نظرات شرکت کنندگان کنکور ارشد آمار زیستی خرداد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sanaz

New member
سلام دوستان
منم این مدت درگیر کارا ثبت نام بودم و همون درسای که یکتا گفتن و بهمون دادن از شنبم کلاسا شروع میشه
موفق باشین

mahsa1367

New member
سلام دانشگاه شيراز اما فقط 9 واحد داده گفتن بايد تو سه ترم تموم كنين.دوست من اهواز قبول شده ستايش خانم ايشاله رفتي دانشگاه ميبينيش خيلي دختر گليه اسمش ميناس.سوالي داري از من بپرس من تو جريان كاراش هستم

mahsa1367

New member
سلام دانشگاه شيراز اما فقط 9 واحد داده گفتن بايد تو سه ترم تموم كنين.دوست من اهواز قبول شده ستايش خانم ايشاله رفتي دانشگاه ميبينيش خيلي دختر گليه اسمش ميناس.سوالي داري از من بپرس من تو جريان كاراش هستم

shayeste

New member
ممنون مهسا جون
میخواستم بدونم انتخاب واحد چه خبره؟انجام داده؟
چیزی تو سایت نیومده
راستی ستایش اسم خواهرمه

m b l

New member
سلام مهسا جان
چطوری همکلاسی؟
ازبچه های گروهمون کس دیگه ای رو هم میشناسی؟
من که فقط تو رومیشناسم روزثبت نام هم کسی رو ندیدم

biosta

Well-known member
آقای کیانی‏!‏ من از ابتدا که عضو شدم توو انجمن یه سوالی برام پیش اومده بود که هر دفعه یادم میرفت ازتون بپرسم‏!‏ میخواستم بگم چرا phd اپید 90% و phd آمارزیستی 10% ؟

چه سوال خوبی پرسیدید .
متشکرم که پرسیدید ، چون اگر شنبه می پرسیدی جواب نمی دادم !
چون نمی آیم یا کم می آیم وحتما" وقت برای نوشتن جواب های طولانی نخواهم گذاشت .
هیچ رشته ای نداریم که بد باشه همه چیز بستگی به شخص داره که چه توانایی هایی داشته باشه .
من به اپیدمیولوژی علاقه دارم ،شاید شناختم واقعی نباشه !
اما آنچه که به نظرم میاد این هست که دانشگاه ها به دکتری اپید بیشتر از دکتری آمار زیستی احتیاج هست
مثلا" همین مشهد کلا" یک دکتری اپیدمیولوژی بیشتر ندارد که ریاست دانشکده بهداشت هست و در گیر کارهای اداری .
در حالی که در ایران وضعیت به گونه ای هست که کارهای یک اپیدمولوژیست
( بخصوص تدریس و مشاوره ) را کم و بیش یک آمار زیستی و یا یک شخصی که دکترا " پزشکی اجتماعی " دارد انجام می دهد
چون نیروی اپید نداریم .
بخصوص قسمت متولوژیست کارها که بایستی توسط یک اپیدمولوژیست انجام شود اما توسط یک " امارزیستی "یا " پزشکی اجتماعی " به ناچار به علت نبود نیرو انجام می شود .
اگر دقیق متوجه حرف هایم نمی شوید ایراد ندارد به زودی خواهید فهمید ، بعد از گذراندن یک ترم .
بهرحال چون از درس اپید خیلی خوشم آمد و نیز خیلی به این رشته احتیاج هست باعث شد چنین بنویسم وگر نه که مطمئن باشید تا سال های سال هیچ دکتر آمار زیستی بیکار نمی ماند
هنوز دانشگاه های تیپ یک نیروی دکتری آمار زیستی شان کامل نیست چه برسد به دانشگاه های تیپ دو .
یک علت دیگه که باعث شده چنین طرز فکری داشته باشم نوع آموزش و کارهای یک اپیدمولوژیست که به طور کلی کارهای میدانیش از یک آمار زیستی بیشتر هست .
اما خیلی سخت هست قبولی دکتری اپیدمیولوژی ، این نیز میتونه علت دیگه ی طرز فکرم باشه .
شاید جزو یکی از سخت ترین رشته های برای قبولی دکتر باشه البته برای کسی که ارشد هست .
منظورم چنین هست که این رشته حدود 20 نفر پذیرش دارد که البته امار زیستی ها می توانند شرکت کنند و اگر بخواهند حتما" می توانند قبول شوند .
10 نفر از این ظرفیت 20 نفره مربوط هست که داوطلبانی که دکتری عمومی دارند هست
پس عملا" 10 نفر ظرفیت خواهد داشت ، ...

