کنکور وزارت علوم 92_93 چطور. بود?

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

zeindinho

New member
سلام بچه ها هرکس امسال این کنکور را داده نظرشو بگه و.بگه ک ب نظرش کدوم درس سخت تر بود و.آیا منابعی ک خونده بوده واسش مفید بودن یا نه.ممنون.

alireza-j

New member
میشه گفت امسال از مباحث ساده و مباحثی که همه باهاش آشنایی دارن و حتی اونایی هم که مطالعه ای نداشتن واسشون آشنا بود، اکثرا سوالات مفهومی داده بودن. بخصوص بیوشیمی.
ولی در کل سوالا امسال طوری بود که احتیاج به خوندن مباحث پیشرفته و نایاب که سالهای قبل ازش کمی سوال میومد، نبود فقط باید همین مباحثی رو که اکثرا تو دانشگاهها تدریس میشه رو کاملا مفهومی یاد میگرفتیم.

Aysel

New member
اره امسال واقعا سوالا پیچیدگی کمی داشت
اگه کسی واقعا تونسته بود یک دور کامل منابع رو مفهومی بخونه قبولیش حتمیه

Immunity

Well-known member
اره امسال واقعا سوالا پیچیدگی کمی داشت
اگه کسی واقعا تونسته بود یک دور کامل منابع رو مفهومی بخونه قبولیش حتمیه

سلام بیوشیمی ک واقعا نکته دار بوود......من خراب کردم

alireza-j

New member
سلام بیوشیمی ک واقعا نکته دار بوود......من خراب کردم

سلولی و مولکولیش هم نکته دار بود. ولی بیوشیمی کلا امسال فرق داشت. نزدیک 15 سوالش فقط از ساختمان بود و فقط 5 6 تا متابولیسم دادن. سوالاتی که واقعا ساده به نظر میومدن چنان نکته ریزی درش بکار رفته بود که با اینکه پاسخش رو از روی کلید هم نگاه کردم باز هم باورم نمیشد تا اینکه از هارپر جوابشو پیدا کردم. واقعا شوکه شدم. همین درس هم باعث شده که قبول نشم. از طرفی هم بر خلاف سالهای قبل که سوال بالینی نداشت امسال رو به بالینی شدن میل داشت.

Aysel

New member
بله بیوشیمی نکته دار بود ولی سختم نبود
هرچند من خودم نتونسته بودم تمام فصولشو بخونم و زیاد نزدم!!!

alireza-j

New member
بله بیوشیمی نکته دار بود ولی سختم نبود
هرچند من خودم نتونسته بودم تمام فصولشو بخونم و زیاد نزدم!!!

بله اصلا سخت نبود فقط فقط فقط باید همون مبحث ساده رو مفهومی مفهومی یاد میگرفتیم. همونطور که گفتم از مباحث ساده سرفصلها سوالات مفهومی طرخ کرده بودن و این خودش از این نظر بده که بر فرض مثال اگر از یک مبحث سخت سوال بدن خوب خیلی راحت بهش جواب نمیدیم و نمره منفی نمیگیریم ولی اینکه از یک مبحث راحث و آشنا یه سوال بدن و نکته ظریفی که خیلیا بهش دقت نمیکنند، داخلش قرار بدن با اطمینان 100% جواب میدیم و درکمال ناباوری غلط در میاد.
اگر بخوایم یه مقدار کارشناسانه تر بررسیش کنیم میشه گفت که آزمون امسال به نوعی از سالای قبل سختتر بوده منظورم اینه که سوالات رو طوری هوشمندانه طرح کردن که دانشجو رو وادار به منفی زدن میکنه.
مثل سوال 91 بیوشیمی که در مورد تفاوت d-گلوکز و l-گلوکز بود من که از هر کی از اطرافیانم پرسیدم همه با اطمینان 100% غلط زدن
ولی خوب از حق نگذریم سوالای پیش پا افتاده هم توش بود ولی خوب چه فایده با منفیهامون از بین میره.

Immunity

Well-known member
5تا سوالش سخت بود...سوال اولش d..l گلوکز!!!تبدیل گلیسرول به گلوکز...اون سوال که موقعیت استوایی میخاس!!

Immunity

Well-known member

بله اصلا سخت نبود فقط فقط فقط باید همون مبحث ساده رو مفهومی مفهومی یاد میگرفتیم. همونطور که گفتم از مباحث ساده سرفصلها سوالات مفهومی طرخ کرده بودن و این خودش از این نظر بده که بر فرض مثال اگر از یک مبحث سخت سوال بدن خوب خیلی راحت بهش جواب نمیدیم و نمره منفی نمیگیریم ولی اینکه از یک مبحث راحث و آشنا یه سوال بدن و نکته ظریفی که خیلیا بهش دقت نمیکنند، داخلش قرار بدن با اطمینان 100% جواب میدیم و درکمال ناباوری غلط در میاد.
اگر بخوایم یه مقدار کارشناسانه تر بررسیش کنیم میشه گفت که آزمون امسال به نوعی از سالای قبل سختتر بوده منظورم اینه که سوالات رو طوری هوشمندانه طرح کردن که دانشجو رو وادار به منفی زدن میکنه.
مثل سوال 91 بیوشیمی که در مورد تفاوت d-گلوکز و l-گلوکز بود من که از هر کی از اطرافیانم پرسیدم همه با اطمینان 100% غلط زدن
ولی خوب از حق نگذریم سوالای پیش پا افتاده هم توش بود ولی خوب چه فایده با منفیهامون از بین میره.
دقیقا همینطوره من باخوشحالی 14تا بیوشیمی زدم فکرمیکردم چقد راحته...کلید اومد دیدم 5تاش غلط شده اونم چ غلطایی اعصاب خوردکن بود

Immunity

Well-known member
یکی دیگش امینواسید موجود در صفحه بتا من هرکتابیو دیدم زده پرولین و گلایسین اون وقت کلید اومده ایزو لوسین!!!!!!!

alireza-j

New member
5تا سوالش سخت بود...سوال اولش d..l گلوکز!!!تبدیل گلیسرول به گلوکز...اون سوال که موقعیت استوایی میخاس!!

به علاوه اون سواله که گفته بود اگه کربن 1 گلوکز نشاندار کنیم بعد از گلیکولیز و در کربس کربن چند آلفا کتوگلوتارات میشه؟
به علاوه تا حدودی پروتئین grb2 و گاز کروماتوگرافی که هنوز هم نمیدونم چرا گزینه 3 میشه؟
چند تا سوالش هم راحت بود ولی گزینه هاش رو ناجور داده بودن.

Immunity

Well-known member
به علاوه اون سواله که گفته بود اگه کربن 1 گلوکز نشاندار کنیم بعد از گلیکولیز و در کربس کربن چند آلفا کتوگلوتارات میشه؟
به علاوه تا حدودی پروتئین grb2 و گاز کروماتوگرافی که هنوز هم نمیدونم چرا گزینه 3 میشه؟
چند تا سوالش هم راحت بود ولی گزینه هاش رو ناجور داده بودن.

راستشو بخای من این سه تا سوال ک شما گفتی نزدم اصن نخونده بودم!!ولی سوال کربن 1گلوکزو یجا دیده بودم ولی جوابش یادم نبود!!

Aysel

New member
یکی دیگش امینواسید موجود در صفحه بتا من هرکتابیو دیدم زده پرولین و گلایسین اون وقت کلید اومده ایزو لوسین!!!!!!!

اتفاقا من این ایزولوسین رو میدونستم:thumbsupsmileyanim:
اره مشکل منفی زدن هامون بود منم فک میکردم توپ زدم نفر یک خودمم ولی بعدا دیدم...

alireza-j

New member
راستشو بخای من این سه تا سوال ک شما گفتی نزدم اصن نخونده بودم!!ولی سوال کربن 1گلوکزو یجا دیده بودم ولی جوابش یادم نبود!!

بله سوال خیلی خوبی بود یعنی طرف باید تمام ساختارهای حدواسطها رو میدونست. یعنی دقیقا اونایی که این سوال رو با استدلال جواب دادن حقشون قبولیه. واقعا سخت بود.
grb2 نکتش این بود که فقط باید میدونستی مربوط به گیرنده تیروزین کینازیه که قائدتا باید انسولین رو میزدی. ولی خوب خداییش سخته.

Immunity

Well-known member
اتفاقا من این ایزولوسین رو میدونستم:thumbsupsmileyanim:
اره مشکل منفی زدن هامون بود منم فک میکردم توپ زدم نفر یک خودمم ولی بعدا دیدم...
ازکجا میدونستی!!!؟فقط توی رضامحمدی چن تا امینواسید گفته تو بتا حضوربیشتری دارن یکیش ایزولوسین بود..البته بعد کنکور دیدمش!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا