๑ کاپ کیک بدون فر ๑

mohana

Well-known member
سلام دوستای خوبم... امروز برای اولین بار بدون استفاده از فر کیک پختم..فکر نمیکردم اینقدر خوب بشه...:thanks:

09004561697313297714.jpg

مواد لازم:

آرد 10 قاشق غ خ
شکر 6 قاشق غ خ
روغن 6 قاشق غ خ
شیر 10 قاشق غ خ
وانیل نوک قاشق چ خ
تخم مرغ 2 عدد
بکینگ پودر 1 قاشق چ خ
پودر کاکائو 3 قاشق غ خ

آرد ، شکر، بکینگ پود و وانیل و پودر کاکائو رو تو ی طرف با هم مخلوط میکنیم
تو ی ظرف دیگه تخم مرغ ها رو هم میزنیم و بعد شير و روغن رو به ترتیب اضافه میکنیم و هم میزنیم
مواد ظرف اول رو آروم آروم و کم کم به ظرف دوم اضافه میکنیم و خووووب هم میزنیم... بعد مواد رو تو فنجون میریزیم... ( نصف فنجون رو پر میکنیم)
از قبل به دیواره های فنجون روغن مالیدیم تا بعد از پخت کیک راحت از فنجون درآد

تو ی ظرف بزرگ آب میریزیم فنجون ها رو میذاریم توش ... آب باید تا حدی باشه ک به نصف فنجون ها برسه زیاد نباشه هاااا... چون اگه زیاد باشه وقتی آب میجوشه ممکنه بره داخل فنجون و کیکتون رو خراب کنه

شعله رو روشن میکنین( زیاد نباشه) منتظر میمونین آب جوش بیاد...
خب
حالا ک آب جوش اومد در ظرف رو همراه دم کنی میذارین...اجازه میدین 20 دقیقه روی شعله بمونه..بعد 20 دقیقه شعله رو خاموش میکنیم ولی در ظرف رو برنمیداریم.. ده دقیقه بعد در ظرف رو برمیداریم...

برای بیرون اومدن کیک ها، لبه کیک رو با چاقو آروم آروم جدا میکنیم

بعد هم ک تزیین میکنیم

کیکمون آماده س :4d564ad6:

bioshimi93

New member
آفرین به مهنای با سلیقه ی خودمون
ازعکسش معلومه که خیلی خوشمزست
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

شفق بانو

New member
مهنا جان
چندتا سوال دارم خواهری
زرده از سفیده جدا کردی؟
قالب فلزی یا سیلیکون؟

am-ml

New member
عاااااااااااااااالیه مهنا جونم.
من هر دستوری که توش فر میخواد رو با کلی غصه رد میشم (اگه مامانم بذاره دارم آخر این ماه یه فر میخرم) ولی خیلی دوست دارم این رو امتحان کنم ؛همه مواد رو هم دارم ؛الان میرم درستش کنم . مرسی عزیزم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

ps2020

New member
درود بر بانوان خوش سلیقه ...

چیه خو دلم خواس :sad:

ازین کاپ کیکااااااااا :p

آخرین ویرایش:

yara

New member

سلام مهنایی ..چه باسلیقه تزیین کردی:applause:

چه جالب حتما درست میکنم.............دیروز من و دوستم کیک دورنگ خوشمزه درست کردیم.....

عکس و دستور پختش رو میذارم خیلی خوشمزه س

am-ml

New member

آرد ، شکر، بکینگ پود و وانیل و پودر کاکائو رو تو ی طرف با هم مخلوط میکنیم
تو ی ظرف دیگه تخم مرغ ها رو هم میزنیم و بعد شير و روغن رو به ترتیب اضافه میکنیم و هم میزنیم
مواد ظرف اول رو آروم آروم و کم کم به ظرف دوم اضافه میکنیم و خووووب هم میزنیم... بعد مواد رو تو فنجون میریزیم... ( نصف فنجون رو پر میکنیم)
از قبل به دیواره های فنجون روغن مالیدیم تا بعد از پخت کیک راحت از فنجون درآد

تو ی ظرف بزرگ آب میریزیم فنجون ها رو میذاریم توش ... آب باید تا حدی باشه ک به نصف فنجون ها برسه زیاد نباشه هاااا... چون اگه زیاد باشه وقتی آب میجوشه ممکنه بره داخل فنجون و کیکتون رو خراب کنه

شعله رو روشن میکنین( زیاد نباشه) منتظر میمونین آب جوش بیاد...
خب
حالا ک آب جوش اومد در ظرف رو همراه دم کنی میذارین...اجازه میدین 20 دقیقه روی شعله بمونه..بعد 20 دقیقه شعله رو خاموش میکنیم ولی در ظرف رو برنمیداریم.. ده دقیقه بعد در ظرف رو برمیداریم...

برای بیرون اومدن کیک ها، لبه کیک رو با چاقو آروم آروم جدا میکنیم

بعد هم ک تزیین میکنیم

کیکمون آماده س :4d564ad6:

چقدر هم بزنیم ؛با همزن بزنم یا با قاشق ، ویسک و ...؟همینقدر که تخم مرغ و شیر و روغن قاطی بشن کافیه ؟ نیاز هست تخم مرغا کف کنن؟

همزمان که مواد رو کم کم اضافه میکنیم ؛هم بزنیم؟ کی بدونیم که خوبه ؟ نهایتا باید یه خمیر یکدست به دست بیاریم یا یه مایع غلیظ و یکدست؟

جنس فنجون و قابلمه ای که استفاده کردی چی بود؟(شیشه،چینی ؛آرکوپال و ...) مثلا قابلمه چدن حرارت رو تو خودش نگه میداره و بعد از خاموش کردن شعله باز حرارت منتقل میکنه.
قابلمه استیل زود سرد میشه و ...

آخرین ویرایش:

mohana

Well-known member
چقدر هم بزنیم ؛با همزن بزنم یا با قاشق ، ویکس و ...؟همینقدر که تخم مرغ و شیر و روغن قاطی بشن کافیه ؟ نیاز هست تخم مرغا کف کنن؟

همزمان که مواد رو کم کم اضافه میکنیم ؛هم بزنیم؟ کی بدونیم که خوبه ؟ نهایتا باید یه خمیر یکدست به دست بیاریم یا یه مایع غلیظ و یکدست؟

جنس که استفاده کردی چی بود؟(شیشه،چینی ؛آرکوپال و ...)

با قاشق... نه در همون حدی که قاطی شن با هم ..
آره. فقط کم کم باید اضافه کنی...نه اینکه همش رو با هم...وگرنه کیکت خمیر میشه...به اندازه یه قاشق اضافه میکردم هم میزدم... دوباره ی قاشق دیگه...
آره وقتی همه مواد رو اضافه میکنی نهایتا ی خمیر یکدست درمیاد...

شیشه ای آرکروک استفاده کردم (نشکن باشه دیگه)

am-ml

New member
با قاشق... نه در همون حدی که قاطی شن با هم ..
آره. فقط کم کم باید اضافه کنی...نه اینکه همش رو با هم...وگرنه کیکت خمیر میشه...به اندازه یه قاشق اضافه میکردم هم میزدم... دوباره ی قاشق دیگه...
آره وقتی همه مواد رو اضافه میکنی نهایتا ی خمیر یکدست درمیاد...

شیشه ای آرکروک استفاده کردم (نشکن باشه دیگه)

مرسی مهنا جان. جنس قابلمه رو هم لطفا بگو که من برم و دست بکار بشم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ps2020

mohana

Well-known member
مرسی مهنا جان. جنس قابلمه رو هم لطفا بگو که من برم و دست بکار بشم.

خواهش میکنم عزیزم:)
جنس دیگ اهمیت نداره برا من نچسب بود... فقط ی ظرفی ک بزرگ باشه فنجونا رو بتونیم توش بذاریم...

am-ml

New member
خواهش میکنم عزیزم:)
جنس دیگ اهمیت نداره برا من نچسب بود... فقط ی ظرفی ک بزرگ باشه فنجونا رو بتونیم توش بذاریم...

مرسی عزیزم ؛جنسش به نظرم باید مهم باشه ،چون تو میزان حرارتی که منتقل میکنه اثر داره ؛پس منم تفلون استفاده میکنم .

am-ml

New member
خوب منم درستش کردم .عالی بود .
اینقدر ذوق کردم که فک کنم برای قبولی ارشد اینقدر ذوق زده نشم.

اینم عکساش.

درون قابلمه (برای احتیاط از یه قابلمه رویی استفاده کردم ،ضریب اطمینانش بیشتر بود و در صورت خوب نشدن کار ، کسی بخاطر خراب شدن قابلمه دعوام نمی کرد)

قبل از برش :

بعد از برش :

همونطور که میبینید یکیش رو داغ داغ خوردم .:riz481:
همه خواب بودن وگرنه به برش نمی رسید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: leylii

mohana

Well-known member
عااااااااالی شده :thanks:

لیلا و شفق دست گلتون درد نکنه خواهرجونای هنرمندم :heart::(40):

ستاره70

New member
مهنا فنجون رو بذاریم توی آب جوش نمیشکنه؟!!
نخندینا!!من درکل مبتدی ام و تا حالا کیک این مدلی نپختم!!!خخخخ:smiliess (3):

ستاره70

New member
شفق تو چرا کیکات شبیه شکلات بستنی شده اینقد که صاف و صوفه!!!؟؟
:ad54ad:

ستاره70

New member
مهنا از سمت راست دومین کاپ کیک رو روش شکلات ریختی؟!!
هرقاشق چطوریه؟سرپر یا سرخالی؟!!

بالا