مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 96

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

seyyed reza

New member
سلام دوستان
خوبید؟
یه سوال داشتم:33:
شماها زبان رو چه جوری میخونید؟
من باهاش مشکل دارم،وقتی میخوام برم سمتش هزار و یک کار انجام نشده به ذهنم میاد:14: فکر کنم در موردش دچار اهمال کاری ام:dadad4:

سلام زهرا خانم
یعنی این جمله که گفتین دقیقا زبان حال منم هست!!!!! هزار و یک کار انجام نشده یادم میفته.:14:
الان از سوالات سال های پیش شروع کردم. زبانم همچین چنگی به دل نمی زنه....
اما لغت های متنا رو درمیارم و می خونم.کم کم پیش میرم.

راستی بچه ها آقای دکتر غلامعلی افروز رئیس جدید سازمان نظام روان شناسی شدن.البته تا زمان تنفیذ حکم ایشون از طرف رئیس جمهور آقای دکتر اللهیاری این مسئولیت رو بر عهده دارن.
سپاس از زحمات دکتر اللهیاری و تبریک به دکتر افروز.....

آخرین ویرایش:

rawy

New member
بچه ها برای زبان با لغات (اگر بلد نیستید 504 رو و اگه بلد هستید تافل) شروع کنید, حتما هر روز لغات یک درس رو بخونید, روش کدینگ هم خیلی کمک کننده است, هر کدوم رو که بلد نبودید یا سخت بود و نیاز به تکرار داشت فلش کارت کنید و هر روز مرورش کنید تا وقتی که خیالتون از بابت اینکه اونو حفظ شدید راحت بشه
در کنار لغت هر روز اقلا یه پاراگراف از کنکورهای گذشته رو روخونی کنید, هر کدوم از لغاتش رو که بلد نیستید دربیارید و به همون روش لایتنر حفظ کنید, بعدش دوباره متن رو بخونید , خواهید دید که چقدر راحت تر معنیش قابل درکه
یه مدت طولانی به طور مداوم و روزانه باید این کار انجام بشه که لغات جا بیفته و سرعت روخونی و درک مطلب بالا بره, از اون به بعد زبان خوندن سخت که نیست, شیرین هم می شه
موفق باشید

seyyed reza

New member
بچه ها برای زبان با لغات (اگر بلد نیستید 504 رو و اگه بلد هستید تافل) شروع کنید, حتما هر روز لغات یک درس رو بخونید, روش کدینگ هم خیلی کمک کننده است, هر کدوم رو که بلد نبودید یا سخت بود و نیاز به تکرار داشت فلش کارت کنید و هر روز مرورش کنید تا وقتی که خیالتون از بابت اینکه اونو حفظ شدید راحت بشه
در کنار لغت هر روز اقلا یه پاراگراف از کنکورهای گذشته رو روخونی کنید, هر کدوم از لغاتش رو که بلد نیستید دربیارید و به همون روش لایتنر حفظ کنید, بعدش دوباره متن رو بخونید , خواهید دید که چقدر راحت تر معنیش قابل درکه
یه مدت طولانی به طور مداوم و روزانه باید این کار انجام بشه که لغات جا بیفته و سرعت روخونی و درک مطلب بالا بره, از اون به بعد زبان خوندن سخت که نیست, شیرین هم می شه
موفق باشید
خانم مدیر ممنون از لطفتون. امیدوارم زودتر به اون مرحله شیرینی برسیم.شیرین مثل توت ...

seyyed reza

New member
اینم از کانال کیهان:
تلاش امروزت،قدرتی را که فردا به آن نیاز داری می سازد. پس سخت بکوش.....

reza47

New member
سلام دوستان روانشناس عزیز ببخشید مزاحم شدن و بی ربط با تایپک هست نخواستم تایپک بزنم..لطفا پاسخ بدید ممنون

اول شرایط من:

من کنکوری انسانی کارشناسی95 بودم..و علاقمند روانشناسی و مشاوره..ولی خیلیا انگیزه ادمو میگیرن....من به دلایلی باید روانشناسی دانشگاه پیام نور بخونم..

1.ایا دانشگاه پیام نور خوندن مشکلی در مصاحبه و پذیرش دکترا داره؟؟
2.ایا کسی پیام نور بخونه نمیتونه ارشد وزارت بهاشت قبول شه و یا سخت تره؟خیلی از موقعیت های دوره کارشناسی دانشگاههای کلانشهر و.. رو از دست میده؟

3.خیلیا میگن بیکارش زیاده و خیلی روانشناس داریم...و اینطورم هست از کم سوادش تا حرفه ایش...ادمو سست میکنن..نظرتون برای داشتن اینده معقول و خوب و موفقیت و پیشرفت بیشتر این رشته چیه؟

خواهشا راهنماییم کنید..لطف بزرگی میکنید

seyyed reza

New member
سلام دوستان روانشناس عزیز ببخشید مزاحم شدن و بی ربط با تایپک هست نخواستم تایپک بزنم..لطفا پاسخ بدید ممنون

اول شرایط من:

من کنکوری انسانی کارشناسی95 بودم..و علاقمند روانشناسی و مشاوره..ولی خیلیا انگیزه ادمو میگیرن....من به دلایلی باید روانشناسی دانشگاه پیام نور بخونم..

2.ایا کسی پیام نور بخونه نمیتونه ارشد وزارت بهاشت قبول شه و یا سخت تره؟خیلی از موقعیت های دوره کارشناسی دانشگاههای کلانشهر و.. رو از دست میده؟

3.خیلیا میگن بیکارش زیاده و خیلی روانشناس داریم...و اینطورم هست از کم سوادش تا حرفه ایش...ادمو سست میکنن..نظرتون برای داشتن اینده معقول و خوب و موفقیت و پیشرفت بیشتر این رشته چیه؟

سلام دوست عزیز. خیلی خوش اومدین به انجمن روان شناسی بالینی
اولا باید به شما تبریک بگم،چون این سوالات شما نشان از *انگیزش* بالای شما برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر داره.در ادامه توجه شما رو به چند نکته جلب می کنم.

مصاحبه و پذیرش دکترا:
در این مورد خبر دقیق و موثقی نمی تونم بهتون بدم چون اطلاع دقیقی ندارم. اما در این حد بدونید که تو وزارت بهداشت برای ورود به مقطع دکترا سهم امتحان کتبی 70 درصد است و سهم مصاحبه 30 درصد.

قبولی در مقطع ارشد وزارت بهداشت:د
از این نظر هیچ مشکلی براتون ایجاد نمیشه.اصلا رتبه 5 ارشد روان شناسی بالینی وزارت بهداشت از دانشگاه پیام نور بودن:آقای محسن علیزاده. مصاحبه ایشون تو سایت روان آموز هست.

اشتغال:
همون طور که خودتون می دونید خیلی از رشته ها در زمینه اشتغال مشکل دارن و این فقط برای روان شناسی نیست. فارغ التحصیلان مقاطع ارشد و دکترای روان شناسی به شرط توانمند بودن فرصت های خوبی برای اشتغال دارن و از این نظر شاید روان شناسی از خیلی از رشته های دیگه شرایط بهتری هم داشته باشه.

همه اینها که گفتم فقط نظرشخصی خودم بود. از دوستان با تجربه تر می تونید بیشتر یاد بگیرید. سربلند باشید.........

zahraba

New member
سلام راوی جان و آقا رضا
ممنون از این که تجربیاتتون رو گفتید
منم شروع کردم لغات ضروری تافل رو با لایتنر میخونم ،تا بببینم کی به قسمت شیرینش میرسم.

اگر به سمت هدفی مشخص،حرکت کردی ولی بعد از مدتی آن را دست نیافتنی دیدی،
هدفت راتغییر نده ،گامهایت را تغییر بده

psychology93

New member
سلام خیلی کامل و جامع مطلب گذاشتید که از شما سپاسگذاریم فقط ی نکته و اون اینکه کاپلان اکثرا دوستان dsm4 حالا برای اینکه بتونیم dsm 5 رو هم مطالعه کنیم ایا مطالعه همون 60 صفحه ای کفایت میکنه؟؟؟

psychology93

New member
سلام دوستان
خوبید؟
یه سوال داشتم:33:
شماها زبان رو چه جوری میخونید؟
من باهاش مشکل دارم،وقتی میخوام برم سمتش هزار و یک کار انجام نشده به ذهنم میاد:14: فکر کنم در موردش دچار اهمال کاری ام:dadad4:

سلام منم با زبان مشکل داشتم که خیلی ها لایتنر رو بهم پیشنهاد دادن و من حدود 6 ماه باهاش کار کردم که البنه خوب بود ولی به نظر من لایتنر برای برای کنکور یک پروسه بسیار زمان بره و خسته کننده...
کتاب لزگی بسیار مفید تره البنته به شرط اینکه با دقت و به دفعات خونده شه

psychology93

New member
سلام دوستان.امیدارم حال همگی خوب باشه و روزگار به کام .
من کتاب جدید شخصیت رو نگاه کردم کتاب قبلی 653 صفحه بود این 856 صفحه است که البته بیشترش بخاطر خط بزرگ و جدیدشه وگرنه تفاوت دو کتاب توی 2 فصل هستش.
اول این که فصل کتل و آیزنک رو از هم جدا کردن و آیزنک واسه خودش شده یه فصل.بعد یه فصل اضافه شده تحت عنوان نظریه پنج صفت عاملی مک کری و کاستا که اول این فصل با معرفی نظریه کتل شروع میشه.بعدش هم یه فصل دیگه اضافه شده به عنوان:باس:نظریه تکاملی شخصیت.بعدشم کل فصل ها رو به جز 7 فصل اول رو جاهاشون رو با هم عوض کردن وگرنه فصول تغییر محسوسی نداره بجز بخش پژوهش ها که ظاهرا چیزهایی رو به روز کرداند.صفحه پیشگفتار رو میذارم تا خوندتون بخونیدش .

مشاهده فایل‌پیوست 8479

مشاهده فایل‌پیوست 8480

سلام
بالاخره و با همه این توضیحات نیاز هست کتاب رو بروز کنیم یا همون قبلی رو بخونیم کافیه ؟؟؟

greenbook

New member
سلام خیلی کامل و جامع مطلب گذاشتید که از شما سپاسگذاریم فقط ی نکته و اون اینکه کاپلان اکثرا دوستان dsm4 حالا برای اینکه بتونیم dsm 5 رو هم مطالعه کنیم ایا مطالعه همون 60 صفحه ای کفایت میکنه؟؟؟

بله من دستنامه روانپزشکی dsm 4 خوندم + دو جلد کتاب آسیب شناسی روانی دیویسون + کتاب تغییرات dsm 5 حمزه گنجی. همونی که مد نظر شماست. و به نظر من اصلا کافی نبود. اصلا

اگر به جای اینکه وقت بذارم و دستنامه روانپزشکی 4 رو بخونم. همونو 5 میخوندم. خیلی خیلی بهتر میزدم.
ضمنا دقت کنید منظورم خود کتاب dsm 5 هست. (جلدش آبی تیره ست) نه کاپلان dsm 5 (جلد نارنجی) که زمان ما فقط یک جلدش اومده بود و من بخش هایی ازش رو خوندم ولی بی فایده بود.

سوالات امسال از خط به خط dsm 5 بود. کتابو بذارید جلوتون متوجه میشید.

در مورد زبان... بله لایتنر وقت گیره ولی واقعا جواب میده.
با احترام به نظر دوستان. من پیشنهاد نمیکنم لغت تنها بخونید. لغت باید درون متن خونده بشه و فهمیده بشه. بعد لایتنر بشه یا حالا هر روشی که دارید.
این اشتباهی بود که پارسال مرتکب شدم و لغت تنها خوندم و صرفا سوالات کنکور چندسال گذشته رو زدم. درصد زبان 43 شد که خیلیاش بخاطر اطلاعات قبلیم بود نه بخاطر لغاتی که وقت گذاشته بودم. ضمنا وقتی لغت رو داخل بافت معنایی متن یاد نمیگیرید حفظ کردنش خیلی خیلی سخت تر میشه و ترجیه میدید قید لایتنر رو بزنید.

rawy

New member

اول شرایط من:

سلام, خوش اومدید

دقت کنید به اینکه انگیزه تون درونیه یا بیرونی؟ هدفتون چیه از اینکه می خواید این رشته رو بخونید؟ یه نگاهی به کتابهای درسی روانشناسی هم حتما داشته باشید, چون خیلی از ماها از جمله خود من قبل از اینکه دروس تخصصی روانشناسی رو ببینم, تصورم این بود که کتابها پر از روانشناسی موفقیت و مثبت اندیشی و ایناست (که تو علم روانشناسی جایی ندارند, اما خب ممکنه در جای خودشون مفید هم باشند)
من پیام نور خوندم و می دونم که برای شرکت در کنکور بهداشت و بقیه ی مسیر مشکلی نیست, از موفق های کنکور اگر بخوام بگم, رتبه یک کنکور سراسری یکی دوسال قبل که الان در یک دوره ی غیر دانشگاهی, همکلاسی من هستند پیام نوری هستند و البته تغییر رشته ای (زبان خونده بودند در دانشگاه پیام نور), و مثال نزدیک تری که آقا رضا فرمودند. بنابراین پیام نور درس خوندن مانعی برای ادامه مسیرتون نیست, اما مشکلی که داره اینه که شما ممکنه کمتر درگیر مباحث بشید.
نه فقط دانشگاه پیام نور بلکه همه ی دانشگاهها این اصل اول هست که دانشجو خودش چقدر فعاله چقدر دنبال یادگرفتنه و یا برعکس فقط میاد که درس ها پاس بشه و تمام.
ضعف کارهای عملی در رشته ای به اسم روانشناسی بالینی که نیاز به کار بالینی داره وحشتنااااااااک احساس می شه, به حدی که الان وزارت بهداشت اعلام کرده که این رشته باید بره زیر نظر اونها به هدف بیشتر شدن تخصص و همین حضور در بالین بیمار.
متاسفانه حتی خیلی از دانشگاههای درجه ی یکی که این رشته رو ارائه می دند هم این ضعف رو دارند و حتی دوستان بعد از فارغ التحصیلی مجبور هستند که دوره ها و کارگاههای مختلف رو بطور جداگانه از آموزش دانشگاهی بگذرونن که با درمانها بیشتر آشنا بشند و تازه بتونن کار درمان رو انجام بدن.
شما با خوندن کارشناسی پیام نور هیچ امکانی رو از دست نمی دید و اگر رشته تون روانشناسی یا مشاوره باشه اجازه شرکت در آزمون وزارت بهداشت رو هم دارید (فعلا که به این شکل هست, مگر امشب خوابی ببینند که فردا قانون جدیدی وضع بشه!)
تا جایی که متوجه شدم گویا قصد شروع مقطع کارشناسی رو دارید؛ در این صورت از کارشناسی نگران دکترا نباشید, مشکلی ایجاد نمی شه, دوره ی ارشد بیشتر با دکتر لینک هستند و اونجاست که باید شرایط رو بسنجید

از نظر شغلی اگر هدفتون از شروع این رشته شغل هست, عرض کنم که خیلیییییییییییییی باید مطالعه کنید, خیلی باید دوره های درمانی مختلف رو بگذرونید, خیلی باید شم روانشناسی خوب داشته باشید چون روانشناسی شهود می خواد برای برقراری ارتباط با مراجع که مهم ترین قسمت درمان هست؛ برای شغل مسیر طولانی ای در پیش دارید که اگر استعداد و انگیزه اش رو دارید اتفاقا می تونید خیلی سریع این مسیر رو طی کنید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

rawy

New member
سلام منم با زبان مشکل داشتم که خیلی ها لایتنر رو بهم پیشنهاد دادن و من حدود 6 ماه باهاش کار کردم که البنه خوب بود ولی به نظر من لایتنر برای برای کنکور یک پروسه بسیار زمان بره و خسته کننده...
کتاب لزگی بسیار مفید تره البنته به شرط اینکه با دقت و به دفعات خونده شه

سلام دوست عزیز
یه نکته ای به نظرم اومد در مورد فرمایشتون اینکه لزگی و لایتنر رو باهم در نظر گرفتید, لزگی منبع مطالعه برای زبان هست, لایتنر "یک شیوه" است برای مطالعه ی منابع
که البته درست می فرمایید هرکسی روش خودش رو داره
ولی من شخصا سر روش لایتنر قسم می خورم, نه تنها زبان بلکه هر درسی رو تا به حال به این روش خوندم قطعا تو کنکور بالای هفتاد هشتاد زدم (فقط حیف که نرسیدم همه ی درس ها رو با این روش بخونم, بنابراین چه خوبه که زودتر شروع کرد تا دیر نشده), فرار بودن و زیاد بودن مطالب چالش برانگیز ترین قسمت رشته ی ماست
موفق باشید

rawy

New member
بله من دستنامه روانپزشکی dsm 4 خوندم + دو جلد کتاب آسیب شناسی روانی دیویسون + کتاب تغییرات dsm 5 حمزه گنجی. همونی که مد نظر شماست. و به نظر من اصلا کافی نبود. اصلا

اگر به جای اینکه وقت بذارم و دستنامه روانپزشکی 4 رو بخونم. همونو 5 میخوندم. خیلی خیلی بهتر میزدم.
ضمنا دقت کنید منظورم خود کتاب dsm 5 هست. (جلدش آبی تیره ست) نه کاپلان dsm 5 (جلد نارنجی) که زمان ما فقط یک جلدش اومده بود و من بخش هایی ازش رو خوندم ولی بی فایده بود.

سوالات امسال از خط به خط dsm 5 بود. کتابو بذارید جلوتون متوجه میشید.

در مورد زبان... بله لایتنر وقت گیره ولی واقعا جواب میده.
با احترام به نظر دوستان. من پیشنهاد نمیکنم لغت تنها بخونید. لغت باید درون متن خونده بشه و فهمیده بشه. بعد لایتنر بشه یا حالا هر روشی که دارید.
این اشتباهی بود که پارسال مرتکب شدم و لغت تنها خوندم و صرفا سوالات کنکور چندسال گذشته رو زدم. درصد زبان 43 شد که خیلیاش بخاطر اطلاعات قبلیم بود نه بخاطر لغاتی که وقت گذاشته بودم. ضمنا وقتی لغت رو داخل بافت معنایی متن یاد نمیگیرید حفظ کردنش خیلی خیلی سخت تر میشه و ترجیه میدید قید لایتنر رو بزنید
.

کاملا درست می فرمایید, با توجه به اینکه الان اکثر لغت نامه ها یا منابع مطالعه لغت با جمله لغات رو ذکر می کنند, این رو بدیهی دونستم و فراموش کردم که بهش تاکید کنم, دقیقا خیلی مهمه که نقش اون کلمه در جمله درک بشه

دوستان قصدم تبلیغ نیست, صرفا چون خودم ازش استفاده کردم معرفی می کنم, در اپلیکیشن بازار اگر "آدم برفی" رو سرچ کنید, سری هایی که برای لغات آماده کردند رو خواهید دید؛ حفظ لغات با این سری اپ ها خیلیییییی شیرین و ساده تر هست

seyyed reza

New member
میگم بچه ها هرکسی این تصویر رو درستش کرده *نرینه نمایی* توش خیلی قوی بوده. آقای روان شناس نوشته ..... خوب این دکتر میتونه خانم هم باشه.....

rawy

New member
میگم بچه ها هرکسی این تصویر رو درستش کرده *نرینه نمایی* توش خیلی قوی بوده. آقای روان شناس نوشته ..... خوب این دکتر میتونه خانم هم باشه.....

می گم بخش روانپویشی فیست رو نصف کردیدها :thumbsupsmileyanim:

NaaNa

New member
سلام
بالاخره و با همه این توضیحات نیاز هست کتاب رو بروز کنیم یا همون قبلی رو بخونیم کافیه ؟؟؟

درود بر شما.
توی لیست منابع پارسال فقط کاپلان رو نوشته بودن آخرین ویراست و در مورد بقیه کتاب ها چیزی ذکر نشده بود.
میتونید تا اعلام منابع صبر کنید اگر اشاره به اخرین ویراست فیست شد تغییرات رو تهیه و مطالعه کنید.
به هر حال من اطلاعاتی رو که داشتم در اختیارتون گذاشتم دیگه تصمیم گیری با خود شماست.

psychology93

New member
درود بر شما.
توی لیست منابع پارسال فقط کاپلان رو نوشته بودن آخرین ویراست و در مورد بقیه کتاب ها چیزی ذکر نشده بود.
میتونید تا اعلام منابع صبر کنید اگر اشاره به اخرین ویراست فیست شد تغییرات رو تهیه و مطالعه کنید.
به هر حال من اطلاعاتی رو که داشتم در اختیارتون گذاشتم دیگه تصمیم گیری با خود شماست.
ممنون از شما.
درسته تو منابع فقط کاپلان نوشته شده اخرین ویراست...
از اونجایی ک سابقه بهداشت چندان خوب نیست باید همه جوانب رو در نظر گرفت چون خیلیارو دیدم ک بخاطر یک یا دو تست چقدر رتبشون جاب جا شده

seyyed reza

New member
هر لحظه که می گذرد،جزئی از فرصت زندگی (عمر) است که دیگر تکرار نخواهد شد.
الهی هر لحظه ات را شکر.........

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا