توصیه دوستانی که امسال ارشد شرکت کردن برای کنکور 93؟؟؟

avenger.1992

New member
دوستانی که ارشد ایمنی دادن یه سواال
من میخوام در حین خوندن تست بزنم اما این سرفصل اصلا با سر فصل کتاب نمیخونه پیشنهادتون چیه؟؟

hi aty

New member
raveshe nokte bardari va kholase kardan ro ham begid.mamnun

من خودم اول از هر درسی 1کتاب شروع به خوندن کردم و هرچی به نظرم مهم بود توی یک دفترتوری می نوشتم (مزیت اش اینه که اگه مطلب جدیدی بخواهی اضافه کنی می شه و انسجام مطالبت از بین نمی ره)کتاب اول که تموم می شد خلاصه1فصل خودمو می خوندم و از کتاب دوم هم همون فصل می خوندم هرچی اضافه داشت به اخر خلاصه ها اضافه می کردم این کار تا قبل عید برای همه درسام کردم و تمام کتب ها و جزواتی که می خواستم بخونم تموم کردم بعدشم فقط 3تا دفتر داشتم که تا قبل کنکور همون ها رو مرور کردم اصلا فکر نکنید وقت می کنید برگردید و 1 کتاب یا دوباره بخونید حتما خلاصش کنید

pashmak

New member
به نظرمن برا خلاصه برداری یک تسلط نسبی لازمه وگرنه همه مطالب اول مهمند بین خوندن درس وتست زدن باید دوروز فاصله باشه این علمیه یه جا خوندم اینجوری خوندتو محک میزنی مطالب رنگی بهتره به ذهن سپرده میشند من خودم از ماژیک فسفری استفاده میکنم ادمو سرذوق میاره درضمن لایتر هم خوبه اما من که به شخصه مرتب درگیر مرتب کردن برگه میشم

pashmak

New member
برای یاد اوری فاصله زمانی خاصی باید در نظربگیرید 1 مرور اول 24 ساعت بعد خوندن میگن 90 درصد مطالب بعد 24 ساعت پاک میشخ 2مرور دوم 3روزبعد 3مرور سوم 1هفته بعد 4مرور چهارم 1 ماه بعد 5مرور پنجم 4 ماه بعد در واقع مرور5تا یک سال بطور کامل مطالب را حفظ میکند

pashmak

New member
البته میدونم به نظر سخت میاد اما من یه بارامتحان کردم برای یک درس تا ریخها رو تو سررسید نوشتم تا 4ماه واقعن موند

pashmak

New member
استفاده از درخت حافظه هم کمک میکنه مطالب رابشکلی منسجم و تصویر مانند بنویسید البته اینم تسلط میخاد میدونید باید اعتراف کنم چون من خیلی وقت رو خوندن نمیذارم با همین کارا کنکور قبول شدم

bluerosy

New member
از نحوه ی مطالعه بگید ؟
با هم میخوندید یا یه کتاب رو تموم میکردید بعد میرفتید سراغ بعدی؟؟/

به نظر من حتما دروس رو با هم بخونید. اینطوری دروس به کمک هم میان و تناقضات بین اونها آشکار می شه. اگر یکی یکی بخونید کتاب قبلی فراموش میشه و دوباره کاریه. مطالب رو به شیوه درس گونه برای خودتون ضبط کنید و اون در اوقات هرز مثل توی ترافیک یا راه رفتن و ... گوش کنید. فوق العاده این روش عالیه. اینطوری اگر شاغل هم هستید تمام زمان رفت و آمدتون استفاده میشه که شاید دو ساعت در روز بشه. اگر کسی توی این زمینه بیشتر می خواست بدونه می تونم کمک کنم. چون واقعا تجربه ای که داشتم مثبت بود و بسیار جواب داد. ولی در شیوه ضبط کردن باید دقت بشه.

