مطالعه گروهی برای آزمون آیلتس

Hamidvet

New member
من امتحان mhle بخاطر اینکه لیسنینگ بلد نبودم نمره 48آوردم. خیلی حیف شد. من دی وی دی های زبان رو نمیدونم چطوره ولی بابام اینقدر برام ناراحت شد که لب مرزی امتحان نمره نیاوردم گفت ازین دی وی دی ها بلده و برام میگیره که لیسنینگم قوی بشه و حالا اگر خوبش رو سراغ دارین اطلاعاتشو بدین که منم برم تهیه کنم.

سلام این دو کتابی که گفتی :

vocab for IELTS

grammar for IELTS

برای خودخوانی خیلی خوب هستند؛ منم از همینا شروع کردم.

راستی کتاب لغات ضروری آیلتس چقدر با دو کتاب vocab for IELTS معمولی و پیشرفته همپوشانی داره؟ اطلاع دارید؟

Hamidvet

New member
شاید شنیداری وکب و گرامر بتونی، ولی رایتینگ نمیتونی. باید حتما کلا.س بری.منظورم ی کلس با زبان اموزای سطح بالا و استاد درست و حسابیه...بعلاوه اینکه این ازمونا مهارت و ترفند و تمپلیت هایی داره ک حتما ی استاد باید بهت اموزش بده ،ی ادم باتجربه، ی بار امتحان بده با ی نمره ی خوب و تمام :)

رایتینگ هم میشه؛ به شرطی یکی رو داشته باشی که متنی چیزی مینویسی ببری واست تصحیح کنند. بعضی اساتید های زبان این کار رو انجام میدن.

تمپلیت هم تو خیلی از کتابها هست؛ نمیخام تبلیغات کنم ولی مثلاً واسه رایتینگ و اسپیکینگ کلی تمپلیت تو 4-5 تا کتاب هست که با خوندن 1-2 تا از این کتابا کامل دستت میاد چطور با این skill ها تو آزمون برخورد کنی.

Hamidvet

New member
من برا 2سال میخام برنامه بریزم و سطح زبان خوبه تو آزمون ارشد امسال هم زبان رو خوب زدم و تو آیلتس باید حدنصاب 6.5 رو کسب کنم آیا تو این 2سال امکان پذیره؟

بابا دو سال که خیلییییییه ... البته اگر مشغله دارید بحثش جداست ولی حداقل 6.5 آوردن تو دو سال دیگه واقعاً سخت نیست.

من واسه یکسال دیگه (اگر بخام آزمون بدم) حداقل رو 7.5 حساب کردم. :a2d3:

Hamidvet

New member
سلام ایلتس امتحانش پر هزینه است.راستی کتاباش چیه چیکار باید کذد که با نمره بالا قبول شد؟

زبان ممارست و تمرین زیاد میخواد دیگه، و البته نظم در خوندن و کار کردن skill ها؛ مثلاً روزی نیم ساعت لیسنینگ گوش کنید و یک متن بنویسید برای خودتون و از این دست موارد.

اطلاعات بیشتر:

IELTS

gognussss

New member
بابا دو سال که خیلییییییه ... البته اگر مشغله دارید بحثش جداست ولی حداقل 6.5 آوردن تو دو سال دیگه واقعاً سخت نیست.

من واسه یکسال دیگه (اگر بخام آزمون بدم) حداقل رو 7.5 حساب کردم. :a2d3:
یعنی میتونم تو این 2سالی ک قرارع بخونم نمره ای در حدود 7.5 یا 8 بیارم؟

Hamidvet

New member
یکسری کتب مربوط به آیلتس که فقط یادداشت کردم واسه چی هستند وگرنه خودمم نخریدم هنوز (نتیجه تحقیقاتمه :black_eyed:) :

1- کتاب High impact IELTS (نوشته پاتریک بورن) برای آیلتس آکادمیک طراحی شده؛ در قالب 9 درس و هر درس شامل 12 بخش هست برای تقویت هر 4 مهارت.

2- کتاب IELTS for Academic Purposes شامل 6 تست آزمون آیلتس برای محصل ها.

3- کتاب Barron's How to Prepare for IELTS آموزش 4 مهارت آیلتس.

4 کتاب Focus on Academic skills for IELTS باز هم آموزش مهارت های آیلتس.

5- کتاب Official IELTS Practice Materials نمونه سوالت آیلتس مورد تائید British Council.

6- کتاب IELTS Target Band 7 یاددهی و آموزش مهارت های آیلتس؛ این برای افرادی هست که میخان نمره 7 به بالا بیارن؛ کتاب دیگه ای هم هست که برای افراد جهت کسب نمره پائین تر کمک میکنه.

7- کتاب Ace the IELTS (نوشته سیمون براورمن) 66 صفحه؛ نکات ضروری و مفید آزمون رو آموزش میده.

8- کتاب Collocation in Use برای افزایش نمره اسپیکینگ و رایتینگ.

9- کتاب Inside to IELTS آموزش 4 مهارت آیلتس.

10- کتاب IELTS Reading Tests (نوشته مک کارتر و اَش) کلی ریدینگ برای آیلتس داره.

11- کتب های Oxford Word Skills در 3 جلد؛ اگر زمان زیادی داریدق بخونید... خیلی برای تقویت لغت خوبه.

12- کتب مربوط به اسپیکینگ >>> معمارزاده - برهانی (انتشارات جنگل) - آناهید رمضانی - دکتر ایروانی - crack the ielts

13- کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS شامل 8 درس آموزشی برای هر مهارت + 8 تست کامل آیلتس.

14- کتاب Collins Reading برای ریدینگ.

15- کتب تست استاندارد خود کمبریج (با جلدهای بنفش و مشکی) که تا جایی دوستان گفته بودن جلدهای 4 الی 10 خوبن؛ جلدهای 1 تا 3 قدیمی اند مگر لغات و ریدینگ هاش رو بخونید.

gognussss

New member
یکسری کتب مربوط به آیلتس که فقط یادداشت کردم واسه چی هستند وگرنه خودمم نخریدم هنوز (نتیجه تحقیقاتمه :black_eyed:) :

1- کتاب High impact IELTS (نوشته پاتریک بورن) برای آیلتس آکادمیک طراحی شده؛ در قالب 9 درس و هر درس شامل 12 بخش هست برای تقویت هر 4 مهارت.

2- کتاب IELTS for Academic Purposes شامل 6 تست آزمون آیلتس برای محصل ها.

3- کتاب Barron's How to Prepare for IELTS آموزش 4 مهارت آیلتس.

4 کتاب Focus on Academic skills for IELTS باز هم آموزش مهارت های آیلتس.

5- کتاب Official IELTS Practice Materials نمونه سوالت آیلتس مورد تائید British Council.

6- کتاب IELTS Target Band 7 یاددهی و آموزش مهارت های آیلتس؛ این برای افرادی هست که میخان نمره 7 به بالا بیارن؛ کتاب دیگه ای هم هست که برای افراد جهت کسب نمره پائین تر کمک میکنه.

7- کتاب Ace the IELTS (نوشته سیمون براورمن) 66 صفحه؛ نکات ضروری و مفید آزمون رو آموزش میده.

8- کتاب Collocation in Use برای افزایش نمره اسپیکینگ و رایتینگ.

9- کتاب Inside to IELTS آموزش 4 مهارت آیلتس.

10- کتاب IELTS Reading Tests (نوشته مک کارتر و اَش) کلی ریدینگ برای آیلتس داره.

11- کتب های Oxford Word Skills در 3 جلد؛ اگر زمان زیادی داریدق بخونید... خیلی برای تقویت لغت خوبه.

12- کتب مربوط به اسپیکینگ >>> معمارزاده - برهانی (انتشارات جنگل) - آناهید رمضانی - دکتر ایروانی - crack the ielts

13- کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS شامل 8 درس آموزشی برای هر مهارت + 8 تست کامل آیلتس.

