[ایمونولوژی] اعتراض به سوالات

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Sahar_az

New member
بچه های ایمونو این سوال میکروب رو هم اعتراض کنید... کلید گزینه غلط رو زده
یکی از بچه های بخش میکروب لطف کرد رفرنس گذاشت

سلام دوستان میکروبیولوژیست
من زیر گروه 2 شرکت کرده بودم و چون ضریب میکروبمون پایین بود کتاب خلاصه خونده بودم در نتیجه الان رفرنس ندارم برای اعتراض کردن
می شه یکی لطف کنه برای این سوال به من مشخصات رفرنس رو بده؟
در سلول های باکتریال با ورود یا خروج بخش وسیع از ترادف DNA یا عملکرد ژن ها در کروموزوم سلول باکتری به طور کامل مختل می گردد. چنین تغییری در سلول باکتری با کدامیک از موتاسیون های زیر تطابق دارد؟
1. Frame shift
2. Null
3. Non sense
4. Conditional
توی کلید ما گزینه 2 جوابه!!

این سوال مربوط به فصل 7 جاوتز مربوط به بخش ژنتیک میکروبی می باشد پاراگراف اول صفحه 135 جاوتز
در اصل گزینه الف صحیح هستش

سوال 55 دفترچه ب

Sahar_az

New member
بچه های هماتو وایمونو این سوال رو هم اعتراض بزنیم
کدامیک از ترکیبات در چرخه اوره در خارج از میتوکندری تولید می شود؟
اورنی تین آرژنین سیترولین فومارات
نسخه فارسی هم لنینجر 2008 که من دارم دکتر پروین پاسالار تو جلد دوم صفحه 748 میشه
به 2008 بودنش گیر نمی دن؟
من باز می گردم ببینم رفرنس جدیدتر پیدا می کنم بعد اعتراض میزنم
خدا رو شکر چرخه اوره تو همه رفرنسا باید باشه

CTLA4

New member
در مورد سوال 80 ای که توی عکسایی که مدیرجان گذاشتن کسی نظری نداره؟
من خوندم که ماست سل ها می تونن به صورت غیروابسته به IgE هم فعال بشن و هیستامین ترشح کنن
پس گزینه 2 هم می تونه درست باشه

آره به نظر منم گزینه 2 میتونست درست باشه ولی نکته دوستان منطقی بود

آخرین ویرایش:

CTLA4

New member
بچه ها نظرتونو راجع به این سوال بگین. به نظر من این سوال و سوال 75 بیشترین پتانسیل رو واسه اعتراض کردن داره.
پاسخ سلول های بی خارج فولیکولی دارای تمام خصوصیات زیر میباشد به جز؟؟؟؟؟
به نظر من این سوال باید حذف بشه آخه منظورشو از b خارج فولیکولی بیان نکرده. منظورش اون سلول بی هس که بعد از کمک گرفتن از سلول تی به مرکز زایا مهاجرت نمیکنه یا سلول بی 1 یا مارژینال طحال؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هر سه تا خارج فولیکولی محسوب میشن.

CTLA4

New member
واسه این سوال بنویسید متن سوال صحیح نیست. دوستانی که به رفرنسا مسلط ترن هم لطف کنن پاراگراف و صفحه رو اینجا بنویسن که همه با هم متحدالشکل(!) اعتراض کنیم

Sahar_az

New member
آره به نظر منم گزینه 2 میتونست درست باشه ولی نکته دوستان منطقی بود
من که اعتراضم رو زدم:)
تا اینا باشن سوال درست طرح کنن

بچه ها نظرتونو راجع به این سوال بگین. به نظر من این سوال و سوال 75 بیشترین پتانسیل رو واسه اعتراض کردن داره.
پاسخ سلول های بی خارج فولیکولی دارای تمام خصوصیات زیر میباشد به جز؟؟؟؟؟
به نظر من این سوال باید حذف بشه آخه منظورشو از b خارج فولیکولی بیان نکرده. منظورش اون سلول بی هس که بعد از کمک گرفتن از سلول تی به مرکز زایا مهاجرت نمیکنه یا سلول بی 1 یا مارژینال طحال؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هر سه تا خارج فولیکولی محسوب میشن.

والا من این سوال رو نزده بودم
من تا 4 رد می کنم بره ولی تا لحظه اخر نگه می دارم
اگه رفرنس دارید بزارید من اعتراض می زنم چون واقعا سوالش مورد داره

Sahar_az

New member
بچه ها اون سوال بیوشیمی هم اعتراض بزنید اگه می خواید
من یه مشورتی با بچه های بیوشیمی کردم می گن می شه اگزالواستات
مصرف مشروبات الکلی (اتانول)، به دلیل کاهش دادن کدام ترکیب زیر باعث کاهش گلوکونئوژنز و در نتیجه هایپوگلایسمی ناشتا می شود؟
1. Nad
2. Nadp
3. اگزالواستات
4. آسپارتات
اگه دفترچه تون ب بوده می شه سوال 110
اینم رفرنسی که دوستمون داده:)

کتاب من ترجمه است ولی بازم فرقی نداره
بیوشیمی با نکات بالینی،تامس م.دولین تر
ویراست 2011
جلد2
فصل 15.متابولیسم کربوهیدراتها

CTLA4

New member
اما این سوال که شدیدا امبیگیوتی داره!
کلید گزینه 3 (توانایی اتصال به چند پپتید با افینیتی پایین)رو به عنوان جواب صحیح اعلام کرده در صورتی که سال 85 کنکور بهداشت یه سوال مشابه داشته که اینه:
در مورد مولکول های ام اچ سی همه گزینه های زیر درست است به جز:
1- هر مولکول ام اچ سی در هر بار توانایی عرضه یک پپتید را دارد
2-هر مولکول ام اچ سی فقط به عرضه یک پپتید مشخص اختصاص دارد
3-مولکول های ام اچ سی دو قادر به عرضه پپتید های مشتق از میکروب های داخل سلولی هستند
4-مولکول های ام اچ سی 1بر روی همه سلول های هسته دار بروز مینمایند
جواب این سوال گزینه 3 اعلام شده. یعنی از نظر وزارت بهداشت هر مولکول ام اچ سی فقط به عرضه یک پپتید مشخص اختصاص دارد یا بهتر بگیم اختصاصیه!( من نمیگما ، وزارت گفته)
اما متن پاسخی که امسال وزارت واسه جواب انتخاب کرده شدیدا اشتباهه. "توانایی اتصال به چند پپتید با افینیتی پایین!!" از این گزینه اینجور برداشت میشه که من یه مولکول ام اچ سی میتونه به چند مولکول پپتیدبه صورت همزمان متصل بشه در صورتی که هر کس که یه بار ایمنی رو گشوده باشه(!) همون ثانیه اول این فرض رو رد میکنه.
کنکوره ایمنی بوده یا زبان و ادبیات فارسی! ما که نفهمیدیم!!

Sahar_az

New member
من که آدرس 2012 رو دادم صفحه 391
حیف کاش نمی فرستادم:|
ولی خب تعداد مهمه
کلید گزینه 3 (توانایی اتصال به چند پپتید با افینیتی پایین)رو به عنوان جواب صحیح اعلام کرده در صورتی که سال 85 کنکور بهداشت یه سوال مشابه داشته که اینه:
3-مولکول های ام اچ سی دو قادر به عرضه پپتید های مشتق از میکروب های داخل سلولی هستند
جواب این سوال گزینه 3 اعلام شده. یعنی از نظر وزارت بهداشت هر مولکول ام اچ سی فقط به عرضه یک پپتید مشخص اختصاص دارد یا بهتر بگیم اختصاصیه!( من نمیگما ، وزارت گفته)
اما متن پاسخی که امسال وزارت واسه جواب انتخاب کرده شدیدا اشتباهه. "توانایی اتصال به چند پپتید با افینیتی پایین!!" از این گزینه اینجور برداشت میشه که من یه مولکول ام اچ سی میتونه به چند مولکول پپتیدبه صورت همزمان متصل بشه در صورتی که هر کس که یه بار ایمنی رو گشوده باشه(!) همون ثانیه اول این فرض رو رد میکنه.
اره این سوال واقعا متنش مشکل داشت
من می خوام اعتراض کنم که متن سوال درست نیست

CTLA4

New member
بچه ها اون سوال بیوشیمی هم اعتراض بزنید اگه می خواید
من یه مشورتی با بچه های بیوشیمی کردم می گن می شه اگزالواستات
مصرف مشروبات الکلی (اتانول)، به دلیل کاهش دادن کدام ترکیب زیر باعث کاهش گلوکونئوژنز و در نتیجه هایپوگلایسمی ناشتا می شود؟
1. Nad
2. Nadp
3. اگزالواستات
4. آسپارتات
اگه دفترچه تون ب بوده می شه سوال 110
اینم رفرنسی که دوستمون داده:)

جعفر نژاد هم توو پاسخنامه ای که داده بود nad انتخاب کرده بود. یحتمل همین درست باشه.

love virology

New member
درود دوستان در مورد بی خارج فولیکولی میشه بگید من هرچی فکر میکنم به نتیجه نرسیدم روی این سوال منظورش چیه / اگر خاطره تبدیل نمیشه پس نیازمند تی یا پلاسما سل هم باید غ باشه

سوال 75 دفترچه الف / ام اچ سی جواب درسته من از پوران پژوهش چک کردم این کتاب برگفته از عباس و جنوووی هست

CTLA4

New member
درود دوستان در مورد بی خارج فولیکولی میشه بگید من هرچی فکر میکنم به نتیجه نرسیدم روی این سوال منظورش چیه / اگر خاطره تبدیل نمیشه پس نیازمند تی یا پلاسما سل هم باید غ باشه

سوال 75 دفترچه الف / ام اچ سی جواب درسته من از پوران پژوهش چک کردم این کتاب برگفته از عباس و جنوووی هست
به نظر میرسه با در نظر گرفتن بی مارژینال و بی 1 به عنوان بی خارج فولیکولی بهترین گزینه، گزینه ج باشه. من اعتراض زدم شما هم اعتراض بزنید که رسیدگی بشه.
من به سوال 75 و 5 ( Frameshift)هم اعتراض زدم.
پیشنهاد میکنم شما هم اعتراض بزنید. از اونجایی که توو سوال 5 مشخص نکرده تعداد نوکلیوتیدهای بخش وسع ورودی یا خروجی مضربی از سه بوده یا نه، احتمال خیلی خیلی زیاد اینه که تغییر قالب یا همون فریمشیفت ایجاد کنه و از طرف دیگه هم جهشه نول میتونه حاصله جهش فریمشیفت باشه.

Immunity

Well-known member
افرین بچها...رفرنس بگین اعتراص بزنیم ..همه بچچهای علوم آز2 موظف به زدن اعتراضن...مسیولین با این سوالاشون حق زیادی ازمون ضایع کردن..منم زدم اگزالئواستاات...ولی رفرنس نخوندم ک بدونم ج درست چی میشه

erfanba

New member
در مورد سوال 80 ای که توی عکسایی که مدیرجان گذاشتن کسی نظری نداره؟
من خوندم که ماست سل ها می تونن به صورت غیروابسته به IgE هم فعال بشن و هیستامین ترشح کنن
پس گزینه 2 هم می تونه درست باشه

باید متن لاتین رو با اشاره به صفحه و خطش رو بیاری.اگه اینجوری باشه منم هستم

بابا سوال 79 منظورش پاسخ اولیه هست ک ما توو پاسخ اولیه ک در خارج فولیکولی درواقع درپارارکورتکس هست ایجاد میشه ک توی پاسخ اولیه تی سل نیاز پلاسماسل با طول عمر کوتاه و انیت بادی با افینیتی پایین ایجاد میشه اما سلول خاطره نداریم ک سلول خاطر توی فولیکول بعد افیینیتی مچورییشین ایجاد میشه

TUMS

Well-known member

اعتراضات منطقی باشن بهتره همیشه وزارت از این سوتی ها میده مثلآ سوال های دکترا سال پیش نزدیک به 10 تاش غلط بود ولی فقط 6 تاش که خیلی افتضاح بود حذف کردن 4 تای بقییه بدون تغییر موند!
در مورد سوال سال 85 اشتباه اعلام شده و جواب صحیح میشه گزینه 2 نه گزینه 3
اگه فقط بتونه یه پپتید متصل بشه این همه آنتی ژن چه طوری می خواد توسط تعداد انگشت شمار hla عرضه بشه!!

در مورد سوال امسالتون قبول دارم یه کم ادبیاتی بود خخخ ولی خب
اختصاصیت پایینه به دلیل اینکه برای mhc اندازه پپتید مهمه نه اینکه از چه اسید آمینه هایی تشکیل شده باشهپس گزینه 2 غلطه
افینیتی بالا نیست طبق مقایسه افینتی آنتی بادی و تی سی آر پس الف و د غلطه
و باید بتونه به چندین پپتید متصل بشه تا بتونه تمامی آنتی ژن ها را کاور کنه

نمی خوام ناامیدتون کنم ولی اعتراضاتون نسبت به این سوال زیاد منطقی نبود البته اعتراض بزنید شاید حذفش کردن
پ.ن:سوال سال 85 بهتر بود در مورد گزینه دو میگفت که : هر مولکول ام اچ سی فقط می تواند یک پپتید به صورت همزمان عرضه کند

آخرین ویرایش:

love virology

New member
بابا سوال 79 منظورش پاسخ اولیه هست ک ما توو پاسخ اولیه ک در خارج فولیکولی درواقع درپارارکورتکس هست ایجاد میشه ک توی پاسخ اولیه تی سل نیاز پلاسماسل با طول عمر کوتاه و انیت بادی با افینیتی پایین ایجاد میشه اما سلول خاطره نداریم ک سلول خاطر توی فولیکول بعد افیینیتی مچورییشین ایجاد میشه

اگر پاسخ اولیه باشه پس تی سل هم غلطه پاسخ اولیه که نیاز به تی نداره / منظور سوال پاسخ اولیه نیست

CTLA4

New member
اعتراضات منطقی باشن بهتره همیشه وزارت از این سوتی ها میده مثلآ سوال های دکترا سال پیش نزدیک به 10 تاش غلط بود ولی فقط 6 تاش که خیلی افتضاح بود حذف کردن 4 تای بقییه بدون تغییر موند!
در مورد سوال سال 85 اشتباه اعلام شده و جواب صحیح میشه گزینه 2 نه گزینه 3
اگه فقط بتونه یه پپتید متصل بشه این همه آنتی ژن چه طوری می خواد توسط تعداد انگشت شمار hla عرضه بشه!!

در مورد سوال امسالتون قبول دارم یه کم ادبیاتی بود خخخ ولی خب
اختصاصیت پایینه به دلیل اینکه برای mhc اندازه پپتید مهمه نه اینکه از چه اسید آمینه هایی تشکیل شده باشهپس گزینه 2 غلطه
افینیتی بالا نیست طبق مقایسه افینتی آنتی بادی و تی سی آر پس الف و د غلطه
و باید بتونه به چندین پپتید متصل بشه تا بتونه تمامی آنتی ژن ها را کاور کنه

نمی خوام ناامیدتون کنم ولی اعتراضاتون نسبت به این سوال زیاد منطقی نبود البته اعتراض بزنید شاید حذفش کردن
پ.ن:سوال سال 85 بهتر بود در مورد گزینه دو میگفت که : هر مولکول ام اچ سی فقط می تواند یک پپتید به صورت همزمان عرضه کند[/QUOTE

چجوری ام اچ سی دو قادر به عرضه انتی ژن درون سلولیه!گزینه سه که واضحا غلطه که.

Sahar_az

New member
باید متن لاتین رو با اشاره به صفحه و خطش رو بیاری.اگه اینجوری باشه منم هستم

متن لاتین رو که ندارم:)
بابا اینا لاتین خونده بودن وضعمون این نبود:)شایدم لاتین خوندن و زبانشون خوب نبوده که وضع ما اینه:)
از توی عباس این جمله ای که می گم پیدا کردم ولی خب حرف دوستمون رو هم قبول دارم ولی واقعا ترشح و سنتز چیزی نیست که من سر کنکور بهش توجه کنم در نتیجه اعتراض کردم:)
اگه خواستید اعتراض کنید بگید شماره صفحه از ابولعباس بدم:)

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا