منابع آزمون ارشد بیوتکنولوژی پزشکی (وزارت بهداشت)

Taraa

Well-known member
در مورد منابع آزمون ارشد بیوتکنولوژی پزشکی تو این تاپیک اطلاعتمون رو ردوبدل میکنیم

1. زبان عمومی

2. بیوشیمی

3. میکروبشناسی

4. سلولی و مولکولی

هرگونه اسپم حذف میشه

آخرین ویرایش:

TrueLove90

New member
...
ممنون تـارا جان
:rose:

با توجه به تغییرات منابع کنکور 92 ، پست رو ویرایش کردم و این کتابها پیشنهاد میکنم

زبـان عمومی : لغات 504 + لغات TOEFL + لغات 1100واژه + رفرنسهای جدید به خصوص لغات ESM و چهارجلد Active + کنکورهای سالهای گذشته + مرور زیاد و هرروزه

بـیـوشیمی : ضروریـات بیوشیمی دکتـر محمدی + کتاب برای کنکور نشر خسروی

بـاکتری شناسی : جـاوتـز 2013 به بعد + کتاب تالیفی بهادر

سلولی و مولکولی : فقط لـودیـش + (اگه خواستین واسه مرور
کتاب برای کنکور نشر خسروی)

...

آخرین ویرایش:

sepehri dost

New member
بچه ها لطفا جواب بدید /نظرتون در مورده خوندن text لودیش برا کنکور چیه؟:smiliess (12):

elissa

New member
بچه ها لطفا جواب بدید /نظرتون در مورده خوندن text لودیش برا کنکور چیه؟:smiliess (12):
سلام
من به شخصه خوندن لوديش رو به تمام بجه هاي زيست شناسي بيشنهاد مي كنم
اما براي كنكور (با توجه به وقت باقس مونده) به نظرم لازم نيست همه ي قسمت هاش خونده بشه

Mohammad gh

New member
سلول کوپر هم کتاب خیلی معتبر و معروفیه ولی فقط انگلیسیش هست و ترجمه نشده مگه یه خلاصه ی ۳۰۰ صفحه ایش از انتشارات میر.

نظرتون راجب میکروبیولوژی براک و زیست شناسی مولکولیه ویور چی هست؟
اخرین ویرایش جلد اولشون رو انتشارات خانه ی زیست منتشر کرده...فقط میدونم که کتب معروف و معتبری در خارج از ایران هستن!همین.

biotechnologist

New member
شما زبان از چه منابعی استفاده کردی؟به نظرتون لزگی+livescience کافیه
من زبان عمومی رضازاده خوندم+ کلس ایشون. منظورتون از کافی چیه؟اگه 50-60 اره کافیه به شرطی که خوب بخونید. اگه 80 به بالا نه.

آخرین ویرایش:

hamoon

New member
سلام دوستان
برای کسی که تو درس میکروب پایه اش ضعیفه چه کتابی رو پیشنهاد میکنید
کتاب میکروب پزشکی بهادر+ طاهری رو یه نگاهی انداختم ولی خیلی واسم گویا نبود

amin667

New member
سلام دوستان
برای کسی که تو درس میکروب پایه اش ضعیفه چه کتابی رو پیشنهاد میکنید
کتاب میکروب پزشکی بهادر+ طاهری رو یه نگاهی انداختم ولی خیلی واسم گویا نبود

سلام من از میکروب تقریبا هیچی نمیدونستم و فقط یه اطلاعات خیلی ابتدایی در حد ج.زوه های دانشگاه داشتم ولی مورای رو شروع کردم چون خیلی خوب طبقه بندی کرده بود پیش رفتم و تمومش کردم .

Mohammad gh

New member
بچه ها کدوم ترجمه ی لودیش ۲۰۱۳ خوبه؟
محمد نژاد که مال اندیشه ی رفیع هست و یا خانه ی زیست؟
هرجفتشونم تمام رنگی هستن

rahaaaaa

New member
بچه ها من میخوام کتاباشو تهیه کنم لطف میکنید یه لیست دقیق با قیمت کتاباش بهم بدید بسیار هم استرس دارم.ممنون

mahtab-bio

New member
سلام
من يه مشكلي دارم تو انتخاب منابع
لطف كنيد هر كسي اطلاعات و نظرشو بزاره ممنون ميشم ميخوام منابعي كه ميدونم و بهم معرفي كردن رو بر اساس اهميت و ارزش اولويت بندي كنم چون همه رو نميتونم بخونم
براي زبان: 504- تافل - لزگي - كتاب زبان انتشارات پوران پژوهش-1100 واژه -كتاب هاي زبان دانشگاه شيراز و كتابايي كه خود وزارت بهداشت برا ارشد معرفي كرده
شيمي :شيمي دو جلدي مورتيمر - شيمي عمومي دانشگاه تهران - شيمي عموميa7 نشر ديباج خسروي - كتاباي مبتكران دبيرستان ( نميدونم چه سال هايي رو بايد بخونم دوم سوم پيش دانشگاهي ؟)
ميكروب : ميكروب دكتر بهادر - موراي( چه ترجمه اي؟) - واكر-جاوتز-كتاب تاليف دكتر بهادر يا ترجمه؟ - ميكروب دكتر آموزگار انتشارات پوران پژوهش -
سلولي ملكولي :زيست سلولي و ملكولي9 نشر ديباج خسروي - دكتر محمدي - دكتر عبادي - كتاب دوجلدي دكتر عبادي انتشارات پوران پژوهش - لوديش 2013 ترجمه مهدوي انتشارات خانه زيست شناسي -كتاب مريم خالصي -
براي تست : كتاباي دكتر
اگر كتاب بهتري هم سراغ داريد كه ننوشتم بهم معرفي كنيد ممنون

