تصمیم برای دامپزشکی

Milad*

New member
سلام به همگی

من دامپزشکی ارومیه اسم نوشتم چند تا از کلاساش هم رفتم...
ولی الان یک سوالی برام پیش اومده...
از اونجایی که دامپزشکی طیف کاریش گسترده است (از کلینیک بگیر تا کار در کشتارگاه ها) من چطوری می تونم نوع کارم رو انتخاب کنم؟ یا در اون حیطه فعالیت کنم؟ از یکی دو نفر از در دانشکده امون پرسیدم گفتن هنوز خیلی زوده تصمیم بگیری ولی من نمی تونم تصمیم نگیرم!!!

بعدش سوال بعدی هم که داشتم دامپزشکی کدوم قسمت کاریش وضعیت شغلی بهتری داره؟
تاسیس کلینیک یا تاسیس داروخانه می تونه خوب باشه؟ به نظرتون بین این سه شهر کدوم برای یک دکتر دامپزشک بهتره؟

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
اینکه بهتون گفتند هنوز زوده براتون تصمیم بگیرید از یه بابت درست گفتند چون فعلا آشنایی با بخشهای مختلف دامپزشکی(از لحاظ کاربردی) پیدا نکردید تا تصمیم بگیرید. بنظرم بهتره فعلا فوکوزتونو رو چندتا درس متمرکز کنید تا از سال دوم به بعد بهتر بتونید تصمیم بگیرید، فیزیزلوژی،بیو شیمی،بهداشت و پرورش دام. گوشه چشمی هم به رشته ادامه تحصیلی مورد علاقتون داشته باشید.
انتخاب زمینه کاری تون بستگی به شهر و منظقه ای که میخواید توش کار کنید داره، بنظر من از بین این سه تا شهر قم براتون بهتر باشه، چون تا جایی که اطلاع دارم زمینه مانور کاری داره، تو زمینه انتخاب هم زیاد با هرکسی مشورت نکن چون افکار منفی تو دامپزشکی زیاده!

Milad*

New member
سلام به دکترهای عزیز سایت:riz304:
من راجع به کاربرد دامپزشکی در سرم سازی تحقیقاتی کردم یکی از هم دانشکده ای هام گفت فقط اونایی که تخصص بیوتکنولوژی با فارماکولوژی دارند استخدام میشن؟
درست گفت؟
درباره ی آزمون تخصص هم سوال داشتم...
بیوتکنولوژی اگر پیوسته قبول بشی باید تافلت رو بگیری!
تخصص های دامپزشکی چطور؟

varia

Well-known member
سلام به دکترهای عزیز سایت:riz304:
من راجع به کاربرد دامپزشکی در سرم سازی تحقیقاتی کردم یکی از هم دانشکده ای هام گفت فقط اونایی که تخصص بیوتکنولوژی با فارماکولوژی دارند استخدام میشن؟
درست گفت؟
درباره ی آزمون تخصص هم سوال داشتم...
بیوتکنولوژی اگر پیوسته قبول بشی باید تافلت رو بگیری!
تخصص های دامپزشکی چطور؟

میلاد جان برای کار در های واکسن و سرم سازی نیازی به داشتن مدرک تحصیلی فارما و بیوتک نیست و این موسسات بسته به نیازشون از دکترهای عمومی(داروسازی،دامپزشکی،پزشکی) و متخصصها استفاده میکنند.

رشته بیوتکنولوژی دامپزشکی وجود داره که میتونی در اون ادامه تحصیل بدی و جزء رشته های جدید و خوبه. فارما فقط دانشگاه تهران داره و سالانه 3-4تا دانشجو میگیره. برای گرایشهای پزشکی این دو رشته دامپزشکی ها نمیتونند شرکت کنند.

milad_f67

New member
سلام اقا ميلاد ببين اول از همه بهت تبريك ميگم نمي خوام تو دلت رو خالي كنم ولي اگر واسه كار ميخواي بري قيد تهران رو بزن قم هم انقدر دكتر مشهور داره كه به شما اصلا نگاه نميكنن بهترين كار كه ميتوني انجام بدي اينه كه بعد از تموم شدن درست بشيني بخوني براي فيلد پزشكي چون تو ايران براي دامپزشك ارزشي قائل نيستن
در مورد ازمون هم شما ها ازمون جامع دارين
من خودم علوم ازمايشگاهي دامپزشكي خوندم الان دارم براي ارشد بيوشيمي باليني ميخونم

drmajid45

New member
اول شما بگو میخوای الکی خوشحالت کنم و الکی بهت یه سری چیزای کلیشه ای بگم خب باید بگم که
دامپزشکی عرصه خدمته و یکی از علوم مهم در دنیای علوم هست و از این چیزا
اگه بخوای واقعیتو بدونی
دامپزشکی = تلف کردن 7 سال از جوونیت
اینکه از الان بخوای فیلد و این چیزا رو مشخص کنی رو بیخیال
بذار یه گاو یا یه اسب یا سگ رو از نزدیک باهاش کار کنی خود به خود فیلدت معلوم میشه

varia

Well-known member
اول شما بگو میخوای الکی خوشحالت کنم و الکی بهت یه سری چیزای کلیشه ای بگم خب باید بگم که
دامپزشکی عرصه خدمته و یکی از علوم مهم در دنیای علوم هست و از این چیزا
اگه بخوای واقعیتو بدونی
دامپزشکی = تلف کردن 7 سال از جوونیت
اینکه از الان بخوای فیلد و این چیزا رو مشخص کنی رو بیخیال
بذار یه گاو یا یه اسب یا سگ رو از نزدیک باهاش کار کنی خود به خود فیلدت معلوم میشه

ینی شما الان فکر میکنید خیلی سنجیده و معقول حرف زدید؟!! بابا کسی ازت نمیخواد افکار منفیتو پخش کنی. لطفا اگه این نوع اندیشه دارید به سوال دوستان جواب ندید.

drmajid45

New member
افکار منفی چیه؟؟؟؟
بیشتر اساتید این رشته که مو سفید کردن دارن از وضعیت اشتغال دامپزشکی مینالن
اونوقت شما اومدی داری به من میگی افکار منفی پخش میکنی و از این حرفا که تو کتاب قورباغه قورت بده و پنیر و این چیزاس به من میگی
دکتر محترم و خوشحال
الان کوچکترین مشکل تو سایر اصناف که پیش میاد همه بسیج میشن برا حلش
اونوقت شما میخوای بنگاه شادی افرینی برا دامپزشکی تاسیس کنی
عزیز دل ، شهر ما 5 سال پیش از دامپزشک اشباع شده ولی هر سال تعداد 30 تا دامپزشک داره زیاد میشه
شما که که خیلی شاد و خوشحال تشریف داری بگو این فکر منفی یا مثبت
عزیز دل و شاد
هر سال دارن از تخصص های پزشکی دامپزشکا رو حذف میکنن
عرضه شیر فله که مستقیم زیر نظر دامپزشکی هست رو به بهداشت واگذار کردن
هیچگونه حمایت صنفی از دامپزشکان شاغل در بخش خصوصی نمیشه
فیش حقوقی دامپزشکان بخش دولتی با پایه حقوق یه ابدارچی یکیه
تو کشتارگاه ها یه سلاخ به راحتی به یه دامپزشک توهین میکنه و صاحب کشتارگاه دامپزشک با یه تیپا بیرون میکنه
مسئولین فنی کارخانه ها اصلا امنیت شغلی ندارن و در 6 ماه از سال عملا بیکار هستن
اینارو جوابشو به من بده من دیگه افکار منفی ندارم و مثل شما خوشحال میشم
البته میدونم تعداد انگشت شماری دامپزشک هم موفق بودن و در پیشرفت علم کشور سهیم بودن
ولی من عمده ی این قشر زحمت کش رو گفتنم

