نوشیدنی ها

am-ml

New member
اسموذی آناناس

pineapple%20smoothie%20%283%29.jpg

و اما اسموذی آناناس... برای این نوشیدنی یک موز ، یک پرتقال، یک مینی کمپوت آناناس و دو لیوان شیر رو ریختم توی بلندر.

pineapple%20smoothie%20%282%29.jpg

من خودم از طرفداران آناناس نیستم. ولی چون تابستونه ، انواع و اقسام اسموذی ها رو درست میکنم که زندگیم یکنواخت نشه!

am-ml

New member
لاسی انبه

لاسيLassi يه نوشيدني معروف هنديه كه از تركيب ماست و شير با ادویه ها درست ميشه. توش نمك و فلفل سياه و زیره و زردچوبه و ... ميريزن و با غذا سرو ميكنن. ولي لاسی رو با ترکیب میوه و شکر بعع عنوان نوشیدنی سرو میکنن.

لاسي انبه از معروف ترين انواع لاسيه. من خودم معتاد خرابشم ( هر روز میخورم) ! واسه اونهايي هم كه درست كردم خيلي خوششون اومده و واسه خودشون درست ميكنن.

بار اولي كه امتحانش كردم... موقعي كه اومدم تست كنم ... اول چشمام رو بستم و بسم الله گفتم و يه ذره خيلي كم ازش خوردم.... ديگه خودتون تصور كنيد كه چقدر بهش شك داشتم!

من معمولا واسه امتحان كردن طعمهاي جديد خيلي شجاعانه عمل ميكنم ولي نميدونم چرا همش فكر ميكردم كه این نمیتونه چيز جالبي باشه....امااااااااااااااااااا!!!!!!! ....... باور كنيد اون روز تا شب يه بند اين جمله رو تكرار ميكردم كه " هر كي اين رسپي رو اختراع كرده عجب آدم باهوشي بوده!" چپ ميرفتم، راست ميرفتم، اين جمله رو تكرار ميكردم. تا شب يه بند كارم همين بود! هي طعم خوبش يادم ميومد و هي ميگفتم " عجب آدم باهوشي بوده!"

من تجربه بهم ثابت كرده كه ايروني ها حتي با اسم "ماست" هم توي دسرها و نوشيدني ها مشكل دارن چه برسه به طعمش! پس شخصا درست كردن اين نوشيدني رو به هيچكس توصيه نميكنم كه بعد كسي شاكي نشه. ولي خودم اگه هر روز درستش نكنم حتما يه روز در ميون درست ميكنم. بد جور معتاد شدم. واقعا طعمش عاليه! از الان غصه ام گرفته كه اگه فصل انبه تموم شد چه خاكي به سرم بريزم! ما معتادا اگه مواد به بدنمون نرسه.....

انبه خورد شده 1 ليوان

ماست 1 ليوان

شكر 4 ق غ

شير 2/1 ليوان

پودر هل 1 ق چ

mango%20lassi%20%282%29.jpg

تا فرصت هست يه توضيح واسه كساني كه با فيله كردن انبه مشكل دارن بدم... يكي از روشهايي كه ميشه انبه رو "كيوب" كرد. يعني مكعبي برش زد اينه كه اول از طول، از سمتيش كه پهنتره، يه برش تا نزديكي هسته بزنيد و به اين شكل جدا كنيد

mango%20lassi%20%283%29.jpg

حالا به ابعادي كه دوست داريد برشهايي عمود بر هم بزنيد. البته تا خود پوست بايد برش بزنيد يعني برشهاتون عمیق باشه

mango%20lassi%20%284%29.jpg

حالا كف دستتون نگه داريد ... معکبها رو از هم باز میشه....با چاقو راحت مكعبهاي ايجاد شده رو از پوست جدا كنيد. به اين شكل تمام وجه هاي ديگه انبه رو هم كيوب كنيد.

البته برای لاسی انبه لزومی نداره که مکعبی ببریدشون . این رو گفتم واسه وقتی که میخواستید سالاد میوه درست کنید.

براي درست كردن لاسي كافيه همه مواد رو توي مخلوط كن بريزيد و يالا

من خودم معمولا از ماست خامه اي 10 در صد استفاده ميكنيم كه خيلي خوشمزه تر ميشه. ولي با ماست نيم در صد هم ساختم ( و بقیه ماستها ) خوب ميشه اما ماست خامه اي از همه بهتر جواب داده

شير رو هم ميتونيد كمتر بريزيد، اگه ميخوايد لاسي تون سفت تر باشه. اگه كلا شير رو حذف كنيد ديگه نوشيدني نيست و بايد با قاشق بخوريد. ولي با ماست خامه اي 10 در صد و با نيم ليوان شير كه رسپي اصليشه، معمولا يه نوشيدني غليظ و خوشمزه بدست مياد.

شكرش رو با ذائقه و به نسبت شيريني انبه هاتون ميتونيد كم و زياد و يا حذف كنيد.

هل رو ميگن اختياريه ولي من شديدا توصيه ميكنم. چون هنديش ميكنه و اصالت بهش ميده و البته يه طعم تند ملايم و يه عطر عالي هم بهش ميده. من بعضي از روزها خيلي هل ميريزم ( گفتم كه هر روز واسه خودم درست ميكنم. آخه عاشق انبه هستم و تا روزي 4 تاش رو هم راحت ميرم بالا! ولي لاسي انبه خيلي از انبه خشك و خالي خوشمزه تره)

mango%20lassi%20%285%29.jpg

اگه با ماست توي دسرها مشكلي نداريد حتما اين لاسي رو امتحان كنيد شايد شما هم مثل من معتاد شديد.

ولی مخترعش عجب آدم باهوشي بوده!

am-ml

New member
لموناد ایتالیایی (لیمو-ریحون)

همینطور که قبلا گفتم ایتالیایی ها توی همه چیز ریحون میریزن! اصلا غذاهایی که ریحون داره رو باید درجا حدس بزنید که ایتالیایین. خیلی جالبه که حتی توی نوشیدنیهاشون هم ریحون استفاده میکنن. قبلا گفتم که یه دختر خوب ایتالیایی همیشه توی یخچالش گوجه و پنیر و ریحون پیدا میشه....اصلا من باید ایتالیایی میشدم! چون سبزی مورد علاقه ام ریحونه... یعنی توی سبزیها ریحونش رو اول میخورم ، بعد که تمام شد میرم سراغ بقیه سبزیها! و اگر هم آقای شوهر دست دراز کنه که سبزی برداره چک میکنم که یه وقت توی مشتش اشتباهی ریحون نرفته باشه! آخه تا وقتی من هستم چه معنی میده یکی دیگه ریحونها رو بخوره؟!..... والا!
spiteful.gif

لموناد با نعناع خیلی خوشمزه است ولی اگه مثل من عاشق ریحون هستید حتما ایتالیاییش رو درست کنید چون لموناد با ریحون هم حرف نداره

آبلیمو 2 لیوان ( تقریبا 10 تا 12 لیمو)
ریحون 1 مشت پر
آب 1 لیوان
شکر 2 لیوان
آب گازدار 2 لیوان
lemo2.jpg

اولا که شکرش زیاد نیست! چون آبلیموش اینقدر زیاده که اگه شکرش رو کم کنید نمیشه خوردش...دوما... بعد که درستش کردید تیست کنید اگه شیرین بود با آب و یا یخ رقیقش کنید.

پس آب و شکر رو میذاریم به جوش بیاد بعد کمش میکنیم که از غل بیافته ( ولی زیاد کمش نکنید یعنی باید حباب های هوا رو روی سطح ببینید) و ریحون رو اضافه میکنیم میذاریم 5 دقیقه به همین حال باشه و بعد صافش میکنیم و اجازه میدیم سرد شه

lemo3.jpg

به تعداد لیوانهای سرو حلقه های لیمو میبریم و بقیه لیموها رو آب میگیریم

lemo4.jpg

آبلیمو رو به شربت خنک شده اضافه میکنیم

am-ml

New member

lemo5.jpg

لیوانها رو تا نیمه پر از یخ میکنیم و با لموناد پر میکنیم ولی دو بند انگشت خالی میذاریم.

lemo6.jpg

از این آبهای گازدار میتونید توی بازار پیدا کنید. این یکی که من خریدم به فرانسوی نوشته بود که گازش از حبابهای طبیعی سرچشمه است!!!!! چه میدونم والا!

lemo1.jpg

حلقه های لیمو رو یه چاک بدید و بزنید سر لیوانها
اگه توش آب گازدار یا "اسپارکلینگ واتر" بریزید که لمونادتون گازدار میشه. ولی میتونید به جاش آب یخ بریزید. من واسه خودم یه بطری یک و نیم لیتری با آب یخ درست کردم و بعد ازظهرها میخوردم ...گازدارش رو هم دادم آقای شوهر چون خودم هیچ نوع نوشیدنی گازداری رو نمیتونم بخورم. ( نمیخوام هم بخورم...چیه آدمو چاق میکنه!)

am-ml

New member
لمناد نعناع

Limoo-Nana%20%281%29.jpg

چندين مدل لمناد هست كه ميشه تو خونه به سرعت تهيه كرد و طعم هاي جديد و متفاوتي هم دارن. يك نمونه لمناد با ريحون رو قبلا ديديم. اينبار يه لمناد با نعناع درست ميكنيم

ليمو سبز 7 عدد
شكر يك ليوان
نعناع دو مشت پر
يخ خورد شده دو ليوان
آب يك ليوان

Limoo-Nana%20%283%29.jpg

حتما از ليموي تازه استفاده كنيد چون به مراتب نتيجه كار فرق خواهد داشت

Limoo-Nana%20%284%29.jpg

شكر و نعناع ها رو توي مخلوط كن ريخته و آبليمو رو هم اضافه ميكنيم

Limoo-Nana%20%287%29.jpg

يخ خورد شده رو توي مخلوط كن ميريزيم

am-ml

New member
بعد از اينكه مخلوط كن تمام يخها رو پودر كرد و نعناعها كاملا خورد شدن ميچشيمش و اگر نياز بود آبليمو يا شكر يا آب اضافه ميكنيم

اگر تا به حال تركيب نعناع و ليمو رو توي نوشيدني امتحان نكرديد حتما يكبار امتحان كنيد شايد مشتري شديد
نعناع يه طعم تند خيلي جالبي به ليموناد ميده

Limoo-Nana%20%289%29.jpg

اگر به سرعت سرو نميكنيد بذاريد توي مخلوط كن باشه كه قبل از سرو يه پالس بزنيد
ما كه اين لمناد رو خيلي دوست داريم
امتحانش ضرري نداره

t.gh

New member
مواد لازم برای چای زنجبیل
:
آب=4 فنجان
ریشه تازه زنجبیل=5 سانتیمتر
در صورت تمایل می توانید از عسل و لیمو هم استفاده کنید.
طرز تهیه:
پوست زنجبیل را کنده ( بهتر است بتراشید) و سپس آن را به شکل ورقه های بسیار نازک برش دهید، آب را در ظرفی مناسب جوش بیاورید و در اولین لحظات جوش آمدن آب ورقه های زنجبیل را به آن اضافه کنید. در آن را بپوشانید ،آن را کم کرده و اجازه بدهید 15 تا 20دقیقه بماند ، سپس چای حاصله را صاف کنید برای طعم بهتر می توانید به آن عسل و لیموترش هم اضافه کنید. البته بهتر است این نکته را یاد آور شویم که اگر این چای را برای خواص درمانی آن در زمینه سرماخوردگی و آنفولانزا می نوشید ، انواع شیرین آن توصیه نمی شود.

am-ml

New member
دانه کردن انار و تهیه آب انار

خودمم عنوان اين پست رو كه ميخونم خنده ام ميگيره از بس كه كار ساده و پيش پا افتاده ايه. ولي به ذهنم رسيد شايد من تنها انسان روي كره زمين نباشم كه ژن تنبلي بيش فعال داره و شايد كسي يه جايي از اين كره خاكي باشه كه اگه شيوه تنبلوارانه منو ياد بگيره كلي تو زندگي جلو بيافته!

تاكيد ميكنم اين شيوه مخصوص همنوعان خودمه كه ترجيح ميدن تمامي مسيرهاي زندگيشون رو از راه ميانبر عبور كنن
با اين شيوه من هر انار رو ظرف سي ثانيه دون ميكنم و بعد همه رو ظرف يكي دو دقيقه آب ميگيرم و خلاص

بد نيست ياد بگيريد واسه مواقعي كه فرصت كافي نداريد يا لحظاتي كه ژن تنبليتون فعال ميشه

pomegranate%20juice%20%282%29.jpg

ابتدا تاج انارها رو با چاقو يا كارد يا هرچي دم دستمون بود قطع ميكنيم

pomegranate%20juice%20%283%29.jpg

بعد انارها رو به دو قسمت تقسيم ميكنيم

اي بخشكي شانس!
دقت كرديد من هر بار كه ميخوام يه پست بذارم كه توش انار داره بايد حتما انارها تو زرد از آب دربيان؟!

pomegranate%20juice%20%284%29.jpg

حالا يه ظرف بزرگ رو ميذاريم روي يه روزنامه و دور و برمون هم بايد خلوت باشه
نيمه انار رو توي دست چپ نگه ميداريم به طوري كه پوستش سمت خودمون باشه
انگشتان رو نيمه باز نگه ميداريم
با يه وردنه يا قاشق چوبي يا پشت كارد يا هر چي كه دم دستمون بود شروع ميكنيم به ضربه زدن به پوست انار. ضربات سريع اما ملايم

pomegranate%20juice%20%285%29.jpg

بعد از چند ثانيه كل دونه هاي انار خالي ميشه كف دستمون و چون انگشتانمون باز هستن دونه ها ميريزن توي ظرف

جالبه كه وقتي پوست انار رو برميگردونيم مشاهده ميكنيم كه دونه ها به صورت كامل ريخته توي ظرف و به تعداد انگشت شماري دونه انار به پوست چسبده كه اون رو هم ميتونيد با نوك انگشتان جدا كنيد ولي قابل چشم پوشيه

am-ml

New member

pomegranate%20juice%20%286%29.jpg

همينطور كه ميبينيد تيكه هاي سفيد انار وارد ظرف نشده و دردسري واسه مون ايجاد نميكنن. خيلي كم پيش مياد كه با اين تكنيك قسمتهاي سفيد از انار جدا شن منتها اگر هم اين اتفاق بيافته ميافتن كف دستمون كه مثل يه فيلتر عمل ميكنه پس باز وارد ظرف نميشن
(اگر ديديد خيلي توي ظرفتون تيكه هاي سفيد داريد بعد از اتمام كار توي ظرف رو پر از آب كنيد تيكه هاي سفيد روي سطح آب شناور خواهند شد كه ميتونيد جداشون كنيد)

ديگه اگر خيلي تازه كار باشيد هر انار يك دقيقه وقتتون رو ميگيره
آخر سرعت عمل!

pomegranate%20juice%20%287%29.jpg

حالا واسه آب گرفتنش... كافيه مقداري از انارها رو توي غذا ساز بريزيم و چند پالس بزنيم تا دونه ها له شن.

pomegranate%20juice%20%288%29.jpg

فقط دقت داشته باشيد. با چندين پالس اينكار رو انجام بديد كه كنترلش دستتون باشه و هسته انارها تيكه نشه كه هم مزه آب انار رو تلخ خواهد كرد هم رنگ آب انار كدر خواهد شد

pomegranate%20juice%20%289%29.jpg

حالا يه صافي روي يه پارچ قرار بديد و انارها رو خالي كنيد توي صافي. با پشت قاشق يا كف دست خوب فشارش بديد تا آبش كاملا گرفته شه
حالا يه پارچ آب انار داريد با يه مقدار دونه انار و تفاله كه ميتونيد بريزيد توي باغچه صفاي حال گلها و درختان

am-ml

New member
pomegranate%20juice%20%2811%29.jpg

اينقدر سرعت اين كار بالاست كه ميتونيد بزنيد تو خط توليد!

حالا اون كه شوخي بود ولي وجدانا هيچي از وقت آدم رو نميگيره

اگر ديگه آدمهاي خيلي شيك و حساسي هستيد واسه اينكه آب انارتون خيلي زلال باشه ميتونيد از تنظيف ردش كنيد

بالا