پذیرفته شدگان ارشد روانشناسی بالینی

sanam_b

New member
تبریک میگم صنم جان. کاره خوبی کردی. میشه یکم راجع به بین الملل شهید بهشتی توضیح بدی؟ هزینه داره؟ مکانش کجاست؟

ممنون آینازی! بین الملل شهید بهشتی که الان بهش میگن خودگردان یا پردیس 2 رو از طریق کنکور ارشد وزارت علوم میشه قبول شد، یه راه دیگش هم اینه که از طریق امتحان خود دانشگاه بری و احتمالا یه مصاحبه کوچولو، که تو تابستونه. هزینه اش خب نسبت به شبانه خیلی بالاست، الان من 9 واحد ورداشتم شهریه ام حدود 5 میلیون شد. شهریه ثابت هر ترم 2200 هست و هر واحد هم 200-300 تومان. مدرکش هم از نظر وزارت علوم و دانشگاه های خارج معتبره تا جایی که من میدونم.
محلش شهرک اکباتانه، جنب بیمارستان صارم. اگه کسی بخواد با ماشین بره خیلی سرراسته چون همه اش اتوبانه و جای پارک هم داره. یه ایستگاه مترو هم نزدیکش هست، البته فکر کنم از مترو باید یه 15 دقیقه ای سربالایی پیاده روی کنین یا شاید هم تاکسی برای بیمارستان باشه اونجا، من نپرسیدم. البته مثل اینکه تو گرایش من این ترم کلاسها تو خود دانشگاه( اوین) تشکیل میشه. باید شنبه برم و سر و گوش آب بدم.
دانشگاه شهید بهشتی تو مقطع ارشد دو تا رشته میگیره، یکی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و اون یکی روانشناسی خانواده درمانی. روانشناسی خانواده درمانی مربوط به دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی نیست. پژوهشکده خانواده اون رو راه اندازی کرده که یه گروه کوچیکی از اساتید خیلی خوب دانشگاه هستن. من هم به خاطر همین اول خانواده رو انتخاب کردم و بعد بالینی رو. فقط این رو هم بگم که پژوهشکده هنوز دکترا نداره، و برای همین یکم قبول شدن دکترا برای بچه ها ممکنه سخت بشه، و بعد هم اینکه وزارت علوم هنوز این رشته رو خیلییییی به رسمیت نمیشناسه و فکر میکنه که همون مشاوره خانواده است در حالی که بچه ها دارن درس بالینی میخونن. خلاصه مثل اینکه تو مدرک دقیقا همین اسم رو نمیزنه، ولی دارن کارهای اداری رو پیگیری می کنن.

mosaffa7

New member
سلام دوستای عزیزم
برای ما 4 روز در هفته ک ل اس گذاشتن با 12 واحد درس!!!!!!:shocked:برنامه رو پخش کردن تو هفته....شاید چون دلشون تند تند برامون تنگ میشه....
من واقعا باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1dco2x0p1lilzhfpg1t
راه رفت و برگشتم خیلی طولانی و عذاب آوره....2 ساعت و نیم (حداقل!) تو راهم تا برسم:13:...سه خط مترو باید عوض کنم....اصن وقتی شنیدم این شکلی شدم!!:5:

سلام فانوسی جان
پس به سلامتی ثبت نام کردی...مبارک باشه...اشکال نداره اینا...ایشالا به خوبی و خوشی این دو سال سپری بشه و توشه های فراوان بیندوزی...بقیه مسایل فرعیات هست
یکی از سیاست هایی که دنبال میشه اینه که دانشجوی ارشد باید تمام وقت در اختیار دانشگاه باشه و به کاری اشتغال نداشته باشه تا بتونه تمام وقت خودش رو در طلب علم و کسب دانش بکار بگیره!!!...وگرنه این 12 واحد رو دو روزه میشه جمع و جورش کرد...
راستی فانوسی جان من بخوام برم اوین باید ترمینال آرژانتین که پیاده میشم با مترو برم تجریش و از اونجا با اتوبوس برم اوین...درسته یا مسیر ساده تری هم هست؟