vet lab sciences

New member
افکار منفی چیه؟؟؟؟
بیشتر اساتید این رشته که مو سفید کردن دارن از وضعیت اشتغال دامپزشکی مینالن
اونوقت شما اومدی داری به من میگی افکار منفی پخش میکنی و از این حرفا که تو کتاب قورباغه قورت بده و پنیر و این چیزاس به من میگی
دکتر محترم و خوشحال
الان کوچکترین مشکل تو سایر اصناف که پیش میاد همه بسیج میشن برا حلش
اونوقت شما میخوای بنگاه شادی افرینی برا دامپزشکی تاسیس کنی
عزیز دل ، شهر ما 5 سال پیش از دامپزشک اشباع شده ولی هر سال تعداد 30 تا دامپزشک داره زیاد میشه
شما که که خیلی شاد و خوشحال تشریف داری بگو این فکر منفی یا مثبت
عزیز دل و شاد
هر سال دارن از تخصص های پزشکی دامپزشکا رو حذف میکنن
عرضه شیر فله که مستقیم زیر نظر دامپزشکی هست رو به بهداشت واگذار کردن
هیچگونه حمایت صنفی از دامپزشکان شاغل در بخش خصوصی نمیشه
فیش حقوقی دامپزشکان بخش دولتی با پایه حقوق یه ابدارچی یکیه
تو کشتارگاه ها یه سلاخ به راحتی به یه دامپزشک توهین میکنه و صاحب کشتارگاه دامپزشک با یه تیپا بیرون میکنه
مسئولین فنی کارخانه ها اصلا امنیت شغلی ندارن و در 6 ماه از سال عملا بیکار هستن
اینارو جوابشو به من بده من دیگه افکار منفی ندارم و مثل شما خوشحال میشم
البته میدونم تعداد انگشت شماری دامپزشک هم موفق بودن و در پیشرفت علم کشور سهیم بودن
ولی من عمده ی این قشر زحمت کش رو گفتنم

با همه ی ارادتی که:smiliess (4): به گلچین جان دارم ، اما بارک الله به drmajid45.واقعا حرفات به دلم نشست:smiliess (3):.احسنت.احسنت:applause::thumbsupsmileyanim:

Milad*

New member
البته الان وضعیت چه شغلی خوبه؟
مثلا علوم آزمایشگاهی که زیر نظر وزارت بهداشت وضعش چطوره؟
قطعا اون هم بهتر از دامپزشکی نیست:rolleyessmileyanim:
درباره ی وضعیت بازارش هم خب معلومه به یک پزشک یا دندون و داروساز خیلی بیشتر می رسن تا یک دامپزشک...
اما نباید وضعیت دامپزشکی رو تا آخر اینطوری در نظر بگیریم و امیدی به بهبودش نداشته باشیم!
در ضمن وضعیت استخدام دامپزشک در قم خوبه ، چون رئیس صنف دامپزشکان قم خودش گفته در قم دامپزشک کمه...از همه مهمتر باز خودت می تونی در بخش خصوصی یا مرغداری های خصوصی فعالیت کنی!

آخرین ویرایش:

