پیشنهادات اصلاح رشته ی تغذیه

mehrshad

New member
اولین زمزمه های فرار مغز ها.... ولی من هم با بخشی موافقم... طرح این مسئله اینجا درست نیست و جز استرس چیزی نداره... اینجا اومدیم درس بخونیم فارغ از همه مشکلات ... همین......

ketabsabz

Well-known member
بچه ها جدای از حرف استرسو ، فرار مغزها و من خوشم نمیاد و .... به این فکر باشیم که واقعا یه تحول توی رشتمون ایجاد شه که اگه بشه ...البته این کار نیاز به وقت زیاد و تلاش افرادیه که واقعا پیگیرن .نمیشه این نامه طوری برای هر دانشگاهی که این رشته رو داره حالا انجمن تاش یا هر طور دیگه به طور جداگانه فرستاده بشه اونوقت همه اطلاع پیدا میکنن و خیلی بهتره .

nasehp67

New member
این مطلب صرفا برای اطلاع رسانیه تغذیه ای های عزیزه و هر کسی از هر قشر تغذیه ای اطلاع پیدا کرده باید یه جورایی به گوش مسئولین و دست اندرکاران تغذیه برسونه که اینطوری فراگیر بشه

varia

Well-known member
واسه پی بردن به تجربه های دیگران میتونید به سایتهای زیر مراجعه کنید که کل پروسه ی دکتری حرفه ای شدن فیزیوتراپی همراه با صورت جلسه ها تو اونها آورده شده:

http://www.dpt.ir/

http://www.dptnews.com/

ghazalenutr

New member
دوستای گل تغذیه ایم منم اون نامه رو از سایت گرفتم خیلی جالبه بخدا عالی میشه اگه اساتید و مسئولان پیگیریش کنن و اجرایی بشه،همهمون باید واسه اجرایی شدن تغییرات تغذیه دست به کار بشیم
نامه رو براتون میذارم ببینین و نظراتونو بگین؟

ghazalenutr

New member
دکترای حرفه ای شدن رشته ی تغذیه

رئیس محترم انجمن تغذیه ایران(اتا)
سلام علیکم
احتراما به استحضار می رساند ما جمعی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی .......در طی این نامه خواستار احقاق حقوق دانشجویان این رشته و شناساندن هرچه بیشتر این رشته در بیمارستانها،کلینیک ها ودر جامعه می باشیم که عدم این کار باعث بی انگیزگی فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته شده است لذا:
درخواست های کلی ما از مسئولان محترم به صورت ذیل است

1- تلاش در جهت ارتقاء مقطع رشته تغذیه از کارشناسی علوم تغذیه به پزشک تغذیه در مقطع دکترای حرفه ای در کنکور سراسری برای خدمات شایسته تر این قشر به مردم و جامعه و گذاشتن امتحان جامع علوم پایه بعد از گذراندن ۴ ترم تحصیلی در جهت آمادگی و سواد بیشتر و حذف تدریجی رشته ی کارشناسی و ارشد تغذیه
2- گنجاندن دروس فارماکولوژی بیشتر در مقطع کارشناسی و گنجاندن ۲واحد در مقطع ارشد و حداقل ۴واحد در مقطع دکترای تخصصی
3- گرفتن حق تجویز آزمایش توسط کارشناس و پزشک تغذیه و همچنین تجویز بعضی از داروهای شیمیایی مرتبط با تغذیه با پوشش دادن کلیه ی بیمه ها
4- اضافه کردن دروس بیماریهای داخلی مرتبط با تغذیه به سر فصل آموزشی مقاطع مختلف رشته ی تغذیه و رژیم درمانی
5- راه اندازی بخش های تغذیه و رژیم درمانی در تمام بیمارستان ها حتی بیمارستانهای شهرهای کوچک و افزایش واحدهای کارآموزی و کارورزی تغذیه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و کار کردن آن ها بطور مستقل در بخش های تغذیه و سایر بخش ها بطوری نیاز به آنها (پزشک تغذیه) واقعا احساس شود.
6- تشکیل دوره ی های دکترای تخصصی در رشته های متعدد مانند اپیدمیولوژی تغذیه،تغذیه جامعه و تغذیه و رژیم درمانی بعد از گذراندن دوره ی دکترای حرفه ای
7-منع کردن شرکت رشته های دامپزشکی ،کارشناسی ارشد صنایع غذایی و دامپروری برای شرکت در مقطعph.d تغذیه برای تخصصی شدن رشته و بر حق بودن لفظ متخصص تغذیه برای فرد دارای مدرک دکترای تخصصی و همچنین منع شرکت رشته های به غیر از علوم تغذیه در مقطع کارشناسی ارشد
*ضمنا در صورت پیگیری شما قشر زحمت کش حمایت همه جانبه ی دانشجویان تغذیه از شما حتمیست و موجب ایجاد شعف و انگیزه در این قشر میشود.
برماتغذیه شناسان واجب است که در جهت گرفتن حقوق خود و ایجاد انگیزه در فارغ التحصیلانمان نهایت تلاش را انجام دهیم
باتشکر:دانشجویان تغذیه اردیبهشت۱۳۹۲

Nr1

Well-known member
اینحا ایران است صدای جمهوری اسلامی...

مرگ من از خواب پا شدی بیانه صادر کردی؟ آره احتمالا خواب آلود بودی والا میفهمیدی تو مملکتی که دردش شکم مردمشه دیگه جا واسه بهداشت و اینجور حرفا نمیمونه... وقتی پول واسه خرج شدن نباشه احقاق حقوقی هم در کار نیست ملت به زور پول ویزیت دکترو میدن اونم صب میکنن اگه مشکلشون جدی شد میرن پیش دکی حالا تو بیا بگو حق ویزیت بدن حق مشاوره بدن نمیدونم سرمایه گذاری کنن بخش مجزا بزنن آخ چه خواب شیرینی... اگه بحث نیاز باشه تو همه رشته ها """"""" متخصص زبده""""" میخوایم فرض کن اگه مدیرای ما متخصص بودن وضع ما اینجور بود اگه اقتصاد دانای ما متخصص بودن اگه حقوق دانای ما متخصص بودن اگه اگه اگه اگه وضع ما این شکلی بود؟؟؟؟ افسردگی تو جامعه ی ما بیداد میکنه خیلی خیلی خیلی یعنی بیش از حد نیاز هس روانشناسی و مسایل تربیتی تو جامعه رواج پیدا کنه سرمایه گذاری میشه؟؟؟ چه سرمایه ای چه کشکی؟؟؟

چه خنده دار...

من پای همچین نامه ای رو امضا نمیکنم چرا که به جای یه رشته خاص باید دنبال احقاق حقوق تموم رشته ها باشیم باید دنبال یه انقلاب دانشگاهی باشیم....

خواب خوبی بود سپـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاس

ir_pari

New member
-منع کردن شرکت رشته های دامپزشکی ،کارشناسی ارشد صنایع غذایی و دامپروری برای شرکت در مقطعph.d تغذیه برای تخصصی شدن رشته و بر حق بودن لفظ متخصص تغذیه برای فرد دارای مدرک دکترای تخصصی و همچنین منع شرکت رشته های به غیر از علوم تغذیه در مقطع کارشناسی ارشد
باتشکر:دانشجویان تغذیه اردیبهشت۱۳۹۲
؟؟؟؟
یعنی این واقعا نظر تمام بچه های تغذیه ای هست که آخرش اینطور نوشتند؟تا جایی ک من میدونم اینطور نیستا.من تکذیب میکنم که نظر همه همینه
اینطوری باشه که بچه های سایر رشته ها هم نامه بر ضد این مینویسند
این که نمیشه
کار درستی نیس
رشته هر کسی برا خودش محترمه و حالا به خاطر توانایی های بالایی که در خودش دیده وا علائقش اومده سمت این رشته
خواهش میکنم به بچه ها تنش وارد نکنید

arvin7#

New member
اگه اینطوریه پس دوستان تغذیه نرن ارشد کنترل کیفی شرکت کنن ؛ چون امسال تو دانشگاه ما یه نفر از بچه های تغذیه ارشد کنترل کیفی قبول شد ، بعد اگه دوستان تغدیه برن یه سری به مهندسی پزشکی بزنن متوجه میشن از همه رشته های علوم پایه و مهندسی مجازن ارشد این رشته شرکت کنن ، در ضمن اگه اینطوری باشه فزیوتراپی وصد رشته دیگه باید در کنکور دکترای حرفه ای بشن

آخرین ویرایش:

mehrshad.namdar

New member
با این حرفهایی که بین ما گفته میشه چیزی نه درست میشه نه خراب. تصمیم گیرنده ها کسان دیگه ای هستند و ما تصمیم گیرنده نیستیم. در نهایت همه ما تصمیمات گرفته شده رو باید انجام میدیم. پس بحت کردن در چنین مواردی هیچ سودی نداره .

ghazalenutr

New member
سلام دوستان کانال تلگرامی زیر واسه اطلاع رسانی کنکور سراسری،ارشد و دکترای وزارت بهداشت و وزارت علوم و همچنین تخصص های پزشکی و دندان پزشکی و آزمون های استخدامی و آزمون های زبان خیلی مفیده/ عضو بشین

لینک کانال:
https://t.me/joinchat/AAAAAERbxj6uZeluYsECQw

بالا