تاثیر داشتن مقاله در مصاحبه دکتری

میترا

New member
سلام دوستان من چند تا سوال داشتم اول اینکه چقدر طول میکشه تا یک مقاله isi قبول شه من خودم آبان ماه امسال میخوام شرکت کنم ولی نمیدونم میتونم یه مقاله از پایان نامم بنویسم یا نه چون هنوزم ارشدم تموم نشده.میخواستم بدونم اگه رتبمون تک رقمی باشه میشه بدون مقاله و سابقه تدریس و... قبول شد؟ممنون میشم اگه دوستانی هستند که بدون مقاله قبول شدن و یا اطلاعات دارند کمکم کنند.

biosta

Well-known member
سلام
دوستان با تجربه زیاد هستند که حتما" پست خواهند گذاشت و از نظرهایشان بهره خواهیم برد
مقاله علمی پژوهشی یا انگلیسی یا طرح تحقیقاتی
تدریس یا مدرس کارگاه یا حل التمرین یا سخنرانی
رفتار و گفتار نوع پوشش و ... در مصاحبه
این سه دسته شاید هر کدام یک سوم نمره ی مربوط به مصاحبه را تشکیل می دهند
پس با این فرض نمره ی مصاحبه تماما"مقاله یا طرح پژوهشی نیست .
می شناسم شخصی را که بدون مقاله با یک کارگاه بهشتی دکتری قبول شده
و شخصی را که با دو مقاله و چند کارگاه دکتری قبول نشده
پس قبولی در وزارت بهداشت الزاما" رزومه نیست .

biosta

Well-known member
درستش این هست که اول مقاله بنویسید و بعد پایان نامه
چرا که مقاله به داوری فرستاده می شود و متوجه ایرادات کارتان می شوید
اما در ایران طبق معمول بر عکس هست .
برای مقاله حتما" اقدام کنید تا مصاحبه که چند ماه بعد از آبان ماه هست حتما" پذیرش خواهد شد.

salam dosste aziz
bale mishe bedone maghale v tadrisam ghabol shod
chon shoma hanozam daneshjo hastid
negarane in chiza nabashid
bavar konid mosahebe kamelan shansi v saleghei hastesh
man afradi ro mishnasam ba 10 isi ham radesh kardan
ziyad fekreton ro dargire ina nakonid

varia

Well-known member
سلام دوستان من چند تا سوال داشتم اول اینکه چقدر طول میکشه تا یک مقاله isi قبول شه من خودم آبان ماه امسال میخوام شرکت کنم ولی نمیدونم میتونم یه مقاله از پایان نامم بنویسم یا نه چون هنوزم ارشدم تموم نشده.میخواستم بدونم اگه رتبمون تک رقمی باشه میشه بدون مقاله و سابقه تدریس و... قبول شد؟ممنون میشم اگه دوستانی هستند که بدون مقاله قبول شدن و یا اطلاعات دارند کمکم کنند.

اینکه یک مقاله چه مدت طول میکشه اکسپت بشه بستگی به مجله و ژورنالی داره که میفرستید و اینکه آیا فرد و آشنایی در دفتر اون مجله برای پیگیری و یادآوری مقالتون برای داوری و چاپ هست یاه نه! در کل فک کنم برای مجلات علمی پژوهشی یه بازه 3-6 ماهه در نظر بگیرید و برای ژورنالها هم همین زمان بعلاوه اینکه شاید اگه تو کارتون دقیق باشید اکسپتشو زود میدند ولی چاپش شاید یه مدت طول بکشه. ولی مهم اینه که خودتونم چقد پیگیر باشید مثلا وقتی برای ویرایش مقاله برگردونده میشه دیگه یکی دو هفته معطل نکنید و زود کار ویرایشو انجام و مجدد بفرستیدش.
داشتن مقاله یا cv خشک خالی برای مصاحبه بدردی نمیخوره شما باید نشون بدید که اطلاعاتتون در زمینه تحقیقهاتون(پایان نامه،مقاله،کنگره،...) در حد قابل قبولیه. اگه رتبتون در کتبی تک رقمی شد(بفرض که ایشالا اینجوری بشه) سعی کنید لااقلش در کنار اون چند کارگاه و کنگره هم تو مصاحبه ارائه بدید(شرکت در کنگره و کارگاه آموزشی فک نکنم وقت چندانی بخواد صرفش کنید).

biosta

Well-known member
salam dosste aziz
bale mishe bedone maghale v tadrisam ghabol shod
chon shoma hanozam daneshjo hastid
negarane in chiza nabashid
bavar konid mosahebe kamelan shansi v saleghei hastesh
man afradi ro mishnasam ba 10 isi ham radesh kardan
ziyad fekreton ro dargire ina nakonid

کاملا" سلیقه ای نیست ، اما شانس تا حدودی تاثیر گذار هست اما تا حدودی
اون حدود شانس اون جاست که مثلا" چه سوالی ازت پرسیده شود
این عبارت کاملا" سلیقه ای برای خود فریبی ست
آخه ما ایرانی ها قبل از این که بخواهیم در رشته ای دکتری بگیریم
دکتری خود فریبی رو گرفته ایم !
پیرو پست های قبلی ام در نظر بگیرید حدود یک سوم امتیاز مصاحبه مقاله و طرح هست
میتوان با مثلا" دو مقاله ویک طرح تحقیقاتی نمره ی این بخش را آورد
دیگر دو مقاله بشود 10 تا تاثیری به نظرم آنچنان نخواهد داشت
هر چیزی در حد تعادل تدریس فن بیان هم تاثیر خواهند داشت و نمیتوان به نظرم با 10 تا isi جای خالی آن ها را پر کرد .

میترا

New member
ممنون بابت راهمناییتون بهرحال امیدوارم بتونم تا اونموقع یه مقاله داشته باشم و تنها امیدم اینه که واقعا نسبت مصاحبه به امتحان کتبی 30 به 70 باشه.

بچه ها یک سوال مهم:
خواهش میکنم بچه های دکترا و کسایی که درگیر آزمون دکترا هستن به سوالم جواب بدن:idea_majidonline:من ترم دو ارشدم. دارم پروپوزال میدم.
از تابستونم کارم شروع میشه
اگه زرنگ باشم میتونم تا اسفند جمعش کنم.
در این صورت میتونم آبان امسال آزمون دکترا بدم و اگه برای مصاحبه دعوت شدم بم گیر نمیدن که چرا تو ترم 3 هستی؟
ممکنه قبول بشم؟؟؟
میدونین به خاطر شرایط شخصی یه خورده مجبورم عجله ای درس بخونم و الا برای سال بعد میاستادم
خواهشا جواب ؟؟:sadsmiley:

biosta

Well-known member
سلام /تا جایی که می دانم بایستی برای شرکت در کنکور دکتری تمام درس ها تمام کرده و فقط پایان نامه داشته باشید :smiliess (11)::21:
بنابرنی اطلاعات من میگه آبان ماه که کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت هست ورودی های 91 به بعد می تونند شرکت کنند
البته می توانید در رشته های پذیرش کننده ی وزارت علوم ( اسفند ماه) شرکت کنید .

aaram

New member
سلام بچه ها...نتایج اولیه دکترا تربیت مدرس اومده.!! 5 نفر میخواد رشته ما و 18 نفر مجاز شدند! با توجه به اینکه در این آزمون 30 درصد نمره کتبی بود و 70 درصد مصاحبه هست، به نظر شما آیا امکان قبولی برای همه بچه های مجاز شده وجود داره؟ بنظرتون با اینکه هدف من اصلا تربیت مدرس نبود و تمرکزم روی وزارت بهداشته (یعنی کنکور فقط با اظلاعات قبلیم بوده)، آیا برای مصاحبه خودم رو آماده کنم؟ یا اینکه
چون 5 نفر میخوان همون 5 نفر اول قبول هستند اکثرا؟

آخرین ویرایش:

aaram

New member
بچه ها یک سوال مهم:
خواهش میکنم بچه های دکترا و کسایی که درگیر آزمون دکترا هستن به سوالم جواب بدن:idea_majidonline:من ترم دو ارشدم. دارم پروپوزال میدم.
از تابستونم کارم شروع میشه
اگه زرنگ باشم میتونم تا اسفند جمعش کنم.
در این صورت میتونم آبان امسال آزمون دکترا بدم و اگه برای مصاحبه دعوت شدم بم گیر نمیدن که چرا تو ترم 3 هستی؟
ممکنه قبول بشم؟؟؟
میدونین به خاطر شرایط شخصی یه خورده مجبورم عجله ای درس بخونم و الا برای سال بعد میاستادم
خواهشا جواب ؟؟:sadsmiley:

