سلام به نظرتون بالینی ترین رشته علوم پایه چیه؟

sina98

New member
سلام من از درس های نظری خسته شدم برا دکترا کدوم رشته بیشتر فعالیتای بالینی یا ازمایشگاهی دارند؟

soren

New member
با سلام
رشته های علوم آزمایشگاهی خصوصا رشته ی ژنتیک پزشکی
موفق باشید

domain

New member
ببینید در رشته ی علوم آزمایشگاهی در مقاطع تخصصی ما سه رشته ی ایمونو لوژی و هماتولوژی وبیوشیمی بالینی رو داریم که خب جنبه ی بالینی شون بیشتر از رشته های دیگس مثلا ما تو بعضی بیمارستان ها بخش های تشخیصی سرطان داریم که خب این بخش ها معمولا حضور بیوشیمیست بالینی یا یک هماتولوژیست رو میطلبه.در کل این سه رشته تقریبا جنبه بالینی یکسانی دارن و بستگی داره که به کدوم یکی علاقه بیشتری دارین . رشته هایی مثل تغذیه و ژنتیک رشته هایی ان که بیشتر جنبه ی کار خصوصی دارن ینی میتونینید مشاوره و درمان به صورت خصوصی یا همون ویزیت انجا م بدین که این مورد در رشته تغذیه خیلی جا افتاده تره .

saharandishe

New member
ولی این رشته هایی که فرمودیدرومگه میشه بامدرک ارشدفیزیولوژی امتحان داد؟
محدودیت رشته ندارند؟

oloom_az

New member
به نظر من هماتولوژي ايمنولوژي و بيوشيمي از همه باليني تراند!!

love virology

New member
بستگی به خودتون داره همه رشته ها خوبن هر رشته ایی که مربوط به ازمایشگاه بشه بالینی دیگه بستگی به علاقه شما هست / قارچ انگل میکروب ژنتیک هماتو بیوشیمی ایمنی بیوتک

saharandishe

New member
شما میتونید با ار شد فیزیو فقط برای ارشد رشته ایمنی شناسی امتحان بدین

من درست متوجه منظورتون نشدم!یعنی باارشدفیزیومجددبرای ارشدایمنی امتحان بدیم؟
اگرفقط دانشگاههای دولتی روبخوایم چطور؟

تقریبا هیچ کدوم بالینی نیست.اسمشون بالینیه.تمام رشته ها به دلیل مشکلات بسیار مثل نمونه گیری حضور در بیمارستان هزینه های تحقیق امکانات و ... ترجیح میدن مطالعات مولکولی و پایه داشته باشن.

domain

New member

من درست متوجه منظورتون نشدم!یعنی باارشدفیزیومجددبرای ارشدایمنی امتحان بدیم؟
اگرفقط دانشگاههای دولتی روبخوایم چطور؟

بله شما باید مجدد ارشد ایمونو امتحان بدید و فقط هم دانشگاه های سراسری رشته های وزارت بهداشت رو دارن بعد از گرفتن ارشد در رشته ایمونو میتونید برا دکترا امتحان بدین با آرزوی موفقیت

domain

New member
تقریبا هیچ کدوم بالینی نیست.اسمشون بالینیه.تمام رشته ها به دلیل مشکلات بسیار مثل نمونه گیری حضور در بیمارستان هزینه های تحقیق امکانات و ... ترجیح میدن مطالعات مولکولی و پایه داشته باشن.

عذر خواهی میکنم میتونم بپرسم شما دکترای کدوم رشته ی بالینیو دارین؟؟

پس شما یه کاری کن یه سری به تایپیکای دیگه بزن ببین شاید جاهای دیگه لازمتون داشته باشن با تشکر

درکت میکنم.باهزار تا امید وارد یه رشته شدی.به آینده ی رشته ات هم امیدواری.خوبه باید هم امیدوار باشی.ولی در کنار این چیز ها باید واقع بین هم باشی.از صحبت هات معلومه که هنوز کاملا دانشگاه رو نمی شناسی.هر قدر شناختت از محیط دانشگاه و سیستمش بیشتر بشه واقع بینتر میشی.انتقاد پذیرتر می شی.سال ها پیش هممون مثل تو پر از هیجان بودیم.حرفامو الان هم قبول نکنی بنویس روی کاغذ بنداز تو جیبت.سال ها بعد شاید به دردت بخوره.انگیزه ات قابل تحسینه.اما یه کم تجربه لازمداری که به مرور زمان اونم درست میشه.

domain

New member
درکت میکنم.باهزار تا امید وارد یه رشته شدی.به آینده ی رشته ات هم امیدواری.خوبه باید هم امیدوار باشی.ولی در کنار این چیز ها باید واقع بین هم باشی.از صحبت هات معلومه که هنوز کاملا دانشگاه رو نمی شناسی.هر قدر شناختت از محیط دانشگاه و سیستمش بیشتر بشه واقع بینتر میشی.انتقاد پذیرتر می شی.سال ها پیش هممون مثل تو پر از هیجان بودیم.حرفامو الان هم قبول نکنی بنویس روی کاغذ بنداز تو جیبت.سال ها بعد شاید به دردت بخوره.انگیزه ات قابل تحسینه.اما یه کم تجربه لازمداری که به مرور زمان اونم درست میشه.

اره شما راس میگی دوست عزیز من با 22 سال سن حسنی به مکتب نمیرفت، شما با نمیدونم چند سال سن آرنولد، ببین من به درک شدن توسط ادمایی که یا به دلیل ترس یا به هر دلیل دیگه ای انگیزه ای برای ادامه ندارن و سعیشون بر اینه این ترس خودشونو به دیگران هم منتقل کنن تا چند نفر دیگه رم از رسیدن اهداف بالاشون بترسونن نیاز ندارم، این تا اینجا،راستی خانوم دکتر متخصص بیوشیمی بالینی از دانشگاه آکسفورد که ادعاتون میشه خیلی آدم بزرگیو، با تجربه، شما وقت کردی یه سر به بخش خون انکولوژی بیمارستان محلتون بزن تا بفهمی اونجا دنیا دست کیاس اوکی؟ اگرم دوس داشتی ی سر بیا دانشگاه ما ابهت استادای علوم پایه پزشکیو ببین تا کلا عقیدت در مورد این رشته ها عوض شه فقط لطفا هر کاری میکنی انگیزه ی چارتا آدم با انگیزه رو از بین نبر، بزار اون ترس نرسیدن به بالاترین مراتب اجتماعی و تحصیلی فقط تو خودت باشه در ضمن اینم مینویسم که یه آرنولد مث شما منو برا رسیدن به اهدافم مصمم تر کرد و این نوشته رو که بعد ها که از تو جیبم در اوردم ازت کلی تشکر میکنم

gisoo23

New member
چه باحال جوابشو دادي!
مثل خودم حاضرجوابي. خوشم اومد
لايکککک

بالا