>||| مشکلات جامعه علوم آزمایشگاهی |||<

farzad.lab

مدیر بخش
>||| مشکلات جامعه علوم آزمایشگاهی |||<

52335232b118.jpg

از سری دنباله دار مشکلات جامعه علوم آزمایشگاهی که کم و بیش بهش پرداخته شده اما کـــو گوش شنوا.

یک سری مطالب داستان گونه از یکی از کارشناسان قدیمی آزمایشگاه (که در این سایت هم عضو هستن ) هست خودم در این وبلاگ"lab-b.rzb.ir" قبلا به این مطالب پرداختم اما گفتنش در اینجا هم خالی از لطف نیست

اگه صدامونو نمیشنون ما بلنـــــــــــد تر میگیم < خوشحال میشم نظراتونو بشنوم >

خوشحال میشم نظر همکارا و دوستان رو هم بدونم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

farzad.lab

مدیر بخش
قسمت دوم : بازنگری کنید !

قسمت اول :

قسمت اول راجع به جزء جدایی ناپذیر مشکلات صنف ماست یعنی پاتولوژیستا ... که از بس گفتیم دیگه حرفی نمونده !

قسمت دوم : بازنگری کنید !

0e1deb043af3.jpg

دوستان سلام ابتدا لازمه خیالتون را راحت کنم . خدا وکیلی با هیچ کس دشمنی و پدر کشتگی ندارم . فقط سال هاست انگشت به دهان مانده ام چرا کاردان ها و کارشناس های با تجربه آزمایشگاه که خود انجام کلیه آزمایش های مهم تشخیصی و تکنیکی بیماران را در آزمایشگاه های تشخیص طبی عهده دارند خودشان حتی به صورت گروهی حق تاسیس آزمایشگاه ندارند برای اطلاع می گویم در کنکور سراسری رشته کارشناسی علوم ازمایشگاهی بعد از رشته پزشکی قراردارد دروس اختصاصی این رشته بيوشيمي -ايمونولوژي و سرولوژي - خون شناسي و انتقال خون- انگل شناسي و قارچ شناسي- باكتري شناسي و ويروس شناسي... همراه با ساعت ها آموزش عملی وآزمایشگاهی است و برای دروس فوق چند ماه کار آموزی های بیمارستانی گاهی همراه با کشیک عصر و شب لازم است .چهارسال طول می کشد و 140 واحد درسی پاس می گردد.هنگام شروع به کارانجام آزمایش های تکنیکی و تشخیصی بیماران مانند آزمایش های بیوشیمی – خون شناسی – انگل شناسی – میکروب شناسی – قارچ شناسی – سرولوژی – تجزیه ادرار – انزیم ها - هورمون شناسی و ده ها آزمایش تکنیکی و تشخیصی دیگر وکار هایی چون چک کردن وکنترل جواب آزمایش های صرفا توسط کارشناسان (لیسانس) وکاردانان(فوق دیپلم) آزمایشگاه انجام می شود . ریاست و مدیریت آزمایشگاه ها در بیمارستان ها به عهده کارشناسان آزمایشگاه است .حالا اگر قرار شود درب این آزمایشگاه به طرف کوچه یا خیابان باز شود ان وقت یک نفر پاتولوژیست محترم یا پی اچ دی دار محترم باید بیاید صاحب امتیاز این آزمایشگاه گردد. جالبه در این موارد باز هم عملا اداره ومدیریت و سوپر وایزری آزمایشگاه راکاردان یا کارشناس آزمایشگاه انجام می دهد در مورد رشته های دیگر وابسته به پزشکی مثل فیزیوترایی و بینایی سنجی کارشناسان این رشته ها خود راسا مطب می زنند و خودشان صاحب امتیاز کار خودشان هستند چرا آزمایشگاه های تشخیصی طبی کارشناسان وکاردانان صاحب امتیاز کار خود نیستند؟ آیا روش موجود منطقی است.

......................................................................

به نقل از یک کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی || منبع : Baznegari.blogfa.com

آخرین ویرایش:

farzad.lab

مدیر بخش
قسمت سوم
نه چک زدیم نه چونه عروس اومد تو خونه !

sin-empleo.jpg

[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]یک روز آقای دکتر صاحب امتیاز دار آزمایشگاه خوشحال در حالیکه لبخندی روی لب داشت به طرفم آمد. کلی چرب زبانی و چاق سلامتی نمود و آخر گفت : کمکت پرسنل آورده ام . گفتم انشااله خیره . تو دلم گفتم . مرا به خیر تو امید نیست شرمرسان دیگه قراره چه گربه ای عروس کند .آقای دکتر خنده ای کرد و فورا آقا پسری را صدا کرد ، جوان 15 یا 16 ساله ای بود معرفی اش کرد برادر کوچک آقای دکتر بود . گفت برادرم امده خدمت شما کار آموزی . گفتم چی ؟! کار آموزی؟! تحصیلات آکادمیک دارد؟ گفت نه بابا ، صفر کیلو متره،اما با استعداده ، چوب تره ، آموزشش بده ، ازش استفاده کن ، به نفعته ، بهتر از این نمیشه ، گفتم نه با با،گفت نه نیار شگون نداره ، گفت : این هم پرسنل که می خواستی ،قبول کن دیگه ، قبول کن، چراغی که به خونه رواست به مسجد حرامه ،هی یه ریز حرف می زد .گفتم من این کار را نمی کنم، یه نفر پرسنل کاردان یا کارشناس آزمایشگاه بیاورید دو تا خاصیت مهم دارد اول اینکه اگر یه وقت پای بنده شکست نتوانستم بیایم آزمایشگاه، او بلد باشد کارهای مربوط به من را هم انجام دهد و ان روز کارآزمایشگاه لنگ نشه و گند به بار نیاد، دوم اینکه کار قانونی کرده اید اداره امور آزمایشگاه هم نمی تواند گیر بدهد ، گفت اداره امور آزمایشگاه اصلا خرش به این گل ها نخوابیده، گفتم به هر حال من این کاررا انجام نمی دهم ، اصرار کرد، ببین زکات علم یاد دادنه و از این جور حرف ها، و بعد تهدید که اگر قبول نکنی خودت اذیت می شوی ، صدمه می خوری ، من پرسنل غیر از او ندارم ، بد قلقی نکن ، قبول کن دیگه، هر وقت تیرش به سنگ می خورد، این جمله را باحرص بیان می کرد، لپ هایش را پراز باد کرد وکلی قرقر نمود ،[/FONT][FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]- باشه، باشه،خودم یادش می دهم ، یه راست جوانک بیچاره را بردش سرمیکروسکوپ که دیف کردن لام را یادش بدهد ˛ پس واداشت تو ی میکروسکوپ نگاه کند آقای دکترتمام سوادش را یک جا به برادرش انتقال داد، شنیدم می گفت کاری ندارد، ساده است ، آنهایی که گردند را روی کانتر دستی بزن لینف(مقصود لنفوسیت) ˛آنهایی که تکه تکه و بهم ریخته اند بزن پلی(مقصود پلی مرفونوکلئر) ،تمام شد . تمام[/FONT][FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]گفتم آقای دکتر این کار بسیارخطرناکه این که دیف نیست ،این قیفه ![/FONT][FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]گفت اشکالی ندارد من در آزمایشگاه فلان که مدتی جواب ها را چک می کردم 95 در صد دیف ها نرمال بود، گفتم اتفاقا ما دنبال همان 5 در صدغیر نرمالیم .درد سرتان ندهم .برادر آقای دکتر شاگرد نقاش بود می گفت شغل نقاشی ساختمان را دوست ندارد و از کارتوی آزمایشگاه هم متنفر است، ولی به اجبار برادرش آمده آزمایشگاه . سه روز بعد یه مورد لوسمی آمده بود برادر آقای دکترتمام سلول های نارس را گرد گزارش کرده بود . جواب هم رد شده بود گندش در آمد،آقای دکتر فورا قضیه را ماست مالی نمود . دو ماه بعدهر جوری بود این آزمایشگاه لعنتی را برای همیشه ترک کردم .بین خودمان باشد بعدها خبر دار شدم برادر آقای دکتر در حد و اندازه های سوپروایزری آزمایشگاه پیشرفت نموده است .نه چک زدیم نه چونه عروس امد تو خونه .[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]

[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]

[/FONT]

[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]به نقل از یک کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی [/FONT]

منبع : Baznegari.Blogfa.com

[/FONT]

farzad.lab

مدیر بخش
change-same.jpg

بخوانید حدیث مفصل از این مجمل!
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]با سلام
همکاران گرامی عنایت بفرمایید
دانشجویان محترم پزشکی در دوران تحصیل ابدا و اصلا واحد درسی پایه و بسیار مهم هماتولوژی را پاس نمی کنند .یعنی واحدش را ندارند . مختصری بافت خون را در واحد درسی بافت شناسی می آموزند. و کمی بیماری های خونی می خوانند. تمام
در دوران رزیدنتی پاتولوژی یک ماه دوره هماتولوژی را نزد یک استاد پاتولوژیست طی می کنند . در موقعه ریاست آزمایشگاه بااعتماد به نفس باور ناکردنی زیر گزارش آزمایش های تشخیصی هماتولوژی کارشناسان و کاردانان را مهر وامضای کرده برای پزشکان ارسال می کنند . خواهشمندم واحد های درسی تئوری و عملی و کارآموزی هماتولوژی کارشناسی علوم آزمایشگاهی رااز اینترنت دانلود کنید تا خود بخوانید حدیث مفصل از این مجمل . و قضاوت کنیم صاحب حق امتیاز تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی با کیست . پاتولوژیست های محترم - اپی اچ دی های محترم - گروه کاردان ها وکارشناسان محترم.
[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]

[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]امضا : بازنگری کنید لطفا[/FONT]
[/FONT]

[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]به نقل از یک کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی [/FONT][FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]منبع : Baznegari.blogfa.com[/FONT]

farzad.lab

مدیر بخش
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]قسمت پنجم مشکلات جامعه علوم آزمایشگاهی [/FONT][FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]
دوستان این پست را "دبل چک" کنید لطفا

a4dc6dae338c.jpg
با وجودیکه در دوران اشتغال در آزمایشگاه های خصوصی توسط صاحب امتیاز آزمایشگاه حجم بالای از کار به من تحمیل می شد ولی یادم نمی آید یک بارآزمایش بیماری را ماست مالی کرده و کم بیمار گذاشته باشم . در رابطه با آزمایش های بیوشیمی و سرولوژی که نیاز به ( دبل چک) احساس می کردم . سرم بیمار را به وسیله پی پت اتوماتیک می کشیدم در لوله تمیز ریخته درب لوله را با چند دور پارافیلم می بستم ودر جای مطمئن داخل یخچال دور از دست مستخدم آزمایشگاه می گذاشتم . و روی نمونه ها نوت می نوشتم روز بعد دوباره نمونه را آزمایش می کردم ،بعضی آزمایش ها مثل قند خون را مجبور بودم ،همان وقت (دبل چک) کنم .
[/FONT]
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]خدایا وقتی جواب ها مثل هم در می آمد و قدرت تکرار را می دیدم . مثل بچه مدرسه ای ها که یک کارت صد آفرین گرفته در پوست خود نمی گنجند،عرش را سیر می کردم ، بسیار خوشحال می شدم .انگار این کار را فقط وفقط برای شارژ روحیه ام انجام می دادم . ولی اگر تکرار آزمایش با خود آزمایش نمی خواند که به ندرت اتفاق می افتاد . عزا می گرفتم . چون باید از بیمار نمونه مجدد می گرفتم . توی آزمایشگاه دستم برای این کارها باز بود .از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان چقدر دلم می خواهد به آن روز ها بر می گشتم و اگر کار بیماری را نا خواسته نا تمام گذاشته جبران می کردم . از بیماران بیشتر دلجویی می کردم ،هر چند سر همین دلجویی و صحبت با بیماران ، هرچند کوتاه ومختصر، همیشه با صاحب امتیاز آزمایشگاه اختلاف داشتیم .ایشان نظرش این بود که با این کارم بیماران را پر رو و پر توقع می کنم . ولی من عقیده داشتم اگر کسی برای کاری به ما رجوع می کند موهبت الهی شامل حال ما شده و خدا برما منت گذاشته ، مخصوصا اگر آن کس بیمار باشد . ولی ایشان این حرفها را خرافات و مسخره می دانست. بنده همیشه براین عقیده ام ، وفکر می کنم بیمار می تواند پدر ، مادر، برادر، خواهر،و یا جگر گوشه آدم باشد .[/FONT]
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]اگر زورم نمی رسید حقم را از صاحب امتیاز ازمابشگاه بگیرم لااقل می توانستم با تکرارو ( دبل چک کردن) آزمایش ها یک جواب مطمئن و قابل قبولی به بیماران بدهم . هر چند گاهی جوابها توسط آقای دکتر مختصر دست کاری می شد . ایشان جواب آزمایش را با شرح حالی که از همراه بیمار می گرفت مطابق می کرد . حال که فکر می کنم . می بینم اگر پی اچ دی نگرفته ام و صاحب امتیاز آزمایشگاهی نیستم .ولی می توانم با صدای بلند فریاد بزنم و اعلام کنم ، بدهکارو مدیون کسی نیستم ، حق کسی را نخورده ام،حالم خوبه واز این بابت خدا را شکر می کنم . وسلام[/FONT]
[/FONT]

امضا: (دبل چک) کنید. لطفا

به نقل از یک کارشناس تشخیص طبی ||[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif] منبع : Baznegari.blogfa.com[/FONT][FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]

zaragenetic64

New member
سلام ببخشید که اینجااین سوال رو مطرح میکنم
من لیسانسم علوم ازمایشگاهی بوده و بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی ارشد قبول شدم و طرح نرفتم .متاسفانه دکترا 92 قبول نشدم الانم ترم 4 هستم و رو پایان نامم کار میکنم . میخواستم بدونم امکانش هست که دفاع پایان نامم رو برای ترم 6بذارم و مجددا امتحان دکترا شرکت کنم؟
ایا کسی از دوستان همچین شرایطی روداشته ؟

aaram

New member
سلام ببخشید که اینجااین سوال رو مطرح میکنم
من لیسانسم علوم ازمایشگاهی بوده و بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی ارشد قبول شدم و طرح نرفتم .متاسفانه دکترا 92 قبول نشدم الانم ترم 4 هستم و رو پایان نامم کار میکنم . میخواستم بدونم امکانش هست که دفاع پایان نامم رو برای ترم 6بذارم و مجددا امتحان دکترا شرکت کنم؟
ایا کسی از دوستان همچین شرایطی روداشته ؟

سلام دوست عزیز...شما منظورتون کنکور دکترای سال 93-92 هست یا 92-91؟

بله تا ترم 6 مجاز هستین دانشجوی ارشد باشین و بنابرای میتونین به عنوان اینکه هنوز فارغ التحصیل نشدین شرکت کنید دکترارو به شرطی که دفاع نکنید تا اون زمان....

اما فقط یه سوال؟اینکه چون ارشد اصلا ورودی بهمن نداره و همه مهر هستن و با توجه به اینکه کنکور دکترا آبان برگزار میشه، پس ما میتونیم ترم 5 شرکت کنیم برای اولین بار،....نه 4...حالا شما نمیدونم ترم 4 وضعیتتون چطور بوده یعنی؟چون منم شرایط شمارو داشتم یعنی بلافاصله ارشد قبول شدم (ورودی 90) و طرح نرفتم هنوز...الانم ترم 5 ارشد هستم و در واقع در ترم 5 اولین باری بود که میتونستم دکترا شرکت کنم! اگر مرحله بعدی رو قبول نشم و بخوام تا ترم 6 طول بدم پایان ناممو باز هم نمیتونم شرکت کنم سال بعدش، چون فارغ التحصیلی در ترم 6 میشه نهاییتش شهریور ! در صورتی که کنکور آبان برگزار میشه!!!ینی باید 7 ترمه بشیم که نمیشه!!!!

zaragenetic64

New member
سلام دوست عزیز...شما منظورتون کنکور دکترای سال 93-92 هست یا 92-91؟

بله تا ترم 6 مجاز هستین دانشجوی ارشد باشین و بنابرای میتونین به عنوان اینکه هنوز فارغ التحصیل نشدین شرکت کنید دکترارو به شرطی که دفاع نکنید تا اون زمان....

اما فقط یه سوال؟اینکه چون ارشد اصلا ورودی بهمن نداره و همه مهر هستن و با توجه به اینکه کنکور دکترا آبان برگزار میشه، پس ما میتونیم ترم 5 شرکت کنیم برای اولین بار،....نه 4...حالا شما نمیدونم ترم 4 وضعیتتون چطور بوده یعنی؟چون منم شرایط شمارو داشتم یعنی بلافاصله ارشد قبول شدم (ورودی 90) و طرح نرفتم هنوز...الانم ترم 5 ارشد هستم و در واقع در ترم 5 اولین باری بود که میتونستم دکترا شرکت کنم! اگر مرحله بعدی رو قبول نشم و بخوام تا ترم 6 طول بدم پایان ناممو باز هم نمیتونم شرکت کنم سال بعدش، چون فارغ التحصیلی در ترم 6 میشه نهاییتش شهریور ! در صورتی که کنکور آبان برگزار میشه!!!ینی باید 7 ترمه بشیم که نمیشه!!!!
سلام عزیزم .مرسی از راهنماییت
من بین الملل درس میخونم که همه ارشداش ورودی بهمن هستن بخاطر این ترم 6 میتونیم دفاع کنیم یعنی بعد از دکترای 93

varia

Well-known member
change-same.jpg

بخوانید حدیث مفصل از این مجمل!
با سلام
همکاران گرامی عنایت بفرمایید
دانشجویان محترم پزشکی در دوران تحصیل ابدا و اصلا واحد درسی پایه و بسیار مهم هماتولوژی را پاس نمی کنند .یعنی واحدش را ندارند . مختصری بافت خون را در واحد درسی بافت شناسی می آموزند. و کمی بیماری های خونی می خوانند. تمام
در دوران رزیدنتی پاتولوژی یک ماه دوره هماتولوژی را نزد یک استاد پاتولوژیست طی می کنند . در موقعه ریاست آزمایشگاه بااعتماد به نفس باور ناکردنی زیر گزارش آزمایش های تشخیصی هماتولوژی کارشناسان و کاردانان را مهر وامضای کرده برای پزشکان ارسال می کنند . خواهشمندم واحد های درسی تئوری و عملی و کارآموزی هماتولوژی کارشناسی علوم آزمایشگاهی رااز اینترنت دانلود کنید تا خود بخوانید حدیث مفصل از این مجمل . و قضاوت کنیم صاحب حق امتیاز تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی با کیست . پاتولوژیست های محترم - اپی اچ دی های محترم - گروه کاردان ها وکارشناسان محترم.

امضا : بازنگری کنید لطفا

به نقل از یک کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی منبع : Baznegari.blogfa.com

دوستان ولی فک کنم تو دوره فیزیوپاتولوژی بیماری های خونی رو مفصل میخونند علاوه بر اینکه در درسهایی مثه پاتولوژی،بیوشیمی،فیزیولوژی وعروق فصلهایی مرتبط با خون رو میخونند.

vfarhadv

New member
بله دوستان دانشجویان پزشکی خون شناسی رو در دوران فیزیوپاتولوژی می خونن

farzad.lab

مدیر بخش
رعایت نکات لازم هنگام دعوت به کار

۱- تا زمانیکه نظام علوم آزمایشگاهی شکل نگرفته . از مقامات مسئول مصرانه تقاضا کنیم. صاحبان امتیاز آزمایشگاه های خصوصی را به پذیرش منحصرا نیروهای فنی آزمایشگاهی ملزم کنند .

۲-همکاران عزیز علوم آزمایشگاهی هنگام دعوت به کار، در آزمایشگاه های خصوصی ، پیشینه آن آزمایشگاه را مورد تحقیق جدی قراردهید . بی گدار به آب نزنیم .در مقابل صاحبان امتیازآزمایشگاه ابدا شکسته نفسی نکنید. ابدا ، یه وقت به صاحب امتیازآزمایشگاه نگویید تجربه زیادی ندارید .آمده اید تجربه بیا موزید .او که خود تجربه کاری ندارد قرار است از تجربیات شما استفاده کند . هر چند نیاز به پول دارید ولی مناعت طبع و خویشتن داری پیشه کنید . اگر معلوم شود شما به این دو ریال حقوق نیاز دارید و برایش کیسته دوخته اید دیگر نگو ونپرس ،

3- حتما قراردادی مبنیبر دریافت حقوق مناسب ، حجم کارمنطقی ، بیمه ، و... با صاحب امتیاز آزمایشگاه امضا کنیم . گول این حرف ها را نخورید که حالا دو سه ما ه بیائید اصلا ببینید ما را می پسندید . این قدرآدم مشغول کار می شود، که یک دفعه چشم باز می کنید، ده سال گذشته است .از طرف دیگر آزمایشگاهی را سراغ دارم که هر سه ماه یک بار پرسنلش تازه می شوند . می گوید هنوز پرسنل خوب پیدا نکرده . مقصودش پرسنل مفت است . دیگر هیچ کس برایش تره هم خورد نمی کند .

4- در ضمن اصلا با صاحب امتیاز آزمایشگاهها رو دربایستی نکنیم .او به تخصص ما نیاز دارد، ما هم باید حق حقوقمان را دریافت کنم ، پدرم همیشه می گفت: یکنفر غربول را گرفت جلوی صورتش از دیگری پرسید، من را چگونه می بینی ؟ جواب شنید ، همان طوریکه تو مرا می بینی . در خاتمه مشتاق هستید بدانید در این مورد خاص ( شروع بکار در آزمایشگاه خصوصی ) من رو دربایسی کرده ام ؟ متاسفانه بسیار ، بسیار ، و بسیار پشیمان و ناراحتم . امیدوارم شما رعایت کنید.
امضا : بازنگری کنید . لطفا

به نقل از یک کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی || منبع : Baznegari.blogfa.com

farzad.lab

مدیر بخش
[h=5]خشت اول گر نهد معمار کج/تا ثريا مي رود ديوار کج!

این دقیقا مصداق رشته علوم آزمایشگاهیه!
بیا این همه درس بخون و شب زنده داری کن با انواع کنکورها آخر سر طرف میاد میگه صبح علی طلوع تا شب 400تومن!400تومنی که پول یه کارگر پاره وقت اونم به عنوان شاگرد و بدون تخصص هست!
[/h]

ارشد 94

New member
به نام خدا
بچه های علوم آزمایشگاهی! ما برای قانون طرح اجباری و اینکه با این قانون جلوی بچه های علوم آز برای شرکت توی کنکور ارشد گرفته میشه ،همین طور برای امتحان امسال و تعداد سوالات نامعقول برای درسای اختصاصی هر رشته داریم اعتراض می کنیم، ، تا حالا خیلی ها به ما ملحق شدند و نامه های اعتراضی تهیه شده رو امضا کردن ولی مطمئنا کمه و به امضاهای بیشتری برای تغییر دادنش نیاز داریم، طی هفته ی آتی هم قراره جلوی وزارت بهداشت یا جلوی دانشگاه تهران تحصن کنیم .ازتون میخوام که برای خودتونم که شده بهمون ملحق بشید و نذارید بیشتر از این حق بچه های علوم آزمایشگاهی ضایع بشه.
در ضمن این قانون طرح اجباری و اینکه نتونیم کنکور بدیم اولش سال 1389 تصویب شده بود ولی چون اون موقع بچه ها اعتراض کردن برداشته شد پس اگه ذره ای به دستیابی به حقوق مسلم خودتون توجه دارید کمکمون کنید. کسی غیر از خودتون به فکر شما نیست .
حق گرفتنیه نه دادنی...

لینک اعتراض دانشجویان در سال 1389
اعتراض دانشجویان به وزیر بهداشت +عکس - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و جهان|TABNAK

لینک تصویر نامه ها ی اعتراضی1394
ETERAZ - Shared photo album - PhotoBox

لینک تصاویر امضای شرکت کنندگان در اعترلض1394

ارشد 94

New member
به نام خدا
بچه های علوم آزمایشگاهی! ما برای قانون طرح اجباری و اینکه با این قانون جلوی بچه های علوم آز برای شرکت توی کنکور ارشد گرفته میشه ،همین طور برای امتحان امسال و تعداد سوالات نامعقول برای درسای اختصاصی هر رشته داریم اعتراض می کنیم، ، تا حالا خیلی ها به ما ملحق شدند و نامه های اعتراضی تهیه شده رو امضا کردن ولی مطمئنا کمه و به امضاهای بیشتری برای تغییر دادنش نیاز داریم، طی هفته ی آتی هم قراره جلوی وزارت بهداشت یا جلوی دانشگاه تهران تحصن کنیم .ازتون میخوام که برای خودتونم که شده بهمون ملحق بشید و نذارید بیشتر از این حق بچه های علوم آزمایشگاهی ضایع بشه.
در ضمن این قانون طرح اجباری و اینکه نتونیم کنکور بدیم اولش سال 1389 تصویب شده بود ولی چون اون موقع بچه ها اعتراض کردن برداشته شد پس اگه ذره ای به دستیابی به حقوق مسلم خودتون توجه دارید کمکمون کنید. کسی غیر از خودتون به فکر شما نیست .
حق گرفتنیه نه دادنی...

لینک اعتراض دانشجویان در سال 1389
اعتراض دانشجویان به وزیر بهداشت +عکس - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و جهان|TABNAK

لینک تصویر نامه ها ی اعتراضی1394

لینک تصاویر امضای شرکت کنندگان در اعترلض1394

بالا