avenger.1992

New member
به نظر من حتما دروس رو با هم بخونید. اینطوری دروس به کمک هم میان و تناقضات بین اونها آشکار می شه. اگر یکی یکی بخونید کتاب قبلی فراموش میشه و دوباره کاریه. مطالب رو به شیوه درس گونه برای خودتون ضبط کنید و اون در اوقات هرز مثل توی ترافیک یا راه رفتن و ... گوش کنید. فوق العاده این روش عالیه. اینطوری اگر شاغل هم هستید تمام زمان رفت و آمدتون استفاده میشه که شاید دو ساعت در روز بشه. اگر کسی توی این زمینه بیشتر می خواست بدونه می تونم کمک کنم. چون واقعا تجربه ای که داشتم مثبت بود و بسیار جواب داد. ولی در شیوه ضبط کردن باید دقت بشه.

مرسی ولی ضبط وقت گیره..
خودتون که میدونید حجم چقد زیاده

نارون

Member
سلام دوستان
یه چیز خیلی مهم توی درس خوندن مدیریت زمانه توی برنامه هاتون جایی برای اتفاقات غیر قابل پیش بینی بذارید که بلای امسال من به سرتون نیاد خوندن هر درسی رو در اولین فرصت ممکن شروع کنید همش نگید بابا حالا کو تا روز امتحان
من پارسال از دی ماه شروع کردم به امید اینکه بعد از عید دیگه حسابی میخونم توی فروردین اتفاق خیلی بدی برام افتاد که دیگه نتونستم تا روز امتحان لای کتابامم باز کنم خیلی بد شد
حتما حتما از همین حالا شروع کنید چون هیچ کس از فردای خودش خبر نداره شاید فردا دیر بشه:smiliess (1):

آلرژی

New member
من کمکم میخوام،بیشتر راهنماییم کنید.ممنون

آلرژی

New member
منم مثل هلیا فکر میکنم متاسفانه اینقد امسال شیر تو شیر بود که بچه ها اصلا سطح علمیشون سنجیده نشد.
ققط به این نتیجه رسیدم که ارشد نیازی نیست خیلی ریز بشک توی مطالب و از اصل موضوع قافل بشم.مثلا بخش سیکل سلولی ریز ریز CDK و سیکلین هر مرحبه رو خونده بودم اما سوال یه چیز ابتدایی اومده بود که متاسفانه همونم غلط زدم.و اگه قبول نشدم واسه سال دیگه سعی میکنم اول کامل کامل اصل مطالب هر چند بدیهی رو به خاطر بسپارم بعد اگه وقت شد برم ریز ریزش.کتاب سلولی مهدوی خیلی خوبه واسه شروع.
واسه باکتری هم حتما حتما روزی 1 تا 2 ساعت بخونین.جدی میگم کاری به ضریبش نداشته باشین.برگ برنده ی شما باکتریه.و طراح ها کاری به این ندارن شما ضریب چندین.الان دو سال تاریخچه هم میدن.من از اسفند هر روز 1 تا 2 ساعت می خوندم.خیلی بالا نزدم در حد 39% اما اگه نمیخوندم همین رو هم نمی زدم.
در کل پیشنهادم برای الان
1: زبان رو الان شروع کنین چون اون اواخر هی میرین سمت درسهای دیگه و زبانتون میمونه.زبان یه پروسه ی طولانی مدته و باید بهش وقت بدین تا جا بیفته
2:درس اصلی رو حتما هر روز بخونین حالا اون میتونه مرور باشه یا مطلب جدید
3:نظر شخصیم اینه که الان بین سلولی و بیوشیمی اون درسی که توش خیلی ضعیفین و باید تکرار بیشتری بشه رو شروع کنین ( مثلا من مولکولی و سلولی 0 بودم و خیلی کند پیش رفتم.اما بیوشیمی خیلی برام آسون بود)
و در آخر اینکه خیلی خیلی سوالهای غیر استاندارد و بد طراحی میشن.به خدا کاردانی به کارشناسی استانداردتر از ایناست سوالاش:sad: یعنی تا یادم میفته گیریم میگیره

سلولی خیلی ضعیفم،چه کار کنم؟هنوز شروع نکردم،هیچی:14:

بالا