اگر فقط واحد پایان نامه باقی مونده باشه بله میتونید شرکت کنید..اما اگر واحد های درسی باقی مونده باشه همونطور که دوستمون گفتند فکر نمیکنم مجاز باشین...بازم سوال کنید از اساتید

biosta

Well-known member
سلام بچه ها...نتایج اولیه دکترا تربیت مدرس اومده.!! 5 نفر میخواد رشته ما و 18 نفر مجاز شدند! با توجه به اینکه در این آزمون 30 درصد نمره کتبی بود و 70 درصد مصاحبه هست، به نظر شما آیا امکان قبولی برای همه بچه های مجاز شده وجود داره؟
بنظرتون با اینکه هدف من اصلا تربیت مدرس نبود و تمرکزم روی وزارت بهداشته (یعنی کنکور فقط با اظلاعات قبلیم بوده)، آیا برای مصاحبه خودم رو آماده کنم؟
یا اینکه 3 نفر که میخوان همون 5 نفر اول قبول هستند اکثرا؟
حتما" جواب مثبت هست
به طور خلاصه این که قبولی برآیند فعالیت های قبلی شخص داوطلب هست و یک شبه به وجود نمی آید
پس همین همت برای شرکت در مصاحبه میتونه با تجربه ای که کسب می شود
( هر گونه تجربه ای که شده همچون ساخت و دسته بندی فایل های رزومه ، کاهش استرس در مصاحبه و آشنایی با فضا و دیدار با دیگر رقیبان و...)
باعث گردد شخص داوطلب نهایتا" به نتیجه ای بهتر برسد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aaram

saedidavoud

New member
دوستان کسایی که اطلاع دارن راهنمایی کنن.
معدل کارشناسی من 13.5 . ارشد 16 هست.2 تا مقاله isi و یه علمی پژوهشی دارم .به نطرتون وضعم چجوریاست.معدل کارو خراب نمیکنه(رتبه ام 18 شده سلولی و مولکولی)

Farzan

New member
سلام بچه ها...نتایج اولیه دکترا تربیت مدرس اومده.!! 5 نفر میخواد رشته ما و 18 نفر مجاز شدند! با توجه به اینکه در این آزمون 30 درصد نمره کتبی بود و 70 درصد مصاحبه هست، به نظر شما آیا امکان قبولی برای همه بچه های مجاز شده وجود داره؟ بنظرتون با اینکه هدف من اصلا تربیت مدرس نبود و تمرکزم روی وزارت بهداشته (یعنی کنکور فقط با اظلاعات قبلیم بوده)، آیا برای مصاحبه خودم رو آماده کنم؟ یا اینکه

منم تربیت مدرس مجاز شدم ولی اصلا علاقه ای به مدرس ندارم. اونا هم به من! ( چون از بچه های خودشون میگیرن)

aaram

New member
منم تربیت مدرس مجاز شدم ولی اصلا علاقه ای به مدرس ندارم. اونا هم به من! ( چون از بچه های خودشون میگیرن)

تبریک میگم فرزان جان.... راستش منم تربیت مدرس دوست ندارم و اصلا برای کنکورشم نخوندم :dadad4: منم اینو شنیدم که از بچه های خودشون هست! پس به منم علاقه ای ندارن :smilies:

Hamidvet

New member

سلام، دقیقا منم وضعیتم همین طوره؛ 5 نفر روزانه میگیره تربیت مدرس و فقط 1 نفر شبانه .... دوستان خواهشا نظر بدید با توجه به اینکه رتبم 6 شده، آیا شانس قبولی دارم؟

ضمنا تعداد شرکت کننده ها 79 نفر بود، 18 نفر هم مجاز شدن..

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
چی شد کسی نیست

معدل کار رو خراب نمی کنه
یک بخشی از نمره ی مصاحبه معدل هست وقتی رزومه پر باشد معدل رو می پوشاند
بنابرین تدریس داشته باشید با توجه به این که مقاله هم دارید خیلی عالی خواهد شد

بالا