درصدهای مورد نیاز برای قبولی در رشته بیولوژی تولید مثل

n4zl1

New member
با سلام
موقعی که واسه کنکور می خوندم همش دنبال درصدای دانشجویان دکتری بیولوژی تولید مثل بودم تا بتونم خودمو بهتر آماده کنم. ولی اون زمان اطلاعات زیادی توسایت نبود. همین شده که بعد از قبولی تصمیم گرفتم درصدام و درصدای دوستانو با رتبه های مختلف (در سالهای پیش) رو واستون بذارم.
سال پیش من بدون سی وی با درصدای زیر رتبه 21 شدم (فک کنم دقیق تو ذهنم نیست) و قبول نشدم:
جنین 63
بافت 46
فیزیولوی 25
زیست 72
آناتومی 48
بنابراین نتیجه گرفتم زیست حرف اولو آخرو میزنه...

رتبه اول 3 سال پیش با سی وی خوب ( مقاله مربوط به همین رشته، تدریس):
جنین 57
بافت 67
فیزیو 78
زیست 73
آناتومی 93

رتبه 4 یا 5 ( اینو مستقیم از دوستمون نپرسیدم بهم گفتن نمی دونم چقدر درسته!!!) سی وی شم نمی دونم:
جنین 62
بافت 76
فیزیو 66
زیست 73
آناتومی 78

امسال هم من قبول شدم از دانشگاه ایران ولی رتبه ها نیومده هنوز ولی با توجه به دانشگاهی که قبول شدم رتبم باید بین 7 تا 10 باشه. سی ویم عالی بود (مقاله غیر مرتبط مربوط به مهندسی بافت با ایمپکت 2.5، ترجمه کتاب، تدریس، سخنرانی و نمره زبان خیلی خوب)
جنین و بافت 68
فیزیو 70
آناتومی 55
زیست 60

با توجه به اینکه سوالای زیست و جنین بسیار سخت بودن تعیین کننده بودن یه جورایی. ولی امسال فهمیدم مصاحبه و داشتن سی وی خوب بسیار تعیین کننده است چون با میانگینای کمتر از من دانشگاه بهتر قبول شدند.

امسال هم شنیدم که بیولوژی تولیدمثل با ورودی 13 نفر و پرشرکت کننده ترین رشته جزو رشته های سختی بود واسه قبولی و رقابت بسیار شدیدددد داشته....

امیدوارم اطلاعات به دردتون بخوره.با آرزوی موفقیت واسه دوستای عزیزم.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: varia

hirkania

New member
مرسیییییییییییییییییییییییییییییییی نازلی جان اینو واقعا احتیاج داشتم بدونم ...

hirkania

New member
منم بهتون از صمیم قلب تبریک میگم خانم دکتر که قبول شدین انشالا موفق و پیروز باشید

mari.j

New member
خیلی خیلی ممنونم ازینکه درصدهاتونو واسمون نوشتین. اگر لطف کنین منابعی که استفاده کردین رو هم زحمت بکشید بنویسین خیلی کمک میکنه. من امسال درصدهام خوب بود فقط فیزیو رو کم زدم:(

n4zl1

New member
خیلی خیلی ممنونم ازینکه درصدهاتونو واسمون نوشتین. اگر لطف کنین منابعی که استفاده کردین رو هم زحمت بکشید بنویسین خیلی کمک میکنه. من امسال درصدهام خوب بود فقط فیزیو رو کم زدم:(
تو یه تاپیک دیگه واستون نوشتم. درصداتون چند بود و مصاحبه دعوت شدیم؟

mw.ashel

New member
نازلی جان منم تبریک عرض میکنم

نازلی جان منم تبریک عرض میکنم. همیشه موفق و سلامت باشی

1343888730.jpg

drmajid45

New member
میشه از مصاحبتون بیشتر بگید
چه جوری بود به چیا توجه میکردن؟

n4zl1

New member
میشه از مصاحبتون بیشتر بگید
چه جوری بود به چیا توجه میکردن؟

تو مصاحبه اول می خوان خودتو معرفی کنی و در مورد پایان نامه و مقالت بگی واسشون. همون اول اگه اوکی بودی زیاد اذیتت نمی کنن. یه متن انگلیسی می دن بهت واسه ترجمه و تمام. ولی اگه سی ویت خوب نبود یا به هر دلیل نا معلوم خوششون نیاد نمره بدن یا سال اولی باشه که شرکت کردی کلی سوال پیچت می کنن اگه همه سوالاتو جواب بدی و نتونن ایرادی بگیرن که همه چیز می مونده به میانگینه کتبیت. ولی اگه یه ایرادی پیدا کنن تمام میشه. سال پیش تنها ایرادی که واسم گرفتن این بود که هنوز زوده برات!!!! ولی کتبیم خوب نبود با اختلاف 1 نفر افتادم. در کل اگه یکی رو بخوان، مصاحبه رو کش نمی دن. 2 -3 دقیقه طول می کشه.

drmajid45

New member
تو مصاحبه اول می خوان خودتو معرفی کنی و در مورد پایان نامه و مقالت بگی واسشون. همون اول اگه اوکی بودی زیاد اذیتت نمی کنن. یه متن انگلیسی می دن بهت واسه ترجمه و تمام. ولی اگه سی ویت خوب نبود یا به هر دلیل نا معلوم خوششون نیاد نمره بدن یا سال اولی باشه که شرکت کردی کلی سوال پیچت می کنن اگه همه سوالاتو جواب بدی و نتونن ایرادی بگیرن که همه چیز می مونده به میانگینه کتبیت. ولی اگه یه ایرادی پیدا کنن تمام میشه. سال پیش تنها ایرادی که واسم گرفتن این بود که هنوز زوده برات!!!! ولی کتبیم خوب نبود با اختلاف 1 نفر افتادم. در کل اگه یکی رو بخوان، مصاحبه رو کش نمی دن. 2 -3 دقیقه طول می کشه.

عجبا !!!! زوده برات؟؟؟ چه جالب
شما چنتا مقاله داشتید منظور از سی وی خوب چیه چون من رشتم دامپزشکیه احتمالا زیاد اذیتم کنن برا همین میخوام رزومه قویی داشته باشم
سوالایی که میکنن علمیه؟؟ یا نه غیر مرتبطه

آخرین ویرایش:

n4zl1

New member
شما چنتا مقاله داشتید منظور از سی وی خوب چیه چون من رشتم دامپزشکیه احتمالا زیاد اذیتم کنن برا همین میخوام رزومه قویی داشته باشم

سوالاتشون علمیه. من یه مقاله با ایمپکت 2.51 داشتم و یکیش هم ارسال کرده بودم . ترجمه کتاب نمره زبان خوب و سخنرانی و تدریس

n4zl1

New member

در ضمن سال پیش چون نمرم خوب نبود و سی ویم خوب نبود گفتن زوده برات. علت اصلی افتادنم نمره کتبی کمم بود. بنده خداها هم حق داشتن خوب

n4zl1

New member
دوستان فراموش نکنید که درصد موردنیاز برای قبولی هر سال متفاوت هست و به درصد شرکت کنندگان دیگر بستگی داره!!!!

zahra1990

New member
ممنونم ازتون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیارمون گذاشتین.
براتون آرزوی موفقیت دارم:riz304:

بالا