مطالعه گروهی آزمون کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

جهان

New member
خواهش میکنم
اطلس رنگی سراغ ندارم توی نت سرچ کنید پیدا میشه
امادرمورد سلولی مولکولی من جززوه خللیلی رو دارم که لفظ شیوایی داره و درکنارشم تست عبادی رو دارم که دوتاش کنارهم از لودیش بی نیاز میکنه.
البته این نظرمنه و میتونید بیشتر تحقیق کنید.
جهان جان ممنون از راهنمایی شما عزیز منظورم فقط آب نبود کلی میگم مثلا اطلسی داره که کامل یا شماتیک البته فارسی باشه وشماتیک توضیح داده باشه ممنون میشم راهنماییم کنید ببخشد نظرتون در مورد سلولی مولکولی بین و عبادی کدوم بهترن

آخرین ویرایش:

جهان

New member
سلام
جززززوه بهتره
چون از شیمی دور شدید یه سری به شیمی دبیرستان بزنید بد نیست.
سلام بچه ها واسه شیمی آلی و عمومی جززززززززوه بهتره یا رفرنس؟؟؟ من خیلی وقته از درس دور بودم مخصوصا شیمییییییی

abbas gara

New member
سلام.واسه ساختمان آب کتابای شیمی پایه
کتاب بیوشیمی نجات شکوهی متابولیسما رو شماتیکم نشون داده
من خودم زبان:504،تافل،gre،مدیکال ترمینولوژی، متون پرشکی
سلولی مولکولی خلیییلی و عبادی
بیوشیمی جزوات دانشگاهیم و کتب: نجات شکوهی، شهبازی ملک نیا، پاسالار
شیمی ام مورتیمروکتاب نادری سهی

سلام. به نظر من شما منابع زیادی برای بیوشیمی انتخاب کرید که برخی از همین منابع شما تو کنکور وزارت بهداشت سوال ازشون نمیاد.زبان هم gre به نظرم لازم نیست شما لغات پرتکرار وزارت بهداشت مال سال های گذشته رو بخونید خیلی به شما کمک میکنه تا gre .از 504 هم چند ساله که دیگه لغتی تو کنکور نمیاد

سلام به نظر من هم اول یه ج. ز. و. ه. خوب برای بیوسیمی کنارش یک رفرنس
واسه سلولی هم اینطور و کتاب تست دکتر عبادی
برای شیمی الی من کتاب دکتر نادری و شیمی الی دوران پژوهش
بجه به نظرتون کدام رفرنس رو بخریم لنیجر یا دولین کدام انتشارات و مترجم

abbas gara

New member
سلام به نظر من هم اول یه ج. ز. و. ه. خوب برای بیوسیمی کنارش یک رفرنس
واسه سلولی هم اینطور و کتاب تست دکتر عبادی
برای شیمی الی من کتاب دکتر نادری و شیمی الی دوران پژوهش
بجه به نظرتون کدام رفرنس رو بخریم لنیجر یا دولین کدام انتشارات و مترجم

سال های قبل بیوشیمی چون تعدادسوالات72 تا بود دولین خوب بود ولی امسال خوب چون تعداد سوالات کم شده بود و سطح سوالات راحت بود به نظر من شما همون بخونید کافیه.

جهان

New member
انشاءالله پست های بعد گزارش روزانه مطالعه امو میذارم.:ad54ad:
به امید موفقیت همگی:auizz3ffy9vla57584x

مائده 70

New member
فقط یه کاری کنید و تصمیمی بگیرید که سال آینده اینطوریتون:smiliess (15)::13::5::p7977cujr38iyymsu8: نشه[/QU
خب چیکار کنیم؟!
شما اگه خودتون بودین با وضعیتی که امسال سوالارو کم و آسون کردند، واسه سال بعد چجوری میخوندین من میترسم ریسک کنم و رفرنس نخونم!! !

genetik

New member
فقط یه کاری کنید و تصمیمی بگیرید که سال آینده اینطوریتون:smiliess (15)::13::5::p7977cujr38iyymsu8: نشه[/qu
خب چیکار کنیم؟!
شما اگه خودتون بودین با وضعیتی که امسال سوالارو کم و آسون کردند، واسه سال بعد چجوری میخوندین من میترسم ریسک کنم و رفرنس نخونم!! !

سلام.مائده جان فقط و فقط رفرنس.من رفتم دانشگاه تهران و شهید بهشتی از قبولیاشون پرسیدم&همشون تاکید کردن رو رفرنس.

ja-alireza

New member
فقط یه کاری کنید و تصمیمی بگیرید که سال آینده اینطوریتون:smiliess (15)::13::5::p7977cujr38iyymsu8: نشه[/qu
خب چیکار کنیم؟!

من با این وضعیت امسال فقط میگم رفرنس. چون تعداد سوالات کمه اگر به هر دلیلی شما5 تا سوال رو اصلا ندیده باشید یا بلد نباشید خدای ناکرده آدمیزاده دیگه یکی دو تا هم غلط بزنید دیگه قبولیتون سخت میشه یا حداقل با شهرهای خوب باید خداحافظی کنید.

پس ریسک نکنید اگر من بودم کتاب هارپر رو دستم میگرفتم خط به خط میخوندم بعد با یه کتاب دیگه بعد از اتمام هارپر کاملش میکردم.

البته دقیقا نمیدونم هارپر جز منابع هست یا نیست ولی جواب سوالات رو میتونید ازش پیدا کنید. کتابی هستش که زیاد حاشیه نرفته سرفصلاش به کنکور بهداشت میخوره حجمش خیلی زیاد نیست.

ja-alireza

New member
واسه درس اصلی که بیوشیمی باشه من همون رفرنس رو میگم ولی اگر احیانا با لودیش مشکل دارید میتونید از جزززووووه استفاده کنید واسه شیمی هم همینطور.

گرچه من توصیه میکنم همون لودیش رو بخونید چون بچه های بیوتک و ژنتیک سلولیشون قویه و اکثرا این رو میخونن با این اوضاع.

به همین خاطر بیوشیمی هم دارن میخونن سلولی هم همینطور اگر شما ریسک کنید و خدای ناکرده کم بزنید کارتون سخت میشه.

abbas gara

New member
سلام.من چند تا نکته بگم صرف اینکه منابع زیاد بخونید دلیل بر قبول شدن شما نیست اول اینکه هارپر رفرنس نیست چون خیلی خلاصه گفته.اگه علاقه دارید بخونید دولین کامله.ولی بازم به نظر من کفایت میکنه حتی رتبه 1 سال گذشته خانم ونکی بیشتر رو خونده بودن تا رفرنس که خوب بعضی از دوستان حرفایی زدن که ایشون دیگه انجمن نمیان تا راهنمایی کنن داوطلب هارو.

آخرین ویرایش:

ja-alireza

New member
سلام.من چند تا نکته بگم صرف اینکه منابع زیاد بخونید دلیل بر قبول شدن شما نیست اول اینکه هارپر رفرنس نیست چون خیلی خلاصه گفته.اگه علاقه دارید بخونید دولین کامله.ولی بازم به نظر من کفایت میکنه حتی رتبه 1 سال گذشته خانم ونکی بیشتر رو خونده بودن تا رفرنس که خوب بعضی از دوستان حرفایی زدن که ایشون دیگه انجمن نمیان تا راهنمایی کنن داوطلب هارو.

آره با این موافقم. یه منبع رو خوب خوب بخونن خیلی بهتر از اینه که چندتا منبع بخونن ولی ناقص.

آره اگه بتونن دولین رو بخونن که خیلی خوبه.

من به شخصه هارپر رو به این خاطر دوست دارم که چون از همه زمینه ها توضیح داده زیاد حاشیه نرفته و مثل لنینجر نیستش که بعضی جاهاشو لازم نیست بخونیم و به دردمون نخوره. واسه ارشد هم بنظرم جواب میده.

بنظرم از هارپر یا دولین که بالینی تر از لنینجر و استرایر هستن یکشو انتخاب کنید و از لنینجر و استرایر که پایه ای ترن یکیشون رو انتخاب کنید بعد از خوندن یکی از دوتای اول که فقط یه سری نکات از لنینجر یا استرایر رو به منبع اصلیتون اضافه بکنید.

حالت ایده آلش اینه که دولین رو بخونید با لنینجر که البته یه مقدار سخته.

منتها من همیشه با هارپر راحت تر بودم.

ولی واقعا سوالات امسال طوری بود که اگر یه کتاب نجات شکوهی هم مسلط میشدید 70 80 میزدید. ولی اصلا ریسک نکنید همون اصل کاریا رو بخونید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 226
سلام منابع رو مشخص کردم البته من تا ساعت 2 میرم سر کار بعدش میتونم بخونم
منابع:
1_بیوشیمی ج ز و. وه خ ل. ل. ل ی عالیه + تست گنجینه جامع و بیوشمی نجات شکوهی
2_ سلولی هم ج زو. ه. + تست دکتر عبادی
3 شیمی الیشاید تونستم خلاصه موربسون بویدو بکنم اگه نشدکتاب دکتر نادری و برای کنکو ر شیمی عمومی هم کتاب برای کنکور
زبان لغات تافل و سوالات سالهای گذشته
راستی هر کی ج ز و. ه موس س ه رو خواست سه جلده میتونم براش با قیمت خیلی خوب کپی بگیرم
همینا رو میخونم هر چی بادا باد

جهان.

New member
بسیار کامل و عالین
سلام منابع رو مشخص کردم البته من تا ساعت 2 میرم سر کار بعدش میتونم بخونم
منابع:
1_بیوشیمی ج ز و. وه خ ل. ل. ل ی عالیه + تست گنجینه جامع و بیوشمی نجات شکوهی
2_ سلولی هم ج زو. ه. + تست دکتر عبادی
3 شیمی الیشاید تونستم خلاصه موربسون بویدو بکنم اگه نشدکتاب دکتر نادری و برای کنکو ر شیمی عمومی هم کتاب برای کنکور
زبان لغات تافل و سوالات سالهای گذشته
راستی هر کی ج ز و. ه موس س ه رو خواست سه جلده میتونم براش با قیمت خیلی خوب کپی بگیرم
همینا رو میخونم هر چی بادا باد

sana777

New member
سلام دوستان
من امسال کنکور شرکت کردم اما فقط بیوشیمی خونده بودم، درسهای دیگه رو هم اصلا وقت نکردم بخونم،میخوام سال بعدی شرکت کنم اما برام خیلی مشکله که در طول روز فقط درس بخونم، به نظر شماچکارکنم؟؟؟

جهان.

New member
سلام دوست گرامی
یا شبانه مطالعه کنید
یا اینکه صبحا زودتر از خواب بیدار شین
از الان روزی 6ساعت کافیه
سلام دوستان
من امسال کنکور شرکت کردم اما فقط بیوشیمی خونده بودم، درسهای دیگه رو هم اصلا وقت نکردم بخونم،میخوام سال بعدی شرکت کنم اما برام خیلی مشکله که در طول روز فقط درس بخونم، به نظر شماچکارکنم؟؟؟

مائده 70

New member
منم میخام این هفته برم کتابا رو بخرم
بیوشیمی هارپر در کنار دولین تست گنجینه
شیمی عمومی مورتیمر شیمی آلی خلاصه موریسون تست نادری
سلولی خلاصه لودیش
زبان 504 تافل و لزگی

مائده 70

New member
البته واسه سلولی نمیدونم خلاصه لودیش انتشارات رفیع رو بگیرم یا 2e؟
یا کتاب سلولی دکتر محمدنژاد؟!
کسی میدونه از این سه تا کدوما بهتره؟!

جهان.

New member
دوستان
چون منابع یه جورایی سلیقه ایه، هر فردی منابع خودشو داشته باشه
اما سرفصل ها که مشابه هست طبق سر فصل پیش میریم و مطاله میکنیم
بعد گزارش میدیم مثلا کربوهیدرات و متابولیسمشو ...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا