عصرانه انلاین زبان انگلیسی

• نویسنده موضوع admin2
  • تاریخ شروع

eeeeeeehsan

New member
نگاه کنید / من اکثر فامیلم هام اساتید زبان هستن / نگاه کنید دونستن یکسری اصول نیازه برای هرکاری الان که مقطع ارشد میخام امتحان بدیم دونستن لغات جنرال نیازه پس لغات تافل چه بیاد چه نیاد فهمش نیازه / بعدشم بهترین منبع لغات لغات 10 ساله هست خیلی از این لغات تکرار میشن پس چه بهتره ما بخونیمشون و مرور کنیم / هر پایه دارید هر کتابی که میخونید میخاد لزگی باشه میخاد رضا زا ده باشه بفهمیدش لغاتشو کلیدی و کاربردی یاد بگیرید اینطوری ضرر نکردید
درسته ولی چه فایده بشینی لغاتی رو بخونی که نیاد تو کنکور؟!!
آدم باید پرفیکسا و سافیکسا رو بشینه بخونه، ریشه های لغت های پر کاربرد رو..
همین لغات کنکور های سال های گذشته خیلی خوبن.
باید صبر کرد دید این کتابه چی هست اینقدر تعریفش رو می کردن.
ولی تو این مدت خوندن لغات کنکورهای سال های گذشته بهترین کاره.

eeeeeeehsan

New member

دوستان جسارتاً منم یه نظری دارم. گول تبلیغات رو نخورید. چه تو زبان و چه تو دروس دیگه کامل گرایی نکنین. یعنی فک نکنین با دیگران فرق دارین؟ من تجربه خودم رو میگم. تو هر درسی سراغ کتابی برین که رتبه های برتر سالهای قبلی ازشون استفاده کردن!!! اگه این کارو نکنین میبازین!!! تو زبانم کسایی که لزگی رو رد میکنن یا بخاطر خصومت شخصیه و یا رقابت!!! شما سرنوشت خودتون رو دست عقاید دیگران ندین. لزگی کتاب خوبیه. حالا چطوری میشه واقعاً تآییدش کرد؟ خیلی راحته. برین سوالات سال های قبل رو چک کنین ببینین آیا لغاتش رو پوشش میده یا نه؟ خوب بطور کلی هر رفرنسی و کتابی بطور 100% هیچ درسی رو پوشش نمیده ولی با توجه به سوالات سال های قبل خودتون به لزگی نمره بدین اگه تآییدش کردن بخونین. من خودم هم لزگی رو خوندم و هم سوالات کنکور سالهای قبلی رو!!! راستش خیلی فرق کردم. اگه این دوتا رو بخونین راحت بین 60 تا 80 وابسته به آمادگی روحی و فیزیکی شما در روز آزمون میزنین. فقط یه مشکل واسه خودم دارم که شاید شماها هم داشته باشین اینه که بخاطر همون کمال گرایی کاذب به دلیل اینکه وزارت هر روز با یه سازی می رقصه، و با توجه به تغییر رفرنس های زبان، آیا این رفرنس های جدید نمیگم همشون آیا اکثرشون باز همون لغات رو دارن یا نه؟ چون اگه دوستان 1100 رو خونده باشن متوجه میشن که اصلاً خیلی کم از این لغات تو کنکور وزارت بهداشت اومده. واسه همین میترسم بیان زیاد از لغات ناآشنا بدن. ولی اگه بیش از 85% لغات سوالات امسال همون لغات سالهای قبلی باشه هرکی لزگی و کنکور سالهای قبل رو خونده مطمئن باشه خوب نتیجه میگیره. به شرطی که واقعاً خونده باشه. البته یه نظر دیگه من اینه که شاید اکثرً بیان مترادف های اونارو بدن. واسه همین مترادفاشونم خوب کار کنین. البته نمیشه رو حرف اینا حساب باز کرد؟ الان مظمئن باشین سوالات بقیه دروس امسال خیلی وحشتناک خواهند شد. ولی اگه واسه زبان بیان لغات نا آشنای زیادی بدن همه ضرر میبینن.ولی اگه تو سبک و سیاق سالهای قبلی باشه مطمئن باشین به غیر از سوالات کنکور سالهای قبل و لزگی هیچی نیاز ندارین. البته اینا فقط نظر شخصیه منه. موفق باشین
من حرف شما رو قبول دارم، لزگی خیلی کتاب خوبیه. ولی توش کلی لغت تخصصیه، واسه همین وقت آدم رو میگیره. ما میگیم اول برید لغات reading through interaction / developing reading skill 1 &2 / expamding reading skill 1 & 2/ mosaic reading 1 رو بخونید بعد بیاین لغات تخصصی لزگی رو بخونید. مثلن آدم بدونه fine مترادف subtle هست به معنی ریز، خیلی بهتره تا بدونه کیسه صفرا میشه gall blader
یه سری لغات عمومی که طبق منابع معرفی شدن.
یه فایل پی دی اف هست کسی هست من در اختیارش میذارم.
بعد که مسلط شدین برین سمت لزگی و لغاتESMش رو بخونید.
واسه خوندن متن هم بهترین کتاب لزگیه.. ولی واسه شروع لغت نه.

