عصرانه انلاین زبان انگلیسی

• نویسنده موضوع admin2
  • تاریخ شروع

mojnia

New member
2015-02-03_191145.jpg

mojnia

New member
از کتابها اسنشال ورد فور تافل رو معرفی کرد تا زمانیکه کتاب خودش چاپ بشه

قابل ذکر دوستان تو یادگیری توسط تصویر سازی ذهنی لغاتی رو که قرار دادم از همین کتابه
با این حساب من کمی جلوام

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

Dr.passtor

New member
بابا این کیه؟ همه میگن لزگی!!! اینم میگه فقط من!!!!:riz481:دوستان از طرف من یه زحمتی بکشین. من از اول نبودم ب نمیدونم پرسیدین یا نه؟ اگه کسی از لحاظ لغت لزگی و سوالات سالهای قبل رو بخونه با توجه به تغییر منابع آیا بیش از 80% لغات پوشش میده؟

mojnia

New member
میگه هیچ کتابی رو بجز اسنشال فور تافل نخونین تا کتاب من چاپ بشه اواخر اسفند

mojnia

New member
البته حس می کنم یه تناقضی تو صحبتش در خصوص کتاب تافل وجود داشت
اونجا که گفت فقط لغت هر درس اسنشال فور تافل رو بخونید و به متن انتهای هر درس توجه نکنید و در جایی که گفت لغات رو در متن ها یاد بگیرد.
فکر کنم در متن های انتهای هر درس کتاب همون لغات را بکار برده
البته نظرش این بود که در متن ها لغات سخت دیگری هم هست که نیاز به یادگیری اونها نیست

saharandishe

New member
باسلام،کاربران محترمی که دراین جلسه شرکت نمودید لطفااگرمحتوای این جلسات روبه صورت ضبط شده داریدویامطالب اون درخاطرتون هست برای استفاده ی کاربرانی مثل بنده که نتونستیم شرکت کنیم درتاپیک قراردهید،ویک سوالی داشتم ازخدمت شما،آیابازهم دوره ی جدیدی برگزارخواهدشد؟
باسپاس.

mojnia

New member
باسلام،کاربران محترمی که دراین جلسه شرکت نمودید لطفااگرمحتوای این جلسات روبه صورت ضبط شده داریدویامطالب اون درخاطرتون هست برای استفاده ی کاربرانی مثل بنده که نتونستیم شرکت کنیم درتاپیک قراردهید،ویک سوالی داشتم ازخدمت شما،آیابازهم دوره ی جدیدی برگزارخواهدشد؟
باسپاس.

طبق اعلام خودشون برنامه رو ضبط کردن و توی سایت سنا قرار خواهند داد
نزدیک دو ساعت بود .

love virology

New member
درود دوستان خوب بود/ ولی دوستان زبان هیچ قاعده نداره مثل ریاضی و فیزیک نیست / این قاعده که استاد فرمودن درسته ولی میدونید چقدر باید لغت بلد باشیم بالا 1000 تا سر امتحان حالا کدومش یادمون بیاد اووو وه ولی این قانون 100 درصد نیست / زبان اصولی که از قبل میخوندید بخونید و این قانون رو بعنوان میانبر در نظر بگیرید 100 درصد نیست/ با سخن استاد در رابطه با کار کردن متن های کنکور پیش موافقم دوست خودم همین کارو کرد 75 زد پس بجای اینکه ذهنمون بره روی کتاب قرار چاپ همون تافل و لغات سال پیش بیشتر بخونیم / شاد باشید

eeeeeeehsan

New member
دوستان موسسـه سنا از وبینار فیلم گرفتن. هفته دیگه یه تماس بگیرین گفتند رایگان میفرستن واستون.

ولی های لایت های این وبینار به نظرم اینا بودن:

1- لغات رو توی جمله حفظ کنید.
2- لغات رو با لایتنر یا جـی5 حفظ کنید. ولی ترکیبی از حفظ لغت در جمله و لایتنر باشه، فقط یه شیوه رو به کار نبرید.
3- لزگی، 1100، منابع معرفی شده وزارت بهداشت، کتاب های دیگه زبان همشون وقت گیرند و جواب درست و حسابی نمیگیرین.
4- برای تست از کنکورهای سال های گذشته استفاده کنید.
5- برای متن از متون کنکورهای سال های گذشته استفاده کنید.
6- خود دکتر در حال چاپ کتابی هستند تحت عنوان "قواعد خاص برای پاسخگویی به زبان ارشد" که البته فکر می کنم اسم اولیه باشه واسه این کتاب. حدود 600 تا لغت اصلی و حیاتی، متون، و فوت و فن های مفید و جدیدی داخلش هست، که گفتند فقط و فقط با مطالعه این کتاب می تونید بهترین درصد رو بیارید.
7- تا قبل از اینکه کتابشون چاپ بشه گفتند 400 واژه ضروری تافل رو بخونید (متن های داخل کتاب تافل نیازی نیست).
8- کتابشون تا 20 اسفند چاپ میشه و از طریق موسسـه سنا می تونید تهیش کنید.
9- فایل پی دی اف وبینار رو هم خود ادمین داخل سایت قرار خواهند داد.
10- یه سری نکات هم آموزش دادن، که چون ناقص بود (به دلیل کمبود وقت)، گفتند همش رو کامل داخل کتابشون آووردن و وقتی چاپ شد می تونید تهیه و استفاده کنید.
11- گرامر برای کنکور مهم نیست، یه سری قواعد ساده و کلی رو بدونید کافیه.

همینا بود فکر کنم..

farzad.lab

مدیر بخش
کاش یکمقدار چاشنی تبلیغ از عصرونه کم بشه تا مزه عصرونه تغییر نکنه !

فقط اینو بدونین هر منبعی رو انتخاب میکنین به اون منبعتون ایمان داشته باشید و با اطمینان بخونین . پراکنده و از چند منبع و با شک و تردید نخونین

farzad.lab

مدیر بخش
من از صبح اینترنتم مشکلی نداشت ... تا ساعت 17:59 هم خوب بود ...

ساعت 18:00:30 قطع شد به مدت 1 ساعت یعنی داشتم اسممو وارد میکردم
:mad_majidonline:

mojnia

New member
دوستان موسسـه سنا از وبینار فیلم گرفتن. هفته دیگه یه تماس بگیرین گفتند رایگان میفرستن واستون.

ولی های لایت های این وبینار به نظرم اینا بودن:

1- لغات رو توی جمله حفظ کنید.
2- لغات رو با لایتنر یا جـی5 حفظ کنید. ولی ترکیبی از حفظ لغت در جمله و لایتنر باشه، فقط یه شیوه رو به کار نبرید.
3- لزگی، 1100، منابع معرفی شده وزارت بهداشت، کتاب های دیگه زبان همشون وقت گیرند و جواب درست و حسابی نمیگیرین.
4- برای تست از کنکورهای سال های گذشته استفاده کنید.
5- برای متن از متون کنکورهای سال های گذشته استفاده کنید.
6- خود دکتر در حال چاپ کتابی هستند تحت عنوان "قواعد خاص برای پاسخگویی به زبان ارشد" که البته فکر می کنم اسم اولیه باشه واسه این کتاب. حدود 600 تا لغت اصلی و حیاتی، متون، و فوت و فن های مفید و جدیدی داخلش هست، که گفتند فقط و فقط با مطالعه این کتاب می تونید بهترین درصد رو بیارید.
7- تا قبل از اینکه کتابشون چاپ بشه گفتند 400 واژه ضروری تافل رو بخونید (متن های داخل کتاب تافل نیازی نیست).
8- کتابشون تا 20 اسفند چاپ میشه و از طریق موسسـه سنا می تونید تهیش کنید.
9- فایل پی دی اف وبینار رو هم خود ادمین داخل سایت قرار خواهند داد.
10- یه سری نکات هم آموزش دادن، که چون ناقص بود (به دلیل کمبود وقت)، گفتند همش رو کامل داخل کتابشون آووردن و وقتی چاپ شد می تونید تهیه و استفاده کنید.
11- گرامر برای کنکور مهم نیست، یه سری قواعد ساده و کلی رو بدونید کافیه.

همینا بود فکر کنم..

قسمت 7: فقط کتاب اسنشال فور تافل رو گفت یا 400 ورد؟

eeeeeeehsan

New member
قسمت 7: فقط کتاب اسنشال فور تافل رو گفت یا 400 ورد؟
همون 400 تا اسنشیاله دیگه، فرق نمی کنه با اون کتابه که 500تا لغته.

پ ن: ولی به نظرم وقت تلف کنیه هرکی بره سمت تافل، دیگه لغاتش قدیمی شد و دیگه ضروری نیستن.
همین امسال یه دونه لغت تافل تو کنکور نبود!!

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: کینز

mojnia

New member

پ ن: ولی به نظرم وقت تلف کنیه هرکی بره سمت تافل، دیگه لغاتش قدیمی شد و دیگه ضروری نیستن.

400.1.jpg

400.jpg

- - - Updated - - -

400.1.jpg

400.jpg

farzad.lab

مدیر بخش

به نظر شما اگه فقط لزگی دقیق خونده بشه کافیه ؟

چون طبق گفته خود لزگی در اول کتاب خوندن تافل و 504 ضرورتی نداره و فقط انرژی رو میگیره . همین کتاب در بر گیرنده هست

love virology

New member
نگاه کنید / من اکثر فامیلم هام اساتید زبان هستن / نگاه کنید دونستن یکسری اصول نیازه برای هرکاری الان که مقطع ارشد میخام امتحان بدیم دونستن لغات جنرال نیازه پس لغات تافل چه بیاد چه نیاد فهمش نیازه / بعدشم بهترین منبع لغات لغات 10 ساله هست خیلی از این لغات تکرار میشن پس چه بهتره ما بخونیمشون و مرور کنیم / هر پایه دارید هر کتابی که میخونید میخاد لزگی باشه میخاد رضا زا ده باشه بفهمیدش لغاتشو کلیدی و کاربردی یاد بگیرید اینطوری ضرر نکردید

Dr.passtor

New member

[FONT=&quot]دوستان جسارتاً منم یه نظری دارم. گول تبلیغات رو نخورید[/FONT]. [FONT=&quot]چه تو زبان و چه تو دروس دیگه کامل گرایی نکنین. یعنی فک نکنین با دیگران فرق دارین؟ من تجربه خودم رو میگم. تو هر درسی سراغ کتابی برین که رتبه های برتر سالهای قبلی ازشون استفاده کردن!!! اگه این کارو نکنین میبازین!!! تو زبانم کسایی که لزگی رو رد میکنن یا بخاطر خصومت شخصیه و یا رقابت!!! شما سرنوشت خودتون رو دست عقاید دیگران ندین. لزگی کتاب خوبیه. حالا چطوری میشه واقعاً تآییدش کرد؟ خیلی راحته. برین سوالات سال های قبل رو چک کنین ببینین آیا لغاتش رو پوشش میده یا نه؟ خوب بطور کلی هر رفرنسی و کتابی بطور [/FONT]100% [FONT=&quot]هیچ درسی رو پوشش نمیده ولی با توجه به سوالات سال های قبل خودتون به لزگی نمره بدین اگه تآییدش کردن بخونین. من خودم هم لزگی رو خوندم و هم سوالات کنکور سالهای قبلی رو!!! راستش خیلی فرق کردم. اگه این دوتا رو بخونین راحت بین 60 تا 80 وابسته به آمادگی روحی و فیزیکی شما در روز آزمون میزنین. فقط یه مشکل واسه خودم دارم که شاید شماها هم داشته باشین اینه که بخاطر همون کمال گرایی کاذب به دلیل اینکه وزارت هر روز با یه سازی می رقصه، و با توجه به تغییر رفرنس های زبان، آیا این رفرنس های جدید نمیگم همشون آیا اکثرشون باز همون لغات رو دارن یا نه؟ چون اگه دوستان 1100 رو خونده باشن متوجه میشن که اصلاً خیلی کم از این لغات تو کنکور وزارت بهداشت اومده. [/FONT][FONT=&quot]و[/FONT][FONT=&quot]اسه همین میترسم بیان زیاد از لغات ناآشنا بدن. ولی اگه بیش از 85[/FONT]% [FONT=&quot]لغات سوالات امسال همون لغات سالهای قبلی باشه هرکی لزگی و کنکور سالهای قبل رو خونده مطمئن باشه خوب نتیجه میگیره. به شرطی که واقعاً خونده باشه[/FONT]. [FONT=&quot]البته یه نظر دیگه من اینه که شاید اکثرً بیان مترادف های اونارو بدن. واسه همین مترادفاشونم خوب کار کنین[/FONT]. البته نمیشه رو حرف اینا حساب باز کرد؟ الان مظمئن باشین سوالات بقیه دروس امسال خیلی وحشتناک خواهند شد. ولی اگه واسه زبان بیان لغات نا آشنای زیادی بدن همه ضرر میبینن.ولی اگه تو سبک و سیاق سالهای قبلی باشه مطمئن باشین به غیر از سوالات کنکور سالهای قبل و لزگی هیچی نیاز ندارین. البته اینا فقط نظر شخصیه منه. موفق باشین

eeeeeeehsan

New member
به نظر شما اگه فقط لزگی دقیق خونده بشه کافیه ؟

چون طبق گفته خود لزگی در اول کتاب خوندن تافل و 504 ضرورتی نداره و فقط انرژی رو میگیره . همین کتاب در بر گیرنده هست
من یه بار گفتم لزگی نخونید، همه توپیدن سمت من گفتن نه لزگی خوبه و به به و چه چه!
آدم به نظرم باید سطح لغات عمومیش رو ببره بالا بعد لغات و متون تخصصی لزگی رو بخونه.
504 که قدیمی شد. تافل هم به نظرم ایضن.
فعلن لغات کنکورهای پارسال رو بخونیم به نظرم بهتر نتیجه میگیریم.. تا وقتی که کتاب دکتر چاپ بشه ببینیم چی هست.

بالا