مصاحبه در مورد درس بیوشیمی با رتبه 19 بیوشیمی وزارت علوم- Mrs.pink

.Nazanin

New member
دوست عزيزم بى نهايت ممنون از جوابت براى تنه مشترک و بيوفيزيک چى خوندى؟

ja-alireza

New member
با سپاس از خانم صورتی بابت صبر و حوصله ای که به خرج میدن و به سوالات خیلی خوب پاسخ میدن.

دوستان حسابی سوالاتتون رو بپرسید ایشون از اون دسته از افرادی هستند که پارسال موقع شروع کنکور از اکثر رتبه های برتر کنکور سنوات قبل پرس و جو کردن و تونستن به یه جمع بندی خیلی خوب برسن و خوب و بد رو از هم تشخیص بدن و در نهایت نتیجه بگیرن.
بازم ممنون

ارشد 94

New member
سلام به تمام علوم آزمایشگاهیاعزیز
خسته امتحان ارشد نباشید
بچه ها چرا به این همه ناحقی که امسال به ما روا داشتن,کسی اعتراض نمیکنه
مگه نه اینکه دو سال پیش هم این قاون بود و با اعتراض بچه ها برداشتنش. بچه ها تو رو خدا همت کنید اینهمه زحمت کشیدید واسه ارشد حیف نیست حقتون رو ضایع کنن بچه های علوم آزمایشگاهی کجاییین آخه حق گرفتنیه پس خواهشا همت کنید
لطفا همه رو متحد کنید تا چند روز آینده یه اقدامی بکنیم وگرنه تا بوده نبوده کسی به فکر ما علوم آزمایشگاهیا نبوده و نیست پس لطفا با ما همراه شوید...

alireza-ja

New member
سلام به تمام علوم آزمایشگاهیاعزیز
خسته امتحان ارشد نباشید
بچه ها چرا به این همه ناحقی که امسال به ما روا داشتن,کسی اعتراض نمیکنه
مگه نه اینکه دو سال پیش هم این قاون بود و با اعتراض بچه ها برداشتنش. بچه ها تو رو خدا همت کنید اینهمه زحمت کشیدید واسه ارشد حیف نیست حقتون رو ضایع کنن بچه های علوم آزمایشگاهی کجاییین آخه حق گرفتنیه پس خواهشا همت کنید
لطفا همه رو متحد کنید تا چند روز آینده یه اقدامی بکنیم وگرنه تا بوده نبوده کسی به فکر ما علوم آزمایشگاهیا نبوده و نیست پس لطفا با ما همراه شوید...

پستتون به تاپیک مرتبط نیست. مراجعه کنید به مباحث صنفی علوم آزمایشگاهی.

Tina biotec

New member
خوااهش میکنم دوستم.خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم چون خودمم سال کنکور خیلیی پرس و جو میکردم :)
من تنها کتاب تست ژنتیکم"بانک جامع سوالات ژنتیک" نجات مهدیه بودش....
هم تستای ژنتیک مولکولی رو داشت و هم بهداشت.و به جز این کتاب مدر*سان*شریف که کنکورای 10 15 سال پیش رو داشت هم خیلییی بم کمک کرد.کامل کنکورای سال قیل با پاسخ تشریحی رو داره... متاسفانه من هرکاری میکنم عکسش آپلود نمیشه :(

سعی کنین کتاب مدرس*ان رو حتتتتما تهیه کنین حتی اگه نخواستین هییچ کتاب تستی بخرین ولی اینو یه جوری گیر بیارین!

:)

فروشگاه آنلاین | ژنتيك

منظورتون این کتابه؟

Mohammad gh

New member
:) خوااهش میشه دوست خان... اول منابع! راستش من رفرنس نخوندم هیچوقت! چون علاقه اصلیم واسه ارشد رشته ی ژنتیک بود،بدیهیه که تمام رفرنسایی که خوندم واسه درس ژنتیک بود...
بیوشیمی واااقعا واسه من یه غول بود! من متاسفانه پایه دانشگاهی خوبی واسه درس بیوشیمی نداشتم ازجهتی واقعا خوندن رفرنس بیوشیمی برام سخت و غیرمنطقی بود طبیعتا! کتاب دکتر احسانی انتشارات پوران پژوهش رو خوندم که وااااقعا سطح سواد منو برد بالا! و کلا پایه ی منو قوی کرد.کتاب تستم که کتاب معروف گنجینه جامع سوالات بیوشیمی(اگه اشتباه نکنم) نوشته ی دکدرجعفرنژاد جان! بی نظیییره به شرط اینکه پاسخ تشریحیشم خونده بشه.چه بسا من خیلیا رو میشناختم فقط با خوندن این کتاب و پاسخ تشریحیش درصد بالایی داشتن تو کنکور... درین حدهااا!!!

