[ایمونولوژی] اعتراض به سوالات

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

TUMS

Well-known member
به صورت کلی عرض میکنم
عرضه از طریق مسیر یک (عرضه آنتی ژن های درون سلولی) و مسیر دو (عرضه آنتی ژن های خارج سلولی) که به صورت عمده توسط تمامی سلول ها و apc ها صورت میگیره ولی شما هیچ وقت نمی تونید این مسیرها را از هم جدا کنید متاسفانه چیزی که نه سرکلاس ها گفته میشه و نه در عباس گفته شده!!
مسیرها و مکانیسم ها جداشدنی نیستند یا مثلآ مکانیسم های ایمنی ذاتی و اختصاصی جداشدنی نیستند بلکه برای درک و فهم بهتر از هم جدا شده اند

پ.ن: هم mhc یک قادر است آنتی ژن های خارج سلولی را عرضه کنه(عرضه متقاطع) و هم mhc دو قادره آنتی ژن های داخل سلولی را عرضه کنه
در آخر یه سوال می پرسم ازتون
چه جوری میشه که سلول های TH نسبت به آنتی ژن های خودی در بافت های محیطی تحمل پیدا میکنه؟
اگر mhc دو نتونه آنتی ژن های داخل سلولی را عرضه کنه پس نباید هیچ تحملی نسبت بهشون توسط th ایجاد بشه درست میگم؟؟

CTLA4

New member
به صورت کلی عرض میکنم
عرضه از طریق مسیر یک (عرضه آنتی ژن های درون سلولی) و مسیر دو (عرضه آنتی ژن های خارج سلولی) که به صورت عمده توسط تمامی سلول ها و apc ها صورت میگیره ولی شما هیچ وقت نمی تونید این مسیرها را از هم جدا کنید متاسفانه چیزی که نه سرکلاس ها گفته میشه و نه در عباس گفته شده!!
مسیرها و مکانیسم ها جداشدنی نیستند یا مثلآ مکانیسم های ایمنی ذاتی و اختصاصی جداشدنی نیستند بلکه برای درک و فهم بهتر از هم جدا شده اند

پ.ن: هم mhc یک قادر است آنتی ژن های خارج سلولی را عرضه کنه(عرضه متقاطع) و هم mhc دو قادره آنتی ژن های داخل سلولی را عرضه کنه
در آخر یه سوال می پرسم ازتون
چه جوری میشه که سلول های TH نسبت به آنتی ژن های خودی در بافت های محیطی تحمل پیدا میکنه؟
اگر mhc دو نتونه آنتی ژن های داخل سلولی را عرضه کنه پس نباید هیچ تحملی نسبت بهشون توسط th ایجاد بشه درست میگم؟؟
فرض اینکه شما درست هم بگین ولی:
اول اینکه همونجور که خودتون گفتین هیچ جایی از عباس اشاره ای به عرضه متقاطع از نوعی که شما گفتین نشده.
دوم: هر کدوم از بچه ها حدقل10 مدل تست در رابطه با عرضه متقاطع زدن و چیزی که براشون جا افتاده اینه که عرضه متقاطع یعنی عرضه انتی ژن های خارج سلولی توسط ام اچ سی 1.
بعله نمیشه در واقعیت مسیر ها رو جدا کرد ولی چیزی که توو رفرنس نوشته و همیشه توو تست ها اومده چیزیه که من عرض کردم. یه همچین تجزیه و تحلیل پیچیده ای هم رووی جلسه کنکور که پیشکش در کمال تمرکز و ارامش هم خارج از ظرفیته ازمونه ارشده

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
پدیده ای در سلول ها وجود داره به نام اتوفاژی که سلول میاد قسمتی از اجزای داخلی خود را می بلعد ینی به صورت یک وزیکول در می آورد که این وزیکول ها حاوی مواد داخل سیتوپلاسمی هستند و مثل وزیکولی که از خارج سلول میاد با لیزوزم ها ترکیب میشه و بقییه مراحل مثل مسیر عرضه آنتی ژن از مسیر خارجی هست و به mhc دو تحویل داده میشه و این یکی از اون مکانیسم هایی هست که آنتی ژن های درون سلولی به mhc دو عرضه میشه!!

اینو جهت اطلاع عمومی شما و بقییه دوستان عرض کردم که بدونید
قبول دارم سوال دکترا گونه بود! ینی بیشتر سوال های دکترا اینگونه اند که منجر به حذف شدن بعضی هاشون میشه

f.j

New member
بچه ها این تاپیک موقتی زده شده برای دسترسی بهتر و منظم تر به سوالاتی که اعتراض دارید.
شماره سوال، الف/ب بودن دفترچه، تایپ سوال، شماره فصل و صفحه از روی رفرنس فراموش نشه.

هیستامین رو از پیش ساخته شده داره

اینا درست ولی مگه MBP مترشحه از Eos نمیتونه مستقلا باعث تحریک مست سل شه ؟!

f.j

New member
بچه ها این تاپیک موقتی زده شده برای دسترسی بهتر و منظم تر به سوالاتی که اعتراض دارید.
شماره سوال، الف/ب بودن دفترچه، تایپ سوال، شماره فصل و صفحه از روی رفرنس فراموش نشه.

منم فک کنم اگزالواستات میشه البته منکه جواب ندادم ولی اگه با رفرنس ثابت میتونی ثابت کنی بگو اعتراض بزنیم اون بیوشیمی ک من گفتم برین اعتراض بزنین

بچه ها من برای بیو رفرنس نخوندم اما این سوال رو دکتر ج.ع.ف.ر نژاد سر به ما گفته بودن و تو شون ک از رفرنسا تهیه شده عینا نکته اش هست..
و جواب همین nad میشه..حالا باز خود دانید

CTLA4

New member
پدیده ای در سلول ها وجود داره به نام اتوفاژی که سلول میاد قسمتی از اجزای داخلی خود را می بلعد ینی به صورت یک وزیکول در می آورد که این وزیکول ها حاوی مواد داخل سیتوپلاسمی هستند و مثل وزیکولی که از خارج سلول میاد با لیزوزم ها ترکیب میشه و بقییه مراحل مثل مسیر عرضه آنتی ژن از مسیر خارجی هست و به mhc دو تحویل داده میشه و این یکی از اون مکانیسم هایی هست که آنتی ژن های درون سلولی به mhc دو عرضه میشه!!

اینو جهت اطلاع عمومی شما و بقییه دوستان عرض کردم که بدونید
قبول دارم سوال دکترا گونه بود! ینی بیشتر سوال های دکترا اینگونه اند که منجر به حذف شدن بعضی هاشون میشه
نکته جالبی بود. مرسی

CTLA4

New member
اینا درست ولی مگه MBP مترشحه از Eos نمیتونه مستقلا باعث تحریک مست سل شه ؟!
اره سرما و ورزش و ... هم مستقلا باعث ازادسازی هیستامین میشن. رفرنس و پاراگراف و ... رو بگو منم اعتراض بزنم

Eagle_78

Member
به نظر من هم سوال B خارج فولیکولی ابهام داره و باید حذف بشه یا میتونه دو گزینه 1و 3 درست باشه

در مورد سوال اهمیت خاص ماست سل ها در ازدیاد حساسیت تاخیری 1 چیزی که دوستان بهش توجه نکردند گزینه 4 یعنی میل پیوندی بالا به IG E منحصر به ماست سل نیست بلکه طبق جدول 1-19 صفحه 662 ابوالعباس دکتر کیهانی بازوفیلها هم با داشتن FCeR1 با میل پیوندی بالا به IG E متصل میشوند پس این مساله منحصر به ماست سلها نیست در ضمن ماست سلها توسط Ig G4 هم تحریک میشند...ولی نکنه ای که تنها مخصوص ماست سلها هست توزیع وسیع بافتی هست پس تواین سوال به نظرمن گزینه صحیحتر 1 میشه ...

در مورد سوال MHC به نظرم نکته اصلیش به همون پایین بودن آفینیتی اتصال پپتید به MHC هست ...

آخرین ویرایش:

Immunity

Well-known member
تشکر بجها.....باید همه شرکت کنن تا یکم یه واقعیت نزدیکتر بشه..بچها لطفا شرکت کنید

CTLA4

New member
تشکر بجها.....باید همه شرکت کنن تا یکم یه واقعیت نزدیکتر بشه..بچها لطفا شرکت کنید

میگم یه وقت بد نباشه کد پیگیریمونو میزاریم فردا دوستان زحمت کش دست اندرکار سایت هی برن توو اکانتمونو دربیان:///

Immunity

Well-known member
میگم یه وقت بد نباشه کد پیگیریمونو میزاریم فردا دوستان زحمت کش دست اندرکار سایت هی برن توو اکانتمونو دربیان:///

راستشو بخوای منم پارسال شرکت کردم ولی هیچ تغیری توی انتخاب رشتم ایجاد نشد....درهمین رابظه ادمین عزیز به مطلب گذاشتن سال پیش

TUMS

Well-known member

سوال 79 مشکلش کجاست؟

گزینه ج جواب سوال مطرح شده؟

CTLA4

New member
راستشو بخوای منم پارسال شرکت کردم ولی هیچ تغیری توی انتخاب رشتم ایجاد نشد....درهمین رابظه ادمین عزیز به مطلب گذاشتن سال پیش

دست ادمین عزیز درد نکنه واقعا ولی بهتر بود دوستان عزیز و زحمت کشمون میومدن میگفتن ما از کد رهگیری شما برای بهبود و افزایش اطلاعات بانک اطلاعات نرم افزار تخمین رتبه استفاده میکنیم و واسه رفتن توو اکانتمون اجازه میگرفتن. به هر حال احتیاط شرط عقله. همون 7 تومنو بدیم یحتمل بهتر باشه.:whistle:

CTLA4

New member
بچه ها کلید نهایی کی میاد؟ توو کلید نهایی سوالات حذف شده رومشخص میکنن ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا