همه چیز در مورد مصاحبه ی دکترا

30s2mars

New member
دکتر بهار مرسی. خیلی کمک کننده بود. البته من همه اینا یادم میره تا روز مصاحبه باید روز قبلش بخونم دوباره :)

30s2mars

New member
دوستان یه سوال : من وزارت علومی هستم. گرفتن معرفی نامه از استادم تاثیر داره؟ چون ممکنه استادم رو نشناسن وزارت بهداشتی ها
دیگه اینکه من شنیده بودم معرفی نامه طوری نوشته و پلمب میشه که دانشجو از محتواش خبری نداره ولی تو موردی که آقا حمید گذاشته بودن به نظر رسید که کلش رو دانشجو تایپ می کنه و استاد فقط زحمت امضاش رو می کشه. قضیه چه جوریه؟

منم وزارت علومیم دانشگاه ارشدمم خیلی دوره اول گفتم نرم ریکام بگیرم ولی بعدش گفتن که زشته دست خالی بری الان تصمیم گرفتم برم. در مورد ریکام هم من قبلا واسه یه جا دیگه گرفته بودم استادام با خودکار نوشتن تایپ نکردن.

هیراد

New member
بچه ها باتوجه ب اینکه دکترا مدرس وبهداشت ادغام شده آیا امکانش هست ک از اساتید مدرس ک جز بورڈ هستند جز مصاحبه کننده ها باشن بچه های وزارت علومی ک فارغ التحصیل نشدن میتونن از استادهاشون جویا بشن

dr.bahar1986

New member
خیلی ممنون دکتر بهار. برای من که واقعا مفید بودند. حالا یه سوال دارم که شاید به نظرتون مسخره بیاد ولی برام مهمه بدونم که معمولا فاصله ی من با اساتید چقدر خواهد بود. دور یه میز گرد میشینن و دانشجو هم یه جایی دور همون میز میشینه. یا اینکه اساتید دور یه میز جدا هستن و یه صندلی با فاصله کمی از اون میز برای دانشجو در نظر گرفته شده. می خوام تصور سه بعدی از فضا داشته باشم. :smilies: و اینکه بدونم لازمه عینکم رو بزنم یا نه؟ :))

رزآبی عزیز اساتید دانشگاههای مختلف چینش میزشون متفاوته ولی معمولا یه میز هست و انبوهی از اساتید حداقل 4 نفر الی حداکثرش 10 نفر دور میز نشستن و دور همون میز یک راس میز صندلی شما گذاشته شده! تقریبا شما مثل رییس جلسه راس میز هستید بعدشم ببخشیدا رک میگم اما اگه عینک شکلی هست که تیپتون علمی و شیک و همچین فاضل نشونتون میده بزنید و دیدتون رو بهتر میکنه حتما بزنین اما اگه واسه تیپ و خوشگلیه و گاها آدم شبیه اسکولها دیده میشه نزنین بهتره البته بهتره عینک رو بزنین و از کسی که نزدیکتونه این سوال رو بپرسین ترجیحا خواهر برادر که راستشو میگن خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

dr.bahar1986

New member
دوستان یه سوال : من وزارت علومی هستم. گرفتن معرفی نامه از استادم تاثیر داره؟ چون ممکنه استادم رو نشناسن وزارت بهداشتی ها
دیگه اینکه من شنیده بودم معرفی نامه طوری نوشته و پلمب میشه که دانشجو از محتواش خبری نداره ولی تو موردی که آقا حمید گذاشته بودن به نظر رسید که کلش رو دانشجو تایپ می کنه و استاد فقط زحمت امضاش رو می کشه. قضیه چه جوریه؟

دوست من داشتن معرفی نامه یا در واقع همون توصیه نامه بسیار مفید هستش حتی اگه اساتید شمارو نشناسن بازم عالیه البته من سعی میکنم نمونه ای از توصیه نامه که خودم تنظیم کرده بودم و تایپ کردم و استادم فقط امضا کرد و یکی که یکی از اساتید خودش نوشت رو براتون بذارم که شمام همونو ببرید شاید به دردتون بخوره

aaram

New member
دکترررررررر بهاااااااااااار من نمیدونستم که شما دکترا میخونید :4d564ad6: موفق باشی همیشه ..
یه چیز بگم همیشه اشتباه میگرفتمتون با دوتا بهار دیگه :riz513: ببخشید ....

dr.bahar1986

New member
حد معمول رزومه ها چقدره
یعنی چنتا مقاله چنتا طرح یا مثلا نمره های و مدرک زبان چیه
حدمعمولی وجود نداره مثلا واسه ی ما طرف الکی اسمش رو توی ده تا مقاله آی اس آی نوشته بودن که اساتید فهمیدن و ضایع شد
مدرک زبان هم چندین آزمون زبان وجود داره که مدرک معتبر میدن و ارائه اون بسیار بسیار در بالابردن شما ارزشمنده

آخرین ویرایش:

dr.bahar1986

New member
دکترررررررر بهاااااااااااار من نمیدونستم که شما دکترا میخونید :4d564ad6: موفق باشی همیشه ..
یه چیز بگم همیشه اشتباه میگرفتمتون با دوتا بهار دیگه :riz513: ببخشید ....

آخی عزیزم این حرفا چیه اصلا ایراد نداره

dr.bahar1986

New member
آره باید اینجور بگم فکر خوبیه :))))

آره واقعا روانشناسیه من یادمه برای مصاحبه وزارت بهداشت آروم بودم و خیلی خودم از خودم راضی بودم نمره خوبی هم گرفتم پارسال..واقعا هم کتبیم کم بود
اما برای وزارت علوم خیلی هول شده بودم و دست و پامو گم کردم...همین باعث شد که قبول نشم چون توی مدرس فقط مصاحبه مهمه و 70 درصد نمره رو تشکیل میده
واااااااااااای نه نمیخواد بگید پارسال اومدم نمره کتبی م پایین بود اینجوری جالب نمیشه اگه خودشون یادشون بود که هیچی اما اگه نپرسیدن فک نمیکنم لزومی به تکرار باشه شما که نمیدونین اونا از این حرف شما چه عکس العملی بهشون دست میده بذارید اونا اول نشون بدن که یادشونه یا نه!!! بیخیال شما فقط نشون بدید که آمادگی خیلی خوبی دارید همین

dr.bahar1986

New member
درضمن دوستای گلم که کمبود رزومه دارین و فک میکنین پر و پیمون نیست یک راه حل بسیار راحت و کارآمد که تازه یادم اومد اینه که حتما برید سراغ گرفتن مدرک کامپیوتر شامل ( icdl ) امیدوارم درست نوشته باشم خخخخخخخ همون که اکسل و ورد و پاورپوینته اینم عالیه و اگه امکانش بود مدرک گذروندن spss که آماری هستش اساتید عاشق اینجور چیزا هستن البته من دیر متوجه شدم و توی برگه ای که واسه رزومه دادن که پر کنیم اینارو نوشتم اما مدرکش رو اگه ببرین امتیاز داره

dr.bahar1986

New member
1. توصیه نامه رو که آقای دکتر حمید لطف کردن گفتن
2. خود بهار جون جواب میدن :)
3. به ما که گفتن یادشون میمونه و تاثیر مثبت داره.یعنی اگر برای بار دوم یا سوم باشه مصاحبه دعوت میشید براتون یه امتیازی محسوب میشه

البته برای گروه ما امسال مصاحبه کنننده ها عوض شدن از شانس من :sadsmiley:
صدرا من نوشته اصلیت رو نمیتونم پیدا کنم اون دوتا سوال رو که آرام جان جواب دادن و اما سوال دوم جواب من اینه که اگه واقعا امکان مقاله و پژوهشی و تدریس برات نیست لااقل مدرک زبان یا اگه بازم نمیتونی مدرک کامپیوتر و آمار رو بگیر و در غیر اینصورت ریز نمراتت رو داشته باش و از پایان نامه ت لااقل خلاصه مقاله ای تهیه کن و یه جایی بفرست شما هرجا بفرستی سره یک هفته الی دوماه جواب سامیتش یعنی دریافتش میاد و اونو حتما ببر و بگو که ارسالش کردم و مقالات بیشتر رو هم انشالا در دوره دکترا کار خواهم کرد بگید که کیفیت مقاله برام مهم هستش امیدوارم بتونم در دوران دکتریم مقالات خوبی رو کار کنم و صد البته با سایتهای علمی مربوط به رشته تون حتما آشنایی داشته باشین و ریز نمرات و اگه شاگرد اول دوم یا سوم بودین حالا توی هر دوره ای از تحصیلتون حتما یه برگه ای از آموزش بگیرین و اونم توی رزومه تون بذارین بی تاثیر نیستش
امیدوارم جواب سوالتون رو داده باشم

آخرین ویرایش:

Edna

New member
یه سوال..من شنیده بودم که تدریس توی یک سری دانشگاهای علوم پزشکی کشور امتیازش بیشتره نسبت به بقیه..میخواستم بدونم این صحت داره آیا؟؟

dr.bahar1986

New member
مرسی آرام جان. خوبه پس. مجبور نیستم عینک بزنم. ولی این دور یه میز نشستن هم یه جوریه. هی باید سرتو اینور اونور بچرخونی تا همه ی اساتید رو بتونی ببینی و رو چند تا استادزوم نکنی :دی

اینم بگم اگه چشمتون ضعیفه عینک بزنین چون ممکنه مقاله یا کتاب زبانی چیزی بدن بخونین

dr.bahar1986

New member
یه سوال..من شنیده بودم که تدریس توی یک سری دانشگاهای علوم پزشکی کشور امتیازش بیشتره نسبت به بقیه..میخواستم بدونم این صحت داره آیا؟؟

اصلا تفاوتی نداره اونا از سابقه تدریست فقط اینو میفهمن که میتونی خوب صحبت کنی و یه جمع رو اداره کنی مثلا توی سمینارها و همایش ها و حتی ارائه های کلاسی و یا کنترل درس.

30s2mars

New member
اینم بگم اگه چشمتون ضعیفه عینک بزنین چون ممکنه مقاله یا کتاب زبانی چیزی بدن بخونین

با توجه به توصیفاتی که رز آبی درباره محیط 3d میخاستن.:)) احساس میکنم چشمشون نزدیک بین باشه و واسه مقاله خوندن نیازی به عینک نداشته باشن.

- - - Updated - - -

با توجه به توصیفاتی که رز آبی درباره محیط 3d میخاستن.:)) احساس میکنم چشمشون نزدیک بین باشه و واسه مقاله خوندن نیازی به عینک نداشته باشن.

Edna

New member
اصلا تفاوتی نداره اونا از سابقه تدریست فقط اینو میفهمن که میتونی خوب صحبت کنی و یه جمع رو اداره کنی مثلا توی سمینارها و همایش ها و حتی ارائه های کلاسی و یا کنترل درس.

ممنون از پاسخت بهارجون..موفق باشی:riz304:

بالا