پ ن: همین خود منم کنکور امسال فقط 3 مهارت لزگی رو خوندم و با سطح متوسط زبانم 30 زدم. ولی همین خوندنش وقتم رو گرفت، چون هر خطی ازش رو نگاه می کنی کلی لغت جدید توشه.

آخرین ویرایش:

mojnia

New member
اینکه ایشون فرمودن از کتاب اسنشال فقط بخش لغت ها رو یاد بگیرید و به متن های آخر هر درس کاری نداشته باشید یعنی چی؟
مگه غیر از اینه که (خودشون هم گفتن) بهترین راه یادگیری لغات در داخل متنه
مگه غیر از اینکه در پایان هر درس متنی آورده شده که همون لغات در آن متن بکار رفته؟معمولا داستانی هست که با تکرار فراموش نمیشه

hebe.nurse

New member
من حرف شما رو قبول دارم، لزگی خیلی کتاب خوبیه. ولی توش کلی لغت تخصصیه، واسه همین وقت آدم رو میگیره. ما میگیم اول برید لغات reading through interaction / developing reading skill 1 &2 / expamding reading skill 1 & 2/ mosaic reading 1 رو بخونید بعد بیاین لغات تخصصی لزگی رو بخونید. مثلن آدم بدونه fine مترادف subtle هست به معنی ریز، خیلی بهتره تا بدونه کیسه صفرا میشه gall blader

پ ن: همین خود منم کنکور امسال فقط 3 مهارت لزگی رو خوندم و با سطح متوسط زبانم 30 زدم. ولی همین خوندنش وقتم رو گرفت، چون هر خطی ازش رو نگاه می کنی کلی لغت جدید توشه.

من به عنوان کسی که تجربه دارم میگم حرف احسان درسته دوستان
لزگی لغات سختی داره. میتونید هم برای شروع از لزگی استفاده کنید به خصوص کسایی که پایه زبانشون قویه. ولی برای کسایی که اکسپرت نیستن تو زبان بهتره اول دایره لغات رو بالا ببرید بعد برید سراغ لزگی. اونوقت لزگی رو خیلی سریعترو بهتر میتونید تموم کنید. اوجوری لزگی خسته و کلافتون میکنه مخصوصا با اون حجم زیادش.
من که اول لغات ضروری تافل رو خوندم با لغات حاشیه ای کتابش، بعد رفتم سراغ لزگی ، خیلی از کلمات تافل تکرار شده بود.
منم به توصیه یکی از رتبه های تک رقمی رشتمون گوش دادم و واقعا تاثیرشو دیدم. انشااله که همگی موفق باشید و پیروز :sarma:

- - - Updated - - -

love virology

New member
من که لغات سال پیش بعلاوه esm دارم میخونم وکتابی هست بنام مهارت های فراگیری زبان ناشر خسروی / من زبان زیاد برام مهم نیست حدود 50 بزنم کفایت میکنه

کوکاا احسان جریان پی دی اف چیه ماهم در جریان بزار / اشلوونک

بروسلی

New member
بنظر من کسی پر تلاش باشه میشینه یک کتاب مثل تافل میخونه مثلا نگه اون این کتاب اون کتاب نه کسی با اینا خرخون نمیشه

مهم اینه که به خدا و خودتون اعتماد کنید اینا همش تبلیغه واسه جیب خودشون برید یک کتاب مثل504 تافل یا لزگی بخونید اما عمیق وکلمه به کلمه نه اینکه فلان استادوووو.............

