آمادگی برای آزمون دکترای پزشکی مولکولی 93

negar62

New member
باسلام به دوستان عزیز. من ترم آخر کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی هستم و قصد دارم برای آزمون PHD امسال در رشته پزشکی مولکولی شرکت کنم. از دوستانی که قصد شرکت در کنکور امسال پزشکی مولکولی رو دارن دعوت میکنم به این گروه بپیوندند تا بتونیم برنامه هامون رو به اشتراک بذاریم. با توجه به آینده روشنی که این رشته در زمینه تشخیص مولکولی و درمان بیماریهای مختلف و به ویژه فارماکوژنومیک داره میتونیم به رشته های مختلف لینک بشیم و دوستانی که از سایر رشته هم قصد شرکت در دکترای پزشکی مولکولی رو دارند میتونن فیلد مورد علاقه خودشون رو مطرح کنن تا همه با انگیزه بیشتری برنامه ریزی کنیم.
با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان:riz304:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maxin

varia

Well-known member
سلام. منم اگه خدا بخواد امسال این رشته رو شرکت میکنم. اگه مایل بودید هماهنگ شیم.

salehi_3m3

New member
سلام.دوستان کسی اطلاع از منابع مناسب برای آزمون پزشکی مولکولی داره.ممنون میشم راهنمایی کنید.

varia

Well-known member
سلام.دوستان کسی اطلاع از منابع مناسب برای آزمون پزشکی مولکولی داره.ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام .
برای دروسی منابع مختلفی هست و دانشجوهای این رشته منابع متفاوتی رو معرفی میکنند ولی در کل این منابع بنظرم خوبند:

بیوشیمی: لنینجر(حجمش زیاده) بهتره با بیوشیمی برای کنکور پاسالار همراه شه

ژنتیک: امری(ترجمه دکتر دلویی)، ژنتیک نجات مهدیه

فیزیو: چکیده گایتون دکتر نیاورانی؛ فیزیولوژی پزشکی دکتر قدیری صوفی ( و گروه فیزیولوژی پزشکی تبریز)

میکروب: میکروبیولوژی عباس بهادر ، میکروب شناسی مورای

ایمنی: ابولعباس(چکیده)، چهار استاد

اپیدمی: _-_

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maxin

negar62

New member
دوستان عزیز اطلاعیه شماره 1 سنجش پزشکی منتشر شده. دوتا از منابع تغییر کرده!
اپیدمیولوژی و آمار حیاتی حذف شده و به جاش سلولی و مولکولی با ضریب 4 اضافه شده. ضریب ژنتیک 3 و ضریب سایر درسها ( فیزیولوژی، بیوشیمی، ایمنولوژی و میکروب) ضریب 2 .
sanjeshp.ir

srn

New member
سلام. با اصرار دوستان چند پست رو در چند گروه مختلف میزارم امیدوارم مفید باشه.
نحوه خوندن و مرور کردن اکثر داوطلب ها اشتباه. خیلیا دور اول رو روزنامه وار میخونن تا مثلا بدونن کتاب چی گفته خیلیا با دقت میخونن ولی مرور زمان بندی شده ایی ندارن خیلیا فقط دوست دارن کتاب تموم شه که بگن یه دور خوندیم ........نهایتا اکثرا از دور اول استفاده انچنانی نمیبرن.مطالعه باید بر طبق نمودار فراموشی ذهن انسان باشه که بیشترین بهره رو داشته باشه بنظره من دور اول مهم ترین مرحله است که باید آهسته و با مرور زیاد کتاب همراه باشه.بین 4 تا 6 ماه میتونه طول بکشه.کسی که قبل از ماه آخر زمستون دور اول خودشو بزنه اونم با مرور زیاد رتبه خوبی میتونه کسب کنه.دور اول خلاصه برداری کنید دور دوم و سوم نکته برداری کنید باازم بگم خلاصه با نکته برداری فرق داره
در پست بعدی شیوه مطالعه دور اول و چگونه برنامه ریزی کردن رو براتون میزارم....از من به شما نصیحت روزنامه وار خوندن برای هیچ زمانی جز تلف کردن وقت مفید نیست.کتاب رو یا نخونید یا اگه خوندید با برنامه بخونید...فعلا

shida

New member
سلام خوبین؟ من ارشد ژنتیک هسم ، ترم بعدی پایان نامه دارم، به نظر شما رو چه موضوعی که خوب و جدید باشه کار کنم ؟؟؟ 1 ترم دیگه دارم، بعد ایشالله واسه دکترا به طور جدی باهاتون هماهنگ میشم .بچه ها دکترا پزشکی مولکولی به اندازه اسمش ،نمیدونم دقیق رو کارش میشه حساب باز کرد یا نه!!!!!!! ولی میدونم ظرفیتش بیشتر دکترا ژنتیک انسانی هس.

negar62

New member
دوستان عزیز من با توجه به راهنمایی های دوستانی که خودشون دانشجوی پزشکی مولکولی هستن این منابع رو میارم:
سلولی و مولکولی : چون تازه این فرنس اعلام شده ظاهرأ همون لودیش یا حداقل چکیده اون!
ژنتیک: امری
فیزیولوژی: گایتون ( که با توجه به حجم زیاد کتاب من خودم میخوام چکیدشو بخونم)
بیوشیمی: پروین پاسالار یا ضروریات بیوشیمی دکتر محمدی
میکروب: خلاصه جاوتز
ایمونولوژی: 4 استاد

با آرزوی موفقیت

negar62

New member
سلام خوبین؟ من ارشد ژنتیک هسم ، ترم بعدی پایان نامه دارم، به نظر شما رو چه موضوعی که خوب و جدید باشه کار کنم ؟؟؟ 1 ترم دیگه دارم، بعد ایشالله واسه دکترا به طور جدی باهاتون هماهنگ میشم .بچه ها دکترا پزشکی مولکولی به اندازه اسمش ،نمیدونم دقیق رو کارش میشه حساب باز کرد یا نه!!!!!!! ولی میدونم ظرفیتش بیشتر دکترا ژنتیک انسانی هس.

