مطالعه ي گروهي دكتراي تخصصي تمامي رشته ها

ع ل ی رضا

New member
دوستان لطف کنن تا چیزی از منابع رسمیش اعلام نشده چیزی از شنیده های مخفیشون نگن چون مصداق کامل شایعه سازی و البته گناه بسیار بزرگی هم هست...بنده خودم توی این چندتا کنکوری که دادم کاملا شاهد بودم که این شایعات چه به روز عزم و اراده ی بسیاری از بچه های با استعداد آورد....و البته بعد هم مشخص شد که یه مشت شایعه بیشتر نبوده....گرفتن این تصمیمات در شوراهست و کلی عضو داره تازه بعدش کلی آدم باید تاییدش کنن ...حالا هر عضو شورا که بیاد نظر شخصی خودشو بگه این دلیلی بر درستی خبر نیست....من به اون دوستانی که از سر سادگی این مطالب رو منتشر میکنن میگم که مطمئن باشید پخش این مطالب نه تنها مفید نیست بلکه به نحوی یه خیانت در حق بقیه محسوب میشه....

hamnafasam

New member
دوستان لطف کنن تا چیزی از منابع رسمیش اعلام نشده چیزی از شنیده های مخفیشون نگن چون مصداق کامل شایعه سازی و البته گناه بسیار بزرگی هم هست...بنده خودم توی این چندتا کنکوری که دادم کاملا شاهد بودم که این شایعات چه به روز عزم و اراده ی بسیاری از بچه های با استعداد آورد....و البته بعد هم مشخص شد که یه مشت شایعه بیشتر نبوده....گرفتن این تصمیمات در شوراهست و کلی عضو داره تازه بعدش کلی آدم باید تاییدش کنن ...حالا هر عضو شورا که بیاد نظر شخصی خودشو بگه این دلیلی بر درستی خبر نیست....من به اون دوستانی که از سر سادگی این مطالب رو منتشر میکنن میگم که مطمئن باشید پخش این مطالب نه تنها مفید نیست بلکه به نحوی یه خیانت در حق بقیه محسوب میشه....

دوست عزیز شایعه کجا بود. مطمئن باش من خودم تا چیزی دقیق متوجه نشم جایی بازگو نمیکنم و کمااینکه خودم از این برنامه ای که ریختن صدمه خوردم بدجوری. من هم دوست خودم بابت این قضیه شخصا از مشهد رفت تهران تا حضوری سوال کنه و اونجا هم همین حرف منو بهش زدن. یکجوری حرفتون رو بیان میکنید که انگار من اینجا دارم شایعه سازی میکنم. من اینجا فقط اومدم اینا رو گفتم تا کسی نیاد چند ماه درس بخونه از آخر ببینه نمیتونه شرکت کنه. جدا از حرف بنده مصوبه خود وزارتخونه هم هستش که همینجا داخل همین سایت هم گذاشته شده و به تصویب خود شورا هم رسیده و این حرف اون مسئول از روی همین مصوبه بوده. من خودم از خدام هستش که اینا همش شایعه باشه اما چیزی جز حقیقت نیست. کسانیکه فکر میکنن این حرفا شایعست کاری نداره فقط کافیه زنگ بزنید سازمان سنجش وزارت بهداشت ببینید چی میگن. خبرش رو همینجا بگید. تلفن رو برای همینجاها گذاشتن

آخرین ویرایش:

empress

New member
منم میخوام برای کنکور 95 شرکت کنم
اما از اینکه نمیدونم تاریخ آزمون کی هست اعصابم داغونه
کاش زودتر میگفتن آدم تکلیفشو بدونه
حس بلاتکلیفی میکنم
اگه قراره اردیبهش یا تیر باشه زودتر مشخص کنن خب!
چرا اینطری میکنن آخه :(
الهی جزجگر بگیرن اینجوری با اعصاب ما بازی میکنن

hamnafasam

New member
منم میخوام برای کنکور 95 شرکت کنم
اما از اینکه نمیدونم تاریخ آزمون کی هست اعصابم داغونه
کاش زودتر میگفتن آدم تکلیفشو بدونه
حس بلاتکلیفی میکنم
اگه قراره اردیبهش یا تیر باشه زودتر مشخص کنن خب!
چرا اینطری میکنن آخه :(
الهی جزجگر بگیرن اینجوری با اعصاب ما بازی میکنن

واقعا جزجگر بگیرن. من خودم الان دقیقا بلاتکلیف موندم چیکار کنم. اصلا معلوم نیست واقعا قراره مصوبه ای که میگن رو اجرا کنند یا نه!! این مصوبه برای ما علوم آزمایشگاهی ها که طرح داریم یا سایر رشته ها که طرح اجباری دارن واقعا نامردی به تمام معناست. کسی که طرح نداره و خب خانم هم هست میشینه اینقدر شرکت میکنه که بالاخره قبول بشه. چه مملکتیه بخدا. هر روز پامیشی یک قانون تصویب میکنن که با سرنوشت جوونها بازی میکنند. وسایل اشتغال جوونها رو که فراهم نمیکنند هیچ، با تصویب کردن این قانونهای چرت و پرت تیشه به ریشه ماها میزنند. خدا از سر تقصیراتشون نگذره. آخه یکی نیست به این آدمهای نفهم بگه اگر قراره قانونی تصویب کنید برای کنکور سال بعد حداقل 7 ماه قبلش ابلاغ کنید تا همه تکلیفشون رو بدونند که میخوان چیکار کنند. الان من نمیدونم سال بعد میتونم شرکت کنم یا نه. وقتی اعلام مبکنند که نمیتونی شرکت کنی که 7 ماه نشستی بکوب درس خوندی بعد یهو میشنوی که نمیتونی شرکت کنی. خب همون قانون کوفتی رو زودتر اعلامش کنید. خودشون که نشستن پشت میز لم دادند و سرنوشت ما براشون پشمه.
خدا مسئولان اینجوری رو لعنت کنه. واقعا اعصابم خورد شده بخدا

leylii

New member
سلام به همگی
من تازه از پایان نامم دفاع کردم بالاخره تموم شد ...
حالا باید بخونم برا دکتری 95 ..
بچه ها خو شما خودتونو برا اردیبهشت آماده کنین..اگر آزمون اردیبهشت بود که آماده این ..اگر هم توی تیر ماه بودش وقت دارین برای مرور ..
به جای این استرس بخونین 8 ماه هم وقت خوبی هست که می تونین با ی برنامه دقیق خودتونو برسونین .
.

digoxin

New member
نظام وظیفه با یکسال فرجه اصلا مشکلی نداره، اداره طرح هم من رفتم گفت هر زمان که بیای برای طرح اشکالی نداره اما این از خدا بی خبرهای مسئولان وزارت بهداشت این طرح رو تصویب کردن که از سال ۹۵ شرط شرکت در دکترا منوط به گذراندن طرح یا سربازی هستش. حتی دانشجوهای ترم آخر برای یکبار هم نمیتونن شرکت کنن. این رو دکتر جلیل نواز گفتش که از افراد معتبر وزارتخونه هستش. من گفتم مگه آخه میشه اینطوری که کلی از دانشجوها حق شرکت ندارن گفت از امسال میخواسته اجرا بشه که گفتم چون اطلاع رسانی نشده از امسال اجرا نمیشه ولی از سال بعد صد در صد اجرا میشه. لرای همین میگم اگه کسی تهران هستش بره حضوری هم سوال بپرسه

ببخشید این یعنی چی ؟؟؟ شما ها چرا همزمان با ارشد نرفتید طرح ؟ من معافم از سربازی . به نظرت کسی که معافیت سه برادری داره میتونه بی وقفه شرکت کنه ؟

digoxin

New member
حذف کنکور دکتری تخصصی از سال آینده / دانشگاه دانشجو را ارزیابی می کند
مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت : با حذف کنکور دکتری تخصصی آزمون متمرکز دکتری حذف و دانشگاه خود دانشجو را ارزیابی می‌کند.

حسین حسینی مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی گروه علمی،‌ پزشكی باشگاه خبرنگاران گفت : کنکور دکتری تخصصی براساس آیین نامه‌ای که به دانشگاهها ابلاغ شد از سال آینده حذف می شود.

وی افزود: در واقع براساس این آیین نامه یک آزمون عمومی از سوی سازمان سنجش از داوطلبان گرفته می شود و یک کارنامه‌ای برای داوطلب صادر می شود ( همچون آزمونی که در همه جای دنیا از داوطلبان گرفته می شود ) سپس این کارنامه عمومی در اختیار داوطلب و دانشگاه قرار می گیرد و دانشگاه نیز براساس آزمون خاصی که خود دارد (به صورت مصاحبه و یا کتبی) می تواند پذیرش خود را انجام دهد، بنابراین دو مرحله سنجش و یک مرحله پذیرش صورت می گیرد.

حسینی گفت: در گذشته اینطور بود که نمره داوطلب در آزمون عمومی سازمان سنجش ، بخشی از پذیرش آن دانشجو نیز محسوب می شد ، چرا که آن آزمون به صورت متمرکز بوده است ، ولی هم اکنون آزمون عمومی صرفا معرف شاخص و پذیرش دانشجو محسوب می شود و دانشگاهها براساس شاخص های مدنظر خود می توانند آزمونی به صورت جدا از دانشجویان مورد نظر خود بگیرند.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی اضافه کرد:یعنی دانشگاهها براساس این کارنامه عمومی دانشجو، آزمون ارزیابی خود را انجام می دهند ، بنابراین هدف این است که شاخص اصلی تعیین دانشجوی دوره دکتری،استاد و گروه باشد تا ارزیابی صحیحی از معلومات گذشته داوطلب در انتخاب نهایی صورت گیرد.

حسینی در خصوص احتمال افزایش تعداد دانشجویان مقطع دکتری با توجه به حذف کنکور تخصصی دکتری اظهار داشت : تعداد دانشجویان دکتری به این روش بستگی ندارد، بلکه براساس ظرفیت اعلام شده گروهها در دانشگاهها و امکانات و شاخص های اعضای هیئت علمی دانشگاهها است تا مسیر دقیقتری برای پذیرش دانشجوی دکتری شکل گیرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی براینکه با این روش وضع بورسیه دانشجویان چگونه خواهد شد، اظهار داشت : بحث بورسیه قاعدتا بحث جداگانه ای دارد و به سازمان امور دانشجویان برمیگردد چنانچه در گذشته فقط دانشجویان رتبه اول می توانستند بورسیه دریافت کنند و هم اکنون این امر با توجه به تغییرات به این سازمان ارتباط دارد.

حسینی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا با این آیین نامه جدید شکل پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاههای آزاد و دولتی متفاوت می شود، افزود : این آیین نامه برای همه دانشگاهها است یعنی همه دانشگاهها باید براساس آزمون عمومی که برگزار می شود داوطلب را مورد ارزیابی قرار دهند ، حتی این آیین نامه برای موسسات حوزوی نیز ابلاغ شده است بنابراین این آزمون برای سال تحصیلی 95-96 عملی می شود.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی در ادامه به جذب بازار کار اشاره کرد و گفت: جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان در بازار کار به این آیین نامه بر نمی گردد ، چرا که در این آیین نامه پذیرش دانشجو دکتری به صورت کیفی تر صورت می گیرد اما متاسفانه در کشور ما موج کاذب مدرک گرایی شکل گرفته که اصلا براساس نیاز جامعه نیست، چنانچه افراد بیش از حد به سمت و سوی تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد حرکت می کنند و این امر هم برمی گردد به اینکه در جامعه زیر ساخت های لازم برای اشتغال فراهم نیست، بنابراین این امر به آمایش آموزش عالی برمی گردد.

حسینی در پاسخ به این سوال که ملاک نمره در جذب تکمیلی این آزمون تا چه حد تاثیر دارد، اظهار داشت : آن بخش اول صرفا ارزیابی است که همچون آزمون تافل برگزار می شود تا ارزیابی دانشجو صورت گیرد و براساس نمره کسب شده داوطلب و حداقل های مورد نظر دانشگاه دانشجو در دانشگاهی که شرایط را دارا باشد، پذیرش می شود، بنابراین آزمون اول برای معرفی و ارزیابی دانشجو است و در بخش دوم اطلاعات تخصصی فرد براساس سوابق علمی و یا براساس آزمون مصاحبه و یا کتبی دانشجو مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی در پایان در خصوص تضمین عملی شدن این آیین نامه خاطر نشان کرد : این آیین نامه ابلاغ شده است و با عملی شدن آن پذیرش ها دقیقتر صورت می گیرد، چراکه در هیچ جای دنیا نمی آیند برای آزمون دکتری یک آزمون متمرکز برگزار کنند بلکه هر دانشگاه دانشجو را مورد ارزیابی قرار می دهد.

agigesabz

New member
این مربوط به دانشگاههای وزارت علوم است وبه وزارت بهداشت اصلا مربوط نمی شود.
قبلا هم گفته شده بود.

TUMS

Well-known member

ای بابا

فعلآ که این کار قطعی نشده و احتمالش هست که این کارو بکنن همون پذیرش توسط دانشگاه صورت بگیره

agigesabz

New member
دوستان چطوری میشه فهمید رفرنسهای امسال ژنتیک پزشکی چی بوده؟؟؟

mehrnaz1367

New member
خوب بوئ تقریبآ
تا کلید بیاد ببینیم چکار کردیم

سامان پاشا شما چطور بود؟
کسی هم ایمنی آزمون داد؟
منم ایمنی دادم .
در کل بد نبود ولی تا کلیدا نیاد هیچی مشخص نیست چون بعضی سوالاتو معلوم نبود از کجا دادن.

دوست عزیز این مربوط به وزارت علوم است و هیچ ربطی به وزارت بهداشت ندارد و اینکه این خبر مربوط به اردیبهشت 94 است!! تازه الانم مجلس مشکل پیدا کرده با وزارت خونه واسه این قضیه حتی مصوب کرده که این آزمون بایستی برگذار شه و پذیرش هم باید طبق مصوبه باشه که فعلا لج بازی وزارت علوم رو در پیش داره که میخواد دو آزمون برگذار کنه یکی اسفند یکی آبان عین زبان اعتبار دوساله داره و فقط مجوز ورود به مصاحبه است!!!لینک خواستید بگید بذارم واسه این صحبتم و اما برنامه وزارت بهداشت کاملا سوا از این قضایااست!! واسه چی بدون بررسی این مطالب رو اینجا میذارید ضمنا هیچ اخباری در هیچ منبع خبری معتبر در مورد تغییرات آزمون دکتری وزارت بهداشت در سال آینده نیامده و تمام صحبتهای دوستان بدون لینک خبر کاملا کذب محض است من خودم شاهد شایعات مختلفی واسه آزمون امسال بودم همش هم اینجا بیان میشد بدون هیچ منبع معتبر آخرشم این آزمون برگذار شد عین قبل میتونید سرچ کنید چه داستانهایی عنوان میکردن تو این فروم که نمیدونم فلان استادم تو وزارتخونه است و ....
پس تا واقعیت که که با منطق و منبع معتبر جایی درجنشود کاملا خیالات واهی است

من خودم واسه سال بعد دارم آماده میشوم با توجه به اینکه شاغل شدم ترجیح دادم کارم رو از دست ندم و امسال شرکت نکردم و واسه سال بعد شرکت میکنم
پیروز باشید

بالا