شیوه صحیح مطالعه برای آزمون ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

rawy

New member
دوستان گرامی ای که در کنکور بهداشت پذیرفته شدند و دوستانی که در این زمینه تجربیات مفیدی دارن, لطفا تو این قسمت اطلاعاتتون را با بقیه به اشتراک بگذارید.
سپاسگزار :riz304:

آخرین ویرایش:

maria667710

New member
من میخوام راجع به تجربیات قبولیم واشتباهاتی که داشتم که باعث بهتر قبول نشم بهتون بگم... بشرط گوش شنواااااااااااااااااااا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

maria667710

New member
ببینین فکر کنین یه عااااااااالمه ظرف بعد از یه مهمونی مفصل براتون مونده و مامانتون میگه هرچقدر بهتر و سریعتر و تعداد بیشتری ظرف بشوری پول تو جیبی بیشتری بهت میدم... شماها چیکار میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

maria667710

New member
بهرحال ظاهرا کار ساده ایه ولی واسه همین کار ساده هم برنامه ریزی لازمه....
اول باید دیگ و قابلمه های بزرگو که خییییییلی بزرگ و کثیفن و شستننشون سخته رو گذاشت خیس بخورن... بعد کاسه ها و بشقابا و قاشق چنگالا رو جدا میکنین....
بایدم مراقب باشیم که یه وقت نشکنن که امتیازمون کم شه و زحمتمون هدر بره...
باور کنین کنکور هم دقییییقا همینه...:smiliess (3):

maria667710

New member
ببینین... توی کنکور زبان و آمار حکم دیگ و قابلمه گنده ها رو دارن که باید بزاریم حساااااااااااااااااابی خیس بخورن.... نمیشه یهو بهشون حمله کرد و اصرار داشت درجا تمیز شن.... یعنی چی؟؟؟؟؟
یعنی از الان همین اول کاری آآآآروم آآآآآآآروم زبان و آمارو شروع کنین به خوندن ... فعلا اصلا کاری با درسای حفظی نداشته باشین... این حرفا هم که میگن از هر درسی دوس داری شروع کن رو بزارین کنار... همین دوس دارم ها دوستمو بدبخخخخخخخخت کرد.. چون از مارنات خوشش میومد همش مارنات اونم رورشاخ!!!!! میخوند و فیست و کری ضعیف موند و قبول نشد....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

maria667710

New member
البته خودم این کارا رو نکردماااااااا ... همون اول رفتم سراغ کالات چون خیییییییییلی دوسش داشتم ... مطمئنا اگر از همون تابستون روزی نیم ساعت یا 45دقیقه زبان میخوندمو آمار هم روزی یه مبحث کوچیک کار میکردم مطمئنا الان انستیتو بودم

bittta

New member
بچه ها اگه نمره علمی بالا باشه اما انتخاب رشته درست نباشه قبول نمیشیم..مثلا اگه فقط تهران انتخاب کنی شانس قبولیت میاد پایین حتی با نمره علمی بالا..

maria667710

New member
اگر میخواین واسه علوم بخونین من نمیتونم نظر بدم چون خودم ازش متنفففففففففرم... دوستام این همه تو علوم درس خوندن و هیچ نتیجه بخصوصی نگرفتن....
ولی اگر قصدتون بهداشته بعد از یه مدت که قلق زبان و آمار دستتون اومد برین سراغ دیس ها و بشقاب ها که خییییییییییلی حساس و شکستنین یعنی؟؟؟؟؟ کاپلان و فیست و کری
اینا رو هرجور دوس دارین براش برنامه ریزی کنین موازی یا تک به تک... برای خوندن اینا یه برنامه دارم اگر وااااااااقعا عملی کنین تندتند میتونین مرور کنین...

maria667710

New member
زبان و آمار پی ساختمان کنکوره ... کاپلان و فیست و کری و....دیوار ها و پنجره ها و مارنات و کودک زینت و نمای اون....

- - - Updated - - -

من همه رو بجز زاهدان انتخاب کرده بودم.. حتی بقیه الله

آخرین ویرایش توسط مدیر:

maria667710

New member
ببین وقتاتو برای کنکور 4 قسمت کن
1: زبان و آمار هرروز.. حتی شده نیم ساعت
2: نگاه سرسری و کلی به مثلا فصل 3 فیست
3: خوندن جدی و واقعی همرا با پرسش و پاسخ فصل 2 فیست که دیروز فقط نگاه کردی
4: مرور فصل 1 فیست گه پریروز نگاه سرسری و دیروز خوندن مفصل و الان مرور کلی...

maria667710

New member
من اول گفتم فیست و کری و کاپلان 2 چون از همه مهم تر و پرکار ترن... بعد که خواستین ساعت مطالعه رو ببرین بالاتر مثلا از مهرماه هیلگارد و رشد و بالینی و کالات رو هم بسته به علاقه خودتون با همون برنامه ای که پست قبل توضیح دادم شروع کنین....

- - - Updated - - -

اگر با برنامه ای که گفتم پیش برین میتونین فیست رو در عرض 20 روز! 3دور بزنین.....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

maria667710

New member
همش که مثل هم نیس.... هر روز یه جور میخونیش... روز اول دستت میاد چی به چیه تورق سریع.... باید روز اول حواست باشه جه چیزایی مهمه ؟ چقدر نظریس؟ چقدر عدده؟ چقدر ترتیب مراحل داره؟ چه مثالایی زده؟ اصطلاحای انگلیسیشو بنویسی.. حواست به اسم و کلین نظریه باشه... روز دوم میری دقیییییییق پاراگراف به پاراگراف میخونی و به خودت درس پس میدی... مثلا میگی مرحله اول درمان مایکنبام چه مسائلیو شامل میشد....
روز سوم دوباره تندتند تورق سریع جهت یادآوری ... فرض کن معلم میخواد 20دقیقه دیگه واسه درس صدات بزنه... چجوری تندتند مرور میکنی....

maria667710

New member
بخدا این کار بکنین عمرا دیگه از یادتون بره چیزی... یا با هم قاطی کنین...

maria667710

New member
نه منظورم این نیست... ببین من دارم های سنا رو باز نویسی میکنم... واقعا کتاب که جلومه میادمه میبینم کلیتش یادمه ولی جزئیاتش نه... یعنی واقعا همه چی هم یادت نیس ولی درکل ذهنت خیییییییییلی آمادس... من واقعا انقد کاپلان خوندم که جملاتش عیت دعای سمات که جمعه ها پخش میشه برام آشناست و تکراری....:21::21::21:
ولی فیست برام یکم سخت تره مرورش.... مسلما برای فیست بیشتر از کاپلان وقت میذارم اکردوباره بخوام بخونم... ولی مثلا وکسلر نه... اونو باید مثل یه درس جدیییییییید شروع کنم به خوندن درست و حسابی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

maria667710

New member
یعنی فقط یه نزده داشتم....
البته کالات رو خییییییییییییلی گند زدم با اینکه خورده بودمش... واقعا فکر میکردم 100 بزنم و حقم هم بود... ولی فکر کنم 37 زودم...:14:
همش لامصب خطای دید و هول شدنه

maria667710

New member
نه بابا پرند مگه بیکارم؟؟؟؟؟؟؟؟
هرکی این کارو بکنه باید دور قبول شدنو خطططططط بکشه... فقط ام ام پی آی اونم فقط مقیاسای اصلی... نقاشی... تی ا تی اونم چون دوسش داشتم.. یکککککککککم نوروسایکولوژی..... حافظه وکسلر...... مقیاسای میلون... طول مدت تست ها.... این که به چیزایی معروفن... مثلا تی ا تی ایکس ری شخصیت... یا کالیفرنیا که ام ام پی آی قشر سالمه... در این حد...

maria667710

New member
واقعا کاپلان 2 رو خورررررررردم... فیست و کری مخصوصا کری چون آسون تر بود هم خوب خوندم....
اصن کاپلان کهنه کهنس... باید برم یکی دیگه بخرم...:13:

maria667710

New member
یه چیزی بهت میگم جون من اگه دوس داری قبول شی گوش کن.... 10 روز آخر کنکورو کاااااااااملا از برنامت دور کن چون برنامه ویژه دارم... وااااقعا این کار باعث شد من فیستو بالا بزنمو قبول شم... قید ده روز آخرو بزن برای برنامه ریزی تا بگم چیکار کنی...

maria667710

New member
پرند این برنامه دوستم بود.. من خیلی دیر این برنامه رو پیاده کردم.. ولی اگه زودتر این کا رو میکردم قبول بودم انستیتو بخدا

بالا