پرستاری رو ادامه بدم یا .....

gentelman70

New member
سلام دوباره بعد از چند ... دوری

ترم 5 پرستاری ام، نمرات درس های روانم عالیه و علاقه هم دارم تحقیق هم دارم
پرستاری جراحی ، ویژه و. . . بخونم یا برم روان شناسی بالینی یا اینکه برم روان(پرستاری)؟؟؟؟؟

میگم: کار پرستاری میکنم کنارش روان شناسی بخونم

چگونه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:rose:

parastar tbz

New member
مونده به علاقه خودت .روان پرستاری و روان شناسی تقریبا دروسش یکی هستش یکمی با هم تفاوت دارند
هنوز ترم 5 هستید یک ترم هم پرس و جو کننید و از یه روانشناس هم بپرسید ولی به نظر من
همون ارشد پرستاری شرکت کنید و گرایشتون رو بدید روی روان پرستاری هم ارتقای شغلی پیدا میکنید هم علاقه دارید هم به عنوان کارشناس پرستاری مشغول کار نمیشید و مدیر و مسیول یه بخش میشید.
براتون آرزوی موفقیت و پیروزی دارم
:rose:

gentelman70

New member
مونده به علاقه خودت .روان پرستاری و روان شناسی تقریبا دروسش یکی هستش یکمی با هم تفاوت دارند
هنوز ترم 5 هستید یک ترم هم پرس و جو کننید و از یه روانشناس هم بپرسید ولی به نظر من
همون ارشد پرستاری شرکت کنید و گرایشتون رو بدید روی روان پرستاری هم ارتقای شغلی پیدا میکنید هم علاقه دارید هم به عنوان کارشناس پرستاری مشغول کار نمیشید و مدیر و مسیول یه بخش میشید.
براتون آرزوی موفقیت و پیروزی دارم
:rose:

یه چیز دیگه هم هست عزیز برادر: با ارشد روان شناسی بالینی مطب هم میشه زد
ولی حرفات منو به فکر فرو برد تشکر

parastar tbz

New member
بله درسته.میشه با ارشد روان شناسی مطب زد و کار کرد.
باز م به علاقه خودتون نگاه کنید برای ارشد روان شناسی کتاباشو بگیرید و نگاه کنید با بهداشت روان 1 و 2 ای که میخونیم کلی فرق داره
کتاب هلیگارد یکی از کتاب های سنگین روان شناسی هستش.
من خودم بهداشت رروان 1 و 2 رو دارم میخونم به طو رهمزمان .کلی با دروس روان شناسی اینا فرق دارند ما تو پرستاری مطالب رو به طول اقیانوس و با عمق 2 یا 3 سانتی مبخونیم.بازم فکراتونو بکنید .با اروزی پیروزی برای شما

gentelman70

New member
بله درسته.میشه با ارشد روان شناسی مطب زد و کار کرد.
باز م به علاقه خودتون نگاه کنید برای ارشد روان شناسی کتاباشو بگیرید و نگاه کنید با بهداشت روان 1 و 2 ای که میخونیم کلی فرق داره
کتاب هلیگارد یکی از کتاب های سنگین روان شناسی هستش.
من خودم بهداشت رروان 1 و 2 رو دارم میخونم به طو رهمزمان .کلی با دروس روان شناسی اینا فرق دارند ما تو پرستاری مطالب رو به طول اقیانوس و با عمق 2 یا 3 سانتی مبخونیم.بازم فکراتونو بکنید .با اروزی پیروزی برای شما

هیلگارد رو دارم میخونم خیلی قشنگه
اون حرفتون رو استاد میگه که اقیانوس 1 سانتی که نه میشه توش شنا کرد نه ماهی گرفت فقط میشه تقطیرش کرد نمک بدست آورد که اونم میریزمش دریاچه ارومیه حالمو با این جمله استاد میگیره

digoxin

New member
با ارشد روان شناسی میشه مطب زد اما کیه که بیاد پیشت . هیچوقت پرستاری رو تغییر نده روان پرستاری خیلی از روانشناسی بهتره هرچند بازار کار پرستاری داخلی و جراحی از تمام گرایش های ارشد بیشتره .

mmdreza.psy

New member
سلام
من کارشناسی روانشناسی بالینی بودم و ارشد رو هم منتطر نتایج هستم...
اتفاقی این تایپیک رو دیدم..

یه نکته
طبق قانون نظام روانشناسی برای مطب زدن باید حداقل دو مقطع روانشناسی بود..
برای مطب زدن با ارشد باید لیسانس و فوق رو روانشناسی بخونید.....
وگرنه باید دکترا بگیرین ...

farshad25

New member
بنظر من ادامه دادن پرستاری بسیاربهتر از روانشناسیه

به دو دلیل: 1 لیسانسهای پرستاری نمیتونن ارشد روانشناسی وزارت بهداشت بخونن

2 - تو ایران رشته روانشناسی اصلا کاربرد نداره

mmdreza.psy

New member
بنظر من ادامه دادن پرستاری بسیاربهتر از روانشناسیه

به دو دلیل: 1 لیسانسهای پرستاری نمیتونن ارشد روانشناسی وزارت بهداشت بخونن

2 - تو ایران رشته روانشناسی اصلا کاربرد نداره

گویا شما این همه مطب و کلینیک روانشناسا رو ندیدین...در ضمن توی پزشکی قانونی-دادگاه-مدارس و... روانشناسای زیادی مشغول به کارن
البته دانشگاه های پیام نور و ازاد و... تا دلتون بخواد روانشناس نما میدن بیرون‌‌‌‌ و اونا شدن ویترین روانشناسی بدبختانه ..ولی کسی دولتی قبول بشه از نظر شغلی مشکلی نداره اتفاقا خیلی جاها کمبود روانشناسه و فوق لیسانس و دکتراها رو اگه کارشونو در حد متوسط حتی بلد باشن استخدام میکنن..

farshad25

New member
یه جوری میگی تو مراکز و این ور اون ور روانشناس هس انگار تو یه مرکز مثلا 100تا هس..نخیر یه مرکز یا کلینیک یا هرجایی یه روانشناسم کفایت میکنه اونم تازه با مدرک ارشد یا دکترا...

جالبه تو بیمارستانای ایران حتی یه روانشناسم نیس و این جای تاسف داره

بالا