زبان را چگونه بخوانیم؟؟

p5301

New member
Salam,mishe bqid manziretoon az tafel chiye?sme ketabe tafele?
با سلام دوست عزیز منظور بنده کتاب
45 Eseential words for the TOEFL
بود ، لغات این کتاب نسبت به کتابای دیگه تو بازار برای کنکور ارشد بهتره ، و معمولا میخواستم بگم که اشتباه ماها رو نکنید ، من اول 504 رو چند بار خوندم بعد رفتم این کتاب رو خوندم ،
اولا 504 نسبت به این کتاب سخت تر بود ، بعد هم لغاتش خیلی حداقل واسه ارشد پزشکی نسبت به این کتاب کم کاربرد تر بود ، البته اگه شما وقت زیادی دارین بهتره هر دو این کتابا رو بخونین و بعد هم تا میتونین سعی کنین هر جا جمله زبانی به چشمتون میخوره رو بخونیین و سعی کنین ازش گذر نکنین ، به نظر بنده زبان یاد گرفتن یه پروسه تدریجی هست که گذشت زمان ، تکرار و تکرار ، و شوق و علاقه نشون دادن چاره فراگیریش هست [emoji106] [emoji106]

p5301

New member
در ضمن از اشتباهات تایپی هم به خاطر سریع تایپ کردن عذر میخوام
450Essential words for the toefl

p5301

New member
آخه چه کلاسى بريم؟؟؟
بستگی به این که هدفتون چیه ، کلاسای مختلفی وجود داره ، موسسات مختلف های متفاوتی میزارن
اگه هدفتون ارشد پزشکیه هایی هستن که زبان ارشد تدریس میکنن
اگه هدفتون MSRT هستش MSRT برین
کلاسایIELTS و ....
رفتن ممکنه شما رو بعد یه مدت سرخورده کنه و بگین اه لعنتی من که هیچ پیشرفتی ندارم و رو ول کنین که این کار اشتباهه ، باید سعی کنید قبل درس مربوط به اون جلسه رو تو خونه تمرین کنید ، بعد سر علاوه بر اینکه مشارکت دارید ، مطالب تدریس شده توسط استاد رو با گوشیتون رکورد کنید و دنبال زود نتیجه گرفتن نباشین ، زبان فقط آهسته و پیوسته ، درد زبان یاد نگرفتن همه ماها همینه ، تکرار نمیکنیم ، کم میاریم و ولش میکنیم ، اینجوری خوب معلومه پیشرفت نمیکنیم [emoji54]

p5301

New member
افرادى مثل من که نو شهرستان هستن بزاى ارشد چى برن
اگه تو شهرتون برای ارشد ای نیست ، متاسفانه چاره ای جز اینکه خودتون بخونین ندارین ولی معمولا تو اکثر شهرها موسسات واسه ارشد میزارن ، مثلا تو تهران علاوه بر موسسات مختلف خصوصی ، خ.ل.ی.ل.ی یا کلاسای زبان میزاره ! [emoji52]

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: کینز

Immunity

Well-known member
ک..لا...س جز با تلاش خودتون موثرنیست روزی دو ساعت باید زبان بخونید....یا حتی بیشتر

من تجربه دو ساله خودمو ميگم
سال اول لزگى رو هوندم فقط يه دور خوندم لغاتشو تو يه دفترچه نوشتم و بعدش فقط لغت حفظ کردم زبانو زدم 45
سال دوم اول لغات تافلو از رو فلش کارت خوندم و مسلط که شدم لزگى رو خوندم بعد از خوندن دور اول لزگى به لغاتش که مسلط شدم چند بار (تاکيد مى کنم چندبار) کنکوراى سالهاى گذشته رو زدم و دوباره مرور مهارت ها، حداقل روزى دوساعت وقت بذارين، واسه متن ها اول سوالو بخونين بعد بريد سراغ متن
من با رعايت اين نکات امسال 79 زدم دو سه تا سوالم شک داشتم ک اگه مى زدم بالاى 80 ميشد
----پس اول تافل بعد لزگى اونم چند دووور----

atrinn

New member
با سلام دوست عزیز منظور بنده کتاب
45 Eseential words for the TOEFL
بود ، لغات این کتاب نسبت به کتابای دیگه تو بازار برای کنکور ارشد بهتره ، و معمولا میخواستم بگم که اشتباه ماها رو نکنید ، من اول 504 رو چند بار خوندم بعد رفتم این کتاب رو خوندم ،
اولا 504 نسبت به این کتاب سخت تر بود ، بعد هم لغاتش خیلی حداقل واسه ارشد پزشکی نسبت به این کتاب کم کاربرد تر بود ، البته اگه شما وقت زیادی دارین بهتره هر دو این کتابا رو بخونین و بعد هم تا میتونین سعی کنین هر جا جمله زبانی به چشمتون میخوره رو بخونیین و سعی کنین ازش گذر نکنین ، به نظر بنده زبان یاد گرفتن یه پروسه تدریجی هست که گذشت زمان ، تکرار و تکرار ، و شوق و علاقه نشون دادن چاره فراگیریش هست [emoji106] [emoji106]
Man narmafzare narciso gereftm,vaqean aali hast,enghad tekrar mikone k mire to zehnetoon,albate man khodam 5 sal pish diplome zaban az kanone iran gereftam,ba in hal inam narm afzare khobiye[emoji4]

mmdreza.psy

New member
سلام دوستان...
من امسال کنکور دادم و زبان رو ۶۰٪ زدم..
من روز اولی که شروع کردم به خ‌وندن واسه ی ارشد ؛از خودم ازمون سال گذشته رو گرفتم ...زبان فقط یه تست درست زدم ...یعنی ۲/۵ درصد..
ولی من باتوجه به وقتی که داشتم.روزی ۹۰دقیقه زبان خوندم..
اول لزگی رو شروع به خوندن کردم.لغاتی که از ریدینگ ها و... بلد نبودم رو وارد جعبه لایتنر کردم...بعد از اتمام لزگی ٬فقط ۱۱۰۰واژه اصلی رو هم بازم با لایتنر خوندم.....
و ماه اخر هم کنکورای سالهای گگذشته رو زدم....
با یه دور خوندن تونستم خدا رو شکر ۶۰ بزنم...
در کنکور زبان حفظیه...

fatemeh.rgh

New member
من تو ترجمه کردن جمله ها که اول چى رو ترجمه کنم مشکل دارم ولى دايره لغاتم خوبه

payiz_zxc

New member
Man narmafzare narciso gereftm,vaqean aali hast,enghad tekrar mikone k mire to zehnetoon,albate man khodam 5 sal pish diplome zaban az kanone iran gereftam,ba in hal inam narm afzare khobiye[emoji4]

منم نارسیس داشتم برای 504 و تافل.ولی واسم کارایی نداشت چون احساس میکردم کلمات حفظ میکنم و فقط توی همین نرم افزار گزینه درست انتخاب میکردم ولی داخل متن که کلمه میدیدم یاد نمیگرفتم.دلسرد شدم و استفاده نمیکنم دیگه
میشه نرم افزار توی گوشی یا تبلت نصب کرد؟؟؟
کسی اطلاعی داره از این نرم افزار؟؟؟

Hamidvet

New member
منم نارسیس داشتم برای 504 و تافل.ولی واسم کارایی نداشت چون احساس میکردم کلمات حفظ میکنم و فقط توی همین نرم افزار گزینه درست انتخاب میکردم ولی داخل متن که کلمه میدیدم یاد نمیگرفتم.دلسرد شدم و استفاده نمیکنم دیگه

فکر میکنم تو تاپیک بدو بدو لزگی بود که mf2009 عزیز نرم افزاری رو طراحی کرده بود (هم واسه آندروید بود هم برای کامپیوتر) که میشد لغات لزگی رو تو اون خوند.
من خودمم استفاده کردم قبلاً ... البته رو لپ تاپ!

atrinn

New member
خبب من چون دیپلم زبان دارم واسم خیلی خوبه،امسال کمکم کرد 84زدم.موفق باشین

atrinn

New member
نارسیس من 7000تا کلمه دااره،با مال شما فکرکنم فرق داره

بالا