یه سر در گمی بزرگ ... کمک کنید ... چه کنم؟؟؟

fn912farhad

New member
سلام دوستان خلاصه عرض میکنم:
پسری 23 ساله از خانواده با سطح اقتصادی کارمندی، فارغالتحصیل مهندسی برق روزانه دانشگاه دولتی شیراز و اکنون سرباز بخاطر عشق به پزشکی تصمیم گرفتم به هر قیمتی پزشک شم
اما سر دوراهی قرار دارم:
الف - کنکور سراسری که:شهریه شبانه داره
ب - آزمون لیسانس به پزشکی دانشگاه تهران که:دانشگاه تهران هست،شهریه ندارد
حالا باتوجه به اینکه:
- من یه دور زیستا رو خوندم
- چون رشته ریاضی فنی بودم درسای ریاضی و فیزیکم قویه
- آزمون لیسانس به پزشکی درسای علوم پایه هست و من که رشته برق بودم درحد صفرم
دوتا سوال دارم:
1- مهم:کدوم راه برای من راحتتر و بهتره برای رسیدن به پزشکی و تو کدوم راه احتمال موفقیتم بیشتره؟
2- اعتباری به آزمون لیسانس به پزشکی هست؟ آخه میگن شاید دیگه برگزار نشه و ریسک داره

ممنونم

farzad.lab

مدیر بخش
اگه نظر من رو بخوای کنکور سراسری

چون : به قول خودت زیستو خوندی
ریاضی فیزیکت قویه ( که توی تجربی تعیین کنندس )
ریسک آزمون لیسانس به پزشکی رو داره
درسایی رو باید برای لیسانس به پزشکی بخونی که حتی برای کسی هم که کارشناسیش رو علوم پزشکی بوده واقعا سخته

ولی خوب باید بقیه چیزا از جمله شهریه رو هم در نظر بگیری

نفیس

New member
کنکور سراسری بدید. قبول می شی...نمی شه همزمان هر دو را شرکت کنید؟ هم لیسانس به پزشکی هم کنکور؟

top girl

New member
بهتره که همون کنکوره سراسری رو بدید که احتمال قبولیتون درش به مراتب بیشتره!

fn912farhad

New member
ممنون از همه
آره میشه دوتاشو شرکت کرد
اما دوستان آخه ببینید شما، درسای سنگین علوم پایه رو که در حد صفرم خود اینا رو هم نمیدونم که آیا از پسشون میتونم بر بیام یانه!
حالا شما میفرمایید همزمان واسه هر دو تلاش کنم؟

eli 72

Member
خوندن هر دوش با هم کار بی فایده ایه بنظرم!! کنکور سراسری از هر نظر بهتر از لیسانس به پزشکیه

farzad.lab

مدیر بخش
همزمان واسه هر دو تلاش کنید به هیچکدوم نمیرسید . تلاشو متمرکز کنید روی یکی

نفیس

New member
اگه امتحان لیسانس به پزشکی نزدیک. مثلا ا ماه دیگه بشین بخون. چون قبول شی برخی واحدات را تطبیق می دن. بعد که اون را امتحان دادی یک هفته استراحت کن بشین واسه سراسری بخون....در آخر هر طور راحتین....موفق باشی. ولی برو حتما پزشکی بخون. کاش من هم بعد لیسانسم دوباره کنکور می دادم...

goleyakh

New member
اگه امتحان لیسانس به پزشکی نزدیک. مثلا ا ماه دیگه بشین بخون. چون قبول شی برخی واحدات را تطبیق می دن. بعد که اون را امتحان دادی یک هفته استراحت کن بشین واسه سراسری بخون....در آخر هر طور راحتین....موفق باشی. ولی برو حتما پزشکی بخون. کاش من هم بعد لیسانسم دوباره کنکور می دادم...

نفیس جان ما نزدیک یکساله واسه لیسانس به پزشکی میخونیم هنوز تهش درنیومده! یک ماهه؟!!! و دیگه اینکه تو این آزمون واحدهارو تطبیق نمیدن!!!

goleyakh

New member
به نظر من که واسه کنکور بخونید ! شرایطتتون نزدیکتره !و مسلما ریسک کمتر!

اگه از درسای علوم پایه زمینه نداشته باشی خوندنش سخت و وقت گیره...

a_67

New member
سلام دوستان خلاصه عرض میکنم:
پسری 23 ساله از خانواده با سطح اقتصادی کارمندی، فارغالتحصیل مهندسی برق روزانه دانشگاه دولتی شیراز و اکنون سرباز بخاطر عشق به پزشکی تصمیم گرفتم به هر قیمتی پزشک شم
اما سر دوراهی قرار دارم:
الف - کنکور سراسری که:شهریه شبانه داره
ب - آزمون لیسانس به پزشکی دانشگاه تهران که:دانشگاه تهران هست،شهریه ندارد
حالا باتوجه به اینکه:
- من یه دور زیستا رو خوندم
- چون رشته ریاضی فنی بودم درسای ریاضی و فیزیکم قویه
- آزمون لیسانس به پزشکی درسای علوم پایه هست و من که رشته برق بودم درحد صفرم
دوتا سوال دارم:
1- مهم:کدوم راه برای من راحتتر و بهتره برای رسیدن به پزشکی و تو کدوم راه احتمال موفقیتم بیشتره؟
2- اعتباری به آزمون لیسانس به پزشکی هست؟ آخه میگن شاید دیگه برگزار نشه و ریسک داره