drmajid45

New member
ببین برادر جان من خودم دامپزشکم و به این رشته تعصب دارم و علاقه هم دارم پس دلیلی نداره بخوام الکی بد بگم
رشته ی خوبی هست جا برای خدمت به علم توش زیاده فعالیت های مختلف میشه کرد
ولی من دوست ندارم دلخوشی الکی به کسی بدم
راست و حسینی چیزای که دیدم رو گفتم شما خواه پند بگیر خواه ملال
من این مشکلات رو میگم تا به بهبودش اقدام کنیم
اگه همش بگیم نه رشته خوبیه و کار زیاده و اینا خودمون کم کم باورمون میشه و برا بهبودش قدمی بر نمیداریم
مشکل ما همینه که به یه پزشک و دندونپزشک بیشتر میرسن تا ما
در ضمن علوم ازمایشگاهی وضعیت استخدامی و صنفیش خیلی خیلی از ما قوی تره
ما هنوز نتونستیم سختیه کار بگیریم
حالا 6 سال دیگه اگه زنده بودیم به حرفای من میرسید
البته الان وضعیت چه شغلی خوبه؟
مثلا علوم آزمایشگاهی که زیر نظر وزارت بهداشت وضعش چطوره؟
قطعا اون هم بهتر از دامپزشکی نیست:rolleyessmileyanim:
درباره ی وضعیت بازارش هم خب معلومه به یک پزشک یا دندون و داروساز خیلی بیشتر می رسن تا یک دامپزشک...
اما نباید وضعیت دامپزشکی رو تا آخر اینطوری در نظر بگیریم و امیدی به بهبودش نداشته باشیم!
در ضمن وضعیت استخدام دامپزشک در قم خوبه ، چون رئیس صنف دامپزشکان قم خودش گفته در قم دامپزشک کمه...از همه مهمتر باز خودت می تونی در بخش خصوصی یا مرغداری های خصوصی فعالیت کنی!

Milad*

New member
ببین برادر جان من خودم دامپزشکم و به این رشته تعصب دارم و علاقه هم دارم پس دلیلی نداره بخوام الکی بد بگم
رشته ی خوبی هست جا برای خدمت به علم توش زیاده فعالیت های مختلف میشه کرد
ولی من دوست ندارم دلخوشی الکی به کسی بدم
راست و حسینی چیزای که دیدم رو گفتم شما خواه پند بگیر خواه ملال
من این مشکلات رو میگم تا به بهبودش اقدام کنیم
اگه همش بگیم نه رشته خوبیه و کار زیاده و اینا خودمون کم کم باورمون میشه و برا بهبودش قدمی بر نمیداریم
مشکل ما همینه که به یه پزشک و دندونپزشک بیشتر میرسن تا ما
در ضمن علوم ازمایشگاهی وضعیت استخدامی و صنفیش خیلی خیلی از ما قوی تره
ما هنوز نتونستیم سختیه کار بگیریم
حالا 6 سال دیگه اگه زنده بودیم به حرفای من میرسید
]

حرف شما کاملاً تایید میشه بجز قسمت "در ضمن علوم ازمایشگاهی وضعیت استخدامی و صنفیش خیلی خیلی از ما قوی تره"
لا اقل در قم که من هستم علوم آزمایشگاهی اصلاً تعریفی نداره

drmajid45

New member
حالا ما کار به اونا نداریم
شما درس بخون فعلا بیوشیمی و فیزیولوژی رو کامل بخون
در اینده فیلدت کم کم مشخص میشه

Milad*

New member
حالا ما کار به اونا نداریم
شما درس بخون فعلا بیوشیمی و فیزیولوژی رو کامل بخون
در اینده فیلدت کم کم مشخص میشه

اینم خیلی بده...4 سال صبر کنم بعد فیلد کاریم معلوم بشه! نباید دیدگاهمون اینطوری باشه...حالا که دامپزشکی هستیم ولی اگر دندون و دارو هم بودیم (کار دولتی براشون خیلی راحت تر پیدا میشه) نباید این حرف رو بزنیم!

من الان تعرفه ی دامپزشکان رو از سایتشون دانلود کردم ...انشاالله تا 7 سال دیگه به تمام این کار ها تسلط پیدا کنم...

drmajid45

New member
قوانین و تعرفه رو بیخیال
وقتی با یه مشت گله دارو گاودار سرو کله بزنی میفهمی تعرفه یعنی کشک

Milad*

New member
قوانین و تعرفه رو بیخیال
وقتی با یه مشت گله دارو گاودار سرو کله بزنی میفهمی تعرفه یعنی کشک

منظور من مقدار پولش نبود...بلکه موارد کار هایی که باید یاد بگیرم چون خیلی ها وقتی فارغ التحصیل میشن هیچی یاد نمیگیرن (حرف من نیست، حرف استادمونه)

بالا