دوست عزیز سلام
اگه من بخوام راهنماییتون کنم میگم یه موضوعی انتخاب کنین که بدونین هم سریع تموم میشه و هم اینکه اگه شرط دفاعتون acceptance مقاله هست ( مثل ما) بتونین زود بگیرینش. من ناخواسته موضوعی رو برداشتم که خیلی خوبه اما به شدت زمانبر هست و بعید میدونم تا آخر امسال دفاع کنم!!! موضوعاتی مثل بررسی پلی مرفیسم هم مقاله میشن هم واقعأ مناسب دوران ارشد هست. اگر هم روی بیمار کار میکنین زودتر اقدام کنین. چون یکی از وقت گیر ترین مراحل پایان نامه Sampling هست.
موفق باشین

srn

New member
سلام به همه:
دوستان من پست هامو تو چند گروه میزارم همه استفاده کنن ولی گیر میدن میگن یک جا بذار ولی چون مطالب عمومی و چندتا گروه میزارم که مفید تر باشه
این مطالب همه از راهنمایی های دوستمه که ادرس و تلفنشو به همه دادم بنده خدا تا جایی که تونسته جواب داده بدون هیچ گونه انتظاری از دوستان

چگونگی خوندن دور اول از نکات مهم برای موفقیت در امتحان .دور اول باید فهم و درک کتاب بصورت کامل حاصل بشه نباید هدف تموم کردن کتاب باشه و اینکه فکر کنید که مطالب رو در دور های بدی یاد میگیرید .دور های بعدی هر کدوم کار های خاص خودش رو داره.خوندن دور اول باید بسیار اهسته و با مرور زیاد باشه من طبق برنامه ریزی دوستم تا 4 بار بعضی از صفحات رو خوندم و با رسیدن زمان دور دوم تقریبا بالای 70 درصد مطالب کتاب های سخت رو کاملا توی ذهنم داشتم.من هر جلسه که شروع به درس خوندن میکردم حتما دو جلسه قبل رو میخوندم و خلاصه های اون مبحث رو مجدد میخوندم خیلی کند پیش رفتم 5 ماه طول کشید چون طبق برنامه پیش میرفتم تونستم جلوی حس تند خوندن و زود تموم کرد کتاب رو بگیرم .جمعه ها رو خالی گذاشتم برای قسمت هایی که در طول هفته از برنامه جا مونده بود و نیز مطالب سختی که بعد از 3 بار خوندن بازم نتونست بودم مسلط شم برنامه ایی که میرزید باید قابل انعطاف و قابلیت جبران داشته باشه که من جمعه ها رو به سفارش دوستم برای این کار قرار داده بودم موفق باشد در صورت هر گونه سوال به فیس بوک دوستم یا به خودم پیام بدید

Zeinab.A

New member
دوستان عزیز من با توجه به راهنمایی های دوستانی که خودشون دانشجوی پزشکی مولکولی هستن این منابع رو میارم:
سلولی و مولکولی : چون تازه این فرنس اعلام شده ظاهرأ همون لودیش یا حداقل چکیده اون!
ژنتیک: امری
فیزیولوژی: گایتون ( که با توجه به حجم زیاد کتاب من خودم میخوام چکیدشو بخونم)
بیوشیمی: پروین پاسالار یا ضروریات بیوشیمی دکتر محمدی
میکروب: خلاصه جاوتز
ایمونولوژی: 4 استاد

با آرزوی موفقیت

ممنون دوست عزیز

Zeinab.A

New member
از خواهران کسی همخونه نمیخواد؟
کسی مایله یه خوابگاه تشکیل بدیم واسه درس خوندن؟ من توی خونه نمیتونم درس بخونم امکانش نیست
اصلا شرایط برای درس خوندن نیست و تنها آرزو و هدف من قبولی در ارشد ژنتیک یا دکترای پزشکی مولکولیه
فقط به یه مکان واسه درس خوندن نیاز دارم

amnb

New member
پزشکی مولکولی قبول شدنش زیاد سخت نیست ماشاالله ظرفیت بالایی هم داره من نمیدونم این همه فارغ التحصیل کجا میخان برن اصلا نیاز به این رشته تو کجاهست ولی اگه مقاله داشته باشی با کتبی خوب با میانگین 50 تا55 شک نکن قبولی امسال هم که منابعش تغییر کرده که درصدها بدون شک افتضاح تر میشه فقط تواین رشته کتبی تاثیرگذاره.

senior

New member
سلام به بر وبچه های دکتر
منم توی درس ایمنی و ژنتیک و بیوشیمی باهاتون میخام پیش برم البته با اجازه از همه
منم تایپیک مطالعه واسه دکترای ایمنی زدم ولی کسی نیومد
میخام درسای مشترک رو با شما باشم
فقط بگین زنتیک امری ترجمه کی از همه بهتره؟؟

بالا