ممنونم
با سلام
اگر همون وقت و انرژی ای رو که میخوای برای لیسانس به پزشکی بذاری، اونو برا کنکور سراسری بذاری 100 درصد نتیجه میگیری... البته اگر درست و دقیق بخونید درس ها رو.
من به عنوان کسی که این مسیر رو رفته پیشنهاد میکنم وقتت رو بذار رو کنکور سراسری، ثبت نامش هم این روزاست....فکر کنم تا 23 آذر ماه هستش... در اینکه هر کسی اگر مطالعه کافی داشته باشه در هر آزمونی موفق هستش شکی نیست...ولی از لحاظ سختی و آسونی درس ها، کنکور سراسری به نسبت خیلی آسونتر هست...به هزینه ای که الان میذاری زیاد فکر نکن چون اگر موفق بشی بعداً میتونی جبرانش کنی.
با تشکر
موفق باشید.

eli 72

Member
بچه ها بنظرتون با 5 6 ماه خوندن. واسه کنکور میشه پزشکی ازادو اورد؟! با توجه به اینکه 1سال و نیم پیش کنکور دادم،و این شرایط جدید ادغام کنکور ازاد و سراسری!!ارزش 1ترم مرخصی رو داره؟!

a_67

New member
بچه ها بنظرتون با 5 6 ماه خوندن. واسه کنکور میشه پزشکی ازادو اورد؟! با توجه به اینکه 1سال و نیم پیش کنکور دادم،و این شرایط جدید ادغام کنکور ازاد و سراسری!!ارزش 1ترم مرخصی رو داره؟!
سلام
اگه واقعاً وقت بذارید بله ارزشش رو داره...خیلی از رقیبا بعد ثبت نام تو آزمون که همین روزاست به فکر جدی خوندن دروس میفتند.
موفق باشید.

شفق بانو

New member
سلام دوست عزیز
اگه میتونید از پس شهریه ی شبانه بربیایین به نظرم سراسری شرکت کنید بهتره تازه شانس قبولیشم بیشتره.شما الان فقط درس زیستو رو خوب بخونید دیگه مشکلی نداری.
من شنیدم لیسانس به پزشکی شرط معدل داره ،معدلتون میخوره؟
موفق باشین.

fn912farhad

New member
سلام دوست عزیز
اگه میتونید از پس شهریه ی شبانه بربیایین به نظرم سراسری شرکت کنید بهتره تازه شانس قبولیشم بیشتره.شما الان فقط درس زیستو رو خوب بخونید دیگه مشکلی نداری.
من شنیدم لیسانس به پزشکی شرط معدل داره ،معدلتون میخوره؟
موفق باشین.

آره معدلم که مبخوره ... شرایطشو دارم

nakhl

New member
سلام
تو کنکور سراسری شرکت کن اگه علاقه واراده و پشتکار داشته باشی صددرصد قبولی:bunnyearsmiley:

Aysel

New member
به نظر منم کنکور سراسری شرکت کنین بهتره
منم اگه میتونستم همین کارو میکردم

iranian girl

New member
برای شما کنکور سراسری بهترین گزینه است.. ما بچه های پیرا پزشکی چون مشکل طرح داریم نمیتونیم باز سراسری شرکت کنیم فقط آزاد.. وگرنه شهریه شبانه پزشکی خیلی خیلی کمتر از آزاد هست ترمی فکر کنم 2تومن که فکر میکنم بتونید از پسش بربیاید.. ولی آزاد..!! دقیق نمیدونم ولی خداتومن میشه تا تموم کنین!! لیسانس به پزشکی برای شما که هیچ پایه ای از دروس علوم پاه ندارید به بیراهه رفتنه.

matrix222

New member
بچه ها سلام!
من لیسانسمو گرفتم امسال ارشد روزانه هم قبول شدم بعد 1 ماه انصراف دادم واسه پزشکی!
سربازم تا سال 94!
چون یه بار به دلایلی از پزشکی آزاد انصراف دادم حسرتش به دلم مونده!
حالا واسه سال 94 به هر طریقی که شده میخوام به دستش بیارم!!
ولی استرس زیادی دارم چون تا اون موقع نمیدونم قانون کنکور چی میخواد بشه مخصوصا حالا که دارن هر سال تاثیر معدلو بیشتر و بدتر میکنن!
آومون لیسانس به پزشکی هم با وجودی که شرایطشو دارم معلوم نیس چی به چیه!
در ضمن سربازیمم امریه هست میتونم درس بخونم در کنارش
نظر شما چیه دوستان چیکار کنم؟؟

بالا