توصیه دوستانی که امسال ارشد شرکت کردن برای کنکور 93؟؟؟

avenger.1992

New member
سلام دوستای خوبم
می خواستیم نظراتتون رو در رابطه با وارد زیر بدونیم:
1)منابع:اونایی که ازشون راضی بودید یا اونایی که مفید نیستن؟مخصوصا این زیست که امسال میگن سخت بود
2)روش مطالعه :مخصوصا اشتباهاتی که الان که کنکور دادید متوجه شدید
در کل هر نکته ی دیگه که به ذهنتو می رسه رو لطف کنید بفرمایید.....که اونایی که سال دیگه شرکت میکنن تکرار نکنن.ممنون
یا علی

آخرین ویرایش:

bacillus.bs

New member
مطالعه باید همراه با تست باشه
هر فصلی که می خونید 20 تست انتخاب کنید برای دور اول و بزنید تا مغزتون برای دور های بعدی پرسشگر بشه
هر تستی که میزنید به دنبال جواب در کتاب باشید و کل اون قسمتو بخونید

Rahai

New member
مررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررووووووووووووووووووووووووووورررررررررررررررررررررررررررررررررررر خیلی مهمه

admin

Active member
پرسنل مدیریت
اینجا مطالب کلی برای مطالعه و نحوه تست و... رو بنویسید
برای انتخاب منبع و مطالب تخصصی باید برید به انجمن های تخصصی رشته خودتون تا اینجا از هر دری سخنی نشه

bacillus.bs

New member
هفته ي اخر فقط مرور سريع صفحه به صفحه
من اشتباه كردم كه تست زدم تست وقت گيره
پس هفته ي اخر تست تعطيل

biosta

Well-known member
بخواهم تو این تاپیک مطلبی بگذارم می گویم

دوستانی که یک سال دیگر کنکور دارند الان که یک سال برای کنکور سال بعد وقت هست شروع به مطالعه برای کنکور نکنید .
الان وقتی هست که باید روی انگیزه هایتان هدف هایتان از ادامه تحصیل خواسته هایتان و آرزوهایتان روش های مطالعه و برنامه ریزی مشورت گرفتن برای این که کدام رشته را و واقعا" چرا می خواهید ادامه دهید -صحبت با دانشجویان ارشد رشته ی مورد نظرتان -جستجو در اینترنت در مورد رشته ی مطلوبتان و... وقت بگذارید
وقتی که واقعا" بدانید چرا و چطور برای چه می خواهید کنکور شرکت کنید دیگر از درس خواندن لذت می برید دیگر حاضر هستید بهای قبولی را که نشستن و خواندن هست را بپردازید در این صورت چون با استمرار و برنامه و منظم مطالعه کردید می توانید بهترین نتیجه را در حد خودتان بگیرید .

heliia

New member
من بااینکه ایمنولوژی رو خوب زدم به احتمال 90 درصد قبول نمیشم ایشالله باشمابرای سال دیگه باهم میخونیم وقبول میشیم وقتمون برای سال دیگه بیشتر هست ولی به نظر من امسال خیلی خرتوخر بود به نظرمن اگه یه نفرمتخلف هم سرامتحان به جای کسی میرفت آب ازآب تکون نمیخورد فرض کنین دوست من کارت ملیش رویادش رفته بود ازخونشون بیاره مال خواهر 40ساله ش همراهش بوده اصلا نفهمیدن و...ولی بگذریم چن نکته که من امسال بهش رسیدم که لازمه همه بدونن خوب نیست که یه نفر به خاطر ندونستن قبول نشه باید آدم با بیشتر درس خوندن قبول بشه
1- کتابتون روحتی برای یک روز هم به کسی قرض ندین
2- هرچی تست بزنین بهتره
3- به نظرمن دوماه قبل ازکنکور بابد تست های سال پیش روکارکنین و ماه آخرفقط برای مرور کنکورهای سال پیش باشه
4- سرامتحان اول ایمنی روبزنین وبعد زبان رو من سر زبان چشممم همچین درد گرفت که نتونستم اون طور که زبان خونده بودم بزنم
5 - امسال که باکتری خیلی سخت بود من که چکیده باکتری روخوندم خیلی جواب نمیداد حالا باید بچه های دیگه باید نظر بدن چون من یه ماه آخر باکتری خوندم ولی به نظرم باکتری وبیوشیمی وسلولی باید کتاب مرجع میخوندی و برای مرور که دوماه قبل کنکور باید بخونی چکیده بخونی واگه ابروباد ومه خورشید وفلک در کارنباشن که مثل من قبول نشین ایشالله قبول شیم باهم . موفق باشن

vida68

New member
سلام به نظر من سه ماه اخر خیلی مهمه باید درس های فرار رو حداقل 5 بار مرور کرد تا بشه به نتیجه دلخواه رسید... تست هم فراموش نشه...

vahid86

New member
خیلی ممنون تز گفته هاتون؛ اما کاش کنابعو رو ک خوندین بذارین برا ما...مرسی:smiliess (3):

avenger.1992

New member
از نحوه ی مطالعه بگید ؟
با هم میخوندید یا یه کتاب رو تموم میکردید بعد میرفتید سراغ بعدی؟؟/

biosta

Well-known member
قبولی از خود باوری شروع میشه

از نحوه ی مطالعه بگید ؟
با هم میخوندید یا یه کتاب رو تموم میکردید بعد میرفتید سراغ بعدی؟؟/

مصاحبه هایی که با نفرات برتر کارشناسی ارشد انجام شده دارای نکات و تجربیاتی خواهد بود که حتما" برایتان مفیدست .
تو اینترنت از نحوه مطالعه و برنامه ریزی اطلاعات کسب کنید
من به شخصه یک کتاب رو تمام میکردم و بعد سراغ درس دیگر میرفتم
اما این کار الزاما" نمیتواند یک قاعده کلی باشه , بایستی نحوه ی مطالعه خودتان را که در همون راسته مطالعه علمی و اصولی هست رو پیدا کنید
یعنی می توان برای شما کتابخانه مناسب باشد یا مطالعه در خانه
چه موقع از روز یا شب کیفیت و ساعت مطالعه تان بیشتر هست.
آیا وقتی که با داوطلبی جدی مثل خود شما , مطالعه میکنید بازده ای بیشتری پیدا میکنید یا در آرامش و سکوت مطلق
پیدا کنید شخصیت مطالعه تان را البته به گونه ای که منطبق با اصول نحوه ی مطالعه و برنامه ریزی باشد .

narges_224

New member
منم مثل هلیا فکر میکنم متاسفانه اینقد امسال شیر تو شیر بود که بچه ها اصلا سطح علمیشون سنجیده نشد.
ققط به این نتیجه رسیدم که ارشد نیازی نیست خیلی ریز بشک توی مطالب و از اصل موضوع قافل بشم.مثلا بخش سیکل سلولی ریز ریز CDK و سیکلین هر مرحبه رو خونده بودم اما سوال یه چیز ابتدایی اومده بود که متاسفانه همونم غلط زدم.و اگه قبول نشدم واسه سال دیگه سعی میکنم اول کامل کامل اصل مطالب هر چند بدیهی رو به خاطر بسپارم بعد اگه وقت شد برم ریز ریزش.کتاب سلولی مهدوی خیلی خوبه واسه شروع.
واسه باکتری هم حتما حتما روزی 1 تا 2 ساعت بخونین.جدی میگم کاری به ضریبش نداشته باشین.برگ برنده ی شما باکتریه.و طراح ها کاری به این ندارن شما ضریب چندین.الان دو سال تاریخچه هم میدن.من از اسفند هر روز 1 تا 2 ساعت می خوندم.خیلی بالا نزدم در حد 39% اما اگه نمیخوندم همین رو هم نمی زدم.
در کل پیشنهادم برای الان
1: زبان رو الان شروع کنین چون اون اواخر هی میرین سمت درسهای دیگه و زبانتون میمونه.زبان یه پروسه ی طولانی مدته و باید بهش وقت بدین تا جا بیفته
2:درس اصلی رو حتما هر روز بخونین حالا اون میتونه مرور باشه یا مطلب جدید
3:نظر شخصیم اینه که الان بین سلولی و بیوشیمی اون درسی که توش خیلی ضعیفین و باید تکرار بیشتری بشه رو شروع کنین ( مثلا من مولکولی و سلولی 0 بودم و خیلی کند پیش رفتم.اما بیوشیمی خیلی برام آسون بود)
و در آخر اینکه خیلی خیلی سوالهای غیر استاندارد و بد طراحی میشن.به خدا کاردانی به کارشناسی استانداردتر از ایناست سوالاش:sad: یعنی تا یادم میفته گیریم میگیره

