طرحواره درمانی (2 ج)

sanazolumpezeshki

New member
طرحواره درمانی: راهنمای کاربردی برای متخصصان بالینی (دو جلد)
نوشته جفری یانگ، ژانت کلوسکو و ماری ویشار
ترجمه دکتر حسن حمیدپور و دکتر زهرا اندوز
اتنشارات ارجمند

15093.jpg

شاید کمی با رویکرد طرحواره درمانی و مباحث طرحواره های ناسازگار اولیه آشنا باشید، با این حال، قطعا دانشجویان روانشناسی به این مسئله اشراف دارن که درمان اختلالات محور II (اختلالات شخصیت) واقعا مشکل و به عقیده بسیاری ناممکنه. فی الواقع اختلالات شخصیت نسبت به شناخت درمانی مقاومند. اما براساس نظریه یانگ و با استفاده از رویکرد طرحواره درمانی امید به درمان شناختی اختلالات شخصیت و همچنین افسردگی ها و اختلالات خلقی مقاوم به درمان افزایش پیدا میکنه.
نظر پروفسور بک در مورد کتاب که پشت جلد اون چاپ شده از این قراره:
"اگرچه شناخت درمانی کلاسیک برای درمان اختلالات محور i طراحی شده است، ولی این کتاب به سبکی ماهرانه و کاملا جذاب نشان می دهد که چگونه شناخت درمانی می تواند برای اختلالات شخصیت مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرد. مولفان برای حل مشکلات خاص افراد مبتلا به اختلالات شخصیت از قبیل الگوهای منش شناختی انعطاف پذیر، تعارض های بین فردی مزمن و واکنش های انتقالی، راهبردهایی را از سایر رویکردهای درمانی استخراج کرده و در قالب یک مدل شناختی جامع نگر تلفیق کرده اند.
این کتاب نشان می دهد که چگونه می توان با استفاده از رویکردهای تجربی و اکتشافی از شدت باورهای زیربنایی که آبشخور چنین مشکلاتی هستند، بکاهیم. توصیه می کنم تمام درمانگرانی که در فرایند درمان با مشکلات شخصیتی بیماران خود دست و پنجه نرم می کنند، کتاب حاضر را مطالعه کنند."

آخرین ویرایش:

شفيع

New member
بسیار عالی.خانم اندوز در کارهای فراشناختی هم زیاد کار کردند و اقای حمید پور هم مترجم و روانشناس توانایی هستند.

sanazolumpezeshki

New member
به نظر میاد خیلی خوب باشه که معرفی این کتاب بهانه ای بشه برای بحث های جدی در مورد طرحواره درمانی و طرحواره های ناسازگار.
تا اونجایی که خبر دارم این رویکرد هنوز توی ایران جا نیوفتاده. پیشنهاد من اینه که (البته پیشنهاد اصلیم اینه که کتاب رو حتما مطالعه کنید) کسانی که این کتاب و کتاب های مشابه رو مطالعه کردن و به طور اطلاعاتی که دارن به بحث بگذارن تا دیگران هم بتونن استفاده کنن. به خصوص افرادی که تونستن از کارگاه های دکتر حمیدپور استفاده کنن. امیدوارم یه بحث واقعا تخصصی و مفید رو بتونیم اینجا شکل بدیم.
کتاب رو هم می تونید اینترنتی از سایت فروشگاه انتشارات ارجمند سفارش بدید:
www.arjmandpub.com

persona

Member
به نظر میاد خیلی خوب باشه که معرفی این کتاب بهانه ای بشه برای بحث های جدی در مورد طرحواره درمانی و طرحواره های ناسازگار.
تا اونجایی که خبر دارم این رویکرد هنوز توی ایران جا نیوفتاده. پیشنهاد من اینه که (البته پیشنهاد اصلیم اینه که کتاب رو حتما مطالعه کنید) کسانی که این کتاب و کتاب های مشابه رو مطالعه کردن و به طور اطلاعاتی که دارن به بحث بگذارن تا دیگران هم بتونن استفاده کنن. به خصوص افرادی که تونستن از کارگاه های دکتر حمیدپور استفاده کنن. امیدوارم یه بحث واقعا تخصصی و مفید رو بتونیم اینجا شکل بدیم.
کتاب رو هم می تونید اینترنتی از سایت فروشگاه انتشارات ارجمند سفارش بدید:
www.arjmandpub.com

من امسال این دو کتاب رو به همراه یه کتاب دیگه در مورد اصول طرحواره درمانی گرفتم,در حال مطالعه هستم,بعد از تموم کردنش خوشحال میشم بیام اینجا و از نظرات سایر دوستان هم استفاده کنم،چطوره اعلام آمادگی کنید؟

آخرین ویرایش:
بالا