14- کتاب Collins Reading برای ریدینگ.

15- کتب تست استاندارد خود کمبریج (با جلدهای بنفش و مشکی) که تا جایی دوستان گفته بودن جلدهای 4 الی 10 خوبن؛ جلدهای 1 تا 3 قدیمی اند مگر لغات و ریدینگ هاش رو بخونید.
مرسیییی واقعا لطف کردین

helena

New member
سلام این دو کتابی که گفتی :

vocab for IELTS

grammar for IELTS

برای خودخوانی خیلی خوب هستند؛ منم از همینا شروع کردم.

راستی کتاب لغات ضروری آیلتس چقدر با دو کتاب vocab for IELTS معمولی و پیشرفته همپوشانی داره؟ اطلاع دارید؟

ممنون دوست عزیز خیلی لطف کردید بابت اسامی کتاب ها و ...
کتاب راهنمای لغات آیلتس یه کتاب جیبی هست که اومده کلمات درس به درس کتاب vocabulary for ielts رو استخراج کرده و معنیهاشو فارسی جلوش نوشته و با دکر یه مثال و سینونیمهاش کاملش کرده و نکات داخل متن رو هم فارسی نوشته. برای میان بر خوبه که اول کلمات رو از روی این بخونی و بعد بری کتاب اصلی رو بخونی که با متنها و لیسنینگ و تستهاش آشناتر باشی

Hamidvet

New member
ممنون دوست عزیز خیلی لطف کردید بابت اسامی کتاب ها و ...
کتاب راهنمای لغات آیلتس یه کتاب جیبی هست که اومده کلمات درس به درس کتاب vocabulary for ielts رو استخراج کرده و معنیهاشو فارسی جلوش نوشته و با دکر یه مثال و سینونیمهاش کاملش کرده و نکات داخل متن رو هم فارسی نوشته. برای میان بر خوبه که اول کلمات رو از روی این بخونی و بعد بری کتاب اصلی رو بخونی که با متنها و لیسنینگ و تستهاش آشناتر باشی

خواهش میکنم :thumbsupsmileyanim: برنامه شما الان چیه؟ میخواید اپلای کنید؟ :smilies:

در حال حاضر چه مدته آیلتس میخونید و چه کتابایی شروع کردید؟

پس میشه برای لغت اول کتاب essentil words for ielts رو خوند بعد بریم سراغ دو کتاب vocab for ielts ؟؟

helena

New member
خواهش میکنم :thumbsupsmileyanim: برنامه شما الان چیه؟ میخواید اپلای کنید؟ :smilies:

در حال حاضر چه مدته آیلتس میخونید و چه کتابایی شروع کردید؟

پس میشه برای لغت اول کتاب essentil words for ielts رو خوند بعد بریم سراغ دو کتاب vocab for ielts ؟؟

من میخواستم اپلای کنم و برای همینم خصوصی رفتم ولی استخدامی قبول شدم که اصلا فکرش رو هم نمیکردم قبول شم ولی هنوز نتایج مصاحبه م نیومده و به عبارتی بلاتکلیفم. من به اون صورت زبانم خوب نیست و فقط یه درس ازین کتابها رو خوندم ولی موقعی رفتم با ماجلد یک کتاب استریم لاین و اکسفورد اسکیل ورد رو کار کردند ولی برای جلدهای بعدی نرفتم.کتاب اکسفورد برای لغت خوبه و استریم لاین برای مکالمات.
من نظری برای خوندن شما ندارم فقط میگم کتاب راهنمای لغات ایلتس کلمات دروس کتاب vocab را استخراج کرده بر اساس درس به درسش.

farnaz7

New member
سلام . من هم میخوام زبانمو تقویت کنم برای ازمون ایلتس. ولی گرامر ضعیفم .اصفهانی هستم هر کی میخواد بیاد با هم بخونیم

بالا