narges_224

New member
یه توصیه ی دیگه.حتما حتما سعی کنین صبح درس بخونین از 5 صبح به این ور .نهایت 12 شب.باور کنین صبح که میخونین خیلی بهتر جواب میگیرین.این حرف من به تنهایی نیست.خیلی ها حرفم رو تایید کردن.چئن من عادت داشتم شب میخوندم اما بعد یه مدت افسرده شدم و به خاطر نسکافه تپش قلب و استرس نامعلوم میگرفتم.اصلا نمیدونستم علت استرسهای عصبیم چیه.اما واسه اسن چند ماه آخر.اصلا نسکافه مصرف نکردم.و صبح میخخوندم تا نهایت 1:30 2 شب.
پس صبح درس بخونین
و یه تجربه ی شخصی دیگه: تو رو خدا روابط اجتماعیتونو با افراد خانواده قطع نکنین.مغزتون احتیاج به تعامل داره.آخه من 4 ماه آخر کلا از خانواده جدا شدم و تنها زندگی میکردم.صبح تا شب تنها توی خونه و بیرون هم نمیرفتم.کلی جلو افتادم اما چه فایده که مغزم هفته ی آخر کلا یه حالت عجیبی شده بود و خوب مطالب رو پردازش نمی کرد.باور کنین جدی میگم علت خراب کردنم همین عدم تعامل اجتماعی هست

Haydi

New member
دوستانه بهتون پیشنهاد میکنم تست زدن فراموش نشه نگید حالا یه دور بخونم واسه دور بعدی تست میزنم اشتباه محضه
از همین الان در کنار درس، تست بزنید..
مخصوصا تو درسی که ضعیفید سعی کنید با تست اون درسو یاد بگیرید
مثلا من تو بیوشیمی ضعیف بودم و هر چقدرم متابولیسما رو میخوندم آخرش دوباره یادم میرفت
تا اینکه به توصیه یکی از دوستام شروع کردم به تست زدن و هر جا جواب سوالیو نمیدونستم در کنار خوندن پاسخ تشریحی
خود اون چرخه رو از رو کتاب میخوندم .
باور نمیکنید چقدر مفید بود اما حیف که دیر به این نتیجه رسیدم (حدودا 2 ماه قبل کنکور) :13:
اما اگه شما از الان این کارو بکنید مطمئن باشید نتیجه میگیرید :a2d3:

bioshimi93

New member
از همه ی دوستان تشکر می کنم واقعا مطالب مفیدی رو گفتین.
شما از کی واسه درس خوندن شروع کردید؟
ما که فعلا دانشجوی سال آخریم چه طور برنامه ریزی کنیم که هم به درسای دانشگاه برسیم هم ارشد؟
سه ماه آخر که گفتین خیلی مهمه ما درگیر امتحانات دانشگاهیم بازم تداخل و کمبود وقت پیش میاد اگر کسی از شما همون سال اولشه که ارشد شرکت کرده و همراه با درسای دانشگاهش واسه کنکروم خونده میشه مارو یه راهنمایی بکنه؟
در ضمن من یه تاپیک میزنم واسه منابع رشته ی خودم تا منابع گفته بشه.

بالا