بازار کار بیولوژی تولید مثل

sina98

New member
سلام دوستان
شماها درباره بازار کار رشته بیولوژی تولید مثل اطلاعی دارید
یه متخصص بیولوژی تولید مثل چیکارا انجام میده

آسو

New member
slm
hame khubid?
manam etelaat mikhaam az in reshte?
kesi hast k mashghul tahsil in reshte bashe???
kist mara yari konad?!

n4zl1

New member
این رشته در حال حاضر جذب بالایی داره از دانشگاهای تهران گرفته تا مراکز ناباروری

PMN

New member
پیشتر توضیح میدین؟
اصن این رشته چی هس :21:

n4zl1

New member
خانم دکتر
از نظر مالی این رشته چه جوریه؟؟؟

از نظر مالی بستگی به خود آدم داره یکی از استاتید این رشته هست که فیش حقوقیش 30 میلیون و یکی دیکه 2 میلیون. مثل همه رشته بستگی به توانایی خود آدم داره.
بدشم حقوق خودتو خودت با کارت تعیین می کنی. تو این رشته یه سلول از یه زن گرفتی و تمام امید اون خانواده و شاید پایه خانوادشون به همون یه تخم و همون بچه بستگی داره تو نمی تونی خطا کنی. باید کارت درست باشه تازه زنانی ها هم همکارتن که شاید تو رو قبول نداشته باشن. پس اون باید تو کارت مهارت داشته باشی تا یه مرکز بخوادت و دوم اینکه باید کار گروهی بلد باشی.
راستش از این سوال بینهایت ناراحت شدم. آقا سینا بابام میگن وجدان کاری داشته باشی و همراهش پشتکار داشته باشی سوپوری محلم که باشی درآمدت خوبه.
وای به حال ما وای به حال ملت و مملکتمون با این طرز فکر.
در نهایت پول تو این رشته نسبت به رشته های پایه دیگه خوببه ولی انتظار نداشته باش مثل جراحایی که اسم در کردن و عملاشونو میدین دانشجوهاش انجام میدن پول درآرین.

n4zl1

New member
پیشتر توضیح میدین؟
اصن این رشته چی هس :21:

شما با گرفتن مدرک این رشته جنین شناس می شین. هم می تونین تو دانشگاه جنین شناسی و دروس مرتبط رو تدریس کنی و هم می نونی تو آزمایشگاه های درمان ناباروری انسان و اصلاح نژاد حیوانات کار کنی.
کار انسانی به این شکل هست که یه خانمی میره پیش یه متخصص زنان، تشخیص ناباروری زن یا مرد رو میده. شما با دیدن اون تشخیص بهترین و در عین حال هم هزینه ترین راه درمان(قابل توجه آقا سینا) رو تو آزمایشگاه پیش میبری. مثل iui,ivf, icsi,imsi و ...

varia

Well-known member
من قبل اینکه پایان نامم رو IVF باشه در مورد این رشته اطلاعی نداشتم ولی بعدش که با صاحبنظرهای این رشته حرف زدم دیدم رشته خیلی جالب و علم بسیار شیرینیه.
همونطور که خانم دکترم گفتند جذبش بالاست ولی در حدی که من میدونم فعلا به چشم یه رشته تازه تاسیسه و زیاد دست و بالش باز نیست! و حتی شنیدم از طرف برخی از گروههای آموزشی تو دانشکده ها در تدریس برخی دروس اذیت میشند مثلا هیستولوژیستها میگن که دروس جنین شناسی رو ما باید تدریس کنیم!
از خانم دکتر n4zl هم تشکر میکنم که همه سوالات دوستان در مورد این رشته رو جواب میدند.

n4zl1

New member
من قبل اینکه پایان نامم رو IVF باشه در مورد این رشته اطلاعی نداشتم ولی بعدش که با صاحبنظرهای این رشته حرف زدم دیدم رشته خیلی جالب و علم بسیار شیرینیه.
همونطور که خانم دکترم گفتند جذبش بالاست ولی در حدی که من میدونم فعلا به چشم یه رشته تازه تاسیسه و زیاد دست و بالش باز نیست! و حتی شنیدم از طرف برخی از گروههای آموزشی تو دانشکده ها در تدریس برخی دروس اذیت میشند مثلا هیستولوژیستها میگن که دروس جنین شناسی رو ما باید تدریس کنیم!
از خانم دکتر n4zl هم تشکر میکنم که همه سوالات دوستان در مورد این رشته رو جواب میدند.

خواهش می کنم وظیفمه.
آره اذیت میشیم مخصوصااز طرف آناتومیست ها ولی اگه گروههمون قاطیه دانشکنده فناوریهای نوین بشه این مشکل حل خواهد شد ولی نمی دونمچه اصراری به این دارن که ما جزوی از گروه آناتومی باشیم حتی گروه زیستم نیستیم.

varia

Well-known member
خواهش می کنم وظیفمه.
آره اذیت میشیم مخصوصااز طرف آناتومیست ها ولی اگه گروههمون قاطیه دانشکنده فناوریهای نوین بشه این مشکل حل خواهد شد ولی نمی دونمچه اصراری به این دارن که ما جزوی از گروه آناتومی باشیم حتی گروه زیستم نیستیم.

دانشگاه تبریز هم میخوان از امسال این رشته رو بیارند (فک کنم دانشکده علوم نوین میارنش ولی از اساتید گروه علوم تشریحی استفاده میکنند). یکی از دوستهای خوبم تهران بیولوژی تولید مثل میخونه اونم فعلا که از این رشته راضیه.

این رشته در حال حاضر جذب بالایی داره از دانشگاهای تهران گرفته تا مراکز ناباروری

می خواستم ببینم دلیل انتخاب این رشته از طرف شما چی بوده؟؟؟ مزیت ها و معایبش چیه؟ بیوشیمی بالینی رو با بیولوژی تولید مثل از هر لحاظ واسم مقایسه کنین ممنون می شم.

n4zl1

New member
می خواستم ببینم دلیل انتخاب این رشته از طرف شما چی بوده؟؟؟ مزیت ها و معایبش چیه؟ بیوشیمی بالینی رو با بیولوژی تولید مثل از هر لحاظ واسم مقایسه کنین ممنون می شم.

من هیچ اطلاعی از بیوشیمی ندارم با رشتم مقایسه کنم ولی اینو می دونم که بیوشیمی فول شده جذب کمی داره.
رشته بیولوژی تولیدمثل بالینیه تو با مریض در ارتباطی حذابیت داره چون هر روز یه پله پیشرفت داره علم نوپایی هم هست. مولکول سلول کار بالینی و .. رو با هم داره. من خودم شخصا رشته های پایه پزشکی رو رشته های خشکی می بینم ولی این رشته میانگین و معدلی از اون رشته ها بود واسم. البته نظر شخصیه.

sh.samane

New member
slm , man sale akhare dampezeshki am, mkham phd ensani sherkat konam vali beyne 2 reshte moradadam yeki genetic va dgari biology tolidmesl ,mshe nazaretuno bgin k kodum kheili bhtar ast ham bazar kar ham mizane gostardegish va az har lahaz mamnun

بالا