آخرین ویرایش:

Minaa.Gh

New member
ممنونم آقای کیانی بخاطر جواب کامل و قانع کننده تون‏!‏‏!‏ خیلی دوس داشتم بدونم چرا اپید که کاملا متوجه شدم حرفهاتون رو ! مرسی‏(‏:

mortezahaji

New member
همدان خیلی حرف جالبی زد
میگه باید 10 یا 15 روز بیاین تا ببینیم چندتا متقاضی خوابگاه داریم. یعنی نمی دونن؟
بعد جالبش اینجاس میگم تو این روز ما کجا بریم؟
میگه نمی دونم. برید خصوصی. میشه برای 15 روز رفت خوابگاه خصوصی آیا؟
یکی نیست بگه اگه بچه خودتم بود همینجوری جواب می دادی

Sama7

New member
همدان خیلی حرف جالبی زد
میگه باید 10 یا 15 روز بیاین تا ببینیم چندتا متقاضی خوابگاه داریم. یعنی نمی دونن؟

متاسفم ... بی نظمی ها و بی مسئولیتی ها!
امیدوارم زودتر حل شه.

mortezahaji

New member
متاسفانه اکثر ایرانیا فقط دوس دارن بشینن سرجاشون و حقوق بگیرن
تا وقتی مجبور نشن کاری انجام نمیدن
اصن برنامه ریزی براشون معنایی نداره

biosta

Well-known member
همدان خیلی حرف جالبی زد

مشهد هم همین طور هست گفته اند بروید اواخر مهر بیایید تا ببینیم جای خالی داریم یا نه ، گفتند هیچ تضمینی نیست بروید آخر مهر بیایید اون وقت شاید .
می خواهند لیسانس ها رو جا بدن بعد شاید ارشد ها ، می خواهند هر کسی که جایی دارد برود آنجا و قید خوابگاه را بزند .
اما پی گیری کنید حتما" خوابگاه خواهید رفت .

mortezahaji

New member
مشهد هم همین طور هست گفته اند بروید اواخر مهر بیایید تا ببینیم جای خالی داریم یا نه ، گفتند هیچ تضمینی نیست بروید آخر مهر بیایید اون وقت شاید .
می خواهند لیسانس ها رو جا بدن بعد شاید ارشد ها ، می خواهند هر کسی که جایی دارد برود آنجا و قید خوابگاه را بزند .
اما پی گیری کنید حتما" خوابگاه خواهید رفت .
جالبه
من فک می کردم دانشجو ارشد بیشتر از کارشناسی براشون ارزش داره
خوب اونایی که جا ندارن باید تا آخر مهر برن تو محوطه دانشگاه چادر بزنن؟

biosta

Well-known member
دوستان داوطلب کنکور و دوستان ترم یک رشته ی امار زیستی برایتان یک ایمیل فرستادم کسانی که ایمیلم برایشان نیامده یعنی ایمیلشان را ندارم
kianibo911@mums.ac.ir

nasimebaran15

New member

چه سوال خوبی پرسیدید .
متشکرم که پرسیدید ، چون اگر شنبه می پرسیدی جواب نمی دادم !
چون نمی آیم یا کم می آیم وحتما" وقت برای نوشتن جواب های طولانی نخواهم گذاشت .
...

جالبه یکی از دلایلتون سختی قبولی در اون هست .. جالب و قابل تامل :)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

mahsa1367

New member
سلام شايسته جووون.دوستم ميگه 1 مهر زمان ثبت نام حضوريه كه احتمالا همون روزم انتخاب واحد ميكنن.نگران نباش اهواز خودش دير اقدام ميكنه اونم فك كنم براي هواي گرمشه

mahsa1367

New member
سلام ليلي جون خوبي؟ بايد 6 مهر بريم دانشگاه؟!!!من تا زماني كه رفتم 4 نفر ثبت نام كردن منم كسيو نديدم اما اسم شما رو ديدم!!!

biosta

Well-known member
خداحافظ

دانشجویان رشته ی آمار زیستی این تاپیک هم به پایان راهش رسید
به لینک زیر جهت گفتگو مراجعه کنید .:28:
http://olumpezeshki.ir/thread3886-7.html#post351539

در نمرهtopهمتtopمي بايد و بس
و ز جمله تلاش ناب مي بايد و بس
«خواهی تو اگر شوی موفق فردا
امروز دگر شد شتاب می باید و بس»

kianibo911@mums.ac.ir

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا