آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

microb shz pz

New member
سلام بچه ها من باکتری دادم به نظرم سخت بود. کسی از درصد قبولی های سال قبل خبر دار

aaram

New member
سلام بچه ها من باکتری دادم به نظرم سخت بود. کسی از درصد قبولی های سال قبل خبر دار

درصدهای سال قبل خیلی متفاوت از امسال هست...نفر اول بکتری حدود 65 زده بوده فکر کنم.اما امسال خیلی ها بین 60 تا 70 هستن.اصلا مث پارسال نیست امسال.بخاطر همین هیچی مشخص نیست

Farzan

New member
فرزان جان ظرفیت هارو که اعلام نکردن هنوز!! اعلام کردن؟

- - - Updated - - -

فرزان جان ظرفیت هارو که اعلام نکردن هنوز!! اعلام کردن؟

نه اعلام نکردند
این خبر داخل سایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران بود حدود یک ماه قبل که موافقت کردند برای امسال.

Farzan

New member
شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشكي در دويست و سي و نهمين جلسه خود با راه‌اندازي دوره دكتري تخصصي رشته ايمني شناسي پزشكي و كارشناسي ارشد ناپيوسته رشته تركيبات طبيعي دارويي دريايي در دانشگاه علوم پزشکی مازندران موافقت کرد.

بر اساس راي صادر از سوي شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشكي با راه‌اندازي دوره دكتري تخصصي (Ph.D) رشته ايمني شناسي پزشكي با ظرفيت پذيرش دو دانشجو موافقت به عمل آمد.

سلام
امیدوارم همگی موفق بشید وقتی نتیج میاد
ببخشید من تازه وارد هستم و چند سوال اگر پاسخ بدهید ممنون میشوم
1.ضریب چگونه محاسبه میشود آخه رتبه 1 که مشورت میکردم نمره کلش مجموع درصد هاش بود این یعنی چی یعنی ضریب زمانیکه نتیجه نهایی رو میدهند معلوم میشه؟
2.درصدهای رتبه های 1 تا 30 بصورت فاصله خیلی نزدیک یا نه؟با توجه به اینکه امسال خیلیها که مطالعه زیاد داشتند با سوالات کلی مواجه شدند
3.همه میگن امسال آزمون خیلی متفاوت بوده و کسی که یک مطالعه سطحی داشته با کسی که خیلی مطالعه جامع داشته هیچ فرقی نمیکرده این حداقل در رشته بیوتکنولوژی اینطور بوده که چرا امسال اینقدر سوالات خاص بود؟
4.آیا مصاحبه خیلی میتونه تاثییر گذار باشه یا بیشتر نتیجه کتبی است؟
5.درست که میگن امسال اینکارو کردند که وزارت علومی ها کمتر پیشی بگیرند نسبت به بهداشتیها مثل اینکه زیاد قبول میشدند با اینحال ترجیح میدهم از تجربیات شما استفاده کنم ممنون

TUMS

Well-known member
سلام ایمونو جان...مرسی...شما چطورین؟
اره یکم عملی زیاد داده بودن. امیدوارم که خوب باشه براتون.
منم منتظر پاسخ نامم.
راستی اون دوستاتون نگفتن چند درصد زدن درسهار و؟

ممنونم
والا با هر کی صحبت میکنم میگن از 100 تا سوال 90 تا زدن تازه یکیشون میگفت 97 تا !!!
نمیدونم با وجود اینکه نزدیک به 10 تا سوال تکنیک بود چه جوری اینهمه زدن
حالا کلید میاد حساب میکنیم
شما خودتون و بقییه گه میشناسین چکار کردن؟

TUMS

Well-known member
آقا ارشد90 و immuno انشالله که امسال قبول شین...حتما خبر دارین ساری هم امسال پذیرش داره:a2d3:

مرسی
من که سهمم از شمال کشور پر شده !!
توی شهرهایی که پذیرش میکردن ساری نبود اگه دیگه بعدآ اضافه شود
شما از کجا میدونید ساری امسال دکترا میگیره؟

TUMS

Well-known member
سلام
امیدوارم همگی موفق بشید وقتی نتیج میاد
ببخشید من تازه وارد هستم و چند سوال اگر پاسخ بدهید ممنون میشوم
1.ضریب چگونه محاسبه میشود آخه رتبه 1 که مشورت میکردم نمره کلش مجموع درصد هاش بود این یعنی چی یعنی ضریب زمانیکه نتیجه نهایی رو میدهند معلوم میشه؟
2.درصدهای رتبه های 1 تا 30 بصورت فاصله خیلی نزدیک یا نه؟با توجه به اینکه امسال خیلیها که مطالعه زیاد داشتند با سوالات کلی مواجه شدند
3.همه میگن امسال آزمون خیلی متفاوت بوده و کسی که یک مطالعه سطحی داشته با کسی که خیلی مطالعه جامع داشته هیچ فرقی نمیکرده این حداقل در رشته بیوتکنولوژی اینطور بوده که چرا امسال اینقدر سوالات خاص بود؟
4.آیا مصاحبه خیلی میتونه تاثییر گذار باشه یا بیشتر نتیجه کتبی است؟
5.درست که میگن امسال اینکارو کردند که وزارت علومی ها کمتر پیشی بگیرند نسبت به بهداشتیها مثل اینکه زیاد قبول میشدند با اینحال ترجیح میدهم از تجربیات شما استفاده کنم ممنون

برای ما که 150 تا سواله
هر تعداد سوال درست که زده باشی ضرب در 3 میشه مثلآ کلآ 100 تا سوال صحیح زدی نمره کتبی ت میشه 300 بعد نمره مصاحبه هم 150 هست با اون جمع میشه و نمره نهایی را تشکیل میده
2-من احساس میکنم نمرات 1تا 10 زیاد فاصله نداشته باشن رفته رفته فاصله زیاد میشه
3-نمیدونم و شایدم سخت بوده!
4-بله نمره کتبی درسته مهمه ولی سی وی هم تعیین کننده هست چون 150 نمره هست به اندازه 50 سوال کتبی پس تعیین کننده هست به خاطر اینکه نمرات نفرات برتر بسیار نزدیک هست پس تعیین کننده می باشد
5-سوال آخرتون را متوجه نشدم ینی چی؟
مگه اگه آسون بگیرن وزارت بهداشتی ها قبول میشن و وزارت علومی ها قبول نمیشن؟ متوجه نشدم این سوالتون را!!!

برای ما که 150 تا سواله
هر تعداد سوال درست که زده باشی ضرب در 3 میشه مثلآ کلآ 100 تا سوال صحیح زدی نمره کتبی ت میشه 300 بعد نمره مصاحبه هم 150 هست با اون جمع میشه و نمره نهایی را تشکیل میده
2-من احساس میکنم نمرات 1تا 10 زیاد فاصله نداشته باشن رفته رفته فاصله زیاد میشه
3-نمیدونم و شایدم سخت بوده!
4-بله نمره کتبی درسته مهمه ولی سی وی هم تعیین کننده هست چون 150 نمره هست به اندازه 50 سوال کتبی پس تعیین کننده هست به خاطر اینکه نمرات نفرات برتر بسیار نزدیک هست پس تعیین کننده می باشد
5-سوال آخرتون را متوجه نشدم ینی چی؟
مگه اگه آسون بگیرن وزارت بهداشتی ها قبول میشن و وزارت علومی ها قبول نمیشن؟ متوجه نشدم این سوالتون را!!!
بینهایت سپاس
در مورد سوال 5 اینکه امسال سوالات کمتر تخصصی بصورت متن کتاب نبود و سوالات بیشتر در حیطه آزمایشگاهی و تجربی بوده و میخواستند بیشتر تکنیکهای آزمایشگاهی باشد چون وزارت بهداشتیها بیشتر در این زمینه فعالیت دارند وهمین اما صحت این صحبت رو بر اساس شنیده ها گفتم زیاد مهم نیست اما ی مورد مهم که دوست داشتم جوابش رو بدونم اینکه ضریب دروس اصلاً تو نمره تاثیر گذار نیست!!!!؟و فقط تعیین کننده تعداد سوال بوده ؟!!مثلاَ یک درس که ضریب بالاتری داشته نمیتونه درصد درسهای ضریب پایین رو ببر بالا اگر کمتر زده باشیم درسهای ضریب پایین رو؟؟؟ با این صحبت شما که 100 زده باشی ضربدر 3 میشود پس اصلاً ضریب دروس به تفکیک تاثیر گذار نیست؟!!!!درست است؟ضمناً ما هم 150 سوال داشتیم
بازم ممنون

آسمون

New member
مرسی
من که سهمم از شمال کشور پر شده !!
توی شهرهایی که پذیرش میکردن ساری نبود اگه دیگه بعدآ اضافه شود
شما از کجا میدونید ساری امسال دکترا میگیره؟

من د انشجوی ساری هستم.خیلی وقته خبرش رو شنیده بودم...سایت دانشگاه هم خبرش رو اعلام کرده که فرزان جان زحمتش رو کشیدن و گفتن.
از IMMUNOبعیده این همه ناامیدی ها...انشالله قبول میشین:rose:

TUMS

Well-known member
بینهایت سپاس
در مورد سوال 5 اینکه امسال سوالات کمتر تخصصی بصورت متن کتاب نبود و سوالات بیشتر در حیطه آزمایشگاهی و تجربی بوده و میخواستند بیشتر تکنیکهای آزمایشگاهی باشد چون وزارت بهداشتیها بیشتر در این زمینه فعالیت دارند وهمین اما صحت این صحبت رو بر اساس شنیده ها گفتم زیاد مهم نیست اما ی مورد مهم که دوست داشتم جوابش رو بدونم اینکه ضریب دروس اصلاً تو نمره تاثیر گذار نیست!!!!؟و فقط تعیین کننده تعداد سوال بوده ؟!!مثلاَ یک درس که ضریب بالاتری داشته نمیتونه درصد درسهای ضریب پایین رو ببر بالا اگر کمتر زده باشیم درسهای ضریب پایین رو؟؟؟ با این صحبت شما که 100 زده باشی ضربدر 3 میشود پس اصلاً ضریب دروس به تفکیک تاثیر گذار نیست؟!!!!درست است؟ضمناً ما هم 150 سوال داشتیم
بازم ممنون
نه عزیزم ضریب درس به صورت تعداد سوال تاثیر گذار هست مثال میزنم
مثلآ درس ایمنی ما 100 سوال میاد ژنتیک 30 تا بیو 20 تا
من اگه ایمنی را 100 بزنم ینی 100 تا سوال را صحیح بزنم و ژنتیک و بیو را صفر بزنم =با موقعی که ایمنی را 50 بزنم و بیوشیمی و ژنتیک 100 بزنم
ینی اهمیت ضریب هر درس با تعداد سول مشخص میشه
ایمنی ضریبش 5 هست 100 سوال میاد
بیوشیمی 1 هست 20 تا سوال میاد
مهم اینه که سوال بیشتری را پاسخ بدید مهم نیست چه درسی باشه
بازم اگه متوجه نشدین توضیح میدم

TUMS

Well-known member
بازم میگم اینها همه ش شایعه هست
اصلآ منی که ترم 5 هستم کجا تکنیک کار کردم مهم خوندنه
میشناسم افرادی که حتی یه بارم یه تست ریل تایم انجام نداده ولی اونقدر از این تکنیک میدونه که انگار 10 سال کارش فقط ریل تایم بوده !!!
در آخر کسی قبول میشه که خیلی بخونه همین:sad:

TUMS

Well-known member
من د انشجوی ساری هستم.خیلی وقته خبرش رو شنیده بودم...سایت دانشگاه هم خبرش رو اعلام کرده که فرزان جان زحمتش رو کشیدن و گفتن.
از IMMUNOبعیده این همه ناامیدی ها...انشالله قبول میشین:rose:
مرسی عزیزم
ناامیدی بده و من ناامید نیستم فقط میگم دیگه حوصله هر شهری رفتن را ندارم تازه فقط میخام تهران و شیرازو بزنم همین
قبول شدم که شدم نشدم میرم از جان و ناموس مردم دفاع کنم :bunnyearsmiley:

نه عزیزم ضریب درس به صورت تعداد سوال تاثیر گذار هست مثال میزنم
مثلآ درس ایمنی ما 100 سوال میاد ژنتیک 30 تا بیو 20 تا
من اگه ایمنی را 100 بزنم ینی 100 تا سوال را صحیح بزنم و ژنتیک و بیو را صفر بزنم =با موقعی که ایمنی را 50 بزنم و بیوشیمی و ژنتیک 100 بزنم
ینی اهمیت ضریب هر درس با تعداد سول مشخص میشه
ایمنی ضریبش 5 هست 100 سوال میاد
بیوشیمی 1 هست 20 تا سوال میاد
مهم اینه که سوال بیشتری را پاسخ بدید مهم نیست چه درسی باشه
بازم اگه متوجه نشدین توضیح میدم
ای وای آخه این تصور کاملاً غلط و بی انصافیه آخه وزارت علوم اینطور نیست بلکه ضریب درس ارزش و برتری یک درس رو شامل میشه و با این ضریب خیلی رتبه ها تغییر میکنه و رتبه ها دیگه نزدیک به هم نیست و این باعث میشه که درصدهای بالا دروس ضریب زیاد باعث حتی قبولی بشه!ولی با این اوصاف در وزارت بهداشت بادرصدهای خیلی بالا قبول نمیشوند دیدم بعضی بچه ها در وزارت بهداشت پارسال با درصدهای بالا ولی رتبه 60 اینا بودند در صورتیکه شخصی رو میشناسم در رشته من در تربیت مدرس با درصدهای تقریباً برابر در بهداشت رتبه 4 شد ولی در بهداشت 80!!!پس واسه این بود
بعد یک چیز دیگه شانس قبولی پس خیلی زیاد نیست باید خیلی رقابت میلیمتری باشه و فاصله رتبه ها نزدیک! درسته؟و باید رتبه زیر تعداد ظرفیت کل رشتت باشه تا شانس قبولی داشته باشی آره؟

TUMS

Well-known member

هر درسی که ضریبش بیشتر باشه بیشتر بزنی ینی اینکه تعداد سوال بیشتری زدی
اگه بخواییم اینجوری بگیم ضریب درسی که بیشتره بالا بزنی رتبه ت را بهتر میکنه و این برمیگرده به سوالات بیشتر درسی که ضریب بالایی داره
رقابت در وزارت بهداشت نمیدونم بیشتر هست با نه ولی درصدا بالاتر هست مثلآ همه اونایی که به مصاحبه دعوت میشن در رشته ما معمولآ درس اصلی را نزدیک به 70 الی 80 میزنن

arshade90

New member
ممنونم
والا با هر کی صحبت میکنم میگن از 100 تا سوال 90 تا زدن تازه یکیشون میگفت 97 تا !!!
نمیدونم با وجود اینکه نزدیک به 10 تا سوال تکنیک بود چه جوری اینهمه زدن
حالا کلید میاد حساب میکنیم
شما خودتون و بقییه گه میشناسین چکار کردن؟
70-80 تا اکثرا زده بودن

بالا