کتاب تافل من زیاد دیدم کدومشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

setayesh71

New member
مال من یه کتاب قطع جیبیه . نوشته رضا دانشوری کلمه و مثال و معنی و آخر هر درسم سوال داره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pashmak

New member
بچه ها من فلش کارت لغات تافل دارم لازمه کتابشو بگیرم

sepideeee

New member
بچه ها من فلش کارت لغات تافل دارم لازمه کتابشو بگیرم
از من میشنوی حتما کتابشو بگیر .. اگه هم میخوای از فلش کارت استفاده کنی بعد ازین که خود متن درس رو خوندی استفاده کن .. چون خود متنها خیلی لغات جدید داره به جز لغات اصلیش .. و هم اینکه باید بتونی لغت رو توی متن درک کنی ..

kakooooo

New member
چه خوب راستش دنبال یکی از بچه های علوم پزشکی شیراز میگشتم که اسامی کتاب ها رو ازشون بگیرم اگه براتون امکان داره ممنون میشم اسم و نویسنده کتاب ها را بگین,راستی میگن ی زبان شیراز هم خوبه شما اطلاعی در موردش دارین؟

جمله اخرتونو نگرفتم.ولی از قدیم میگفتن هرکی بره دانشگاه شیراز غیر از مدرک خودش یه لیسانس ربانم میگیره که ما اینو اینجا درک کردیم از بس زبان دادن به خوردمون
دو تا کتاب اینجا خیلی مهمه که اولیش که اسمشو مینویسم جز کتابایی هست که وزارت بهداشت هم برا ارشد معرفی کرده و نویسنده های این کتابا هم جز طراحان ارشد هستن
1.Improving Reading Skills
nasrin shokrpour نسرین شکر پور
ali mahboodi علی مهبودی
انتشارات جنگل
2.Reading science and medical in english
قدرت الله کامیاب
علی مهبودی
محمد رفعت بخش
فاطمه صدیق
نسرین شکر پور
انتشارات جنگل .ایده درخشان
قدر کتاب اولی رو بدونید.تو اینترنت بتونید پیداشون کنید

I can

New member
سلام بچه ها
عنوان تاپیک نوشته شروع 1 تیر.پس اینقدر اول تیر یا مرداد نگین.
دیدم خیلی گیج شدین گفتم مسیر رو براتون روشن کنم.اینقدر این دست اون دست کردن شما رو به جایی نمی رسونه و فقط ذهنتون رو درگیر و وقتتون رو هدر می ده!!!!
برای شروع همون تافل خوبه و واقعا کلماتش مثل طلا می مونه.
اگر از تافل شروع کنین لزگی رو خیلی بهتر و اصولی تر پیش می رین.
لزگی در اصل بیشتر تمرکزش یاددادن فنون و تکنیک های خوندن درک مطلب و تست زدن هست ، پس بدون هیچ شکی استارت کارتون رو با تافل بزنین.
تا استارت مطالعه رو نزنین و تداوم نداشته باشین هرکی هم هر قدر راهنماییتون کنه واقعا فایده نداره!!!
برای خوندن تافل هم بذارین هفته ای 3درس (یعنی دو روزی 1 درس) و جمعه ها مرور دروس دیگه.این جوری هم شما اصولی می خونین و هم بچه های دیگه می تونن نیمه های کار بهتون ملحق بشن و حتی پس از اتمام کار می شه یه مرور کلی گذاشت تا اگه کسی هم عقب افتاده بتونه جبران بکنه.
یه چیز دیگه مهم تموم کردن کتاب نیست!!!مهم یادگیری و برداشت هرچه بهتر کتاب هست پس واقعه بین باشین.
یک نفر هم مسولیت اداره برنامه رو در دست بگیره که تا اخر مسیر حفظ بشه و هر کسی ساز خودش رو نزنه.
اینجوری مطمعنا به هیجا نمی رسین!!!

I can

New member
با اجازه من شروع کار رو مشخص می کنم.
برای اینکه همه کتابا رو تهیه کرده باشن استارت کتاب تافل از روز دوشنبه 93/3/2
دوشنبه و سه شنبه....درس اول
چهارشنبه و پنج شنبه.... درس دوم
جمعه......مرور درس اول و دوم
و همین جور الی آخر.....
موفق و پیروز باشین

saharandishe

New member
سلام،من هم امسال کنکوردادم ولی چون میدونم که قبول نمیشم مگراینکه معجزه ای رخ بده‌!!!لذاباشمادوستان شروع به مطالعه میکنم وامانظرمن به باتوجه به اینکه یک پیرهن بیشترازشماپاره کردم!!!
خواندن کتاب لزگی به این ارتباط داره که شماابتدایک دایره لغات متوسطی داشته باشیدحداقل(گرچه بنده خودم هم تافل وهم 504 روخوندم)
وتوصیه اکیدمیکنم که دوستان عجله نکنیدشمااگرآهسته ولی پیوسته پیش بریدانشاالله موفقیت نصیبتون میشه،یکدورعمیق خوندن هم خیلی بهترازچنددورسرسریخوندن فقط به نیت تموم کردن!!!هست
لذاپیشنهادمن برای دوستان البته طبق نظریک دانش آموخته ی دکتری زبان:
گام اول:504
گام دوم:تافل(اگردوستان برای شروع لزگی خیلی عجله داشته باشن میتونندهمگام باتافل لزگی روهم شروع کنند)
گام سوم:1100واِه(که از504وتافل هم لغات تکراری زیادتوش هست وبه نسبت خوندنش آسون تره)+شروع لزگی
گام چهارم:لغاتhigh schoolکه کتابش دربازارموجوده
گام پنجم:مرورولغات حداقل 2سال گذشته ی کنکور
این پیشنهادمن بودالبته هرچه زودتربایدپایه ی یک برنامه منسجم روریخت
به حال من که فرق نمیکنه ولی به نظرم ازاول مرداددیره ،چون تابستان خیلی فرصت مناسبی هست به خصوص برای کسانی که کارآموزی و..درپیش دارندپس بهتره این فرصت روازدست ندید
دوستانی که امتحان دارندهم،میتونندشبی نیم ساعت برای یادگیری زبان وقت بزارندچون قطعاباوجودامتحان هم اینگونه نیست که شمابه اندازه یک زبان خوندن وقت پیدانکنید!!!!!
بایداول برنامه ریزی کردن درست رویادبگیریم وبرنامه هامون روبه هزارویک دلیل عقب نندازیم!!!!

mid.rm

New member
به من همین کتاب رو گفتن بگیر منکتاب رو دانلود کردم فقط یکی میشه لغات درس یک رو بگه که من ببینم همین کتاب هستش یا نه :riz304:

رفتم کتابو گرفتم اما انتشاراتش فرق میکنه پرسیدم گفتن فرقی نداره
لغات درس اول:abroad-abrupt-acceptable-acclaim-actually-adverse-advice-attractive-autonomous-disapproval-disruptive-haphazardly-persistent-valid-withdraw

البته 10 تا هم ریدینگ کوتاه داره

آخرین ویرایش:

love virology

New member
3 ماه تافل بخونید از مهر فقط لزگی / تازه زبان فقط لغت نیست دوست گرامی برای پاسخ دادن به سوالات حتی بالا 5000 لغت هم بدونی ولی روش رو ندونی هیچی پس تابستان روش ازمون خطا هم پیداه کنید تا مهر لزگی شروع میکنید دیگه دنبال مهارت و روش کار نگردی نظر من شبی نیم ساعت برای گرامر هم وقت بزارید / شاد باشید

بالا