مطالعه گروهی ارشد زیست شناسی. وزارت علوم 93-94

raven

Member
من برای تکوین جانوری میخوام شروع کنم اما نمی دونم چطوری برنامه ریزی کنم :( شدیدا احتیاج به کمک دارم

omid9030

New member
بچه ها سعی کنید از همین حالا شروع به خوندن لودیش کنید(برای سلولی)
همچنین رو زبان هم سرمایه گذاری کنید

hanas68

New member
:idea_majidonline:سلام بچه ها منم میخوام برا سال دیگه ایشالا ارشد بدم، البته امسال دادم ولی چون دانشجو بودم هیچی نخوندم!!!!!!!!1 فقط منابعو دقیق بگید لطفا برا زیست تنه مشترک و بیوشیمی چی بخونیم؟ من میخوام برا علو و بهداشت لنینجرو بخونم، عایااااااااا خوبه؟

raven

Member
ببخشید برای تکوین بخش تنه مشترک زیست شناسی فقط باید سلولی و بیوشیمی خوند یا میکروب و اینام میخاد ؟

raven

Member
بچه ها برنامه خوندنتون چیه که زودتر باهم شروع کنیم و وقت رو از دست ندیم:smilies-azardl (181

Mohammad gh

New member
:idea_majidonline:سلام بچه ها منم میخوام برا سال دیگه ایشالا ارشد بدم، البته امسال دادم ولی چون دانشجو بودم هیچی نخوندم!!!!!!!!1 فقط منابعو دقیق بگید لطفا برا زیست تنه مشترک و بیوشیمی چی بخونیم؟ من میخوام برا علو و بهداشت لنینجرو بخونم، عایااااااااا خوبه؟

دوست عزیز نیاز به خوندن گیاهی و جانوری برای تنه ی مشترک نیست
معمولا نصف بیشتر تنه از سلولی و میکروب و ژن و بیوشیمی میاد که میتونید با خوندن طبیعی اونا تنه رو تا ۵۰% بزنید در غیر این صورت چنانچه بخواید برای خوندن گیاهی و جانوری هم وقت بزارید بعد ایمنی و قارچ و ویروسم جدا جدا بخونید رسما باید ۲ یا ۳ سال صبح تا شب پای درس باشید و آخرم شاید پای کنکور خدای نکرده همرو قاطی کنی.بهتره یکی دوتا رشته ر
انتخاب کنید و سعی کنید براساس ضرایب اونا خوندنتون رو برنامه ریزی کنید
راجب بیوشیمی هم میتونم بگم بهترین رفرنس موجود لنینجر هست

aseman1322

New member
سلام بچه ها من میخوام سال دیگه بیوتکنولوزی وزارت بهداشت شرکت کنم. واسه امسال هم میخوام وزارت علوم شرکت کنم. میشه گرایش های زیست شناسی رو بهم بگید و اینکه چه درس هایی براشون باید بخونیم. ممنون

biosta

Well-known member
بچه ها این سوالات رو داخل سایت irmed.ir به نام سوالات احتمالی کننکور 93 گذاشته بودند که دانلود کردم گفتم شما هم ببینید 50 تا سوال توی 2 آزمون با پاسخ تشریحی گذاشته یه ذره سخت بود ولی از همون منابع خودمون تهیه شده است جالبه!! لطفا اطلاع رسانی کنید بچه های دیگه عقب نیافتند
1) همه دانشمندان زیر تولید خودبخودی (spontaneous generation) را قبول داشتند، بجز:
الف) Aristotle ب) Spalanzanii
ج) Virgil د) Samson

2) کدام از باکتری های زیر دارای کمترین درصد C+G را نسبت به سایر باکتری ها دارند؟
الف) Mycobacterium tuberculosis ب)Corynebacterium diphtheria
ج) Clostridium perfringenes د) Klebsiella pneumonia

3) در باکتری اشرشیاکلی، الیگوساکاریدهای مشتق از غشا (MDO) در چه شرایطی تولید می شوند؟
الف) کاهش فشار اکسیژن ب) کاهش فشار اسمزی
ج) افزایش فشار اکسیژن د) افزایش فشار اسمزی

4) در همه شرایط زیر زنجیره های کوتاه تری از آنتی ژن O ساخته می شود، بجز :
الف) pH بالا ب) حرارت بالا
ج) افزایش نمک محیط د) کاهش فسفات و منیزیم محیط

سلام
هر چند به نظر می رسد نیت شما خیرست اما لطفا" تکرار نشود وگرنه برخورد می شود چرا که
سایت مذکور برای اجازه دانلود فایل مورد نظر مبلغ می گیرد در نتیجه اجازه چنین اطلاع رسانی آقا یا خانم
aghder
وجود ندارد
این سوالات احتمالی جنبه ی درآمد زایی دارد و تجارت هست
تا این که دلشان به حال داوطلبان کنکور سوخته باشد مطمئن باشید
وگر نه این سوالات را رایگان یا با مبلغ بسیار ناچیز برای دانلود قرار می داد .
سوالات احتمالی کنکور را می خواهید بهتان می گویم به لینک زیر مراجعه کنید .

www.oloompezeshki.com/biology

آخرین ویرایش:

maryam-biotech

New member
سلام بچه ها
لطف کنید گزارش روزانه بدید که چقدر درس میخونید تا بچه های دیگه هم انگیزه درس خوندنشون زیاد شه

srn

New member
سلام
چند نکته مهم مطالعاتی:
تااینجا راجع به خلاصه برداری و نکته برداری و زمان این کارها و نیز چگونگی غلبه بر استرس گفتیم.

1.تایم مطالعه باید طوری باشه که بعد از هر 45 دقیقه حتما یک 15 دقیقه استراحت کنید این کار باعث میشه از زمان به بهترین وجه و با بالاترین تمرکز استفاده کنید

2.حین درس خوندن زیاد اب بنوشید که کارایی مغز شما رو بهبود میبخشه

3.سعی کنید در طول روز عناوین مختلف و زیادی رو از کتاب ها نخونید حداکثر 4 عنوان باشه

4.خلاصه برداری رو بعد از خوندن یک مبحث شرو ع کنید به شکلی که فهم خودتونو از مبحث به روی کاغذ پیاده کنید بازم میگم فرق میکنه با نکته برداری

5.برنامه ایی که میریزید متناسب با ضریب هر درس باشه مثلا خوندن لودیش برای ضریب یک یک اشتباه بچه گانست

6.زبان مهارت تلقی میشه و هر کسی تند تر بخونه و سریعتر درک کنه موفق تره دامنه لغات مهمه ولی مهمتر تند خواندن و درک کردن متن ها و جمله هاستپس تا روز کنکور اگه تونستید روزی حداقل 10 خط رو ترجمه کنید

7.. برای بیوشیمی کتاب دکتر احسانی برای ضریب 1 وضریب 2 کتاب مفیدی محسوب میشه خصوصا برای دوستانی که پایه ی خوبی ندارن

8..همیشه برنامه انعطاف پذیری برای خودتون بریزید و جمعه ها رو برای جبران برنامه و مطالب سخت قرار بدید زود نخواین کتابا رو تموم کنین کتابی که زود تموم بشه زود هم از یاد میره

موفق باش

پریسا 69

New member
بچه ها کسی میخواد امسال کنکور علوم بده و خرداد سال بعد کنکور بهداشت؟؟
بعضی منابع مشترکن بعضیا نه
میشه لطفا بگین چجوری برنامه ریزی کنیم که به دوتاش برسیم؟؟؟؟

srn

New member
سلام به همه:
دوستان من پست هامو تو چند گروه میزارم همه استفاده کنن ولی گیر میدن میگن یک جا بذار ولی چون مطالب عمومی و چندتا گروه میزارم که مفید تر باشه
این مطالب همه از راهنمایی های دوستمه که ادرس و تلفنشو به همه دادم بنده خدا تا جایی که تونسته جواب داده بدون هیچ گونه انتظاری از دوستان

چگونگی خوندن دور اول از نکات مهم برای موفقیت در امتحان .دور اول باید فهم و درک کتاب بصورت کامل حاصل بشه نباید هدف تموم کردن کتاب باشه و اینکه فکر کنید که مطالب رو در دور های بدی یاد میگیرید .دور های بعدی هر کدوم کار های خاص خودش رو داره.خوندن دور اول باید بسیار اهسته و با مرور زیاد باشه من طبق برنامه ریزی دوستم تا 4 بار بعضی از صفحات رو خوندم و با رسیدن زمان دور دوم تقریبا بالای 70 درصد مطالب کتاب های سخت رو کاملا توی ذهنم داشتم.من هر جلسه که شروع به درس خوندن میکردم حتما دو جلسه قبل رو میخوندم و خلاصه های اون مبحث رو مجدد میخوندم خیلی کند پیش رفتم 5 ماه طول کشید چون طبق برنامه پیش میرفتم تونستم جلوی حس تند خوندن و زود تموم کرد کتاب رو بگیرم .جمعه ها رو خالی گذاشتم برای قسمت هایی که در طول هفته از برنامه جا مونده بود و نیز مطالب سختی که بعد از 3 بار خوندن بازم نتونست بودم مسلط شم برنامه ایی که میرزید باید قابل انعطاف و قابلیت جبران داشته باشه که من جمعه ها رو به سفارش دوستم برای این کار قرار داده بودم موفق باشد در صورت هر گونه سوال به فیس بوک دوستم یا به خودم پیام بدید

بالا