مصاحبه در مورد درس بیوشیمی با رتبه 19 بیوشیمی وزارت علوم- Mrs.pink

Mrs.Pink

New member
یه سوال: میشه 5 انتخاب اولتونو بگید؟

ژنتیک مدرس
ژنتیک شهیدبهشتی
بیوشیمی یونی تهران
بیوشیمی مذرس
انتخاب پنجمی نداشتم دیگه...
ژنتیک اصفهان فوق العاده بودداا... ولی من شرایط شهرستان نداشتم واااقعا...

+متاسفانه اگر بهداشت قبول نشم موندنی هستم یک سال دیگه.... خیلی دعا کنین واسم بهداشت قبول شم...شدیدا محتاج دعاتونم...

Mrs.Pink

New member
چی شد عزیزم؟
یعنی درس دیگه ای غیر ژنتیکه؟
آها فکر کنم منظورتون آزمون های جامع زیست شناسی باشه آره؟

تینا جان بار اول هرکاری کردم آپلود نمیشد ولی بالاخره شد :)
دقیییقا... آزمون های جامع زیست شناسی هستش...کلا دفترچه کنکورای سال گذشته رو با پاسخ تشریحی یک جا جمع کردن تو این کتاب.

Tina biotec

New member
تینا جان بار اول هرکاری کردم آپلود نمیشد ولی بالاخره شد :)
دقیییقا... آزمون های جامع زیست شناسی هستش...کلا دفترچه کنکورای سال گذشته رو با پاسخ تشریحی یک جا جمع کردن تو این کتاب.
واقعن ممنونم ازت به خاطر خوش اخلاقی و سعه صدری که داری
برات ارزوی موفقیت بیش از این ها رو دارم.....

elhamsharify

New member
Salam azizam,omidvaram hamishe movafagh bashid,mikhastam bedooonam darsaro bayad baham bekhoonim ya ye darso bekhaoonim bezarim kenar bad berim soraghe darse badi va darkenaresh darse ghablo moror konim?

ati1408

New member
ژنتیک مدرس
ژنتیک شهیدبهشتی
بیوشیمی یونی تهران
بیوشیمی مذرس

+متاسفانه اگر بهداشت قبول نشم موندنی هستم یک سال دیگه.... خیلی دعا کنین واسم بهداشت قبول شم...شدیدا محتاج دعاتونم...

ان شاالله که بهداشت هم قبول میشی با یه رتبه خوب:thumbsupsmileyanim: اصلا نگرانش نباش دوستم

Mrs.Pink

New member
واقعن ممنونم ازت به خاطر خوش اخلاقی و سعه صدری که داری
برات ارزوی موفقیت بیش از این ها رو دارم.....

خوااهش میکنم دوست جووونم خوش حال میشم همه ی تجربیاتمو در اختیارتون بزارم.
ممنونم از آرزوی خیلی خوبت تینای مهربون:-******

ja-alireza

New member
ژنتیک مدرس
ژنتیک شهیدبهشتی
بیوشیمی یونی تهران
بیوشیمی مذرس

موفق باشییییییییییید. ایشالا بهداشت قبولیییید.

Mrs.Pink

New member
Salam azizam,omidvaram hamishe movafagh bashid,mikhastam bedooonam darsaro bayad baham bekhoonim ya ye darso bekhaoonim bezarim kenar bad berim soraghe darse badi va darkenaresh darse ghablo moror konim?

سلام به روی ماهت :) خوش اومدی انجمن الهام جان(چون فکر میکنم تازه وارد باشی ;) )
ممنونم.منم آرزوی موفقیت همیشگی برات دارم.
جواب سوالی که پرسیدی رو این طور شروع میکنم:اول ببین از کی داری شروع میکنی! متناسب با زمان شروع تصمیم بگیر چیکار کنی!
با فرض به اینکه الان میخوای شروع کنی از تابستون نظرمن اینه درس زبان که کلا تو برنامه هرروزت باید باشه بدون چونه! و یه مدتی مثلا تا آخر تابستون یه درس اصلیتو که از قضا ضریب بالایی هم داره با زبان بخون و قوی کن... مززیتاش اینه دو درس ضریب بالاتو قوی میکنی با اینکار شما!یخورده از استرست کم میشه.و اینکه از اول پرقدرت شروع نمیکنی!! شروع کردن با قدرت زیاد اول کار وااقعا خستت نمیکنه(البته نمیگمم تنبلااانه و بی خیاال باشیاا) تو تابستون داری کار مهم انجام میدی! دیگه شهریور ماه شروع میکنی درسای دیگتم اضافه میکنی کم کم به همراه زبان هرروزت و ادامه و مرور اون درس اصلیه که تو تابستون خوندی.از شهریور باید خیلی جدددی و مصمم باشی.واسه یه کنکوری یک ثانیه هم ارزشمنده! سعی کن برنامه هفتگی بریزی و بنویسی!حتما بنویس! آدما وقتی یه چیزیو مینویسن بیشتر بهش پایبند میمونن.همیشه همینطور بوده.

میریم سراغ فرض دوم:ممکنه زمان شروع شما واسه درس خوندن دیرتر باشه.مثلا از مهرماه یا آخرشهریور!پیشنهاد من اینه اگه اون موقع میخوای شروع کنی روزی حتتما سه درس بخونی! حتتما ها!بازم برنامه و اینا رو مکتوب نوشته باش ;)

سوال دیگه ای هم داشتی بپرس الهام جان...
هرجای حرفمم واست نامفهوم بود بگو توضیح میدم برات..

+راستی تا یادم نرفته!تست و مرور فراموش نشه! خیلی زیاد تکرارشون کن این دوتا رو تو پروسه ی درس خوندن کنکوری...

آخرین ویرایش:

elhamsharify

New member
Kheyli mamnoon azizam,bale taze varedam😊az alan shoro kardam taghriban faghat nemidoonam az koja shoro konam behtare,hamaro baham bekhoonam ya darsaro joda joda bekhoonam,ke ba rahnamayie shoma behtar mitoonam barname rizi konam

Mohammad gh

New member
قبل از رفتن به ک*لاس شما باید بدونی چه انتظاری از اون ک*لاس داری دقیقا! حقیقت اینه که همه ی مو*سسات وااقعا "آواز دهل از دور خوش است" هستن! اون چیزی که میگن نه هستن و نه انجام میدن!من کلا دخدر وسواس درهر زمینه ای هستم... وااقعا چشم بسته جلو نرفتم!خیلی پرسیدم و سعی کردم بهترین رو انتخاب کنم.ولی همون بهترین! خیلی ایراد داشت...
کاش میشد سوالتو ریزتر میپرسسیدی... من بهتر میتونستم توضیح بدم :)
اگه بپرسی درصورتیکه زمان به عقب برگرده چه کارایی رو انجام نمیدادی یا میدادی؟! بت میگفتم من هییییچوقت پامو توی هییچ مو*سسه ای نمیزاشتم... البته این نظر منه ها!و راجب خودم صدق میکنه...

+ بیا و سوالتو ریزتر بپرس :)
خوشحالم از رویکردتون که خیلی جامع و کامل جواب مارو میدید ممنونم:))

به تاریخ عضویتم نگاه کنید! زده ژوئن 2012
درحالی که کنکور من ژوئن 2016 هست :))))
از روزی که دانشگاه کارشناسی قبول شدم اومدم و عضو علوم پزشکی شدم پس از نظر وسواس مشترکات زیادی داریم :)))

برا ک#ل#اسها اونجور که مشخصه اصلا انتظار شمارو برآورده نکردن
مشکل از کجا بود ؟یعنی استاداشاون نمیتونستن بار علمی شمارو افزایش بدن
یا کلاسا شلوغ وفشرده و زمان بر بود
چه کامنتی میتونید خودتون اضافه کنید بهش

ممنونم

پی نوشت:انشالله که کنکور بهداشتو هم با رتبه ای عالی قبول بشید

ali1366

New member
سلام بچه ها بالاخره کار خودتونو کردین امروز دیجی بهم نمره منفی داد میخواد اخراجم کنه چکار کنه همه پست هامو پاک کرد:78:
اون بنده خدا رو چیکار دارین.
من این تاپیکو تازه دیدم
من که رفتم
عجب آدمایی هستینا
واگذارتون میکنم به خدا(درحالی که درحال خداحافظی هستم اشکم سرازیر شده):p:p:25r30wi:
درضمن من رتبه یک با لیسانس زبان بودم ولی سال ورودی ارشدمو نمیگم وچون دسترسی به کارنامم نداشتم اونو گذاشتم درصدامم همونا بودن
انتخاب رشته خانمpinkعالی بود(تو وزارت علوم)ولی اگه بهداشت قبول شدی برو بهداشت
انتخاب رشته اردلانی خداییش خوب نبود تا رتبه های حدود 100هم بیوتک تهران میان پسر خوب همین بیوتکو تو بهداشت تهران ارائه میده هم امکناتش بهتر بود هم خوابگاه علوم پزشکی بهت میدادن خداییش دلم واست سوخت(کل بچه های خوابگاه دلشون واست سوخت)اگه بیوتک بهداشت میرفتی ملکولیش بیشتر بود الان تو دانشگاههای تهران بین علوم وبهداشت تبعیض قائل میشن با اون درصدا چرا واقعا چرا بهداشت نه............
اگه از حرفام رنجیدین ازتون معذرت میخوام(ار ته دل)من تو همین خوابگاه کلی دوست رشتی ترکی کردی جنوبی دارم ولی اونا خیلی باجنبه ان..........

Jellyfish_8

New member
دروووود.تبریک:riz304:

برای سلولی مولکولی چ کتاب تستی رو پیشنهاد میدین؟
برای بیوشیمی بالینی ضریب بیوشیمی 6 هست به نظرتون کلا.س رفتن ضروریه؟برای بیوشیمی پیشنهاد شما کتاب دکتر احسانی و گنجینه جامع هست؟

ممنون:riz304:

زینبی

New member
سلام به شما و ممنون از راهنماییهاتون. همه پرسش و پاسخها رو از اول خوندم و تقریبا جواب سوالمو گرفتم
فقط یه سوال برام پیش اومد. چرا یکجا نوشتین اگه بهداشت قبول نشین یک سال دیگه موندنی هستین؟ شما که علوم انتخاب رشته کردین و حتما حتما قبولین؟

farzanee20

New member
سلام با منابعی برای سلولی انتخاب کردید و خوندید (که قبلا تو پستهای قبل گفتید)
چند درصد میشه زد برای سلولی وزارت بهداشت؟ 80 90 درصد میشه زد؟
خودتون چند درصد زدید؟؟

Mrs.Pink

New member
سلم بچه هاااا...خوبیین؟خوشیین؟؟
خیلی منو ببخشیین که با تاخیر دارم جواب میدم...
الان جواب تک تک سوالارو میدم فقط یه چیز! من یه پیام خصوصی الان جواب دادم... ترانه جان یه سری سوال پرسیده بودن منم جواب دادم گفتم شاید لازم باشه به شماهم بگم و چون ممکنه هیچوقت همچون! سوالی پرسیده نشه که من اون جوابو بدم,در نتیجه کلا سوال و جوابو کپی کردم همینجا شاید موقعیت مشابه یکی از بچه ها باشه شمام بخونین.فقط سوال یه جاهاییش که شخصی بود حذف شد...

سلام عزیزم.وقتت بخیر.بابت رتبه ی عالیت تبریک میگم.راستش یه کم راهنمایی میخواستم.من زیست سلولی مولکولی گرایش ژنتیک خوند.حدود 2 سالی هست که فارغ التحصیل شدم.الان میخوام حتما قبول بشم.میخوام هم برا علوم امتحان بدم هم بهداشت.به نظرت میشه برا هردوتا بخونم؟سخت نیست؟برای سلولی و مولکولی و بیوشیمی چه منبعی بخونم؟ممنون میشم راهنماییم کنی.یه سوال دیگه هم دارم.چقد به بازار کارژنتیک امیدواری؟

سلام ترانه جان.ممنونم عزیزم از تبریکت.انشالا خبر تک رقمی شدن شما :)
عزیزم حتتتما میشهه واسه دوتا بخونی بشرط اینکه مث من نشی... اشتباه منو تکرار نکنی.من اوایل عالی میخوندم.رتبه یک آ*ز*مون آ*زمایشیام بودم حتی... ولی متاسفانه بعد از کنکورعلوم ته دلم میدونستم یه جورایی خوب دادم واسه همین دیگه سه ماه طلایی مطالعه واسه بهداشتو از دست دادم... یه جورایی تنبلی میکردم و عجیب واااقعا نمیتونستم بشینم پای کتابام! حالا به هرطریقی بود میخوندماا ولی خب دیگه مث گذشته پرشور و انگیزه نبودم.یه جورایی شاید خسته شده بودم نمیدونم... اینه که یه نصیحت خواهرانه ای که میخوام بت کنم اینه:اگر تو مسیرت دو کنکور باید بدی هیچوقت از نتیجه ی اولی مغرور یا مایوس نشو! میتونم بات صاف و صادق باشم؟ترانه جون ته علوم هییچچچچی نیییس... هیچچچچچچیییی... من با خیلیا مشورت کردم با رتبه های یک ارشد و رتبه های تاپ دکدری ژنتیک علوم.متاسفانه همه یه نظر داشتن اونم اینکه علوم واااقعا بدرد نمیخوره تو ایران.
سعی کن هدف اصلیتو بزاری بهداشت.ینی بیشتر واسه ی بهداشت بخونی... متاسفانه این یه حقیقته تو ایران که به رشته های وزارت بهداشت امتیاز بیشتری داده میشه...از طرفی علم بی عملم که بدرد نمیخوره.میخوره؟(جمله ی آخرم اشاره ی مستقیم داشت به سوادبالای بچه های ارشد علوم)
آها.راستی اصصصلنم سخت نیس واسه دو تا کنکور خوندن. من تضمین 100%میکنم حرفمو.چون کلی از درسا مشترکه دوستم.
راجب منابعم من حقیقتش نمیدونم سطح تسلطت توی درسا چقدره.حتما بهم بگو.منم یه سری منابع پیشنهاد میدم شما منابعی رو که چند نفر بهت معرفی کردن بزار کنارهم و بهترین تصمیمو بگیر و به عبارتی!خودت آخرین تصمیمو بگیر.و همیشه یادت باشه هیچ کسی صرفا و کاملا حرفاش درست نیست.چجور بگم... مثلا منظورم اینه اگه یه سری منابع از من میشنوی فقط به اینا بسنده نکن و از چن نفر دیگه هم بپرس و برآیند بگیر :)
بازار کارژنتیک... روشنه.مطمئن باش که روشنه... ولی فقط یه چیز!مهممترین چیز علاقه ی تو هستش!اگه علاقه داری به این رشته پس بهترین میشی در زمینه ی علم ژنتیک :) اول از هرچیزی خودت مهمی و این علاقه!

+آها راستیییی اگه هدفت هر دو کنکوره از همین فردا شروع کن به خوندن که تک رقمی شی دخدرخوب.فقط به قبولی قانع نباش!

آخرین ویرایش:
بالا