کنکوری ها بخوانند... پرسش ها و پاسخ ها پیرامون آزمون کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی.

سكينه

New member
سلام بچه ها ميشه بگيد اين درسته كه وزارت بهداشت فقط يه بار ميتوني شركت كني؟

mreza

New member
سلام دوستان عزیز..من فارغ التحصیل کارشناسی رشته سینما هستم و تصمیم جدی گرفتم که برای کارشناسی ارشد رشته روان شناسی بالینی رو انتخاب کنم. برای کنکور 94 مدتی هست که بعضی از منابع رو مطالعه می کنم ولی می دونم که آمادگی خوبی برای کنکور امسال ندارم و باید برای سال بعد خودم رو آماده کنم. سوال اولم اینه که به نظرتون چه راهی رو برای کنکور سال بعد پیش بگیرم که بتونم نتیجه خوبی به دست بیارم؟ و درصد قبولی در این رشته به چه عواملی بستگی داره؟ و دیگر اینکه کدام دانشگاه های تهران رشته روان شناسی بالینی رو ارائه می دهند و کدامیک از اونا اعتبار بیشتری دارند؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

seyyed reza

New member
سلام دوستان عزیز..من فارغ التحصیل کارشناسی رشته سینما هستم و تصمیم جدی گرفتم که برای کارشناسی ارشد رشته روان شناسی بالینی رو انتخاب کنم. برای کنکور 94 مدتی هست که بعضی از منابع رو مطالعه می کنم ولی می دونم که آمادگی خوبی برای کنکور امسال ندارم و باید برای سال بعد خودم رو آماده کنم. سوال اولم اینه که به نظرتون چه راهی رو برای کنکور سال بعد پیش بگیرم که بتونم نتیجه خوبی به دست بیارم؟ و درصد قبولی در این رشته به چه عواملی بستگی داره؟ و دیگر اینکه کدام دانشگاه های تهران رشته روان شناسی بالینی رو ارائه می دهند و کدامیک از اونا اعتبار بیشتری دارند؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام و عرض ادب؛

البته من در جایگاه راهنمایی کسی نیستم با وجود عزیزان دیگر در سایت اما:
حضرتعالی با توجه به غیر مرتبط بودن رشته تان در دوره کارشناسی،فقط می توانید در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم شرکت کنید.چون وزارت بهداشت مدرک مرتبط می خواد .
در مورد منابع وزارت علوم ،خانم مدیر در صفحه اول مطالعه گروهی 94 توضیحاتی داده اند که می تونید مراجعه کنید.
کارنامه ی رتبه های برتر در سایت روان آموز وجود دارد برای اطلاع از درصد ها به این سایت مراجعه کنید،(راحت تر می تونید پیدا کنید).
در مورد کارشناسی ارشد وزارت علوم هم اطلاعات خوبی همون جا هست.

-

بروسلی

New member
2تا سوال دارم:

سوال اول:
برای روانشناسی عمومی سنجش تکمیلی را دارم.می خواستم ببینم به نظر شما این کفایت می کند یا بهتر هست همان منبع اصلی و معرفی شده را مطالعه کنم؟

سوال دوم:
در این سایت در قسمت زبان بچه ها پیشنهاد کردن کتابهای تافل ,رضا رضایی و امیر لزگی را مطالعه کنیم و در جای دیگر دیدم که پیشنهاد کردن همون منابع وزارت بهداشت مخصوصا"Expanding و Develophng رو مطالعه بکنیم.
نظر شما چی هست؟ و چه کتابهایی برای زبان پیشنهاد می کنین؟
من که خودم مدسان شریف دارم اصلا تا حالا از کسی کلمه ای نشنیدم که داخل اون نباشه واقعا خوبه اگه کلمه به کلمه بخونی تمام کلمات عمومی هم توش هست یعنی هم عمومیت تقویت میشه هم تخصیت 504 هم به صور شانسی در تمام درساش گنجونده شده میتونی یک نگاه بش بندازی خیلی خوبه

گل نیا

New member
سلام دوست عزیز من چیزی در این خصوص نشنیدم ولی یکی از دوستام دوساله داره شرکت میکنه فکرنکنم ربطی داشته باشه

بالا