نحوه محاسبه نمرات كتبي و مصاحبه در آزمون phD سال 1391

panjerelanda

New member
سلام اگه موقع ثبت نام فرم مربوط به استعداد درخشان رو پر کرده باشی و فرستادی باشی شانس قبولیت خیلی بالاتره چون تو دیگه با افراد ک واسه مصاحبه قبول شدن رقابت نمیکنی و با کسایی ک استعداد درخشان هستن رقابت میکنی و از انجاییکه تعدادشون کمتر هست شانس قبولیت بالا میره

cyavash

New member
خدمت اساتید خودم عرض کنم که: نمره مصاحبه 30 درصد از کل نمره داوطلب را تشکیل میده که بر اساس چک لیست مصاحبه از حدود 9 آیتم تشکیل شده که علاوه بر آنچه که دوستان گفتند مواردی مثل معدل مقطع قبلی و نمره زبان هم در اون تاثیرگذارند، هر کدام 2 نمره از 30 نمره....اما چیزی که خیلی مهمه و این شائبه را بوجود میاره که در مصاحبه به هرکس دلشون بخواد نمره میدن، توجه به این نکته است که: از این 30 نمره حداکثر 15 نمره با ارایه مدارک و مستندات از طرف داوطلب قابل کسب خواهد بود و 15 نمره بعدی، امتیلز آیتم هایی است که به دیدگاه فرد فرد اساتید در مورد داوطلب بستگی داره. در واقع این 15 نمره در اختیار مستقیم اساتید قرار داده شده است تا آنها بهترینها را (از دید خودشان) انتخاب کنند. برای مثال در مورد آیتم " قدرت تجزیه و تحلیل مفاهیم علمی" اونها اگر نخوان به هر دلیلی به شما نمره بدن، میتونن سوالی رو بپرسن که نتونی درست پاسخ بدی..در نتیجه امتیاز مربوطه (5 از 30) را نخواهی گرفت..و مثلاً از کسی که میخوان بهش حال بدن (به هر دلیلی) سوال ساده ای را از پایان نامش بپرسن و اون مثل بلبل جواب بده و 5 نمره ر بگیره و در نهایت 25 نمره در نمره نهایی جلو بیفته...... همین طور الی آخر....

leylii

New member
ی سوال برام پیش اومده ..شنیدم میگن اگه جز نفرات 1 تا 5 بشین مصاحبه ردتون نمی کنن؟این درسته؟؟؟؟؟

n4zl1

New member
ی سوال برام پیش اومده ..شنیدم میگن اگه جز نفرات 1 تا 5 بشین مصاحبه ردتون نمی کنن؟این درسته؟؟؟؟؟

بستدگی داره به تمرات کتبی کسایی که مصاحبه دعوت میشن.اگه خیلی کتبیا نزذیکه هم باشه مصاحبه نفر اولرو می تونه آخرش کنه و برعکس. تو رشتخمت امسال یکی با کتبی 290 بین اللملل آورده و یکی با 268 زیره 5 شده !!!! چون کتبیا نزدیک بود امسال

@... zahra

New member
ببخشید اینطور که از تایپیک فهمیدم اگه مقاله نداشته باشیم بقیه ش کشکه...من هنوز برا ارشد میخونم اگه خدا خاست من قبول شدم..نخندین به من:p2تا مقاله مروری داشتم مربوط به رشته خودم اما isi نیس..منم رد میشم عایا؟؟؟ ممنون میشم دکترای عزیز جواب بدن:rose:

biosta

Well-known member
مقاله تدریس معدل نمره زبان برگزاری کارگاه و... امتیازهایی در مصاحبه دارد
برایت این موارد و نحوه ی جواب گووی وضعیت نمره ی مصاحبه را مشخص می کند و صرفا" داشتن یا نداشتن مقاله دلیل بر رد یا قبول کسی در کنکور دکتری نیست
به نظرم چه بسا داشتن مقاله یا طرح تحقیقاتی به اندازه این که در هر درس کنکور یکی یا حداکثر دو تا تست بیشتر درست بزنی در قبولی تاثیر خواهد داشت .
به نظرم حدود 5 درصد میانگین دروس را بالا تر زدن ، در کنکور دکتری آمار زیستی که این طوری به نظر می رسد .

biosta

Well-known member
وزارت بهداشت و وزارت علوم مصاحبه ش فرق داره؟؟؟؟
امتیازی که در بارم بندی و وزن دهی دروس و روزمه وجود دارد بدیهی ست در دو وزارت خانه جهت سنجش داوطلب کنکور دکتری فرق دارد

mehsad

New member
بچه ها اگر رتبه 1 ارشد باشی دانشگاه علوم پ تهران. و مقاله 8 تا چاپی داشته باشی و یه طرح اوضاعت چه جوریه واسه مصاحبه؟

آخرین ویرایش:

rozeabi

New member
سلام
بنده یه سوالی داشتم... من از پایان نامه م مقاله ی آی اس آی و فارسی استخراج کردم. اما پایان نامه م طرح نبود. این به نظرتون چقدر تاثیر منفی داره؟

biosta

Well-known member
سلام
بنده یه سوالی داشتم... من از پایان نامه م مقاله ی آی اس آی و فارسی استخراج کردم. اما پایان نامه م طرح نبود. این به نظرتون چقدر تاثیر منفی داره؟

پایان نامه تان از یک پرو پزال بوده و می دانید که اون پروپزال به عنوان یک طرح تحقیقاتی که کار پایان نامه دانشجویی هست قابل ثبت هست
همین خودش یک رزومه هست و نمره ی منفی نمی گیرید اما نمره ی بخش های دیگر رزومه را شاید از دست بدهید چرا که
شما نمره ی قسمت مقاله را میاورید اما می دانیم که 10 تا مقاله باعث نمی شود کسی نمره ی تدریس ، حل التمرین یا برگزاری کارگاه را بگیرد
یعنی داشتن چند تا مقاله احتمال زیاد نبود ترجمه یا تالیف را می پوشاند اما نبودن تدریس حتی شده به عنوان حل التمرین را نمی پوشاند
برای همین ست که چه بسا داوطلبی بگوید من که ده تا مقاله داشتم و درصد متوسط در کتبی چرا قبول نشدم؟

rozeabi

New member

پایان نامه تان از یک پرو پزال بوده و می دانید که اون پروپزال به عنوان یک طرح تحقیقاتی که کار پایان نامه دانشجویی هست قابل ثبت هست
همین خودش یک رزومه هست و نمره ی منفی نمی گیرید اما نمره ی بخش های دیگر رزومه را شاید از دست بدهید چرا که
شما نمره ی قسمت مقاله را میاورید اما می دانیم که 10 تا مقاله باعث نمی شود کسی نمره ی تدریس ، حل التمرین یا برگزاری کارگاه را بگیرد
یعنی داشتن چند تا مقاله احتمال زیاد نبود ترجمه یا تالیف را می پوشاند اما نبودن تدریس حتی شده به عنوان حل التمرین را نمی پوشاند
برای همین ست که چه بسا داوطلبی بگوید من که ده تا مقاله داشتم و درصد متوسط در کتبی چرا قبول نشدم؟
ممنون از راهنمایی تون.

با سلام
آیا تدریس در رشته های غیر مرتبط با رشته امتحانی دکترا هم امتیاز داره؟؟

- - - Updated - - -

با سلام

biosta

Well-known member
با سلام
با سلام
نمی دانم تاثیر مستقیم دارد یا نه
حداقل این است که در نظر اساتید نسبت به داوطلب بی تاثیر نخواهد بود

بالا