+ من ک*ل*اس بیوشیمی دکدرجعفرنژاد رو هم برای کنکوربهداشتم میرفتم که وقتی سرجلسه کنکورعلوم رفتم تقریبا 25% کلاسام سپری شده بود.اگه بپرسین تأثیر? میگم "ای! دااش!! ولی نه کاملا!"
من کلا دلیل اینکه امسال رفتم ک*لاس این بود که میخواستم تو جورقابتی درس و نکات کنکوری باشم.که هرچند بعدها ضربشو خوردم شدید واسه کنکور بهداشتم...
ولی درکل رفتن به اسمشو نبر!!! واسه کنکور علوم توصیه نمیشه... ازنظرمن!
و همینطور رفرنس خوندنم دلیل فقط و صرف قبول شدنم نیس از نظرمن!
توصیه؟یه کتاب خوب خوندن و مرور مرور مرور! + تست زدن(بازم از نظرمن!)

2.از چه موقع استارت زدم!?!
من سال آخر لیسانسم کنکور دادم و رتبم 180 شد علوم.ولی خب نرفتم چون تهران میخواستم.امتحاناتم تیرماه تموم و از اواسط مرداد شروع کردم به خوندن... واسه کنکورهای سال بعد!!(بهداشت و علوم) تا اواخر آبان خودم خوندم و هفته آخر آبان رفتم ک*ل*اس...

یه نکته ای نظرم رو جلب کرد
گفتید ک*لا*س میرفتید برای جو رقابتی اما بعدا ضربشو شدید خوردید
امکانش هست بیشتر توضیح بدید؟
ممنون میشم

Mrs.Pink

New member
سلام
تبریک میگم لطف می کنید بفرمایید زبان چه کتابهایی رو مطالعه کردید

ممنونم از تبریکت عزیزم.من واسه زبان کتاب 504 و لغات ضروری تافل رو خوندن که چه عرض کنم :) میشه گفت خوردم... واژه به واژه این کتابارو خوندم حتی متن هاش حتی اون لغات سخت تر ته 504 که اکثریت نمیخونن!تا اینجاش فکر میکنم واسه شما تکراری باشه ولی اگه بخوام یه توصیه کنم از نوع 100% اینه که حتتتتما با لایتنر این دوتا کتابو بخونین... زبان شیوه ی خوندن کنکوریش این طوره کلا.تکرار مهمه تو این درس.خودتون بهتر میدونین مطمئنا...

من از تابستون شروع کردم اول 504 رو واژه به واژه(حتی تمریناشم حل میکردما!) خوندم کلمات سختشو فیش نویسی کردم و با جعبه ی لایتنر یاد میگرفتم.بعد از اون رفتم سراغ تافل و اونم همین طور!واژه به واژه/فیش نویسی کلمات سخت/لایتنر!!!
تا اینجاش واسه کنکور علوم و بهداشت یکسانه! ازینجا به بعد واسه علوم بهتره اگر! درصد بالای 50 میخواین کتاب 1100 واژه رو هم بخونین... ولی بهداشت بیشتر میطلبه لزگی بخونین... و کنکورای سال گذشته رو!

دیگه دیگه... فعلا همینا به ذهنم رسید :) امیدوارم به دردت بخوره دوستم.سوال دیگه ای هم داشتی بپرس حتما جواب میدم

Mrs.Pink

New member
دوست عزيزم بى نهايت ممنون از جوابت براى تنه مشترک و بيوفيزيک چى خوندى؟

خواااهش میکنم نازنین خانوم.بیوفیزیک من هیچی نخوندم به جز کنکورای گذشته که خدارو شکر امسال با دانش بیوشیمی هم میشد یه چن تایی بیوفیزیک زد!;) ولی اون چیزی که من از پرس و جو هام از بچه های قبولی یادمه حتی یک نفر واسه بیوفیزیک نخونده بود!ینی مثلا کتاب خاصی واسه این درس دستش نگرفته بود!البته این موضوع فقط راجب اون افرادی که اطراف من بودن صدق میکردااا ;)
راجب تنه... تنه کلا ترکیبی از دانش زیست شناسی شماس.ژنتیک بیوشیمی سلولی گیاهی جانوری اکولوژی !درسی فوق العاده تاثیر گذار.که خداروشکر نیاز به خوندن کتابی خاص نداره.شما با دانش درسای دیگت میتونی به سوالای تنه جواب بدی.حتی با استفاده از اطلاعاتی که تو 4 سال لیسانس کسب کردی. من بخش گیاهی جانوریشو نتونستم بزنم.ولی طبیعتا بچه های زیست عمومی میتونن بزنن... سلولی بیوشیمی ژنتیک رو با استفاده از دانش هر درس بزنین.میمونه اکولوژی که اونم جز*وه یونی کفایت میکنه دیگه!;) اونقدرا سخت نمیارن دوستم.

نازنین جان به طور کل قبولی تو علوم خیلی راحت تر از بهداشته.دلیلشم نه سطح سوالا بلکه تعداد گرایشای زیادشه!وگرنه سطح علمی سوالات علوم که فوق العاده بالا هستش درمقایسه با بهداشت !
میتونم یه نصیحت دوستانه کنم بهت؟شما سعی کن سوای زبان(که کلا تو برنامه هرروزت باید باشه) سه درس مادر رو که ضریب دارن واسه اکثر گرایشا( سلولی مولکولی بیوشیمی ژنتیک) رو خوب بخونی!بقیه درسا نیازی نیس کتاب جداگانه بخونی... البتتتتتتته من این حرف رو بافرض اینکه شما اولویتتون واسه قبولی تو رشته بیو تک و میکروب نیس گفتماااا ;) اگر که اولویت علاقت به رشته بیو تک و میکروبه سعی کن حرفای آقای اردلانی رو بیشتر فوکوس کنی! نه منی که یک کلمه هم درسنامه یا رفرنس میکروب نخوندم و ذره ای علاقه ندارم به میکروب جات! :))))

شاد باشی و موفق دوستم :)

بعدا نوشت: اینکه میگم بیوفیزیک و میکروب و تنه کتابی نخوندم منظورم این نیست که هیییچ تلاشی برای این درسا نکردماا!!یوقت سو تفاهم پیش نیاادااا!! من سوالای کتاب مذکور مدر*سان که کنکورای سالای گذشته رو تو یه کتاب جمع و جور کرده رو با پاسخ تشریحی خوندم واسه این درسا... فک نکن تاثیری نداره ;) ذهنتون باز میکنه!!واسه جواب دادن سرجلسه اصلی کنکور!

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shabnam_m

Mrs.Pink

New member
با سپاس از خانم صورتی بابت صبر و حوصله ای که به خرج میدن و به سوالات خیلی خوب پاسخ میدن.

دوستان حسابی سوالاتتون رو بپرسید ایشون از اون دسته از افرادی هستند که پارسال موقع شروع کنکور از اکثر رتبه های برتر کنکور سنوات قبل پرس و جو کردن و تونستن به یه جمع بندی خیلی خوب برسن و خوب و بد رو از هم تشخیص بدن و در نهایت نتیجه بگیرن.
بازم ممنون

آقااای دوست؟ اینو میدونی که من همیشه اعتقادم بر اینه که آدما مثل آینه میمونن و اون طوری که بقیه رو میبینن درواقع دارن انعکاس خودشونو میبینن؟؟
این مورد راجب شمام صدق میکنه :)
خوبی از خودته آقای علیرضا خان.نقطه ی پررنگ علم بیوشیمی :)

Mrs.Pink

New member

نه نه تینا جاان!!
این فقط ژنتیکه.
من هرکاری میکنم عکسشو بفرستم آپلود نمیشه که نمیشه!:(
IMG_20150526_021117.jpg

بعدا نوشت: الان شد ولی ;)

آخرین ویرایش:

Mrs.Pink

New member
یه نکته ای نظرم رو جلب کرد
گفتید ک*لا*س میرفتید برای جو رقابتی اما بعدا ضربشو شدید خوردید
امکانش هست بیشتر توضیح بدید؟
ممنون میشم

قبل از رفتن به ک*لاس شما باید بدونی چه انتظاری از اون ک*لاس داری دقیقا! حقیقت اینه که همه ی مو*سسات وااقعا "آواز دهل از دور خوش است" هستن! اون چیزی که میگن نه هستن و نه انجام میدن!من کلا دخدر وسواس درهر زمینه ای هستم... وااقعا چشم بسته جلو نرفتم!خیلی پرسیدم و سعی کردم بهترین رو انتخاب کنم.ولی همون بهترین! خیلی ایراد داشت...
کاش میشد سوالتو ریزتر میپرسسیدی... من بهتر میتونستم توضیح بدم :)
اگه بپرسی درصورتیکه زمان به عقب برگرده چه کارایی رو انجام نمیدادی یا میدادی؟! بت میگفتم من هییییچوقت پامو توی هییچ مو*سسه ای نمیزاشتم... البته این نظر منه ها!و راجب خودم صدق میکنه...

+ بیا و سوالتو ریزتر بپرس :)

آخرین ویرایش:

Mrs.Pink

New member
تبریک میگم میسیس پینک جان، امیدوارم همچنان موفق باشی.
ایشالا که اشتباه نکنی و یه سال نشینی پای بهداشت و همین علومت رو که بهترین رشته بهترین دانشگاه قبول میشی بری.
ولی اگه نشستی پشت کنکور بهداشت، انجمن رو فراموش نکن لطفن.. تو مطالعه گروهی ها با تجربیاتت بچه ها رو بی نصیب نذار.

احسااااان؟؟ووروجک ؟حالا خوبه پیشنهاد یه سال موندنو خودت دادیاااا!!!!:))

+اااا چقدم شبیه مدیرا حرف میزنی ( شکلک خیلی تعجب!) :))

++ممنونم از تبریک مجددت و همینطور آرزوی موفقیتت... همچنین برای تو دنیا دنیا موفقیت آرزو میکنم :)

آخرین ویرایش:

payiz_zxc

New member
سلام.تبریک میگم mrs.pink
شما لیسانس کجا زنتیک خوندین؟ گرایش ها که فقط 17 واحد در لیسانس با هم فرق میکنن یعنی بیشتر شبیه هم هستن.البته تا جای که من میدونم اینجوریه.من کلمات 504 و تافل خوندم ولی خیلی با هم قاطی میکنم اصلا کلمه میبینم اشناست ولی معنی دقیقش نمیدونم و از لایتنر هم استفاده کردم ولی انگار اونجا حفظ میکنم و توی متن نمیتونم معنی اش کنم واسه همین لایتنر دلم زده و سمتش نمیرم دیگه.نمیدونم متوجه منظورم شدی عزیزم یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنی

محیااا

New member
سلام دوستان.خوب هستید..
ببخشید میخواستم بپرسم برای درس سلولی و ملکولی چه کتاب رو بخونم که خیلی خوب جواب بده البته به غیر از لودیش؟؟؟
ممنون از همگی...

Mrs.Pink

New member
سلام.تبریک میگم mrs.pink
شما لیسانس کجا زنتیک خوندین؟ گرایش ها که فقط 17 واحد در لیسانس با هم فرق میکنن یعنی بیشتر شبیه هم هستن.البته تا جای که من میدونم اینجوریه.من کلمات 504 و تافل خوندم ولی خیلی با هم قاطی میکنم اصلا کلمه میبینم اشناست ولی معنی دقیقش نمیدونم و از لایتنر هم استفاده کردم ولی انگار اونجا حفظ میکنم و توی متن نمیتونم معنی اش کنم واسه همین لایتنر دلم زده و سمتش نمیرم دیگه.نمیدونم متوجه منظورم شدی عزیزم یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنی

سلام عزیزم.ممنوونم از تبریکت دوست خوبم.انشالا قبولی خودتون :)
من لیسانس دانشگاه چمران اهواز بودم.منظور منم همون 17 واحد هستش!ما 17 تا واحد اختیاریمون ژنتیکی بود.ینی مثلا درسای مربوط به گرایش دیگه نبود.کلا یکی از اساتید ما به شددت به رفرنس خونی مجبورمون میکرد!و خب دستشم خیلی درد نکنه!!!! ;)

دوست خوبم لایتنر همون طور که از شیوه ی کار باهاش مشخصه,فقط لغاتو میفرسته توی ذهن شما!همین! ادامش واسه تقویت ریدینگ خونی شما میری متنای همین کتابارو میخونی و ترجمه میکنی واسه خودت(واسه همین گفتم این کتابارو کامل بخونین :) ) اولش شاید سخت باشه ولی کم کم راحت میشه و مهارتشو یاد میگیری!

هرچند اگر خدای نکرده مهارت متن خونی شما پایین باشه واسه کنکور علوم زیاد بر به مشکل نمیخورین!ولی برای بهداشت چرا!
متنای بهداشت سخت تر از علوم هستش.و اگر هدفتون بهداشته پیشنهادم اینه بعد از این دو کتاب بری سراغ لزگی.و هرشبم متن کار کنی! ببین دوستم تقریبا اغلب کنکوریا وضعیت زبانشون مثل شماس و خودشونو از همین میزان پایه میکشن بالا.اگه که فک میکنی مثلا متن خونیت ضعیفه تمرین کن.نشد نداره! سر یک ماه خودت میبینی که چقدددر پیشرفت کردی.
اصا همون فیش نویسی کلی وقت میبره!! من خودم بودم دیگه! کل وقتمو میگرفت.ولی الان هرچی که یادمه از همون لایتنرس.مثلا من لزگی رو نرسیئم فیش بنویسم و نه الان و نه حتی سرجلسه!!!! چیز زیادی یادم نمونده بود(البتتتته! گنجایش ذهن آدما فرق میکنه!)
اصا میدونی؟وقتی یه روشی جوابشو توی دنیا پس داده چرا ما باید بهش شک کنیم! کل دنیا موافق این روش هستش.
همین دیگه عزیزم... اگر جایی از حرفم نامفهوم بود بپرس حتما :)

Mrs.Pink

New member
سلام دوستان.خوب هستید..
ببخشید میخواستم بپرسم برای درس سلولی و ملکولی چه کتاب رو بخونم که خیلی خوب جواب بده البته به غیر از لودیش؟؟؟
ممنون از همگی...

سلام.یکی از دوستان هستم ;)!!!
نظر من کتاب خلاصه لوئیش انتشارات اندیشه رفیع هستش(واسه اینکه اگه خودشو نمیخونی حداقل یه چیزی ازش بخونی!!)
+کتاب برای کنکورسلولی انتشارات خسروی +تست زیااد!!!

موفق باشی از نوع فراوون!

ja-alireza

New member
آقااای دوست؟ اینو میدونی که من همیشه اعتقادم بر اینه که آدما مثل آینه میمونن و اون طوری که بقیه رو میبینن درواقع دارن انعکاس خودشونو میبینن؟؟
این مورد راجب شمام صدق میکنه :)
خوبی از خودته آقای علیرضا خان.نقطه ی پررنگ علم بیوشیمی :)

لطف دارید شما. منو چه به نقطه و از این جور چیزا. اذیتمان نفرمایید. فعلا که شما رتبه 19 شدید.

احیانا یا دکتر شریعتی اینا نسبت دوری ندارید شما؟:auizz3ffy9vla57584x

Tina biotec

New member
نه نه تینا جاان!!
این فقط ژنتیکه.
من هرکاری میکنم عکسشو بفرستم آپلود نمیشه که نمیشه!:(
IMG_20150526_021117.jpg

بعدا نوشت: الان شد ولی ;)

چی شد عزیزم؟
یعنی درس دیگه ای غیر ژنتیکه؟
آها فکر کنم منظورتون آزمون های جامع زیست شناسی باشه آره؟

Mrs.Pink

New member
لطف دارید شما. منو چه به نقطه و از این جور چیزا. اذیتمان نفرمایید. فعلا که شما رتبه 19 شدید.

احیانا یا دکتر شریعتی اینا نسبت دوری ندارید شما؟:auizz3ffy9vla57584x

چرا چرا :)) فامیل خیلی دووورشونیم;)
ببخشیدااااا... شما اگه امسال کنکور میدادین که تو هر 7گرایش نفر اول میشدین!جدی میگم اینو!

بالا