fazel

New member
واقعا من هم موندم!!هركسي ي منبع رو معرفي ميكنه!
راجب زيست شناسي سلولي ملكولي مهدوي چطوره؟؟؟؟نياز هامونو جواب ميده؟؟؟
احمد مجد چطور؟؟

TrueLove90

New member
دوستان من با این که به خودم قول داده بودم دیگه بهتون خبر ندم ولی چون چند تا از دوستان پیام زدن و پیگیری خواستن، امروز از مدیر گروهمون در مورد بیوشیمی پرسیدم، ایشون فرمودند احتمال حذف درس شیمی و جایگزینی اون با بیوشیمی 99% هست و فقط 1% احتمال داره امسال اجرا نشه. ولی واسه 94 قطعا درس بیوشیمی جزء منابع خواهد بود. شما در هر حال بیوشیمی رو بخونید چون اگه به جای شیمی نباشه حتما تو سلولی مولکولی سوال ازش میاد.همه این مطالب رو عینا از زبان مدیر گروهمون که عضو برد بیوتکنولوژی هستن نقل کردم.
بیوشیمی به جای شیمی. شیمی حذف خواهد شد. امیدوارم امسال این امر عملی بشه چون خواهید دید بیوشیمی خیلی بیشتر از شیمی به درد یک بیوتکنولوژیست میخوره. ایشاا... بعد از آزمونتون هم بهتون میگم تابستون چه چیزایی بخونید که از فرصت به خوبی استفاده کرده باشید. با آمادگی دوره ارشد رو شروع کنید خیلی بهتره.زحمتتون کمتر میشه.

...

واقعا دستت درد نکنه دوست عزیز ! خدا خیرتون بده

الان هم فرصت خیلی خوبی هست ؛ واسه بیوشیمی هنوز وقت هست

فقط یه سوال ! ما باید بیوشیمی بالینی بخونیم !؟ یعنی مثلا قسمتهای بیماری ها و درمان هم لازمه ؟ یـا فقط بیوشیمی عمومی ؟

بعد اینکه واسه درس سلولی مولکولی و باکتری چطور ؟ قسمت های بیماری های اوناهم هست ؟؟

...

biotechnologist

New member
بچه ها جوابمو ندادین
واسه بیوشیمی چ کتابی بهتره من زیاد اطلاع ندارم !؟!؟

من که خودم بیوشیمی نخونده بودم ولی از بچه ها تعریف بیوشیمی دک تر جعفر نژ اد و بیوشیمی ملک نیا و بیوشیمی دکتر احسانی رو زیاد شنیدم.

آخرین ویرایش:

elissa

New member
بچه ها جوابمو ندادین
واسه بیوشیمی چ کتابی بهتره من زیاد اطلاع ندارم !؟!؟
مسلما ضروريات بيوشيمي(دكتر رضا محمدي)
هم كنكور علوم رو بوشش مي ده هم بهداشت
هم بيوشيمي ارشد هم دكترا!
ديكه جي مي خواين؟

rahaaaaa

New member
بچه ها کتاب تست زیست سلولی دمولکولی خانه زیست شناسی واسه بیوتک وزارت بهداشت خوبه؟

Taraa

Well-known member
بچه ها کتاب تست زیست سلولی دمولکولی خانه زیست شناسی واسه بیوتک وزارت بهداشت خوبه؟

خوبه ولی کتابای خانه زیست بیشتر برا وزارت علوم هست و کتابای *آی-کیو-بی* برا وزارت بهداشت

کلا *آی-کیو-بی* کامل تر و جامع تر هست ... ینی حتی سوالای دکتری رو هم داره ... منتها برا همه درسا آماده نیس ... مثلا من برا سلولی اونموقع که تستشو خواستم بخرم هنوز چاپ نشده بود در نتیجه خانه زیست خریدم ... شما اگه هدفت وزارت بهداشته اول برو دنبال *آی-کیو-بی* اگه نبود خانه زیست بخر

آخرین ویرایش:

elna

New member
بچه ها نمیشه یکم منابع خلاصه تر بگین اینا خیلی زیادن

rihana

New member
کتاب رضازاده در چه حد هست؟ لغاتشو می گم ؟ همونایی هست که تو کلاسش می گه؟ کلأ میشه بدون رقتنش چیزی از کتابش فهمید؟ از بیوتکنولوژیست خواهش مندم زودتر جواب دهید؟

بالا