پیرامون دانشجویان ارشد آمار زیستی

sh_amar

New member
سلام دوستان یک مطلب را که میگویم فقط نگید که جو قبولی ارشد من را گرفته.

برای دکتری تخصصی همان گونه که می دانید 70 درصد آزمون کتبی و 30 درصد مصاحبه هست .
این نمره ی کتبی را خوب خواهید داد اگر که همین دروس 2 سال را به واقع عالی مطالعه کنید
و نیمه نگاهی به نوع سوالات دکتری تخصصی آمار زیستی داشته باشید .
برای 30 در صد نمره ی مصاحبه نیز از هم اکنون کم کم زبان انگلیسی تان را قوی کنید ( ترجمه گرامر درک مطلب )
تا که هر چه نمره ی بالاتری در یکی از آزمون های زبان بیاورید تاثیرش بر روی نمره ی مصاحبه خواهد بود .

خوب اگر از همین اول حواسمان جمع باشد دکتری تخصصی هم سریعا" قبول می شویم .
.

به به جناب بيو مي بينم كه از همين اول راه حسابي مشتاقانه داريد كار مي كنيد
البته بسيار كار خوبي مي كنيد
راستي يه سئوال كل واحد هايي كه تو ارشد آمار زيستي بايد بگذرونيم چقدره ؟
ميگم حداكثر 32 واحد ولي فكر كنم بيشتر بايد بگذرونيم درسته ؟

biosta

Well-known member
پاسخ

سلام .
شما دانشگاه شهید بهشتی قبول شدید راه دکتری برای شما هموار تر خواهد بود .

دروس پيشنياز (9 واحد)

روش هاي آمارزيستي(1) 3 واحد
كليات پزشكي 2 واحد
اصول و روش هاي اپيدميولوژي 3 واحد
سيستم هاي اطلاع رساني پزشكي 1 واحد
جمع: 9 واحد

دروس اجباري (26 واحد)

روش هاي آمارزيستي(2) 3 واحد
روش هاي آمارزيستي(3) 3 واحد
استنباط آمارزيستي 3 واحد
تحليل داده هاي بقاء 3 واحد
طرح و تحليل كارآزمائي باليني 3 واحد
تحليل چند متغيره كاربردي 3 واحد
سمينار 2 واحد
پايان نامه 6 واحد
جمع: 26 واحد

دروس اختياري (6 واحد)

اصول جمعيت شناسي پزشكي 3 واحد
روش هاي آماري در اپيدميولوژي 3 واحد
تحليل داده هاي طبقه بندي شده 3 واحد
روش هاي نمونه گيري 3 واحد
شبيه سازي آماري 3 واحد
آمار ناپارامتري 3 واحد

لازم به ذکر هست دروسی دیگر نیز می توانند در لیست فوق جهت دروس اختیاری قرار بگیرند همچون زبان تخصصی اما جمعا" 6 واحد از این دروس گذرانده می شود .

تا جایی که من می دانم دروس پیش نیاز در معدل ترم محسوب می شوند ولی در معدل کل محسوب نمی شوند .
پاره ای از دانشگاه ها آمار زیستی یک را ارائه نمی دهند که این درس قسمت کار با نرم افزارش مورد توجه زیاد هست وگر نه که مباحثش تکراری هست .

biosta

Well-known member
سلام
احتمالا رابطه ی بین نمره و در صد ها را بدانید اگر هم نمی دانید توضیحات مربوطه را در تاپیک های و پست های این انجمن پیدا خواهید کرد
ضمنا" جواب سوال شما قبلا در لینک زیر داده شده است
بگردید جواب سوال های دیگرتان را نیز احتمالا" بیابید .

http://olumpezeshki.ir/forum/thread3578-9.html

mm2000

New member
سلام دوستانی که همدان قبول شدن کلاسا از اول مهر شروع شده و 4 روز در هفته کلاس داریم و 16 واحد ارائه شده

yekta_63

New member
سلام
بله دقيقا براي كسي كه كارمند واقعا مشكل
الان من به همين مشكل برخورد كردم
چون كارمند بودم و حسابي درگير با سختي خوندم براي كنكور و حالا هم كه قبول شدم حسابي به مشكل خوردم برام دعا كنيد برنامه هام درست بشه
[/QU

جایی که شما قبول شدین که ارزش اینو داره که تاصبح بیدارباشین و درس بخونین و حتی استعفا. باز اگه شهرمحل کار وتحصیل آدم یکی باشه خوبه. من که شهرمحل کارم اصلا امارزیستی نداره و فاصله تانزدیکترین شهری که داره هم حدود500کیلومتره.... با این چیزایی که دوستان گفتن4روز درهفته کلاسه امکان رفت وامد هم وجود نداره....

biosta

Well-known member

جایی که شما قبول شدین که ارزش اینو داره که تاصبح بیدارباشین و درس بخونین و حتی استعفا. باز اگه شهرمحل کار وتحصیل آدم یکی باشه خوبه. من که شهرمحل کارم اصلا امارزیستی نداره و فاصله تانزدیکترین شهری که داره هم حدود500کیلومتره.... با این چیزایی که دوستان گفتن4روز درهفته کلاسه امکان رفت وامد هم وجود نداره...

دانشگاه علوم پزشکی مشهد که 9 نفر قبول شدند دو نفر شاغل هستند و بایستی مسافت حدود 400 کیلو متری را طی کنند
بنابرین با آموزش صحبت کردیم که 4 روز را به 3 روز کاهش دهند بهرحال می گویند هر که طاوس خواهد جور هندوستان کشد .

h-hf

New member
سلام دوستانی که همدان قبول شدن کلاسا از اول مهر شروع شده و 4 روز در هفته کلاس داریم و 16 واحد ارائه شده

16 واحد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حتی دوران کارشناسی به من 16 واحد ندادن،،،،

biosta

Well-known member
به سلام h-hf دیروز دوست امروز غریبه
احوالات شما ؟ دانشگاه شهید بهشتی چه طور هست ؟

mm2000

New member

16 واحد!!!!!!!
خیلی دوست دارم بدانم چه دروسی هست که شده 16 واحد
.

آمار زيستي 1 3 واحد
روشهاي آمار زيستي 2 3 واحد
اصول و روشهاي اپيدميولوژي 3 واحد
استنباط آمار زيستي 3 واحد
روش تحقيق 2 واحد
استفاده از کامپيوتر در تحليل داده ها 2 واحد

biosta

Well-known member
آمار زيستي 1 3 واحد
روشهاي آمار زيستي 2 3 واحد
اصول و روشهاي اپيدميولوژي 3 واحد
استنباط آمار زيستي 3 واحد
روش تحقيق 2 واحد

استفاده از کامپيوتر در تحليل داده ها 2 واحد

الان موندم چه بگویم .
همان بهتر که هفته ای نهایتا" دو تا حدود 15 دقیقه بیایید .
(( دروس وقت گیری دارید خیلی حواستان جمع باشد
این ترم بایستی سخترین ترم در دوره ی دو سال تان باشد ))

mm2000

New member

الان موندم چه بگویم .
همان بهتر که هفته ای نهایتا" دو تا حدود 15 دقیقه بیایید .
(( دروس وقت گیری دارید خیلی حواستان جمع باشد
این ترم بایستی سخترین ترم در دوره ی دو سال تان باشد ))

بله کاملا حق با شماس فکر کنم از پس سایت خودم بر بیام خیلیه اینجا اومدن پیش کشم

biosta

Well-known member
می ترسم چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گروه آمار زیستی مشهد درس زبان تخصصی را هم به دروس اضافه نمود بنابرین 14 واحد درس خواهیم داشت :13:
بچه ها امکانات خوبی برای دانشجویان آمار زیستی در مشهد وجود دارد در برابر این امکانات توقعات خیلی زیادی هم دارند
گروه آمار زیستی مشهد در دو دوره تا به حال 8 نفر فارغ التحصیل آمار زیستی داشته که 4 نفرشان از ایشان دکتری آمار زیستی دانشگاه های تهران قبول شدند !
و یک نفر از این 8 نفر دکتری در خارج از کشور می خواند .

باور می کنید که گروه آمار زیستی مشهد 15 تا کامپیوتر مختص به خودش دارد !
سالن کوچیک مطالعه مختص گروه و کتابخانه مختص گروه و امکانات دیگر چون کمد برای هر دانشجو و...
باهمان اتمام حجت کردند توقعات بالاست :dadad4: واقعا" می ترسم بایستی خیلی حواسم راجمع کنم و خیلی مطالعه کنم .

h-hf

New member
به سلام h-hf دیروز دوست امروز غریبه
احوالات شما ؟ دانشگاه شهید بهشتی چه طور هست ؟

دوست گرامي جناب بيو وقت بخیر
ما ارادت داريم آقا
كلاسها هم از ديروز شروع شده
تو كلاس 12 نفريم(3 تا آقا 9 تا خانم)
11 واحد دادن بهمون(استنباط ،كليات پزشكي،روشهاي آمار زيستي 1،اصول اپيدميو لوژي)
خوابگاه ندادن فعلا بهمون،(خانه به دوشيم)
كل دوره هم بايد 42 واحد پاس كنيم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

h-hf

New member
گروه آمار زیستی مشهد درس زبان تخصصی را هم به دروس اضافه نمود بنابرین 14 واحد درس خواهیم داشت :13:
بچه ها امکانات خوبی برای دانشجویان آمار زیستی در مشهد وجود دارد در برابر این امکانات توقعات خیلی زیادی هم دارند
گروه آمار زیستی مشهد در دو دوره تا به حال 8 نفر فارغ التحصیل آمار زیستی داشته که 4 نفرشان از ایشان دکتری آمار زیستی دانشگاه های تهران قبول شدند !
و یک نفر از این 8 نفر دکتری در خارج از کشور می خواند .

باور می کنید که گروه آمار زیستی مشهد 15 تا کامپیوتر مختص به خودش دارد !
سالن کوچیک مطالعه مختص گروه و کتابخانه مختص گروه و امکانات دیگر چون کمد برای هر دانشجو و...
باهمان اتمام حجت کردند توقعات بالاست :dadad4: واقعا" می ترسم بایستی خیلی حواسم راجمع کنم و خیلی مطالعه کنم .
بر عكس شما واسه ما كه فعلا امكانات خاصي نديديم و لي اينطور كه بوش ميايد ميخوان تو اين 2 سال پدرمونو در بيارن

abolhasany

New member
بچه ها به ما هم نه خوابگاه میدن نه کلاس درست حسابی بعدشم میگن باید مقاله isi و isc داشته باشین و کلی فعالیتهای دیگه:New (6):
یه کلاس زپرتی دادن همش 2 تا سیستم (بدون اینترنت) برای 7 نفر، فعلا هم که تو نمازخونه خوابگاه تشریف داریم بعدشم میگن دانشجوی ارشد گرفتیم. آخه یکی نیست بگه شما که جنبه و ظرفیتشو نداری .... میکنی دانشجو میگیری:eek:t0837h0nn8zfqu8ult

abolhasany

New member
راستی از دوستان عزیزم اگر کسی کتاب حل المسائل آمار استنباطی کاسلا و برگر رو داره لطف کنه یا لینکشو بذاره یا برام ایمیل کنه. ممنون میشم ازتون:28:
sabolhasany@yahoo.com

بالا