همت بلند دار که مردان روزگار
از همت بلند به جایی رسیده اند
همت بلند دار که نزد خدا و خلق
باشد به قدر همت تو اعتبار تو

Dr.passtor

New member

منم حرف شما رو قبول دارم.اولاً من با حساب اینکه شماها کارشناسی تموم کردین و لااقل تو کارشناسی که دیگه لااقل دانشجو بودین یه چیزایی بلدین گفتم. ثانیاً فقط تا نصف اذیت میشین بقیه رو عین بلبل میرین جلو. و در آخر اینکه واسه ارشد بهداشت گرامر زیاد سطح بالا یست که کم بیارین. مطمئنم همتون گرامر دوران دبیرستان رو لااقل در حد نیاز بلدین. موند لغت که به نظرمن واسه یلدگیری هیچ لغتی پایه قبلی نمیخواد. فقط باید حفظش کنین. میگم لزگی نه بخاطر اینکه حالا فک کنین من زبانم خیلی عالیه. پارسال لزگی نخوندم و به زحمت 40 زدم. ولی امسال هم چون هم با لزگی و هم با لغات کنکور کار کردم خوب میتونم بگم خیلی بهتر سدم. اتفاقاًزبان با دیگر درسها فرق داره. 6 ماه طول میکشه بشین 40درصد. ولی 2 ماهم طول نمیشکه بشین بالای 70.اولاش سخته و اینم بگم زبان خیلی زمان لازم داره تا خوب بشه.مثل بقیه دروس نیست.

- - - Updated - - -

منم حرف شما رو قبول دارم.اولاً من با حساب اینکه شماها کارشناسی تموم کردین و لااقل تو کارشناسی که دیگه لااقل دانشجو بودین یه چیزایی بلدین گفتم. ثانیاً فقط تا نصف اذیت میشین بقیه رو عین بلبل میرین جلو. و در آخر اینکه واسه ارشد بهداشت گرامر زیاد سطح بالا یست که کم بیارین. مطمئنم همتون گرامر دوران دبیرستان رو لااقل در حد نیاز بلدین. موند لغت که به نظرمن واسه یلدگیری هیچ لغتی پایه قبلی نمیخواد. فقط باید حفظش کنین. میگم لزگی نه بخاطر اینکه حالا فک کنین من زبانم خیلی عالیه. پارسال لزگی نخوندم و به زحمت 40 زدم. ولی امسال هم چون هم با لزگی و هم با لغات کنکور کار کردم خوب میتونم بگم خیلی بهتر سدم. اتفاقاًزبان با دیگر درسها فرق داره. 6 ماه طول میکشه بشین 40درصد. ولی 2 ماهم طول نمیشکه بشین بالای 70.اولاش سخته و اینم بگم زبان خیلی زمان لازم داره تا خوب بشه.مثل بقیه دروس نیست.البته یه اشکالی که به نظر من لزگی داره اونم اینه که اتفاقً لغات ESM کم داره. موفق باشین

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member
اینکه ایشون فرمودن از کتاب اسنشال فقط بخش لغت ها رو یاد بگیرید و به متن های آخر هر درس کاری نداشته باشید یعنی چی؟
مگه غیر از اینه که (خودشون هم گفتن) بهترین راه یادگیری لغات در داخل متنه
مگه غیر از اینکه در پایان هر درس متنی آورده شده که همون لغات در آن متن بکار رفته؟معمولا داستانی هست که با تکرار فراموش نمیشه

mojnia جان، -البته اگه کتاب تافل من و شما یکی باشه- به نظرم خوندن متناش خیلی هم به درد نمیخوره. فقط یه مثال از کاربرد اون لغت تو متنه. که در واقع خوندن فقط همون یه جمله که لغت مورد نظر توش به کار رفته مفایت میکنه. بعد کلی هم لغتای الکی داره که اصلا" به درد کنکور نمیخوره.
با این حال من کل متن رو میخونم و سعی میکنم درکش کنم. از این نظر خوبه

eeeeeeehsan

New member
می تونم فایلتونو داشته باشم؟

منم میخوام.ممنون میشم به منم بدین :)

کوکاا احسان جریان پی دی اف چیه ماهم در جریان بزار / اشلوونک
بفرمایین دوستان
من اینو چند ماه پیش تو نت پیدا کردم
لغات برگزیده بهداشته، طبق منابع خود بهداشت
لینک دانلود

در کل کسی موفقه که از هرجا میرسه لغت جمع کنه و بخونه.
آن چیز که خار آید، یک روز به کار آید؛ لغت اضافی حفظ کردن روزی به درد میخوره، وقت دارین تا می تونید لغت حفظ کنید.
بعد که به یه سطح متوسط لغتی رسیدین، شروع کنید متن خوندن و تست زدن.

این شیوه ایه که من پیش گرفتم، توکل به خدا ایشالا همگی زبان رو درصد عالی بزنیم و رشته ای که میخوایم قبول بشیم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nurse 82

The Guy

Well-known member
بفرمایین دوستان
لینک دانلود

آن چیز که خار آید، یک روز به کار آید؛ لغت اضافی حفظ کردن روزی به درد میخوره، وقت دارین تا می تونید لغت حفظ کنید.

این شیوه ایه که من پیش گرفتم، توکل به خدا ایشالا همگی زبان رو درصد عالی بزنیم و رشته ای که میخوایم قبول بشیم.

ای دمت گرم آقا احسان
خیر از جوونیت ببینی...
خیلی دنبال یه همچین چیزی میگشتم

- - - Updated - - -

بفرمایین دوستان
لینک دانلود

ای دمت گرم آقا احسان
خیر از جوونیت ببینی...
خیلی دنبال یه همچین چیزی میگشتم

farzad.lab

مدیر بخش
بفرمایین دوستان
لینک دانلود

این محاسباتی که من کردم این pdf شما حدود 3100 لغت داره . هر صفحه 50 لغت و در کل 60 صفحه ...

و نگاهی که به لغات لزگی انداختم توی نرم افزار دوستمون mf اون هم حدود 3100 لغت میشد .

خب مسئله اینجاست که اگه لزگی پوشش بده سوالات رو از اول خوندن لغات لزگی بهتره . اگه هم بر اساس رفرنسس جدید بده که اونم حرفیه خودش .

- - - Updated - - -

بفرمایین دوستان
لینک دانلود

این محاسباتی که من کردم این pdf شما حدود 3100 لغت داره . هر صفحه 50 لغت و در کل 60 صفحه ...

و نگاهی که به لغات لزگی انداختم توی نرم افزار دوستمون mf اون هم حدود 3100 لغت میشد .

خب مسئله اینجاست که اگه لزگی پوشش بده سوالات رو از اول خوندن لغات لزگی بهتره . اگه هم بر اساس رفرنسس جدید بده که اونم حرفیه خودش .

farzad.lab

مدیر بخش
من که برای زبان کلا گیج شدم این چند وقت از بس نظرات مختلف شنیدم :wacsmiley:

love virology

New member
این لغت سقط جنین هر سال اومده امسال بیاد دیگه خودم دورش میگردم

Abortion

ROJO

New member
هیچ درسی اسونتر از زبان نیست، لغات ضروری تافل + سوالات کنکورای قبل وزارت بهداشت

هر کتابی اینا رو شامل بشه میشه منبع مناسب برای مطالعه،میخواد کتاب رضازاده باشه لزگی یا هرچی

همیشه ب دوستام ک امسال کنکور دارن هم میگم (هر وقت اه و ناله میکنن) : هر وقت سوالای کنکور ده سال اخیرو خوندی اونوقت بیا غر بزن بگو بلد بودم ولی تو ازمونا جوابگو نیست :/

لغت تنها خوندنم فایده نداره ، لغت در بهترین حالت 50% نمره ی زبانو تشکیل بده ، هر متنی خواستین بزنید ( مثلا متن ارشد 90) با دقت بخونید و ب سوالا جواب بدین بعد برین دنبال معنی کلمات جدیدش. اونقد باید متن بخونید تا یاد بگیرین چطور در عرض 3-4 دقیقه ی متنو بخونید و ی بک گروند ازش بیاد تو ذهنتون و با اون حداقل نصف سوالای متنو میشه جواب داد بعد واسه بقیه برگردید و سریع و با دقت اون قسمتی ک مربوط ب جواب هست رو مرور کنید

پارسال خیلی دیر منابع زبان عوض شد بعضیا دسپاچه شدن ک حالا چیکار کنیم من ب چیزایی ک خونده بودم اطمینان داششتم اصن مگه زبان منبع داره :) مگه لزگی منبع وزارت بهداشته ک هر کی با دقت خونده موفق بوده :) رفتم سر جلسه همون ریتم سوال دادن قبلی، همون حسی ک تو خونه تست زده بودم و درنهایت 75% زبان ک بیشترم میشد زد
:tsimuzpzwoap1t9y3o7

love virology

New member
کووکا این پی دی اف دمت گرم اطلاع رسانی کن همگان استفاده بکنند / شکرااااااااااااااااا

love virology

New member
هیچ درسی اسونتر از زبان نیست، لغات ضروری تافل + سوالات کنکورای قبل وزارت بهداشت

هر کتابی اینا رو شامل بشه میشه منبع مناسب برای مطالعه،میخواد کتاب رضازاده باشه لزگی یا هرچی

همیشه ب دوستام ک امسال کنکور دارن هم میگم (هر وقت اه و ناله میکنن) : هر وقت سوالای کنکور ده سال اخیرو خوندی اونوقت بیا غر بزن بگو بلد بودم ولی تو ازمونا جوابگو نیست :/

لغت تنها خوندنم فایده نداره ، لغت در بهترین حالت 50% نمره ی زبانو تشکیل بده ، هر متنی خواستین بزنید ( مثلا متن ارشد 90) با دقت بخونید و ب سوالا جواب بدین بعد برین دنبال معنی کلمات جدیدش. اونقد باید متن بخونید تا یاد بگیرین چطور در عرض 3-4 دقیقه ی متنو بخونید و ی بک گروند ازش بیاد تو ذهنتون و با اون حداقل نصف سوالای متنو میشه جواب داد بعد واسه بقیه برگردید و سریع و با دقت اون قسمتی ک مربوط ب جواب هست رو مرور کنید

پارسال خیلی دیر منابع زبان عوض شد بعضیا دسپاچه شدن ک حالا چیکار کنیم من ب چیزایی ک خونده بودم اطمینان داششتم اصن مگه زبان منبع داره :) مگه لزگی منبع وزارت بهداشته ک هر کی با دقت خونده موفق بوده :) رفتم سر جلسه همون ریتم سوال دادن قبلی، همون حسی ک تو خونه تست زده بودم و درنهایت 75% زبان ک بیشترم میشد زد
:tsimuzpzwoap1t9y3o7

درود سخن شما نیک / در نظر بگیرید پایه شما قوی بوده زبان بلد بودین / قبول کنید کسی که ضعیفه زبان یکم براش سخت میشه و ترسناک برای بالا زدن یعنی حدود 80 حداقل 1سال باید مرتب با برنامه دقیق وقت گذاشت با 3 4 ماه نمیشه معجزه کرد که رسید به ایده ال / باید قبول کنیم بالای 50 درصد افراد مشکل زبان دارند همش برمیگرده به تنبلی که دوران دانشجویی کردیم الان باید جورشو بکشیم

ROJO

New member
اره خب الان ک نمیشه از صفر شروع کرد !فک کنم همه دیگه حداقل تافلو تموم کردن، من از ای کیوو بی سوالای سالای قبلو خوندم ، باور کنم منم اولش خوب نبودم ، درصدامو اول کتاب نوشتم 40-48-51 ...کل کتابم هایلایت بود. اما همینجور بری جلو پیشرفت میکنی.

بالا