▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 95 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Immunity

Well-known member
سلام در مورد رفرنس ها صبر کنید ببینید بچهای رتبه چی میگن...اون وفت تصمیم بگیرید

eeeeeeehsan

New member
دوستان واسه منابع کلی تحقیق کردم ونظر بیشتر اساتید رو پرسیدم ودر کل نظرشون این بود واسه ارشد لازم نیست رفرنس بخونیم وبهتره یه خوب بگیرم وسعی کنیم بیشتر وقتمون رو واسه وانا صرف کنیم از دوجهت مهمه که رفرنس نخونیم1-رفرنس حجمش خیلی زیاده و وقت زیادی میخواد2-به دلیل زیاد بودن حجم رفرنس نمیتونیم زیاد مرور داشته باشیم.. منظورم این نیست که اصلا رفرنس نخونید بلکه باید نقاط ضعف رو بارفرنس برطرف کنیم نه اینکه همه رو بشینیم بخونیم.منابعی که من بعد از کلی پرس وجو پیدا کردم واستون میزارم فقط من به هیچ وجه قصد تبلیغات از خاصی رو ندارم.
پیشنهادی و رفزنس معرفی شده از طرف وزارت بهداشت:
1:بیوشیمی:بیوشیمی هارپر- - یا گنجینه تست های کتر جعفر نژاد-ضروریات دکتر محمدی
2-ایمن شناسی:ابولعباس- - ایمن شناسی
3-میکروب شناسی:جاوتز- دکتر بهادری-آی کیوبی میکروب
4-سلولی وملکولی: لودیش-.... -آی کیوبی
5-زبان : لزگی-تافل-504
واسم جالبه، شما رشتتون رو نوشتین بیوشیمی، ولی متقاضی ایمنی هستید؟
اگه قراره لودیش خونده بشه ضرورتی نداره جـزوه همراش خونده بشه!!

muhammad133

New member

به نظرت لودیش دوجلد چقدر وقت میخواد تازه اونم واسه ضریب دو بهتر نیس یه جزه بگیری ونقاط ضعف رو با رفرنس برطرف کنیدرضمن منابع که من نوشتم کامل آپ نشده مطمئن هستم کامل تایپ کردم ولی کامل لود نشده

- - - Updated - - -

به نظرت لودیش دوجلد چقدر وقت میخواد تازه اونم واسه ضریب دو بهتر نیس یه جزه بگیری ونقاط ضعف رو با رفرنس برطرف کنیدرضمن منابع که من نوشتم کامل آپ نشده مطمئن هستم کامل تایپ کردم ولی کامل لود نشده

bahar.zr93

New member
بچه ها... وقتتون خیلی خیلی زود میگذره من پارسال خودم این تاپیک رو راه انداختم...یادش بخیر :black_eyed:
الان ولی توی وضعیتی هستم که حتمل قبولیم معلوم نیست...:65d6a5d6s:
در هر حال چه طرحی شدیم چه دانشجوی ارشد بالاخره توی این یه سال کم درس نخوندیم! انقدری هست که اگه یه وقت سوالی اشکالی چیزی بود در خدمت باشیم.
با آرزوی موفقیت همتون :rose:

eeeeeeehsan

New member
رشتم بیو باشه ربطی نداره چون علاقه دارم میخوام برم ایمن
بسیار عالیه، ایشالا موفق باشین.
بهرحال هرساله سوالات زیست طوری بوده که فقط باید لودیش خونده میشد تا درصد بالایی رو بشه زد.
طبق قوانین انجمن معرفی و فروش جزوات موسسات تخلف محسوب میشه، بنابراین من پستتون رو ویرایش کردم.
پست شما کامل لود شده، طبق تنظیمات انجمن کلماتی مثل جـزوه و کـلاس فیلتر میشن، به خاطر همینه ناقص اومده.

ati1408

New member
سلام به همگی دوستان عزیز
حال و احوال تون خوبه ؟
با توجه به اینکه کلید اولیه آزمون ارشد توی سایت گذاشته شده ، میشه با محاسبه حدودی درصد ها ، تا حدودی وضعیت رو مشخص کرد .
من خودم وضعیتم جوری شد که احساس میکنم بهتره امیدوار نباشم تا وقتی که نتایج بیاد و آماده بشم برای کنکور 95. از الان هم بهتره برنامه رو بریزیم و کم کم شروع کنیم. چون تجربه نشون داده که اصلا نمیشه روی تاریخ امتحان حساب باز کرد . ناگهان دیدین امتحان فروردین برگزار شد و دوباره غافلگیر شدیم. بنابراین بهتره که وقت رو طلا بدونیم و با یه برنامه ریزی درست شروع کنیم به خوندن .
به نظر من بهتره زمانمون رو به سه تا بازه زمانی تقسیم کنیم : 1- تابستون 2- پاییز 3- زمستون
1- تابستون : شروع ایمنی
2- پاییز : شروع سلولی + دور دوم ایمنی
3- زمستون : شروع بیوشیمی + شروع باکتری+ مرور ایمنی + مرور سلولی
بعد از عید : فقط مرور و تست برای همه درس ها
زبان هم در هر سه بازه زمانی خونده بشه و مداوم باشه.
بچه ها لطفا کسایی که تعیین وضعیت کردن و یا کسایی که میخوان تازه شروع کنن اعلام آمادگی کنین :smilies-azardl (113
منتظر نظرات و پیشنهادات شما هم هستم :ad54ad:

آخرین ویرایش:

sasan71

New member
سلام به همگی دوستان عزیز
حال و احوال تون خوبه ؟
با توجه به اینکه کلید اولیه آزمون ارشد توی سایت گذاشته شده ، میشه با محاسبه حدودی درصد ها ، تا حدودی وضعیت رو مشخص کرد .
من خودم وضعیتم جوری شد که احساس میکنم بهتره امیدوار نباشم تا وقتی که نتایج بیاد و آماده بشم برای کنکور 95. از الان هم بهتره برنامه رو بریزیم و کم کم شروع کنیم. چون تجربه نشون داده که اصلا نمیشه روی تاریخ امتحان حساب باز کرد . ناگهان دیدین امتحان فروردین برگزار شد و دوباره غافلگیر شدیم. بنابراین بهتره که وقت رو طلا بدونیم و با یه برنامه ریزی درست شروع کنیم به خوندن .
به نظر من بهتره زمانمون رو به سه تا بازه زمانی تقسیم کنیم : 1- تابستون 2- پاییز 3- زمستون
1- تابستون : شروع ایمنی
2- پاییز : شروع سلولی + دور دوم ایمنی
3- زمستون : شروع بیوشیمی + شروع باکتری+ مرور ایمنی + مرور سلولی
بعد از عید : فقط مرور و تست برای همه درس ها
زبان هم در هر سه بازه زمانی خونده بشه و مداوم باشه.
بچه ها لطفا کسایی که تعیین وضعیت کردن و یا کسایی که میخوان تازه شروع کنن اعلام آمادگی کنین :smilies-azardl (113
منتظر نظرات و پیشنهادات شما هم هستم :ad54ad:
من تا 4 تیر امتحان دارم اگه خدا قسمت کنه میخوام از 6 تیر شروع کنم

muhammad133

New member
واسه بیوشمی کدوم رفرنس خوبه .هارپر یا لیننجر نظرتون در مورد ضروریات چیه ؟ خودم تست های سال گذشته رو برسی کردم با یه منبع نمیشه خیلی خوب جواب داد مثلا هارپر واسه ساختار خوب توضیح نداده ولی متابولیسم رو عالی توضیح داده مخصوصا اگه ترجمه دکتر محمدی باشه. به نظرتون نقاط ضعف رفرنس رو چطوری میتونیم برطرف کنیم؟

ati1408

New member
واسه بیوشمی کدوم رفرنس خوبه .هارپر یا لیننجر نظرتون در مورد ضروریات چیه ؟ خودم تست های سال گذشته رو برسی کردم با یه منبع نمیشه خیلی خوب جواب داد مثلا هارپر واسه ساختار خوب توضیح نداده ولی متابولیسم رو عالی توضیح داده مخصوصا اگه ترجمه دکتر محمدی باشه. به نظرتون نقاط ضعف رفرنس رو چطوری میتونیم برطرف کنیم؟
راستش من خودم تصمیمم اینه که هارپر رو امسال بخونم . البته هنوز همه فصل هاش رو بررسی نکردم ولی من خودم ضروریات بیوشیمی رو خوندم. به نظر من خیلی جوابگو نیست . من خودم تصمیم گرفتم که کتابای رفرنس رو بخونم و به جای چندتا کتاب تالیفی ، کتاب رفرنس رو کامل بخونم . حتی امسال هم به نظر خودم ابوالعباس رو با دقت خوبی نخوندم چون بعضی جاها رو بی دقت و سرسری خونده بود.
در مورد بیوشیمی هم به نظرم فصلای ساختار رو از روی لنینجر بخونیم و متابولیسم از روی هارپر خوبه .

*baroon*

New member
سلام به همگی باز هم من امدم:ad54ad:
کلا همیشه همه جا هستم:sarma:
من که کلا کنکور گذشته رو نابود کردم انشاءا... کنکور سال آینده قراره رتبه بشم تا ببینیم چی میشه!!!!!!!!!!!!!!
:thumbsupsmileyanim:

آخرین ویرایش:

love virology

New member
بچه ها کسی کتاب دکتر وجگانی خونده میخام بگیرم از نظر اموزشی چطوره ایا مثل عباس هست

bioloji945

New member
سلام امسال منم باهاتون همراهم تا بتونیم غول کنکور شکست بدیم:smilies-azardl (113در مورد کتابا نظرمن اینه که رفرنسها خونده بشه خیلی بهتره>من به شخصه این جوری خیالم جمع تره!در مورد بر نامه ریزی :تابستون(اول تیر)ایمنیو زبان.پاییز هم سلولی و بیوشیمی.زمستون میکروب.بعدعید که مرورو تست...

ati1408

New member
سلام امسال منم باهاتون همراهم تا بتونیم غول کنکور شکست بدیم:smilies-azardl (113در مورد کتابا نظرمن اینه که رفرنسها خونده بشه خیلی بهتره>من به شخصه این جوری خیالم جمع تره!در مورد بر نامه ریزی :تابستون(اول تیر)ایمنیو زبان.پاییز هم سلولی و بیوشیمی.زمستون میکروب.بعدعید که مرورو تست...

سلام . خیلی خوش اومدین. اینجوری هم خوبه که سلولی و بیوشیمی با هم شروع بشن:smilies-azardl (181

Meghraz

New member
سلام. من امتحانام 29 اردیبهشت تمومه. هر وقت همه استارت زدن ما هم دیزلو آتیش می کنیم :)

سلام به نظرتون بهترین ترجمه بیوشیمی کدوم انتشارات و مترجمش کیه البته ویرایش جدید
اندیشه رفیع _ یا ایییژ یا اطمینان
خواهشا جواب بدید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا