کدامیک از فصلهای دروس مامایی در آزمون ارشد مهم تر از بقیه هستند؟

leiliyebidel

New member
دوستای گلم یادم رفت اینو بگم:این فصلا خیلییییییی مهمه و هر سال از این فصلا بیشتر سوال میدن!!:thumbsupsmileyanim:

بارداری زایمان ویلیامز:فیزیولوژی،مراقبت پره ناتال،لیبر و زایمان،اختلالات هایپر تانسیون،ارزیابی سلامت جنین،خون ریزی ها

زنان نواک:یائسگی،بیماری های رحم،عفونت ها،بیماری های تخمدان،pcos و هایپر آندروژنیسم،اوروژنیکولوژی و بی اختیاری ها

نوزادان نلسون:پر خطر،معاینه فیزیکی،اختلالات گوارش،متابولیک،بیماری های عفونی،صدمات زایمان،دستگاه تنفس

بهداشت مادر و کودک:تنظیم خانواده،واکسیناسیون،بهداشت دوران بارداری،نشانگرهای بهداشتی،رشد و تکامل،اپیدمیولوژی،بهداشت پس از زایمان،بهداشت کودک

جنین شناسی لانگمن:ادراری تناسلی،تنفسی،نقایص مادرزادی و تشخیص پیش از تولد،گامتوژنز،قلبی عروقی،هفته اول تکامل،گوارش

داخلی جراحی:گوارش،ریوی،بیماری کلیه و ادراری،دیابت،هایپرتانسیون،هماتولوژیک،عفونت ها

حواستون ب این فصلا باشه!اینا رو دقیق تر بخونید و روشون بیشتر کار کنید...
:smilies-azardl (181
موفق باشید:riz304:
راستی تعداد سوالاتی ک از این فصلا اومده ب همین ترتیبیه ک گفتم!ینی مثلا از فیزیولوژی مادر بیشتر از همه تا حالا سوال دادن...

آخرین ویرایش:

samanehm

New member
همچنین:
جدول خونریزیها در نوزادان
پرولاپسها و آمنوره در زنان

leiliyebidel

New member
بچه ها ی چیز جالب دیگه!این خیلی دلنشین تره چون فصلای بی اهمیته!!!من ک خودم همیشه عاشق قسمت حذفیاتم:4d564ad6:
این فصلا برعکس قبلیا اهمیت کمتری دارن یا بهتر بگم اصن اهمیت ندارن!!!!وقت نذارید روشون!چون تو این مدت یا ازشون سوالی ندادن یا 5 سال در میون وا3 ارج نهادن ب زحمات نویسنده ی سوال ازش اومده..من ک فک میکنم ارزش وقت گذاشتن نداشته باشه..

بارداری زایمان ویلیامز:فصلای 12،16،28،29،32،33!!!!(البته من وا3 خودم فصل 2(آناتومی)و فصل 3(لانه گزینی) و فصل 4(رشد و نمو) رو هم حذف کردم!چون آناتومی رو ک تو 18 سال گذشته خیلی انگشت شمار ازش تست دیدم اونام خیلی ساده بودن!فقط تفاوت لگن های مختلف!!!!!!!فصل 3 و 4 رو هم ک اصن هیچی سوال ندیدم!!!!(ولی از فصل 16 توصیه شده ب داپلر ی نگاه کوچولو بندازین)

بیماری های زنان نواک:از جلد 1 ب جز فصلای 14،15،16،17 و 19 همهههههههههه!!!!!!!!!!!(بقیه اش اگه دقت کنید واقعا هم مهم نیس!هیچ سوالی هم تا حالا ازشون نیومده!میمونه ی فصل سقط ک اونم تو ویلی میخونیم دیگه!)
از جلد 2:اختلالات اندوکرین فقط(البته من باز مول هم وا3 خودم حذف کردم ب همون دلیل ک تو ویلی میخونیم!)
(ی چیز دیگه:چون کتابمون مشترکه رو درمانای خیلی تخصصی نمونید!اونا دیگه مخصوص رزیدنتا و متخصصاس!نه ازش سوال میدن!و نه بعدا ب دردمون میخوره...!)

جنین شناسی لانگمن:پوست،چشم و گوش(تو این 18 سال از این 3 فصلم ی چن تا دونه فقط تست اومده)

نوزادان نلسون:همش مهمهههههههههههه!(گرچه من موقع خوندن زیاد رو پاتوفیزیولوژی های خیلی پیچیده فوکوس نمیکنم!درمان های جراحی خیلی خفنم بیخیال میشم!چون ب همون دلیل ک کتابمون مشترکه این قسمتا مخصوص رزیدنتای نئوناتولوژی و متخصصاس!ضمن این ک سوالی هم ازش ندادن تو این 18 سال!)

(من واقعا چی دارم میخونم خودم موندم!!!!!!!!!:25r30wi:)

بهداشت مادر و کودک:بدتر از نلسون هممممممممممممشششششش مهمههههههههه...

داخلی جراحی:
:smiliess (12): شرمنده واقعا...

بچه ها من خودم هنو 2ماه نشده ک میدونم!واقعا تا2 روز پیش ب ذهنم نرسید ک بیام بگم!شاید خیلیاشو خونده باشین!:riz513:ولی هنوزم ضرر نکردید!حداقل میدونید ک دیگه واسشون وقت نمیذارید ک برگردید مرور کنید...
فصلایی ک اصن ازش سوال نیومده ک هیچی!ولی من خودم این ریسکو کردم ک اونایی ک ازشون تکو توک سوال دادنو نخونم!و ب جاش وقتمو بذارم رو فصلای مهم!
امیدوارم هرجور و از روی هرچی ک میخونید موفق باشید...

