تفاوت آزمون msrt با mhle

نوتر

New member
آزمون mhle یک سروگردن پایینتر از msrt همه میدونن. ریدینگاش اصلا قابل قیاس نیستند. ضمنا آزمون mhle کلی سوال لغت داره که راحت میشه نمره آورد. کسایی که 25 مرداد msrt شرکت کرده بودند به عینه دیدند که چقد سختر از mhle 31 مرداد بود.

اصلا وقتی msrt در همه ی ایران برگزار میشه چه دلیلی داره این همه شرکت کننده برای آزمون MHLE که فقط در تهران و جدیدا در اصفهان برگزار میشه بیان؟دلیلش فقط راحتیشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

senior

New member
بچه ها فرق msrt با mhle چیه؟؟ کسی میدنه؟؟ قبولی کدوم سخت تره؟؟؟ منابعشون چی؟ با هم فرق داره؟؟

ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ferantic

mahsa.

New member
بچه ها فرق msrt با mhle چیه؟؟ کسی میدنه؟؟ قبولی کدوم سخت تره؟؟؟ منابعشون چی؟ با هم فرق داره؟؟

ممنون

سلام
ام اس ار تی آزمون برای وزارت علوم هستش .
ولی ام اچ ال ای برای وزارت بهداشت هستش .
فکرنکنم زیاد متفاوت باشن .به نظرم برای کسی که علوم پزشکی هستش ام اچ ال ای اسونتر چون متناش خب کمی اشناتر خواهد بود ولی بازدقیق نمیدونم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

negar62

New member

ممنون

دوستان سال بالایی من که mhle شرکت کردن و قبول شدن میگفتن که متونش چون پزشکی هست و ماهم چون وزارت بهداشتیم واسمون راحتتره. بازم بستگی به سطح زبانتون داره

تداعی

New member
من به عنوان کسی که هر دو امتحان رو دادم ام اس ار تی علوم رو ترجیح می دم. چرا؟ چون استاندارد تر هست و از چارچوب تافل تبعیت می کنه، حداقل سعی می کنه تبعیت کنه.
ام اچ ال ای به نظر من غیر استاندارد هست ولی به قولی شاید بشه گفت راحتره. تو ام اچ ال ای مرداد ماه تو بخش شنیداری مکالمه یک نفره بود!!!!!!!! همین باعث شده بود وقتی صدا پخش شد علاوه بر من خیلی های دیگه که منتظر شنیدن صحبت نفر دوم بودند ببینن نه بابا خبری نیست. یعنی کلا تو بخش شنیداری سورپرایز کرد عجیب. !!!!!!!!!
در ک مطلبش اسونتر از درک مطلب وزارت علومه ولی یک شاهکار داره ان هم اینه که 20 تا تست گرامر میده و 20 تا تست لغت بر حسب مترادف ها
چون تعداد سوال گرامرش کمه و 20 تا لغت هم طوری هست که فکر کردن نمیخواد یا بلدی یا نیستی پس احتمال وقت کم اوردن توش کمه. من خودم تو ام اچ ال ای وقت کم نیاوردم اصلا ولی تو ام اس ار تی وقتی اومدم بگم بسم الله برم درک مطلب اعلام کرد 35 دقیقه مونده همین باعث شد خیلی بهم بریزم.

senior

New member
اوکی از لحاظ اعتبار چطور؟؟ خیلی با هم فرق دارن؟؟ و کسی که قصد اپلای کردن داره آیا این ازمون مورد قبوله یا باید تافل بده؟؟ البته فکر کنم برای اپلای باید تافل داد و چند تا پیز دیگه ولی محظ اطمینان اگه کسی میدونه کمک کنه
مرسی از همتون که همکاری میکنین

mehsad

New member
بچه ساختار این دوتاازمونجدیدا تغییری کرده یاهمونه؟میگفتنداین سری mhle یه تغییرایی کرده بوده. کسی میدونه؟

cnidaria_cnida19

New member
مسلما برای رشته های ما mhleمعتبر تره ولی دلیلش این نیست که تو مصاحبه به مدارک دیگه گیر بدن.یا قبول نکنن . چون ازمون وزارت بهداشت فقط در تهران یا یکی 2 شهر دیگه هست ولی وزارت علوم در اکثر شهر ها برگزار میشه .البته برای اپلای فکر نکنم این مدارک mhle و msrt بکارتون بیان.این2 تا صرفا برای داخل کشور و ازمون دکترا بدردتون میخورن.

cnidaria_cnida19

New member
مهساد جون من فقط وزارت علوم رو شرکت کردم نمیتونم راهماییت بکنم ولی بچه ها میگفتن mhle دفعه پیش غیر استاندارد بود حتی دیالوگ هاش فرق کرده بود و یک نفره شده بود و خیلیها ناراضی بودند.بازم اگر تهرانی اونم بده.من شرایطم طوری نبود که برام مقدور باشه وگرنه از خدام بود اونم شرکت کنم.دکترا رو از دست دادم.

senior

New member
مسلما برای رشته های ما mhleمعتبر تره ولی دلیلش این نیست که تو مصاحبه به مدارک دیگه گیر بدن.یا قبول نکنن . چون ازمون وزارت بهداشت فقط در تهران یا یکی 2 شهر دیگه هست ولی وزارت علوم در اکثر شهر ها برگزار میشه .البته برای اپلای فکر نکنم این مدارک mhle و msrt بکارتون بیان.این2 تا صرفا برای داخل کشور و ازمون دکترا بدردتون میخورن.
اوکی مرسی پی بهتره که روی تافل برنامه ریزی کنیم
کسی پایه نیست؟؟؟

cnidaria_cnida19

New member
روی تافل برنامه ریزی کردن کمی زمان بر هست.هرچند این ازمون شهریور در سطح تافل بود.. ما مطالعه امونو میکنیم حالا الویت قبولی تو ازمون زبان دکتراست..اگه خودمونو به سطحی رسوندیم که صلاحیت ازمون تافل رو هم داشتیم چرا که نه .......... از خدامونه

cnidaria_cnida19

New member
تا جایی که من میدونم این ازمونها که برای دکترا مدرکش لازمه جای دیگه بدرد نمیخورن بازم میتونین پرس و جو کنین.در هر حال شما چیزی رو از دست نمیدین که منبع مشترکه

mehsad

New member
سیندریای عزیز. میدونمچی میگی.ما ها تو این سن و سال و بعد اینهمه درس خوندن حالا که اصل نتیجه کارمونو می خوایم ببینیم این میشه که باید نگران مسافرت تو این شهر و اون شهر باشیم که بتونیم این 7 خان رستم ازمونها رو طی کنیم! به جا اینکه تمرکزمون رو درس خوندن باشه باید حواسمون باشه فلان ازمون ظرفیتش پر نشه. از بلیط فلان شهر جا نمونیم واسه فلان ازمون. نتیجه فلان ازمون رو دیر اعلام می کنن و ............. اااااااااااااااااااای به خدا مخم تلیته!!!!:sdasdasd:
اصلا یکی نیست بگه اخه چیچیمون رو حساب کتابه؟؟؟
من که فقط دارم روزها رو میگذروننمببینم چی میشه
مهساد جون من فقط وزارت علوم رو شرکت کردم نمیتونم راهماییت بکنم ولی بچه ها میگفتن mhle دفعه پیش غیر استاندارد بود حتی دیالوگ هاش فرق کرده بود و یک نفره شده بود و خیلیها ناراضی بودند.بازم اگر تهرانی اونم بده.من شرایطم طوری نبود که برام مقدور باشه وگرنه از خدام بود اونم شرکت کنم.دکترا رو از دست دادم.

mehsad

New member
میگم سیندریا اگر امتحانتو نمره بیاری که میاری، بشین سر دکترا دیگه. اینقدر ناراحتی نکن دختر. یه ذره اروم باش.ببین من میگم حالا تو 2 ماه هم میتونی خودتو به دکترا برسونی حالا از من که گذشت از اون ازمون جا موندم اینم که رو هواست. من که دیگه خورد و خاکشیرشدم. یکسالم هدر شد.ولی تووقت داری.
دکترا ثبت نام کردی؟

cnidaria_cnida19

New member
دلت خوشه ها مهساد جان من تو امتحان زبان ..گرامر ها برام خیلی راحت بود ولی از استرسی که کشیده بودم یه پام دبلیوسی بود اصلا نفهمیدم چیکار میکنم چی مینویسم اصلا کجام بخدا مثل کابوس گذشت اون روز.. بخدا تو چند روز اخیر 3 بار رفتم ازمایش گفتن پرکاری تیروئید داری اونم از استرسه حالا دکترم نمیرم میترسم دارو بخورم چشمام مثل قورباغه بزنه بیرون...همه چی داشتم اینم اضافه شد..حالا بی خیال به جهنم که به امتحان دکترا نمیرسم..2 روز پیش رفتم پیش استاد راهنمام(یک سال بود ندیده بودمش) 3 ساعت تمام از ساخت و ساز و بیزینس حرف زد...فقط از پول حرف زد و ............ شب با سردرد برگشتم خونه...اینم عاقبت تحصیلکرده امونه وقتی میخوام تو جمع اینا باشم چرا عجله کنم ... چنان با سرعت خودشونو گم کردن که نگو... اصلا وضع وحشتناکه معلوم نیس کی به کیه.. استاد رفته تو کار برج سازی...

ferantic

New member
نه ثبت نام نکردم وقتی زبان ندارم چه غ........ ی میتونم بکنم

سلام سینداریای عزیز خسته نباشی:riz304:
من از شما میپرسم چون میدونم خوب روشن میشم
واسه این زبان از کجا شروع کنم؟؟
کلاس؟؟کتاب؟؟
چه کتابی؟؟ کلا واسه من خیلی گنگ زبان
چه راهکاری واسم پیشنهاد میکنی؟؟ ممنون ک جواب میدی:28:

cnidaria_cnida19

New member
اگر که تا الان هیچ مطالعه ای نداشتی از لغات ضروری تافل شروع کن.مترجمش رضا دانشوری هست.شامل 30 درس.ترجمه هم داره و سی دی.اگر روزی یک درس بخونی که عالیه ولی اگرهم زیاده برات هفته ای 3 درس رو حتما بخون.وقتی تموم کردی منابع دیگه رو هم شروع میکنی در کنار گرامر.فعلا رو بی خیال شو.البته برای و اموزشگاهها باید سطح بندی بشی حداقل اینو بخون تا دامنه لغاتت بره بالا. msrt اگه شهرتون هست برو.البته بعد از کمی مطالعه هرچند هاشم بعدا بگیری به دردت میخورن.اگر برای زبان دکترا میخوای اماده شی من 13صفحه لغت براتون گزاشتم از اونم حتما پرینت بگیرین.فوق العاده مهمند .با علاقه بخونین. موفق باشین

- - - Updated - - -

فعلا رو بی خیال شو.البته برای و اموزشگاهها باید سطح بندی بشی حداقل اینو بخون تا دامنه لغات............................

cnidaria_cnida19

New member
اگر بخواید از نظر شنیداری هم راه بیفتین ما اینجا کتاب تافل کیت رو خوندیم فوق العاده مفید و خوبیه

- - - Updated - - -

فعلا همون لغات ضروری تافل رو بخون من ترجمه اشو خونده بودم

mehsad

New member
آخی، چه استرسی کشیدی دخترررررررر:sad:
من امیدوارم نمره قبولیوبیاری. حداقل به اینهمه دردسرش بیارزه. می دونم.منم از استادام دلخوشی ندارم.کاریش نمیشهکرد.وضعیت جامعه اینجریه
حالا کاش به پول دراوردن و بیزنس راضی شنو زیراب همکاراشونو نزنن!!!!!!!!!!! والاااااااااااااااااااا:smiliess (6):
دلت خوشه ها مهساد جان من تو امتحان زبان ..گرامر ها برام خیلی راحت بود ولی از استرسی که کشیده بودم یه پام دبلیوسی بود اصلا نفهمیدم چیکار میکنم چی مینویسم اصلا کجام بخدا مثل کابوس گذشت اون روز.. بخدا تو چند روز اخیر 3 بار رفتم ازمایش گفتن پرکاری تیروئید داری اونم از استرسه حالا دکترم نمیرم میترسم دارو بخورم چشمام مثل قورباغه بزنه بیرون...همه چی داشتم اینم اضافه شد..حالا بی خیال به جهنم که به امتحان دکترا نمیرسم..2 روز پیش رفتم پیش استاد راهنمام(یک سال بود ندیده بودمش) 3 ساعت تمام از ساخت و ساز و بیزینس حرف زد...فقط از پول حرف زد و ............ شب با سردرد برگشتم خونه...اینم عاقبت تحصیلکرده امونه وقتی میخوام تو جمع اینا باشم چرا عجله کنم ... چنان با سرعت خودشونو گم کردن که نگو... اصلا وضع وحشتناکه معلوم نیس کی به کیه.. استاد رفته تو کار برج سازی...

بالا