تغیر رشته درارشد به روانشناسی

آلا

New member
با سلام من لیسانس زمین شناسی دارم برای ارشد میخوام روانشناسی آزاد شرکت کنم تا حالا هیچی نخوندم و اصلا نمیوندم چه منابعی بگیرم بخونم.میخواستم راهنمایی کنید.با توجه به اینکه آزمون آزاد ازدولتی آسون تره میتونم ارشد روانشناسی آزاد قبول بشم.با 4 ماه درس خوندن میشه آزاد قبول شد؟من به این رشته علاه مند شدم و میخوام تا دکترا ادامه بدم.آینده این رشته خوبه با ارشدش میتونم تدریس کنم با توجه به اینکه لیسانسم یه چیز دیگست.ممنوم اگه راهنمایی کنید

آلا

New member
راستی بگم هدفم از خوندن این رشته پول و مسائل اقتصادی نیست،چون از لحاظ مالی مشکلی ندارم.فقط دوست دارم در این رشته ادامه تحصیل بدم از اینکه دوره لیسانسم رو حروم کردم و به اصرار خونوادم رفتم دانشگاه و رشته زمین شناسی خوندم خیلی پشیمونم برا همین به نظرم اومد رشته جذابی باشه روانشناسی و میخوام در این رشته ادامه تحصیل بدم.خواهشا منابع آزاد رو بم معرفی کنید منتظرم

rawy

New member
با سلام من لیسانس زمین شناسی دارم برای ارشد میخوام روانشناسی آزاد شرکت کنم تا حالا هیچی نخوندم و اصلا نمیوندم چه منابعی بگیرم بخونم.میخواستم راهنمایی کنید.با توجه به اینکه آزمون آزاد ازدولتی آسون تره میتونم ارشد روانشناسی آزاد قبول بشم.با 4 ماه درس خوندن میشه آزاد قبول شد؟من به این رشته علاه مند شدم و میخوام تا دکترا ادامه بدم.آینده این رشته خوبه با ارشدش میتونم تدریس کنم با توجه به اینکه لیسانسم یه چیز دیگست.ممنوم اگه راهنمایی کنید

سلام
متاسفانه من منابع آزاد رو در حال حاضر ندارم, اما براتون پرس و جو می کنم و اطلاع می دم.
اینکه آزاد از دولتی آسون تر هست رو نمی تونم کاملا تایید کنم, به دلیل اینکه اگر هدفتون قوی شدن تو این رشته باشه و بخواین که تو یه دانشگاه خوب مرتبط با این رشته درس بخونید, همچنان رقابت و تعداد منابع زیاد هست, تنها چیزی که به نظرم میاد شاید یه مقدار از سراسری آسون تر باشه زبانش هست.
اینکه با 4 ماه درس خوندن بتونید برسونید یا نه, بستگی به خودتون و سرعتتون تو یادگیری مطالب داره اما اگه هدفتون دانشگاههای تاپ روانشناسی (مثل رودهن) نباشه که به نظرم حتما ممکنه اما برای رودهن یا تهران باید خیلی خوب خونده باشید, حتی آزاد رو.
آینده اش هم باز بستگی به خودتون داره, اینکه چقدر تو این رشته قوی باشید, در درجه اول قوی بودن زبان خیلی مهمه چون این رشته اساسا یک رشته ی غربی و وارداتی هست و برای درک تمام نظریه ها و تزهای جدید و به روز نیاز به زبان انگلیسی قوی دارید.
اگر آمار و زبانتون خوب باشه و روی خود نظریات و درمانهای روانشناسی قوی باشید (که دانشگاه هیچ تضمینی در این مورد نیست و همه چی بستگی به تلاش خودتون داره) تو این رشته کار زیاد هست, از ترجمه گرفته, تا تحقیق و درمان و انجام کارهای آماری و روانسنجی و ...

rawy

New member
راستی بگم هدفم از خوندن این رشته پول و مسائل اقتصادی نیست،چون از لحاظ مالی مشکلی ندارم.فقط دوست دارم در این رشته ادامه تحصیل بدم از اینکه دوره لیسانسم رو حروم کردم و به اصرار خونوادم رفتم دانشگاه و رشته زمین شناسی خوندم خیلی پشیمونم برا همین به نظرم اومد رشته جذابی باشه روانشناسی و میخوام در این رشته ادامه تحصیل بدم.خواهشا منابع آزاد رو بم معرفی کنید منتظرم

همونطور که تو پست قبلی عرض کردم و حتما خودتون هم تو دوره لیسانس به این مطلب رسیدید, دانشگاه هیچ تضمینی به باسواد شدن و خبره شدن در یک رشته نیستند و تلاش و تحقیق و کارعملی و تجربه ی شخصی هست که می تونه شما رو قوی کنه.
ضمن اینکه روانشناسی به عنوان علم با اونچه که جامعه به طور کلی در مورد روانشناسی می دونه خیلی متفاوته و تصور مردم تقریبا اینه که مثلا ذهن افراد رو با این رشته می شه خوند, به افکار نگفته مردم پی برد و مسائلی مثل فالگیری و رمالی! متاسفانه
به همین دلیل خیلی از افرادی که تصور می کردند به روانشناسی علاقه دارند, بعد از دیدن درس ها و مطالب تئوری ازش زده می شن و یا اینکه به سختی برای اینکه مدرکی گرفته باشن تا آخر ادامش می دن. حتما قبل از اینکه تصمیم قطعی بگیرید خوب در موردش مطمئن بشید.
موفق باشید

آلا

New member
دوست عزیز ممنون که راهنمایی کردین اگه کسی هست که آزاد میخونه خواهشا راهنمایی کنه برای منابع ارشد آزاد

baroon90

New member
دوست عزیز ممنون که راهنمایی کردین اگه کسی هست که آزاد میخونه خواهشا راهنمایی کنه برای منابع ارشد آزاد

سلام دوست عزیز خوبین؟
فرضا با چهار ماه درس خوندن ازاد قبول شدین
اما به این فکر کردین چطور میشه این دو سال ارشد رو طی کرد؟شما که به نظریه ها مسلط نیستین
میتونین بگین پایه اتون چقد قویه توی روانشناسی تا حالا چه کتابایی رو خوندین؟
من منابع رو پیگیری میکنم و براتون میفرستم اما الان نه برای 28دی ماه میفرستم

آلا

New member
یه سوال دیگه داشتم:کسی که مثل من لیسانسش نامرتبط ولی ارشدش روانشناسی باشه میتونه واسه دکتری در دانشگاه دولتی این رشته رو ادامه بده؟ مشکلی پیش نمیاد چون لیسانسم روانشناسی نیست و یه سوال دیگه:تنها راه ورد به رشته روانشناسی در ارشد برای من فقط دانشگاه آزاد؟

آخرین ویرایش:
بالا