کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی، دانشگاه انتقال خون

Taraa

Well-known member
سلام به همه

دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه انتقال خون ، لطفا نظراتتون رو راجع به این رشته و دانشگاه تو این تاپیک در اختیار دوستانتون بذارید

با تشکر

هر گونه اسپم حذف میشه

آخرین ویرایش:

biotech_92

New member
سلام به همگی

انتقال خون امسال 10 نفر ورودی داشته که 9 نفر با کنکور و یک نفر بدون کنکور(استعداد درخشان) اومده البته یک نفر از اون 9 نفرمون هم باز سهمیه 10% استعداد درخشانی داشته رتبه هامون از 5 تا 20 بوده

رشته های لیسانسمون هم :6 نفر سلولی مولکولی ( 1 نفر گرایش میکروب 1 نفر گرایش بیوتکنولوژی و 4 نفر گرایش سلولی مولکولی) 2 نفر علوم آزمایشگاهی 1 نفر پرستاری 1 نفر رادیولوژی

دانشگاه هم که کنار برج میلاد و دانشگاه ایرانه تمام کلاسا توی همون انتقال خون تشکیل میشه یه ساختمون جدا برای کلاسای تئوری گذاشتن که 3 تا کلااس مخصوص بچه های ارشد و دو تا کلااس مخصوص دانشجویان دکتری ست البته ما هم میریم بعضی وقتا توی یکی از کلاساشون

کلاسای آزمایشگاه هم بعضیاش توی قسمت بانک بند ناف و سلول های بنیادی تشکیل میشه بعضیاشم توی پالایشگاه پشت ساختمون اصلی تشکیل میشه از نظر امکانات آزمایشگاهی که فکر نمیکنم هیچجا در حد انتقال خون باشه توی ساختمون اصلی هم تمام طبقات یعنی هر 10 طبقه هر طبقه یه آزمایشگاه مثلا طبقه 1 آزمایشگاه ویروس شناسی و PCR طبقه 3 بیوشیمی و .. طبقه 5 آزمایشگاه پاتولوژی و ایمنی و ایمونوهماتو و کیت سازی و ...
طبقه 3 کتابخونه است تقریبا میشه گفت کامله البته توی زمینه خون که دیگه زیاد از حد کامله هههه ولی توی بیوتک و ژنتیک و بیوشیمی و اینا در حد خون خب کامل نیست البته ebook و سی دی هر کتابی که بخواید وجود داره سالن مطالعه اش کوچیکه و متاسفانه تا ساعت 3 بیشتر نیست که اینو ما اعتراض کردیم قراره که تا شب بشه

گروه بیوتک ورودی 92 سومین گروه بیوتک انتقال خون بوده ولی هماتو رو از سال 76 گرفتن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Taraa

biotech_92

New member
مدیر گروه بیوتک : آقای دکتر موسوی هستن Ph.D شيمي دارويي هستن که هم توی ایران هم توی آلمان تحصیل کردن
مدیر گروه بیوشیمیمون: آقای دکتر جلیلی Ph.D شيمي دارويی هستن که ایشون هم توی ایران و آلمان تحصیل کردن و در ضمن ایشون قبلا رئیس دانشگاه داروسازی اصفهان بودن

دروسی که توی مقطع بیوتک توی انتقال خون میگذرونیم با بقیه دانشگاه ها خیلی متفاوته به دلیل اینکه اولا ما مثل بقیه دانشگاه ها مثلا برای هر درس یک استاد نداریم یعنی مثلا برای درس بیوشیمی پیشرفته 7 استاد داریم و به طور کل برای هر درسی به طور متوسط بین 4 تا 7 استاد داریم هر کدوم از اساتید روی زمینه ای که کار میکنن میان همون مطلب رو درس میدن یعنی انتقال خون مثل محیط های دانشگاهی نیست که یک استاد بیاد از اول ژنتیک تا آخر ژنتیک رو درس بده بدون اینکه مثلا خودش روی اون کار کرده باشه و اینکه اساتید انتقال خون فقط استاد دانشگاهی نیستن تمامشون کارمند انتقال خون هستن یعنی هر کدومشون مسئول یک آزمایشگاهی هستن مثلا یکی از جلسه های بیوشیمیمون که ما فکر میکردیم اصلا به بیوتک ربطی نداره ولی وقتی فهمیدیم چیه هممون خیلی خوشمون اومد (چسب فیبرینی) بود که آقای دکتر امیری زاده تدریس کردن که ایشون این فراورده رو برای اولین بار توی ایران ساختن

