***مطالعه گروهی دکتری بیوشیمی بالینی***

alireza-ja

New member
نمیدونم والا. دوستان بیاید جلو شروع کنیم قرار بود اینجا گزارش بدیم.

من قصد دارم توی 2ماه باقی مانده تابستان بیوشیمی لیپید و قند و کمی آنزیم و مولکولی بخونم. اینجا هم گزارش میدم. ایشالا که بقیه دوستان هم بیان.

دوستان عزیز خانم ماجده آیسل اسپارو شکلات جناب مصطفی بقیه دوستان کجایید پس؟

آخرین ویرایش:

Aysel

New member
دوستانی که شرو کردین با قوت برین جلو
منم کمی درگیر پایان نامه هستم اولین فرصتی که شرو کردم بهتون ملحق میشم

empress

New member
من درگیر آزمون mhle مرداد ماه هستم و فعلا نمیتونم شروع کنم
قصد دارم اول زبان رو امتحان بدم و خیالم از بابتش راحت شه و بعد از شهریور شروع به خوندن کنم

majede

New member
سلام عیدتون مبارک طاعاتتون قبول

من کم و بیش شروع کردم ولی خیلی عقبم فعلا بیوشیمی متابولیسم امینواسید ها و فیزیولوزی بخش کلیه رو میخونم

alireza-ja

New member
سلام عیدتون مبارک طاعاتتون قبول

من کم و بیش شروع کردم ولی خیلی عقبم فعلا بیوشیمی متابولیسم امینواسید ها و فیزیولوزی بخش کلیه رو میخونم

سلام بر شما هم مبارک.

خیلی خوبه موفق باشید.

-----------------------------------------------------------

فقط دوستان بنظرتون گزارشاتمون رو ریزتر بگیم بهتر نیست؟مثلا اگر متابولیسم لیپید میخونیم دقیقا بگیم امروز مثلا بیوسنتز کلسترول رو خوندم که دستمون بیاد اگر سوالی کسی داشت بپرسیم و بدونیم کی میتونه کمک کنه.

چون مثلا بعضی تاپیکای مطالعه گروهی که آدم میره میبینه گزارشاشون مثل گزارش هواشناسیه اکثرش واسه خودشون خوبه: امروز 2 ساعت فلان درسو خوندم فردا بیشترش میکنم و ... .

بالاخره تاپیک مطالعه گروهی اونم واسه دکترا باید علمیتر باشه از یه مبحث خاص یه بحث علمی داشته باشیم و ... .

نظرتون؟

alireza-ja

New member
مرسی
موافقم...من درگیره پایانامم اگه تونستم وقت کردم میام گزارش میدم

آره این پایان نامه هم مصیبتیه واسه خودش منم موضوع و استادم تعیین شده از الان موندم توش چطور برنامه بریزم به جفتش برسم. اصلا مگه میشه

شکلات

New member
سلام ب همگی
منم بدجور درگیر پایان نامه هستم
فکر نمیکنم برای امسال اماده بشم برای کنکور
ماجده جان اون برنامه ریزی ک میفرمایید میشه بیشتر در موردش توضیح بدید چجوری اخه....

alireza-ja

New member
سلام ب همگی
منم بدجور درگیر پایان نامه هستم
فکر نمیکنم برای امسال اماده بشم برای کنکور
ماجده جان اون برنامه ریزی ک میفرمایید میشه بیشتر در موردش توضیح بدید چجوری اخه....

من هم واسه سال آینده دارم میخونم یعنی میخوام بخونم.

empress

New member
منم می خوام برای کنکور سال بعد خودمو آماده کنم
:thumbsupsmileyanim:

alireza-ja

New member
فک کنم داوطلبای سال آینده تعدادشون بیشتر از داوطلبای امسال باشه.

داوطلبین سال آینده کسی برنامه ای نظری چیزی نداره استفاده کنیم؟

empress

New member
بنظرم اون ایده ای که شما گفتین خیلی خوب بود
اینکه کلی گزارش ندیم و هر مبحثی که میخونیم رو بگیم
من موقع گزارش دادن به این نکته حتما توجه میکنم :)

برنامه رو روزانه بدیم یا هفتگی؟ یا بعد از تموم کردن هر مبحث؟
البته نظرمن اینه بعد تموم کردن هر مبحث بدیم که اگه کسی سوالی داشت بتونیم با تسلط کامل جواب بدیم

alireza-ja

New member
بنظرم اون ایده ای که شما گفتین خیلی خوب بود
اینکه کلی گزارش ندیم و هر مبحثی که میخونیم رو بگیم
من موقع گزارش دادن به این نکته حتما توجه میکنم :)

برنامه رو روزانه بدیم یا هفتگی؟ یا بعد از تموم کردن هر مبحث؟
البته نظرمن اینه بعد تموم کردن هر مبحث بدیم که اگه کسی سوالی داشت بتونیم با تسلط کامل جواب بدیم

من میگم برناممون یه طور باشه که هر روز زبان بخونیم + چند صفحه از تیتز و مطالعه مبحثی از بیوشیمی به توافق همه از منابع مختلف. هر روز هم گزارش بدیم رفع اشکال هم میزاریم بعد از اینکه همه اون مباحث رو خوندن. واسه روز رفع اشکال هم میتونیم هر کس چند تا سوال طرح کنه از بقیه بپرسه اشکالا بیرون بیفته.

نظرتون؟

empress

New member
خب منبع انتخابی هر کس فرق میکنه
مثلا من خودم کتاب تیتز رو ندارم و بجاش منابع دیگه رو میخوام بخونم
اینکه همه با هم همزمان به اون برنامه هماهنگ برسن خیلی سخته
شاید یکی وقتش آزاد باشه و دیگری درگیر پایان نامه و مسائل دیگه باشه و نتونه اون مبحث رو در اون بازه زمانی تموم کنه.

حالا باز نظر دیگران هم شرطه

alireza-ja

New member
خب منبع انتخابی هر کس فرق میکنه
مثلا من خودم کتاب تیتز رو ندارم و بجاش منابع دیگه رو میخوام بخونم
اینکه همه با هم همزمان به اون برنامه هماهنگ برسن خیلی سخته
شاید یکی وقتش آزاد باشه و دیگری درگیر پایان نامه و مسائل دیگه باشه و نتونه اون مبحث رو در اون بازه زمانی تموم کنه.

حالا باز نظر دیگران هم شرطه

آره خوب هر کس منبع خودشو میخونه و طبق برنامه خودش قائدتا هم با هم تموم نمیکنیم چون سرعت مطالعه و نحوه مطالعه متفاوته به همین خاطر میگم ریز بیایم گزارش بدیم که بدونیم هر کس چی خونده وتا کجا خونده.

منظورم اینه که ترتیب مباحثی رو که میخونیم یکی باشه برای مثال اول همه شروع کنیم ساختمان لیپید بخونیم حداقل اینطوری مطمئنیم که همه داریم لیپید میخونیم و گزارش ریز هم میدیم. سوالی هم بود میپرسیم. ولی زمان و منبع دیگه هر کس خودش میدونه و به بقیه میگه امروز مثلا 2 ساعت از روی فلان کتاب فلان مبحث لیپید رو خوندم. اینطوری منظورمه.

نظرتون؟

راستی بیوشیمی بالینی تیتز بعید میدونم مشابه داشته باشه چون مباحثش با متابای دیگه فرق داره جلد اولش آنالیت هاست و جلد دومش هورمون هاس. که هورمونها خیلی مهمه و ازش سوال زیاد میاد.

ولی واسه بقیه مباحث 4 تا کتاب داریم که سرفصلاشون خیلی مشابهت داره.

شکلات

New member
منم اینجوری موافقم ک
مثلا بگیم یک هفته اختصاص داره ب فلان مبحث
بعد هر کس منابع و مقدار ساعت مطالعش را اعلام کنه
اینجوری در مورد تفاوت منابع میتونیم با هم صحبت کنیم
و در مورد اعلام ساعت مطالعه هم یجورایی ماراتون خوبی واسه خودمون و هم دیگران هستش

بالا