کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی در پزشکی، دانشگاه ایران

Taraa

Well-known member
سلام به همه

دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته بیوتکنولوژی در پزشکی دانشگاه ایران، لطفا نظراتتون رو راجع به این رشته و دانشگاه تو این تاپیک در اختیار دوستانتون بذارید

با تشکر

هر گونه اسپم حذف میشه

elissa

New member
سلام
ببخشيد انكار من خيلي ازاين بحث عقبم! حالا اكه اجازه بدين منم شروع كنم:

دانشكاه ايران امسال (سال 92) نه نفر ورودي بيوتكنولوزي بزشكي داشته:هشت نفر با كنكور و يك نفر استعداد درخشان

رتبه ها مونم از يك تا 12 متغيره

رشته های لیسانسمون هم از این قراره:3نفر بیوتک 1 نفر میکروبیولوژی 1نفر سلولی و ملکولی 1نفر رادیولوژی 1نفر اعضای مصنوعی 1نفر علوم ازمایشکاهی (استعداد درخشانیمون رو نمی دونم رشته اش جی بوده!)

دانشكدمون :بيرا بزشكي (اتوبان همت- بغل بيمارستان ميلاد ) اين دانشكده امسال فقط 2 كروه ورودي ارشد داشته: بيوتك بزشكي و هماتولوزي

مدیر گروهمون دکتر فرج اللهی هستن.همون طور که دوست خوبم بیوتک25 کفتن ایشون فوق العاده انسان نجیبی هستن و از نظر سطح علمی هم بسیار ممتازن و در زمینه های بیوشمی و پروتئین فعاليت مي كنن

دکتر صمدی معاون گروهمون هستن(این ترم سمینارم رو با ایشون برداشتم.عالین.عالی. تشعشعات انرژی مثبتی که ازشون ساتع می شه خستگی رو از تن ادم دور می کنه)ایشون پزشک هستن و در زمینه های کشت بافت تخصص دارن

دکتر نکوئیان یکی از استاید جوووون و بر انرزي گروهمونن که از BS تا post Doc شون رو در زمينه ي علم زنتيك (خارج از كشور) مشغول به تحصيل بودن

دكتر حسيني هم يكي از اون انسان هاي تك روزكارن كه همتا ندارن.بسيار متواضع و عالم.ايشون در زمينه هاي ميكروبي مشغول به فعاليت هستن.

دكتر نامور هم كه ديكه تعريف ندارن!دامبزشك هستن و همزمان در تربيت مدرس تدريس مي كنن

دكتر عباسي تنها مدرس خانم اين ترممون بودن كه 3 جلسه از درس بيولوزيمون رو تدريس كردن.از ترم بعد هم قراره كه به دانشكاه تهران منتقل بشن

آخرین ویرایش:

elissa

New member
ترم اول 10 واحد ارايه شد:

اصول كشت سلول هاي جانوري.....2 واحد(نظري و عملي)...... استاد:دكتر علي صمدي كوچكسرائي

حيوانات ازمايشكاهي و نكه داري انها.......2 واحد(نظري و عملي)..... استاد:نبي الله نامور

زيست ايمني و اخلاق و حقوق........1واحد(نظري).......استاد:مرتضي اشرفي

بيوانفورماتيك............ 2 واحد(نظري و عملي)......استاد:اشرف حسيني

بیولوژی سلولی و ملکولی............ 2 واحد(نظري).......اساتید:دکتر صمدی.دکتر عباسی. دکتر نکوئیان و دکتر حسینی

سمینار................1واحد..............سرپرست:دکتر فرج اللهی

elissa

New member

در خصوص جو دانشكده بايد بكم از اونجايي كه تعداد كل ارشد ها شايد يك بيستم كارشناسي ها نباشه....

مي شه كفت: ما ارشدا محجور افتاديم.

حتي برامون جشن ورودي اختصاصي هم نكرفتن!

فقط يه جشن كلي براي همه ي بجه ها تو سالن همايش هاي رازي ترتيب دادن كه اخرشم به ماجايزه ندادن(فقط به كارشناسيا جايزه دادن)!

يه جشن هم براي دانشكه بيرا بزشكي كرفتن كه بازم فقط به كارشناسيا جايزه دادن .جالب اينكه تو اين يكي حتي ما( ارشد ها) رو دعوت هم نكرده بودن!

دريغ از يه فلش....
:13:

آخرین ویرایش:

elissa

New member
از 1 مهر كلاس هامون شروع شد.

زورنال كلاب هم 2 هفته يك بار تشكيل ميشه(تو اين فرصت شخصي كه مشخص شده بايد كنفرانس بده يك هفته وقت داره كه مقاله اش روبراي همه ي ما بفرسته)

اين ترم به ما نمي رسه كه كنفرانس بديم جون سال بالايي هامون بايد اول كنفرانس بدن.به معناي ديكه ما فقط حضور مثبت داريم اونجا. اما جون 4 نمره از 20 نمره ي درس سمينارمون مختص حضور در زورنال كلابه ما به اجبار حضور دو مثبت خواهيم داشت!

حالا اصلا اين زورنال كلاب جي هست؟ يك نفر بايد رو يه مقاله اي كه خودش انتخابش مي كنه كار كنه تا حدي كه به تمام مباحث مرتبط با اون مقاله مشرف بشه. در زمان ارايه جندين استاد توسالن حضور خواهند داشت و از اون شخص سوال مي برسن(تصور كنين جه جوي داره...)همینطور سایر افراد هم باید از قبل مقاله رو مطالعه کرده باشن و از اون شخص سوال بپرسن.

آخرین ویرایش:

biotec93

New member
خیلی لطف کردید و وداقعا ممنونم از شما
در مورد امکانات دانشگاه ایران که خیلی تعریف میکنن ..امکانات ازمایشگاهی که در اختیارتون هست به چه شکلی هست؟ راضی هستید؟

elissa

New member
خیلی لطف کردید و وداقعا ممنونم از شما
در مورد امکانات دانشگاه ایران که خیلی تعریف میکنن ..امکانات ازمایشگاهی که در اختیارتون هست به چه شکلی هست؟ راضی هستید؟
خواهش مي كنم
بله امكاناتمون خوبه
به خصوص كه هنوز هم وسايل دانشكاه تهران رو منتقل نكردن(امسال خيلي خوش به حالمونه)
البته ما فعلا يه ازمايشكاه رفتيم(كار با حيوانات)اما براي هر كدوممون 10 تا موس موسكولوس. دو نفر يكي خوكجه و خركوش و اكه اشتباه نكنم نفري يه دونه هم رت خريدن

kaziland

New member
حتی الامکان دانشگاه ایران رو واسه ارشد انتخاب نکنید مگه اینکه مجبور باشید تهران موندن واستون خیلی مهم باشه.همین

TrueLove90

New member
حتی الامکان دانشگاه ایران رو واسه ارشد انتخاب نکنید مگه اینکه مجبور باشید تهران موندن واستون خیلی مهم باشه.همین
حالا که امسال اومدم دانشگاه ایران (همون تهران سابق) می فهمم چرا biotech25 میگفت گروه ضعیفه..............وااااااااااااقعا ضعیفه راست می گفت

چــرا !؟ ممکنه دلیل شو بگین لطفا

اساتید ؟ امکانات ؟ پایان نامه ....... ؟؟

kaziland

New member
امکانات خوبه.ولی امکانات بدون استادی که که ضعیفه به چه دردی میخوره؟تاکید موکد میکنم که فقط اگه براتون اسم تهران مهمه بیاین اینجا.اگه فصد ادامه تحصیل تو کشور خودمون دارید هیچ فرقی نمیکنه تهران و بقیه شهرها.امسال با چشم خودم دیدم که دانشجوهای فوق لیسانس ما رو با اینکه تو چندتا مقطع تهران بودن رد کردند چون سی وی قوی نداشتن.اینکه چند سال تهران دانشجو باشی اصلا امتیازی واسه دکترا نیست.خواهش میکنم حرفای بی اساس و احساساتی دیگران رو بریزید تو سطل آشغال.

kaziland

New member
بچه ها اگه سوالی داشتید حتما بپرسید.من چون سرم شلوغه دیر جواب میدم اما حتما جواب میدم.خواهش میکنم همه جانبه به آینده فکر کنید.

Aysel

New member
امکانات خوبه.ولی امکانات بدون استادی که که ضعیفه به چه دردی میخوره؟تاکید موکد میکنم که فقط اگه براتون اسم تهران مهمه بیاین اینجا.اگه فصد ادامه تحصیل تو کشور خودمون دارید هیچ فرقی نمیکنه تهران و بقیه شهرها.امسال با چشم خودم دیدم که دانشجوهای فوق لیسانس ما رو با اینکه تو چندتا مقطع تهران بودن رد کردند چون سی وی قوی نداشتن.اینکه چند سال تهران دانشجو باشی اصلا امتیازی واسه دکترا نیست.خواهش میکنم حرفای بی اساس و احساساتی دیگران رو بریزید تو سطل آشغال.

چه جاااااااااااااااااااالب
من فکر میکردم تحصیل تو دانشگاه های تهران یه نوع امتیاز برا دکترا محسوب میشه!!!!!!!!!!!!!

biotec93

New member
نمیدونم چرا اینجوری میگید ولی امکانات خیلی مهمه.. هر کسی که تهران قبول شده یه تکونی به خودش بده از امکانات استفاده کنه...
شهرستانی ها که امکانات ندارن بعضن استاد درست و درمونی هم ندارن.........
در کل ایران همینه دیگه

آخرین ویرایش:

biotech92

New member
بچه ها اگه سوالی داشتید حتما بپرسید.من چون سرم شلوغه دیر جواب میدم اما حتما جواب میدم.خواهش میکنم همه جانبه به آینده فکر کنید.
سلام دوست عزیز. نمیدونم چرا اینقدر زود از گروه ناراحت شدید.میشه بیشتر توضیح بدید ضعف اساتید رو تو چی میبینید ؟دارین دانشگاه ایران را باجایی مقایسه میکنید؟؟
شما هم ورودی 92 هستید؟؟خوب اگر بله پس چرا با الیسا که اونم الان مثل شما ترم 2 دیدگاها اینقدر متفاوته!!!؟
باتشکر

Mohammad gh

New member

خب دوست عزیز شما باید کاملتر توضیح بدی
بحثی که شما مطرح خیلی کلی هست
تا جایی که ما شنیدیم دانشگاه ایران جزو دانشگاه های خوب و سطح اول کشوره
حالا شما چرا اینجور فکر نمیکنید؟خوشحال میشیم اگر بتونیم از اطلاعاتتون استفاده کنیم

بالا