آخرین ویرایش:

admin

Active member
پرسنل مدیریت
به خودم افتخار مي كنم كه در سايتي فعاليت مي كنم كه اعضاي اون از هيچ كمكي به بقيه (حتي به رقيباي كنكوريشون) دريغ نمي كنند...

cheshmak

New member
ليلي جونم
مر30
خييييلي كمك بزرگي بم كردي
البته به همه ي بچه هاي مامايي .......:thanks:

vb2

New member
بی زحمت واسه زبانم راهنمایی کنید 504 زیاد کمک نمیکنه مممممممممممممممرررررررررررررررررررررررسسسسسسسسسسسسسسسیییییییییی:33:

shima.p

New member
بی زحمت واسه زبانم راهنمایی کنید 504 زیاد کمک نمیکنه مممممممممممممممرررررررررررررررررررررررسسسسسسسسسسسسسسسیییییییییی:33:
عزیزم واسه زبان هرچی دایره اطلاعاتت بزرگتر بهتر :ahi5slcgm04mi8jqqkl

leiliyebidel

New member
آره دوستم!کمکی نمیکنه...من پارسال 504 خوندم البته فقط چن تا درس!حوصله نداشتم بقیه اشو بخونم...امسالم ک بچه ها میگن زیاد مهم نیس!ولی چیزی ک حالا میخونمو بت میگم:برو فلش کارتای تافلو بگیر،یکی از دوستام زبانش در سطح من بود(نه خدا وکیلی ی کم از من بهتر بود!ی بار پیش ک بودیم تو پرسش شفاهی من -0- شدم!!! اون -1-!!!!!:25r30wi:) فقط فلش کارتای تافلو خوند!وا3 کاردانی ب کارشناسی زبانو 50 زد!کارشناسی ارشدم 60 و خورده ای...
حالا من اگه خدا بخواد میخوام تا عید ب تافل مسلط شم!بعد عیدم باز اگه خدا بخواد همت کنم وا3 لزگی!راستش از هرکی ک زبانو بالا زده بود پرسیدم همینا رو خوندن!فک کنم راحت بالای 70 بزنی...
موفق باشی:riz304:

vb2

New member
مرسیییییییی لیلی جون لزگی همون زبان برای دانشجویان علوم پزشکیه؟:idea_majidonline:

mamai86

New member
نوزادان:معاینه نوزاد-نوزادان پر خطر
بارداری زایمان:فیزیولوژی مادر-مراقبت های پره ناتال-دیابت-پره اکلامپسی
جنین شناسی:جنین شناسی عمومی_ ادراری تناسلی
:(50):

آتشین

Well-known member
مرسی عالی بود
دوستان کسی از مطالب مهم مایلز خبر داره عایا؟؟؟

mw.ashel

New member
مرسی عالی بود
دوستان کسی از مطالب مهم مایلز خبر داره عایا؟؟؟

فصولی که من خونده بودم همشون مهم و کاربردی بود و پیشنهاد میکنم برای کسانی که کنکوری نیستند خوب کتاب مایلز رو کامل مطالعه کنند.

موفق باشید.
:rose:

maryb

New member
سلام بچه ها این فصلایی که گفتین حذفه رو مطمئنین؟؟ نکنه یه وقت سوالات ازاین بخشا زیاد باشه؟؟ راستی منظورتون از جنین شناسی عمومی چیه؟؟ یعنی چه فصلایی از لانگمنه؟؟

mw.ashel

New member
سلام بچه ها این فصلایی که گفتین حذفه رو مطمئنین؟؟ نکنه یه وقت سوالات ازاین بخشا زیاد باشه؟؟ راستی منظورتون از جنین شناسی عمومی چیه؟؟ یعنی چه فصلایی از لانگمنه؟؟

هیچ فصلی در مامایی حذف نیست چون از طرحان سوال بعید نبوده فصلی رو حذف کنند و شما محض احتیاط باید همشون رو بخونید ولی اگر زمان نداشتید میتونید فقط فصول مهم رو بیشتر و با دقت کافی بخونید .

9-10 فصل اول جنین شناسی جزو مباحث عمومی هست و بخش های قلب و عروق و تنفس و تناسلی و ... جزو بخش های اختصاصی

موفق باشید.

arezoo.1992

New member
سلام بچه ها یه سوال داشتم
من امسال ارشد شرکت نکردم تازه میخوام شروع کنم واسه سال آینده درس بخونم به نظرتون باید ویلیامز 2014رو بخونیم آخه من 2010دارم ؟

mw.ashel

New member
سلام بچه ها یه سوال داشتم
من امسال ارشد شرکت نکردم تازه میخوام شروع کنم واسه سال آینده درس بخونم به نظرتون باید ویلیامز 2014رو بخونیم آخه من 2010دارم ؟

سلام همکار عزيزم . خوش اومدي .

به نظرم اگر براي سال آينده ميخواي بخوني منتظر باش و چاپ دوم گلبان که مشکل نگارشي نداره رو تهيه کن و بخون . چون برخي از جداول تغيير کرده . موفق باشي
:riz304:

بالا