کلا ما واحد بیوشیمیمون خیلی فرق داره با بقیه دانشگاه ها چون بیشتر روی زمینه خون و فراورده های خونی صحبت میشه و بیوشیمی مثلا پلاکت و گلبول قرمز و پلاسما رو میخوانیم که ما اعتراض کردیم که هم اینا رو بذارن برامون هم بیوشیمی ای که بقیه دانشگاه ها دارن که برای ترم ما که نشد ولی قراره از سال بعد برای ورودی های جدید اجرا بشه

biotech_92

New member
اساتیدمون :

خانم دکتر شریفی(درس سلولی مولکولی و ژنتیک) : Ph.D ویروس شناسی تربیت مدرس هستن ولی رئیس بخش PCR هستن( ایشون متخصص در زمینه انواع PCR هستن ) در ضمن استاد دانشگاه بهشتی و تربیت مدرس هم هستن

خانم دکتر خیر اندیش (درس ایمنی) :ph.D ایمنی شناسی تربیت مدرس و مدتی هم در انگلیس درس خواندن ( استاد آقای دکتر خلیل ی هم بودن :D )

خانم دکتر احمدی نژاد ( بیوشیمی) : متخصص پاتوبیولوژی هستن

خانم دکتر نیکوگفتار (کشت سلول جانوری) : Ph.D هماتولوژی تربیت مدرس ( اولین کسی بودن که فلوسایتومتری رو وارد ایران کردن و ایشون متخصص در زمینه فلوسایتومتری و سلول های بنیادی هستن و مدیر بانک بندناف و سلول بنیادی هستن)

خانم دکتر پورمختار (بیوشیمی):ph.D فارماسيوتيكس (متخصص در زمینه فراورده های پلاسمایی)

خانم دکتر اودی (کشت سلول جانوری): Ph.D هماتولوژی

خانم دکتر علائي (سولی مولکولی) :متخصص پاتوبیولوژی

خانم دکتر زادسر (ژنتیک میکروارگانیسم) : متخصص بیماری های عفونی

آقای دکتر فرانوش (ژنتیک سرطان) : فوق تخصص خون و انکولوژی (زمینه کاریشون روی سرطان )

آقای دکتر شهابی (ژنتیک) : Ph.D بیوتکنولوژی از پاستور

آقای دکتر نصیری (ژنتیک و سلولی و کنترل کیفی ) : Ph.D بیوتکنولوژی از پاستور

آقای دکتر حبیبی (ایشون متاسفانه فعلا برنداشتن با بچه های بیوتک به دلایلی) : Ph.D بیوتکنولوژی از پاستور

آقای آقای دکتر امیری زاده (بیوشیمی و کشت سول جانوری) : Ph.D هماتولوژی (زمینه کاریشون روی سلول های بنیادی مزانشیمی)

آقای دکتر سمیعی (ژنتیک) :ph.D بیوشیمی فیزیک از دانشگاه تهران ( زمینه کاریشون روی استفاده از سلول های بنیادی در درمان بیماری های ژنتیکی در ناحیه چشم)( هر جلسه 500 تا مقاله میدن حالا کی میتونه این همه رو بخوانه:)) در ضمن نه پاور میدن نه میذارن صداشون رو ضبط کنیم)

آقای دکتر قاسم زاده (بیوشیمی) :ph.D بیوشیمی بالینی از استرالیا و پست دکتری پلاکت و سیگنالینگ از استرالیا (زمینه کاریشون کلا مسیرهای سیگنالینگ)( کلا انقدر درسشون سخته که علنا چیزی نمیفهمه آدم... پاورهم نمیدن )

آقای دکتر عطاردی (کشت سلول جانوری) : Ph.D هماتولوژی (مدیر بانک سلول بنیادی هم هستن)

آقای دکتر دیهیم (بیوشیمی ) :ph.D بیوشیمی بالینی از ترکیه

آقای دکتر کریمی (ژنتیک میکروارگانیسم) :متخصص بیماری های عفونی

فعلا با همین اساتید داشتیم

آخرین ویرایش:

biotech_92

New member
کار با حیوانات آزمایشگاهیمونم توی پاستور برگزار میشه که 2 هفته هستش با دکتر نامور

این ترم 14 واحد به ما دادن !!!!!!!!! و ترم بعدی 11 واحد میدن( کل درسا در 1 سال تموم میشه ترم 3 فقط سمینار و ترم 4 فقط پایان نامه هست)

در مورد کتابخونه که همون هفته اول عضویت و اینا انجام میشه در مورد سایت دانشگاه هم از همون روز اول میان میگن برید رمزتون رو بگیرید چون سیستم های کامپیوتر کلاسا و کتابخونه و کلا هر جایی که برید باید با رمز خودتون وارد بشید

در مورد پایان نامه هم کلا باید در راستای سازمان باشه روی کاغذ البته!! ولی گویا از نظر پایان نامه فعلا یکی از بهترین جاهاست انتقال خون چون اولا 5 میلیون میدن به هر نفر و دوما از خیلی از دانشگاه ها میان انتقال خون پایان نامه برمیدارن کلا اساتیدی که هم دانشگاه ما هستن هم دانشگاه های دیگه تدریس میکنن میگن از نظر پایان نامه و امکانات خیلی بالاتره حالا خدا میدونه

کلا بدونید و آگاه باشید که وقتی میاید انتقال خون یعنی خونم باید بخوانید بایددددد !!!!!

چقدر حرف زدم :))

آخرین ویرایش:

biotechnologist

New member
ممنون از اطلاعات خوب و جامعتون.فقط چند نکته رو بنده در تکمیل فرمایشات شما عرض کنم: (چقدر کتابی صحبت نمودم:smiliess (3): )
در اغلب دانشگاهها، هر درس توسط چندین استاد تدریس میشه. دانشگاه علوم پزشکی همدان هم همین طور هست.دوره کارشناسی هم به همین منوال بود. مثلا فیزیولوژی ما 3 تا استاد داشت. باکتری شناسی هم 3تا استاد داشت. الان هم بیولوژی مولکولی مون 3تا استاد داره.هر کس مبحث مربوط به خودش رو میگه.که البته بخش اعظمش با خود دکتر سعیدی جم بود که دکترای بیوتکنولوژی پزشکی هستن.یک بخش توسط یکی از اساتید پزشکی مولکولی و یک بخش هم توسط یکی از اساتید بخش ژنتیک تدریش میشه.
در مورد بودجه پایان نامه هم همه دانشگاهها برای کارشناسی ارشد سقف 5 میلیون تومان رو دارن.اصلا قانونش همینه.

biotech_92

New member
ممنون از اطلاعات خوب و جامعتون.فقط چند نکته رو بنده در تکمیل فرمایشات شما عرض کنم: (چقدر کتابی صحبت نمودم:smiliess (3): )
در اغلب دانشگاهها، هر درس توسط چندین استاد تدریس میشه. دانشگاه علوم پزشکی همدان هم همین طور هست.دوره کارشناسی هم به همین منوال بود. مثلا فیزیولوژی ما 3 تا استاد داشت. باکتری شناسی هم 3تا استاد داشت. الان هم بیولوژی مولکولی مون 3تا استاد داره.هر کس مبحث مربوط به خودش رو میگه.که البته بخش اعظمش با خود دکتر سعیدی جم بود که دکترای بیوتکنولوژی پزشکی هستن.یک بخش توسط یکی از اساتید پزشکی مولکولی و یک بخش هم توسط یکی از اساتید بخش ژنتیک تدریش میشه.
در مورد بودجه پایان نامه هم همه دانشگاهها برای کارشناسی ارشد سقف 5 میلیون تومان رو دارن.اصلا قانونش همینه.

در مورد بودجه سقفش بله روی کاغذ 5 میلیون هست ولی هیچجا 5 میلیون رو نمیدن به جز انتقال خون! تمام اساتید ما که اینو میگن
دانشگاه ایران 1 میلیون و دویست میده اکثر بچه های ایران برای پایان نامه میان انتقال خون
دانشگاه اصفهان 3 میلیون
دانشگاه قزوین 3 میلیون
دانشگاه زنجان 2 میلیون

در مورد اساتید هر درس توی انتقال خون اینجوریه یعنی شما هم به این اندازه برای هر درس استاد دارید؟
سلولی مولکولی ...8 استاد
ژنتیک انسانی ...4 استاد
کشت سلولی ....4 استاد
ژنتیک میکروارگانیسم...5 استاد
کنترل کیفی....2 استاد
بیوشیمی....8 استاد

در مورد دوران کارشناسی هم والله برای ما که اینجوری نبود هر درسی مربوط به یک استاد بود مثلا سلولی مولکولی رو من در دوران دانشگاه با آقای مجد گذروندم از اول تا آخرشم ایشون بودن هیچ کدوم از دروسم توی کارشناسی با چند نفر نبود

biotechnologist

New member
در مورد بودجه سقفش بله روی کاغذ 5 میلیون هست ولی هیچجا 5 میلیون رو نمیدن به جز انتقال خون! تمام اساتید ما که اینو میگن
دانشگاه ایران 1 میلیون و دویست میده اکثر بچه های ایران برای پایان نامه میان انتقال خون
دانشگاه اصفهان 3 میلیون
دانشگاه قزوین 3 میلیون
دانشگاه زنجان 2 میلیون

در مورد اساتید هر درس توی انتقال خون اینجوریه یعنی شما هم به این اندازه برای هر درس استاد دارید؟
سلولی مولکولی ...8 استاد
ژنتیک انسانی ...4 استاد
کشت سلولی ....4 استاد
ژنتیک میکروارگانیسم...5 استاد
کنترل کیفی....2 استاد
بیوشیمی....8 استاد

در مورد دوران کارشناسی هم والله برای ما که اینجوری نبود هر درسی مربوط به یک استاد بود مثلا سلولی مولکولی رو من در دوران دانشگاه با آقای مجد گذروندم از اول تا آخرشم ایشون بودن هیچ کدوم از دروسم توی کارشناسی با چند نفر نبود

در مورد سقف بودجه: اگه کل 5 میلیون رو میدن که خیلی خوبه.:thumbsupsmileyanim:
در مورد تعداد اساتید هم 3-5 استاد برای هر درس تو خیلی از دانشگاهها مرسومه. در هر حال نتیجه کار مهمه، تعدد اساتید گاهی خوب نیست و یا نتیجه متفاوتی ایجاد نمی کنه.

biotech_92

New member
در مورد سقف بودجه: اگه کل 5 میلیون رو میدن که خیلی خوبه.:thumbsupsmileyanim:
در مورد تعداد اساتید هم 3-5 استاد برای هر درس تو خیلی از دانشگاهها مرسومه. در هر حال نتیجه کار مهمه، تعدد اساتید گاهی خوب نیست و یا نتیجه متفاوتی ایجاد نمی کنه.

منم با تعدد اساتید مخالفم به نظرم اصلا خوب نیست

تسنيم

New member
سلام

بيوتكنولوژي در پزشكي با بيوتكنولوژي خالي چه فرقي ميكنه؟

دوم اينكه دوستي كه در انتقال خون تحصيل ميكنند: به نظرتون انتقال خون براي تحصيل در رشته هماتولوژي خوب هست يا دانشگاه تهران خوبتر هست؟؟ :)

ممنون

stf

New member
من یکی از دوستانم اونجاس و میگه انتقال خون تنها مزیتش تهران بودنشه و بس!!!!!!!!!
گفت بیشتر آزمایشاتمون مربوط به خون هستش
کلا ناامید شدم

FARAMARZ.A.R

New member
سلام ممنون از مطالب خوبتون ...اما دو تا سوال:
1)تحصیل در انتقال خون باعث ایجاد تعهد کارب به این سازمان میشه؟
2)تمامی فعالیتها فقط پیرامون خون و خونشناسیه؟

.Nazanin

New member
اساتیدمون :

خانم دکتر شریفی(درس سلولی مولکولی و ژنتیک) : Ph.D ویروس شناسی تربیت مدرس هستن ولی رئیس بخش PCR هستن( ایشون متخصص در زمینه انواع PCR هستن ) در ضمن استاد دانشگاه بهشتی و تربیت مدرس هم هستن

خانم دکتر خیر اندیش (درس ایمنی) :ph.D ایمنی شناسی تربیت مدرس و مدتی هم در انگلیس درس خواندن ( استاد آقای دکتر خلیل ی هم بودن :D )

خانم دکتر نیکوگفتار (کشت سلول جانوری) : Ph.D هماتولوژی تربیت مدرس ( اولین کسی بودن که فلوسایتومتری رو وارد ایران کردن و ایشون متخصص در زمینه فلوسایتومتری و سلول های بنیادی هستن و مدیر بانک بندناف و سلول بنیادی هستن)

خانم دکتر پورمختار (بیوشیمی):ph.D فارماسيوتيكس (متخصص در زمینه فراورده های پلاسمایی)

آقای دکتر فرانوش (ژنتیک سرطان) : فوق تخصص خون و انکولوژی (زمینه کاریشون روی سرطان )

آقای دکتر حبیبی (ایشون متاسفانه فعلا برنداشتن با بچه های بیوتک به دلایلی) : Ph.D بیوتکنولوژی از پاستور

آقای آقای دکتر امیری زاده (بیوشیمی و کشت سول جانوری) : Ph.D هماتولوژی (زمینه کاریشون روی سلول های بنیادی مزانشیمی)

آقای دکتر سمیعی (ژنتیک) :ph.D بیوشیمی فیزیک از دانشگاه تهران ( زمینه کاریشون روی استفاده از سلول های بنیادی در درمان بیماری های ژنتیکی در ناحیه چشم)( هر جلسه 500 تا مقاله میدن حالا کی میتونه این همه رو بخوانه:)) در ضمن نه پاور میدن نه میذارن صداشون رو ضبط کنیم)

آقای دکتر قاسم زاده (بیوشیمی) :ph.D بیوشیمی بالینی از استرالیا و پست دکتری پلاکت و سیگنالینگ از استرالیا (زمینه کاریشون کلا مسیرهای سیگنالینگ)( کلا انقدر درسشون سخته که علنا چیزی نمیفهمه آدم... پاورهم نمیدن )

آقای دکتر عطاردی (کشت سلول جانوری) : Ph.D هماتولوژی (مدیر بانک سلول بنیادی هم هستن)

همه اساتيد که زمينه تحصيليشون با اونچه که درس می دن فرق داره !!اين ديگه چه وضعيه تاسف باره...phd هماتولوژی کشت بافت درس می ده؟!!متخصص بيماريهای عفونی ژنتيک ميکروارگانيسم درس می ده؟!!! Phd بيوشيمی فيزيک دکتر سميعی ژنتيک درس می ده؟!!! بابا به نظر من افتضاحه مطمنا من يکی که هيچ وقت اونجا رو برای درسخوندن انتخاب نمی کنم حتی دورترين دانشگاهها هم اساتيد مرتبط با رشته تحصيلی دارن حتی دانشگاه ازاد ...جای تعجبه چطور اجازه دادن با اين اوضاع اساتيد دانشجو بگيرن !! اين که چه استادی چی رو اولين بار وارد ايران کرده مهم نيست که مهم اينه چی درس می ده به دانشجو اگر اينطوری باشه که ما چرا درس بخونيم بريم يه رشته پرت درس بديم خوب! يه متخصص پاتولوژی چطوری بيوشيمی درس می ده؟!" هيچ کدوم در رابطه با تخصصشون درس نمی دن همينه که هيچ ادمی با مدرک خ خودش نمی تونه کار کنه ...اگه اينطوريه چرا يه بنده خدا وقت می ذاره می ره phd بيوشيمی می گيره؟!!

آخرین ویرایش:

226

New member
سلام ممنون از مطالب خوبتون ...اما دو تا سوال:
1)تحصیل در انتقال خون باعث ایجاد تعهد کارب به این سازمان میشه؟
2)تمامی فعالیتها فقط پیرامون خون و خونشناسیه؟

1- خیر دوست گرامی به هیچ وجه . چون در مقطع ارشد تعهد خدمتی نداریم
2- خیر . بخشی از واحدها که زیادم نیست در حیطه خون شناسی هست اما بخش کوچکیست و اساتید به طور مجزا و حرفه ای هر بخش مربوط به خودشونو که تخصص دارن درس میدند که میتونه ی مزیت بزرگ باشه

226

New member
همه اساتيد که زمينه تحصيليشون با اونچه که درس می دن فرق داره !!اين ديگه چه وضعيه تاسف باره...phd هماتولوژی کشت بافت درس می ده؟!!متخصص بيماريهای عفونی ژنتيک ميکروارگانيسم درس می ده؟!!! Phd بيوشيمی فيزيک دکتر سميعی ژنتيک درس می ده؟!!! بابا به نظر من افتضاحه مطمنا من يکی که هيچ وقت اونجا رو برای درسخوندن انتخاب نمی کنم حتی دورترين دانشگاهها هم اساتيد مرتبط با رشته تحصيلی دارن حتی دانشگاه ازاد ...جای تعجبه چطور اجازه دادن با اين اوضاع اساتيد دانشجو بگيرن !! اين که چه استادی چی رو اولين بار وارد ايران کرده مهم نيست که مهم اينه چی درس می ده به دانشجو اگر اينطوری باشه که ما چرا درس بخونيم بريم يه رشته پرت درس بديم خوب! يه متخصص پاتولوژی چطوری بيوشيمی درس می ده؟!" هيچ کدوم در رابطه با تخصصشون درس نمی دن همينه که هيچ ادمی با مدرک خ خودش نمی تونه کار کنه ...اگه اينطوريه چرا يه بنده خدا وقت می ذاره می ره phd بيوشيمی می گيره؟!!

من که ی بار کامل این لیست رو بررسی کردم تضادی ندیدم
کاملا حرفه ای هر متخصصی داره حیطه مربوط به تخصص خودشو تدریس میکنه که خیلیم عالیه.
فک کنم شما هم ی دور دیگه با دقت بخونید متوجه میشید:smilies-azardl (181:smiliess (3):

.Nazanin

New member
من که ی بار کامل این لیست رو بررسی کردم تضادی ندیدم
کاملا حرفه ای هر متخصصی داره حیطه مربوط به تخصص خودشو تدریس میکنه که خیلیم عالیه.
فک کنم شما هم ی دور دیگه با دقت بخونید متوجه میشید:smilies-azardl (181:smiliess (3):
واقعا؟!! چطور تضادی نديدين؟ phdبيوشيمی فيزيک چطور ژنتيک درس می ده؟!! يا متخصص بيماريهای عفونی چطور ژنتيک ميکرو ارگانيسم درس می ده؟!! برای ژنتيک بايد طرف دکترای ژنتيک مولکولی از ايران يا ژنتيک پروکاريوتها يا ژنتيک یوکاريوتها از خارج داشته باشه
برای کشت سلولی استاد بايد phd سلولی کاربردی يا سلولی مولکولی داشته باشه يا حداقل phd ايمونو نه دکترای هماتولوژی!!! شايد اطلاع نداشتين
ولی توی هيچ دانشگاهی دکترای بيوشيمی فيزيک نمی تونه ژنتيک درس بده !!!

nastaran8

New member
اساتیدمون :

چرا بعضی اساتيد اينهمه رشته تحصيليشون با درسی که تدريس می کنن فرق داره؟
Phd هماتولوژی چطوری کشت بافت درس می ده؟خيلی خيلی جالبه ها دکترای ويروس داره زيست سلولی و ژنتيک درس می ده دکترای بيوشيمی فيزيک و متخصص پاتولوژی و متخصص عفونی ژنتيک درس می دن :14:

226

New member
واقعا؟!! چطور تضادی نديدين؟ phdبيوشيمی فيزيک چطور ژنتيک درس می ده؟!! يا متخصص بيماريهای عفونی چطور ژنتيک ميکرو ارگانيسم درس می ده؟!! برای ژنتيک بايد طرف دکترای ژنتيک مولکولی از ايران يا ژنتيک پروکاريوتها يا ژنتيک یوکاريوتها از خارج داشته باشه
برای کشت سلولی استاد بايد phd سلولی کاربردی يا سلولی مولکولی داشته باشه يا حداقل phd ايمونو نه دکترای هماتولوژی!!! شايد اطلاع نداشتين
ولی توی هيچ دانشگاهی دکترای بيوشيمی فيزيک نمی تونه ژنتيک درس بده !!!

خیلی ببخشیدا من عذر می خوام ولی یعنی اون افرادی که تو وزارتخونه نشستن و 4 سال پیش این رشته رو در انتقال خون تصویب کردن انقدر درک نداشته و انقدر بی اطلاع بودن که امروز من و شما بخواییم بیاییم با ی مدرک کارشناسی حالا از دانشگاهی که داره به دلایلی تو بعضی شاخه های علوم پزشکی حرف اول رو میزنه راجب اساتید انتقال خون نظر بدیمو شدیدا انتقاد کنیم ؟!
شما همون درس ژنتیک رو که میگی استادش بیوشیمی بیوفیزیک هست که اینجا اشتباه نوشته بیوشیمی فیزیک و منظورش بیوفیزیک بوده توضیحات دنبالشم خوندی ؟!
قای دکتر سمیعی (ژنتیک) :ph.D بیوشیمی فیزیک از دانشگاه تهران ( زمینه کاریشون روی استفاده از سلول های بنیادی در درمان بیماری های ژنتیکی در ناحیه چشم
در مورد بیماری عفونی که شما می فرمایید چظور ژنتیک میکروارگانیسم درس میده تعریف شما از بیماری عفونی و عامل و مسبب بیماری عفونی چیه ؟!!!
مگه غیر این هست که میکروب ها شامل باکتری انگل ویروس موجب بیماری عفونی میشند ؟! خوب کسی که داره متخصص بیماری های عفونی که اسم کاملش بیماری های عفونی و گرمسیری هست میشه چه چیز مهمتر از اینه که از بیوشیمی و ( ژنتیک ) میکروارگانیسم ها بدونه تا بدونه چگونه در سطح ژن میشه میکروب ها رو مهار کرد . فک کنم فکر شما از ژنتیک همون ژنتیک انسانی هست!!
در مورد کشت سلولی شما مطلعید که کسی که متخصص هماتولوژی هست به خاطر اهمیتی که سلول های بنیادی در خون شناسی دارن و کشت سلول های مغز استخوان خبره ترین گروه تخصصی در این زمینه هستند. اگر باور ندارین ی زحمت بکشید زنگ بزنید مووووسسسه انووووووار دانش با ریییس موووسسسسسه آقای دکتر بششششاش که از متخصصین برجسته کشور در هماتولوژی هستند و بنده خودم ی روز با ایشون حضوری 2 ساعت و نیم صحبت داشتم بپرسین ببینید من اشتباه به عرضتون دارم میرسونم !!!!
اساتید شما در دانشگاه تهران خدمت شما عارض نشدند که در ارشد اصل کار محتوی پایان نامه شماست نه محل تحصیل و نه چیزای دیگه !!!
من خودم در یکی از بهترین و از لحاظ آزمایشگاه یکی از مجهزترین دانشگاههای کشور درس خوندم . اونوقت شما که از انتقال خون ایراد می گیرید خود اون دانشگاه تهران آزمایشگاه دانشکده فناوری های نوینشو تشیف بردید و امکاناتشو دیدید ؟!!
دانشکده بهترین دانشگاه کشور هنوز از نظر ساختمان از نظر آزمایشگاه دچار کمبود جدی هست و مشکلات عدیده ای داره به طوری که شاگرد اول فوق لیسانس نانوتک همون دانشگاه تهران که از دوستان بنده هستند در وصف امکانات آزمایشگاهی دانشگاه تهران به عنوان بزرگترین و معتبرترین دانشگاه میگه مثل آزمایشگاه دبیرستان میمونه !!! شما چقدر از حقایق دانشگاهتون مطلعید . من نه عرقی به سازمان انتقال خون دارم نه حمایت از انتقال خون به سود منه کما اینکه میتونه به ضرر من باشه چون موقع انتخاب رشته ممکنه رقیبهام بیشتر بشن . نه ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ضمنا نازنین خانوم انقد دانشگاهتون رو تبلیغ نکنید یکی از عزیزان من سال هاست تو همون دانشگاه و هم دانشکده فناوری های نوین و هم دانشکده دیگه تدریس می کنند و ی مقامی هم دارند در دانشگاه شما که اینجا صلاح نمی بینم ذکر کنم . پس بدونید اطلاعات بنده آپ تودیت و موثق هست.
ضمن اینکه هیچ جا کامل نیست و ضعف عای خودشو داره . چه انتقال خون چه تهران . ولی نباید بدون آگاهی و اطلاع دقیق و کامل و استناد به حرف یکی دو تا استاد بگین فلان جا اله بله ... اصلا صحیحی نیست و وجه خوبی هم نداره .
امیدوارم توضیحاتم کافی بوده باشه ضمن اینکه امیدوارم سازمان انتقال خون امسال هم و سال بعد هم پذیرش در بیوتک داشته باشه
:riz481:

Taraa

Well-known member
اسپم ممنوع !
برچسب زدن ممنوع !
بحث و جدل ممنوع !

توی این تاپیک و تاپیکای همدستش فقط درصورتی کامنت بذارید که واقعا اطلاعات دقیقی راجع به اون دانشگاه و مزایا و معایبش دارید !

226

New member
اسپم ممنوع !
برچسب زدن ممنوع !
بحث و جدل ممنوع !

توی این تاپیک و تاپیکای همدستش فقط درصورتی کامنت بذارید که واقعا اطلاعات دقیقی راجع به اون دانشگاه و مزایا و معایبش دارید !

بحث و تبادل نظر و دموکراسی و ضمنن احترام به همدیگه رو باید از ی جا شروع کرد. اینجا هم تمرین اینهاست . سیاست فریاد و سرکوب و دستور شاید تا مدتی جواب بده !!! این روش ساده ترین راه برای ساکت کردن آدم هاست !! و آبیاری ریشه خیلی از بدرفتاری ها و بد اخلاقی ها .

بالا