mosaffa7

New member
سلام بچه ها خوبین؟ آخر هفته ای اومدم سر بزنم دیدم تاپیک نیست، گشتم دیدم درشو پلمب کردن اصلا یه حالی شدم... من کیم اینجا کجاست؟
به نظر من هم اصلا فرقی نداره اینجا یا اونجا، ولی شاید تاپیک جدید باعث بشه که بحث هامون هم یکم بیشتر مرتبط به درس و دانشگاه بشه. درهر صورت دوست دارم همه با هم در تماس باشیم.
راستی من دیروز تصمیمم رو گرفتم و بین الملل شهید بهشتی(علوم) ثبت نام کردم. خیلی این مدت با خودم کلنجار رفتم، بیشتر هم به خاطر اینکه منتظر جواب بین الملل بهداشت بودم. دیروز آخرین فرصت ثبت نام بود، فکر کنین علوم بهزیستی تازه دیروز عصر اسم قبول شده ها رو اعلام کرد:1dco2x0p1lilzhfpg1t کلا چند روز پر استرسی بود. ولی الان خوشحالم. از شنبه هام شروع میشه. اول که ثبت نام کردم به نظرم خیلی زود بود، ولی الان خوشحالم. ذوق روز اول مدرسه دارم.
فانوسی جونم راستی خونه خودتون کرج بود؟ خوابگاه نمیدادن بهت؟ خیلی سخته که این همه رفت و آمد!

تبریک میگم صنم جان و برات آرزوی سلامتی و موفقیت دارم

mosaffa7

New member
قربونت برم مرسی پرند جونم! خوبیییییی؟ چیکارا میکنی؟
من روانشناسی خانواده درمانی قبول شدم.

بازم تبریک...رشته ی خیلی خوبیه...چون تخصصی هست و در صورتی که در این حوزه بطور حرفه ای ادامه بدید بنظرم هم میتونید خیلی موفق باشید و هم درامد خوبی رو کسب کنید...
موفق باشید

parand

Well-known member

مرسی عزیزم. منم هستم در حال خوندن واسه سال اینده...
تبریک میگم رشتت خیلی خوبه . بازار کار خیلی خوبی هم داره.

sanam_b

New member
بازم تبریک...رشته ی خیلی خوبیه...چون تخصصی هست و در صورتی که در این حوزه بطور حرفه ای ادامه بدید بنظرم هم میتونید خیلی موفق باشید و هم درامد خوبی رو کسب کنید...
موفق باشید

خیلی ممنون، منم دوباره به شما تبریک میگم! امیدوارم که توش موفق باشم.

sanam_b

New member
مرسی عزیزم. منم هستم در حال خوندن واسه سال اینده...
تبریک میگم رشتت خیلی خوبه . بازار کار خیلی خوبی هم داره.

مرسی پرند عزیزم. آقای مصفا هم همینو گفتن، خودم هم شنیدم که بازار کارش خوبه ولی نمیدونم به نسبت مثلا مشاوره فردی دادن چقدر فرق میکنه که همه اینو میگن... به نظر خودم رشته شیرینی باید باشه، اساتیدش رو هم دوست دارم. اگه اطلاعاتی در مورد کارش دارین خوشحال میشم اگه لطف کنین و منو در جریان بذازین.

sanam_b

New member
سلام فانوسی جان
پس به سلامتی ثبت نام کردی...مبارک باشه...اشکال نداره اینا...ایشالا به خوبی و خوشی این دو سال سپری بشه و توشه های فراوان بیندوزی...بقیه مسایل فرعیات هست
یکی از سیاست هایی که دنبال میشه اینه که دانشجوی ارشد باید تمام وقت در اختیار دانشگاه باشه و به کاری اشتغال نداشته باشه تا بتونه تمام وقت خودش رو در طلب علم و کسب دانش بکار بگیره!!!...وگرنه این 12 واحد رو دو روزه میشه جمع و جورش کرد...
راستی فانوسی جان من بخوام برم اوین باید ترمینال آرژانتین که پیاده میشم با مترو برم تجریش و از اونجا با اتوبوس برم اوین...درسته یا مسیر ساده تری هم هست؟

فکر میکنم که بهترین راهش همینی باشه که خودتون گفتین. البته من همیشه میرفتم ونک و از اونجا یا با اتوبوس میرفتم پارک وی یا مستقیم تاکسی های دانشگاه رو سوار میشدم، ولی خیلی حرصم میگرفت چون تاکسی های دانشگاه خیلی گرون میگرفتن و مسیر هم نسبتا کوتاه بود. من ایستگاه مترو نزدیکم نیست، ولی فکر میکنم راه شما از همه بهتر باشه چون دیگه ترافیک و معطلی نداره و یکراست میره تجریش، خط هم که فکر نکنم لازم باشه عوض کنین. از اتوبوس هم صد در صد سریعتره.

mosaffa7

New member
فکر میکنم که بهترین راهش همینی باشه که خودتون گفتین. البته من همیشه میرفتم ونک و از اونجا یا با اتوبوس میرفتم پارک وی یا مستقیم تاکسی های دانشگاه رو سوار میشدم، ولی خیلی حرصم میگرفت چون تاکسی های دانشگاه خیلی گرون میگرفتن و مسیر هم نسبتا کوتاه بود. من ایستگاه مترو نزدیکم نیست، ولی فکر میکنم راه شما از همه بهتر باشه چون دیگه ترافیک و معطلی نداره و یکراست میره تجریش، خط هم که فکر نکنم لازم باشه عوض کنین. از اتوبوس هم صد در صد سریعتره.

مرسی صنم جان از پاسخگوییتون
در مورد خانواده درمانی بگم که خب مسلما با مشاوره خانواده فرق داره به همون نسبت که رواندرمانی با مشاوره فرق داره...در ایران تازه تاسیس شده هست و خیلی از اساتید هستند که موافق چنین تخصصی شدن رشته ها نیستند ولی خب شهید بهشتی در این زمینه صاحب سبک هست و اگر از اساتید اصلیش استفاده کنه که خب خیلی عالیه...نگران نوپا بودنش نباشید چرا که خواه ناخواه باید در ایران جا باز کنه و توجهات به سمتش گسیل بشه؛ اونم با این آمار وحشتناک طلاق؛ 1 طلاق از 4 ازدواج در تهران!!!...مطمئنا در خارج از کشور هم رشته ای است پرطرفدار...
مهم اینه که شما در حیطه ی خودتون متخصص بشید و بصورت حرفه ای کار کنید...در اینصورت نگران چیزای دیگه نباشید...مگر ما الان مثلا توی اصفهان چندتا متخصص خانواده درمانی یا مثلا دکترای روان شناسی کودک و نوجوان و یا مثلا سکسولوژیست داریم؟؟؟ چنین رشته هایی جا برای کار و گسترش بسیار زیاد داره...

sanam_b

New member
مرسی صنم جان از پاسخگوییتون
در مورد خانواده درمانی بگم که خب مسلما با مشاوره خانواده فرق داره به همون نسبت که رواندرمانی با مشاوره فرق داره...در ایران تازه تاسیس شده هست و خیلی از اساتید هستند که موافق چنین تخصصی شدن رشته ها نیستند ولی خب شهید بهشتی در این زمینه صاحب سبک هست و اگر از اساتید اصلیش استفاده کنه که خب خیلی عالیه...نگران نوپا بودنش نباشید چرا که خواه ناخواه باید در ایران جا باز کنه و توجهات به سمتش گسیل بشه؛ اونم با این آمار وحشتناک طلاق؛ 1 طلاق از 4 ازدواج در تهران!!!...مطمئنا در خارج از کشور هم رشته ای است پرطرفدار...
مهم اینه که شما در حیطه ی خودتون متخصص بشید و بصورت حرفه ای کار کنید...در اینصورت نگران چیزای دیگه نباشید...مگر ما الان مثلا توی اصفهان چندتا متخصص خانواده درمانی یا مثلا دکترای روان شناسی کودک و نوجوان و یا مثلا سکسولوژیست داریم؟؟؟ چنین رشته هایی جا برای کار و گسترش بسیار زیاد داره...
ممنون از راهنمایی تون. امیدوارم که همینطوری که میگین باشه. فعلا که اساتید همون اساتید اصلی هستند، چون اصلا کس دیگه ای نیست که بتونه درس بده. یک خوبی پژوهشکده خانواده اینه که تعداد اساتیدش محدود هستند، برعکس دانشکده روانشناسی بهشتی که واقعا هر سال اساتید جدید می آورد. البته بینشون هم استاد خیلی خوب بود، ولی دیگه الان با 5 سال پیشی که من شروع کردم اساتید زمین تا آسمون فرق می کنن.

mosaffa7

New member
ممنون از راهنمایی تون. امیدوارم که همینطوری که میگین باشه. فعلا که اساتید همون اساتید اصلی هستند، چون اصلا کس دیگه ای نیست که بتونه درس بده. یک خوبی پژوهشکده خانواده اینه که تعداد اساتیدش محدود هستند، برعکس دانشکده روانشناسی بهشتی که واقعا هر سال اساتید جدید می آورد. البته بینشون هم استاد خیلی خوب بود، ولی دیگه الان با 5 سال پیشی که من شروع کردم اساتید زمین تا آسمون فرق می کنن.

پس لیسانس رو هم بهشتی بودید؟ بسیار عالی
پس اگر اساتید اصلی هستند نگران نباشید
فقط شما یه پولی اضافه میدید که خوبیش اینه که دیگه نمیخواید مدرکتون رو آزاد کنید...
براتون آرزوی موفقیت دارم

ainazhz

New member
ممنون از همدلیت راوی جونم:thanks:
اتفاقا وقتی این موضوع رو فهمیدم گفتم باید برم به راوی بگم....(عین این بچه هایی که وقتی کتک میخورن میرن به مامانشون میگن!:25r30wi:)
خودمم تو همین فکر بودم باید برای این 5 ساعت در روزم یه برنامه غیر از خوابیدن تو مترو داشته باشم (لطفا منو شطرنجی کنید...موقع رفتن و حتی برگشتن از ثبت نام اونقدر خوابم میومد و خسته بودم که چند بار در حد بیهوشی خوابیدم تو مترو!!!:25r30wi:)
شما پیشنهادی برای تنظیم یه برنامه ی فرهنگی، تفریحی و رفاهی دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اخیییی خوابیدی:p
عزیزم بهترین پیشنهادک کتابه. دوم اینکه تو صدای استادتو ضبط کنی . تو راه برگشت گوش کنی

آخرین ویرایش:

ainazhz

New member
ممنون آینازی! بین الملل شهید بهشتی که الان بهش میگن خودگردان یا پردیس 2 رو از طریق کنکور ارشد وزارت علوم میشه قبول شد، یه راه دیگش هم اینه که از طریق امتحان خود دانشگاه بری و احتمالا یه مصاحبه کوچولو، که تو تابستونه. هزینه اش خب نسبت به شبانه خیلی بالاست، الان من 9 واحد ورداشتم شهریه ام حدود 5 میلیون شد. شهریه ثابت هر ترم 2200 هست و هر واحد هم 200-300 تومان. مدرکش هم از نظر وزارت علوم و دانشگاه های خارج معتبره تا جایی که من میدونم.
محلش شهرک اکباتانه، جنب بیمارستان صارم. اگه کسی بخواد با ماشین بره خیلی سرراسته چون همه اش اتوبانه و جای پارک هم داره. یه ایستگاه مترو هم نزدیکش هست، البته فکر کنم از مترو باید یه 15 دقیقه ای سربالایی پیاده روی کنین یا شاید هم تاکسی برای بیمارستان باشه اونجا، من نپرسیدم. البته مثل اینکه تو گرایش من این ترم کلاسها تو خود دانشگاه( اوین) تشکیل میشه. باید شنبه برم و سر و گوش آب بدم.
دانشگاه شهید بهشتی تو مقطع ارشد دو تا رشته میگیره، یکی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و اون یکی روانشناسی خانواده درمانی. روانشناسی خانواده درمانی مربوط به دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی نیست. پژوهشکده خانواده اون رو راه اندازی کرده که یه گروه کوچیکی از اساتید خیلی خوب دانشگاه هستن. من هم به خاطر همین اول خانواده رو انتخاب کردم و بعد بالینی رو. فقط این رو هم بگم که پژوهشکده هنوز دکترا نداره، و برای همین یکم قبول شدن دکترا برای بچه ها ممکنه سخت بشه، و بعد هم اینکه وزارت علوم هنوز این رشته رو خیلییییی به رسمیت نمیشناسه و فکر میکنه که همون مشاوره خانواده است در حالی که بچه ها دارن درس بالینی میخونن. خلاصه مثل اینکه تو مدرک دقیقا همین اسم رو نمیزنه، ولی دارن کارهای اداری رو پیگیری می کنن.
چه جالب . مرسی عزیزم از توضیحاتت .. هزینه اش خیلی بالاس...:shocked:( بچه پولداریا:smilies-azardl (113)
منم بعد از بالینی ها خانوداه درمانی بهشتی زده بود. ....................
راستی اگر دوس داشتی رتبه علومت رو بگی ممنون میشم......
این اخری که گفتی یعنی تو مدرکتون بالینی قید نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

rawy

New member
مرسی راوی جون! به زور خودمو چپوندم دیگه

به سلامتی ایشالا
هرکسی نمی تونه خودشو بچپونه, کم کاری نبوده :a2d3:
خوبیش اینه که فیلدت مشخصه خود انتخاب اینکه تو زمینه ای می خوایم کار کنیم یه پروسه ی طولانیه
برات آرزوی موفقیت دارم :rose:

fanoosi

New member

وای صنم جون....خانواده درمانی عالیهههههههههههههه
خیلی خوشحالم که خانواده درمانی میخونی....
ولی باید حسابی تلاش کنی....دکتر حسنی میگفتند رشته ی سختیه و باید رو بالینی مسلط باشی تا بتونی درست همه ی مباحث رو یاد بگیری
بازار کارش هم خیلی خوبه
انشالله موفق باشی دوست خوبم

fada19990

New member
بچه ها من کلیتش رو گفتم, پیشنهاداتتون رو به طور دقیق برای مسابقه و شیوه تعیین برنده بگید لطفا
اگه هم نیستید و نمی خواید شرکت کنید من الکی نگم که برای ما سهمیه ی جایزه درنظر بگیرن بعد کسی شرکت نکنه
هرکی هست سریعتر پیشنهادش رو بگه

راويجان من با مسابقه اونم از نوع نكته نويسش موافقم

ainazhz

New member
بچه ها من کلیتش رو گفتم, پیشنهاداتتون رو به طور دقیق برای مسابقه و شیوه تعیین برنده بگید لطفا
اگه هم نیستید و نمی خواید شرکت کنید من الکی نگم که برای ما سهمیه ی جایزه درنظر بگیرن بعد کسی شرکت نکنه
هرکی هست سریعتر پیشنهادش رو بگه

خب راوی ج.ن. هدیه که مشخض مگه نه؟
تو تاپیک فیلم میتونیم یه فیلمو ببینیم و بهترین نظر و بچه ها انتخاب کنن و به اون ادمه منتخب جایزه داده بشه.
تو تاپیک نمونه بالینی هم درست ترین جواب

fanoosi

New member
سلام فانوسی جان

سلام جناب مصفا
خوب هستید؟
سلامت باشید....ممنون
شما ثبت نام کردید؟
عجب سیاستی.....یه کاری میکنند دانشجویی مثل من نصف عمرش تو مترو بگذره!!! و وقتی هم رسید خونه همش خسته ی راه باشه!:25r30wi:
والا من مسیرهای تهران رو زیاد وارد نیستم
لطفا بقیه دوستان راهنمایی بفرمایند

بالا