گالری عکسهای علمی علوم پزشکی

sepidh gh

New member
رز لین فیشر با استفاده از یک میکروسکوپ الکترونی عکس های بسیار جالبی از اشک انسان در حالت های احساسی متفاوت تهیه کرده است .او نشان داده است که ترکیبات اشک انسان در حالت های مختلف متفاوت است . او نام این سری از عکس هایش را توپو گرافی اشک ها گذاشته است .

اشک غم و اندوه
xHAy9MPJP5.jpg

.....
اشک ایجاد شده هنگام برش پیاز
xicrb5G3pt.jpg

.......
اشک از جدایی طولانی
5XJoavadhP.jpg

...........
اشک از خنده
SRtmwmXPp7.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: نوتر

sepidh gh

New member
ساحل درخشان در هنگ کنگ
عکاس چینی به نام Kim Cheung موفق به عکاسی از یک پدیده جالب در سواحل هنگ کنگ شد. در این پدیده که "Noctiluca scintillans" یا "درخشش دریا" نام دارد تمام میکروارگانیسم های موجود در آب مانند جلبک ها و پلانکتون تا زمانی که امواج آنها راتکان ندهد به رنگ فلورسنت آبی می درخشند. جالب است که این پدیده به نظر زیبا در نتیجه آلودگی آب و هوا ایجاد میشود.

CltPblvOWO.jpg

آخرین ویرایش:

sepidh gh

New member
همه ما میدانیم بدن ما محل زندگی میلیون ها باکتری مختلف است ولی چون آنها را نمی توان با چشم غیر مصلح دید این حقیقت را درک نمی کنیم.
Tasha Sturm کسی است که این حقیقت را به ما نشان می دهد. او از دست پسر 8 ساله خود بعد از چند ساعت بازی در خارج از منزل نمونه ای گرفته است و پس از گذشت چند روز و رشد باکتری ها، آنها را در عکسی به تصویر کشیده است. تقریبا هر نوع باکتری که بتوان تصور کرد در این نمونه دیده می شود که البته بیشترشان برای انسان خطرناک نیستند و بعضی از آنها هم حتی برای ایمنی ما مفید هستند.اما آن هزاران باکتری باقی مانده نشان می دهند که چرا باید خوب دست هایمان را بشوییم.
resized_91485_685.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: پیچک

پیچک

New member
پیرو پست بالا... من هم به آزمایشگاه رفتم و از دستم نمونه گرفتم.... ولی اصلا شبیه بالایی نشد...

این آقاهه چکار کرده دقیقا؟!؟!؟!

sepidh gh

New member
پیرو پست بالا... من هم به آزمایشگاه رفتم و از دستم نمونه گرفتم.... ولی اصلا شبیه بالایی نشد...

این آقاهه چکار کرده دقیقا؟!؟!؟!

حداقل باید نرمال فلورای دست رشد کنه ....الان نگاه کردم جزئیات کار دقیق این خانوم بوده که از محیط کشت tsa (تریپتیک سوی آگار) استفاده کرده بعد گذاشته توی انکوباتور 24-48 ساعت و غیره ....

hebe.nurse

New member
همه ما میدانیم بدن ما محل زندگی میلیون ها باکتری مختلف است ولی چون آنها را نمی توان با چشم غیر مصلح دید این حقیقت را درک نمی کنیم.
Tasha Sturm کسی است که این حقیقت را به ما نشان می دهد. او از دست پسر 8 ساله خود بعد از چند ساعت بازی در خارج از منزل نمونه ای گرفته است و پس از گذشت چند روز و رشد باکتری ها، آنها را در عکسی به تصویر کشیده است. تقریبا هر نوع باکتری که بتوان تصور کرد در این نمونه دیده می شود که البته بیشترشان برای انسان خطرناک نیستند و بعضی از آنها هم حتی برای ایمنی ما مفید هستند.اما آن هزاران باکتری باقی مانده نشان می دهند که چرا باید خوب دست هایمان را بشوییم.
resized_91485_685.jpg

وای چه خوشگلن باکتریامون :5:
دلم نمیاد دستم بشورم دیگه خخخخخ

بالا